Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон с добра камера за снимки и бюджет 1000 - 1500лв
#1
Information 

Здравейте, време е да сменям стария Huawei P30 и търся нещо на базата на андройд с гугъл. Интересува ме най-вече камерата за снимки, да е добра и стабилизирана.
Какви биха били Вашите предложения за да го ползвам 3г по предназначение? Натоварване за игри, дисплей са второстепенни, външен вид и марка също. А да трябва да работи и с две сим карти.


Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Препоръчвам Pixel 6, камерата е добра, ще свърши работа. Предлага една физическа и една еSIM карти.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Coffeeforums, pepy1
Цитирай
#3

Предлагам Samsung Galaxy S21.Ще има дълга поддръжка на софтуера,и добра камера.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Coffeeforums, TheWalking
Цитирай
#4

Аз също съм за Пиксела, многократно по-добър от Самсунга.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Coffeeforums
Цитирай
#5

Ако е разрешено да се поставят такива въпроси, откъде поръчвате Пиксели?
Цитирай
#6

Може да се поръчат от Google Store, предлагат се тук от онлайн търговци, в OLX могат да се намерят също. Само да отбележа, че без VoLTE и 5G, ако това е важно и изискуемо условие при избор за ново устройство.

 
Цитирай
#7

Pixel 6 има най-добрата мобилна камера в момента, всичко друго са рекламни трикове.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на scenic за това мнение:
  • BGDropche, Coffeeforums
Цитирай
#8

Благодаря за мненията, пиксел 6 ще е, дано само потегли с втора карта esim.
Цитирай
#9

Когато преподписваш, нека ти направят е-сим основна. После слагай и сменяй 2-та сим карта както ти е кеф Smile А иначе ето ти списък с държавите от които може да поръчаш. Друг вариант е ако ти ходиш, и трети ако имаш роднина или приятел.
https://store.google.com/regionpicker

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Основната карта ми е служебната и тя е каквато е, нано сим, личната трябва да е направя e-sim от физическа. И двете ми трябва постоянно.
Цитирай
#11

Личната карта на кой оператор е?

 
Цитирай
#12

Vivacom са и двете.
Цитирай
#13

От Виваком се купуваш пластика с QR Code, сканираш си го с телефона и eSIM картата ти е готова, ще трябва да се обадиш след това на оператор, който ще ти я активира. Лошото в случая е, че след време тази физическа сим карта, ако решиш да я ползваш пак, вече няма да може да се активира отново и ще трябва да се купи друга. А след това слота си активираш с втората физическата карта.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Coffeeforums
Цитирай
#14

(2022-01-07, 17:22:06)Coffeeforums написа:  Благодаря за мненията, пиксел 6 ще е, дано само потегли с втора карта esim.

Днес прочетох тази гръмка статия: Телефоните на Google може да бъдат забранени
Не знам дали не е партенка, но пише че "Компанията загуби важно дело за нарушени патенти"
Цитирай
#15

Тук една статия от The Verge по темата за гугъл.
https://www.theverge.com/2022/1/6/228711...import-ban

Huawei P30
Цитирай
#16

(2022-01-07, 20:13:57)Coffeeforums написа:  Vivacom са и двете.
Опитай се да не споделяш с кое устройство ще позваш eSIM картата, че ще започнат да ти доказват, че Пикселите с такава карта не работели в мрежата им, имало е и такива случаи. Успех!

 
Цитирай
#17

(2022-01-07, 21:41:06)solo5 написа:  Днес прочетох тази гръмка статия: Телефоните на Google може да бъдат забранени
Не знам дали не е партенка, но пише че "Компанията загуби важно дело за нарушени патенти"
Май ще излезе вярно
Цитат:Смартфоните на Google попаднаха в интересна ситуация. Комисията за международна търговия на САЩ забрани продажбите на мобилните телефони на интернет гиганта на територията на САЩ, включително и смартфоните Pixel 6 и Pixel 6 Pro.
https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...76613.html

Huawei P30
Цитирай
#18

Значи в Америка всички android телефони с прилични камери ще ги баннат по стечение на обстоятелствата, ама след като изритаха Huawei от гугъл сега да видят как е.
Цитирай
#19

Да не би това да е заради използването на Google Tensor в Pixel 6 ?
Май сега ми се изясни защо Samsung ползват SD в САЩ вместо Exynos
Те САЩ явно затова скочиха и срещу Huawei, защото не им дадоха достъп до Kirin
SD явно са дали каквото трябва
Цитирай
#20

Ако мога да ползвам темата на колегата:
ако изключим Пиксел 6 и Самсунг кой телефон/ модел (Андроид) остава като препоръка с много добра камера (и на тъмно), дисплей, стендбай и да е над 6 инча (дори над 6,5), както и приличен дизайн без пластмаса?
То май става почти невъзможно, но камерата да кажем е с приоритет.
Благодаря!
Цитирай
#21

(2022-02-09, 12:39:45)free написа:  ако изключим Пиксел 6 и Самсунг кой телефон/ модел (Андроид) остава като препоръка с много добра камера (и на тъмно), дисплей, стендбай и да е над 6 инча (дори над 6,5), както и приличен дизайн без пластмаса?

Sony Xperia 5 iii  
Sony Xperia 1 iii

П.С.  Хвалят и новият Huawei P50/P50 Pro, но тъй като е без гугъл сървиси, не го включвам в избора.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • free, pepy1
Цитирай
#22

Хвърлил съм око на 1 iii как е този телефон, някой има ли го?
Никога не съм притежавал Сони телефон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#23

Имам приятел, който се занимава професионално с фотография и друг телефон освен Sony не признава.
Скоро си купи Xperia 1 iii или Xperia 5 iii но не съм го разцъквал. Той казва, че е много доволен.
Като цяло наблюденията ми са, че има доста слаб интерес към тази марка. Никога не съм ги харесвал заради еднаквият им дизайн, който не се е променил от 10 години насам, а също и Walkman UI не ми допадаше. Това обаче не се отнася за Xperia 1 iii и Xperia 5 iii ..тези два модела опеределено ми харесват, но високата им цена ме спира. За тези пари (~ 2000лв) може да се купи флагман като S21 ultra или iPhone 13 Pro ...

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • free, Victormihov
Цитирай
#24

(2022-02-09, 15:11:10)Kn0cK3r написа:  Имам приятел, който се занимава професионално с фотография и друг телефон освен Sony не признава.
Скоро си купи Xperia 1 iii или Xperia 5 iii но не съм го разцъквал.
Точно защото е фотограф и не снима на автоматичен режим,така си го настройва ръчно,и на RAW формат,за да ги обработи след това,но за човек който не знае какво да настройва,няма да се получат същите снимки,особено нощните,защото няма нощен режим.Докато при айфон и андроид,почти се снима на автоматичен режим и изкуствения интелект до обработва снимките.

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • free, Kn0cK3r, tynata2
Цитирай
#25

@DoryanY , да, сега като спомена и се сетих, че той ми каза същото нещо. Сонито има професионален режим на снимане, където може да си настройваш ръчно абсолютно всичко. Нещо което, обикновеният потребител едва ли някога би ползвал.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • free
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)