Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi NOTE 8 проблем с мобилни данни
#1

Здравейте,наскоро купих Redmi Note 8 4 GB RAM 128 GB ROM глобална версия MIUI 12.0.6.0 стабилна (QCOMIXM).При поставяне на Сим картата и включване на мобилни данни не захапва 4 G.Направих всички мастройки на Vivakom ръчно и пак нищо.Някой имал ли е такъв проблем,споделете.Предварително Ви благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Прати им СМС до номер 90009,да ти го активират. https://www.vivacom.bg/bg/residential/po...i-telefoni

За Internet и MMS настройки SMS с думата ALL
За Internet настройки SMS с думата INET
За MMS настройки SMS с думата MMS

Huawei P30
Цитирай
#3

Благодаря,изпратих смс,но пак нищо Sad
Цитирай
#4

В настройки-мобилни данни-предпочитан режим,направено ли е 4G/3G/2G автоматично?Аз имам един стар телефон леново а 6000,той има проблем,с ръчно въвеждане на настройки не може да използва 4G,ако сим картата е поставена и върна фабрични настройки 4G работи,извадя ли картата,после пак няма мобилни.Ако някой друг не даде друг съвет,как да го настоиш,може да пробваш,но ще трябва да си архивираш снимки и др.

Huawei P30
Цитирай
#5

Благодаря,но ми се струва,че самият телефон има проблем.На WIFI работи,но като включа мобилни данни изписва едно Е над сигнала и интернета върви едва,едва
Цитирай
#6

Ако е на 3G-изписва Н+скоростта е малка и затова,трябва да си сигурен че в района има силен,може и проблема да е в картата,пробвай с друга,която има 4G,или отиди в офис на оператора,за съдействие,ако е до настройка,ще ти го настроят.

Huawei P30
Цитирай
#7

1.Изберете Настройки
2.Под Безжични и други мрежи изберете Клетъчни мрежи
3.Активирайте Данните са активирани
4.Изберете SIM 1/ SIM 2
5.Влезте в Имена на точки за достъп
6.Натиснете +Ново име на точка за достъп
7.Отидете на Име, въведете VIVACOM INTERNET GPRS и натиснете OK
8.Отидете на Име на точка за достъп (APN), въведете internet.vivacom.bg и натиснете OK
9.Отидете на Име, въведете VIVACOM и натиснете OK
10.Отидете на Парола, въведете VIVACOM и натиснете OK
11.Отидете на Тип удостоверяване и изберете Без
12.Отидете на Тип име на точка за достъп, въведете default и натиснете OK
13.Всички други опции ги оставете по подразбиране
14.Натиснете бутон Запазване
15.Активирайте VIVACOM INTERNET GPRS
16.Натиснете бутон Назад 4 пъти, за да се върнете в главното меню
Цитирай
#8

Благодаря ви,въведох всичко както сте ми написали и пак не става.Стои си проклетото Е и това е.Слагам сим картата на стария тел. и се появява 4 G.Явно тел.има някякъв проблем Sad
Цитирай
#9

"Е" идва от EDGE, тоест телефона приема 2г мрежа, която няма никакъв капацитет за скорост.
Дали там, където се намирате е налична 4г мрежа?
Другият вариант е, телефона да е настроен да приема само 2г.
Отидете в настройки - сим карти и мобилни мрежи - сим едно или две(която е активна в момента) - предпочитан тип мрежа. За да приема 4г., там трябва да е зададено 4г

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Като сложа картата в старият ми тел.Xiaomi redmi 5+, изписва 4 G.На новия,който е проблемен на предпочитан тип мрежа е отбелязано 4G,но нищо не става.Както казахте явно е настроен да лови само 2G


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

при теб в системното меню как е зададено? Като на колегата от другата тема или GSM only? Току-що пробвах на моя и като задам GSM only вижда само 2G мрежите. Ако това е така, можеш да го смениш.
Цитирай
#12

Не съм наясно как може да се смени Тип на мрежата за данни от EDGE на 4 G и дали изобщо може


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#13

Снимай тази настройка,как е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#14

Готово


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Преди време имаше подобен проблем на Нокия,купена от Китай. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1608095

Huawei P30
Цитирай
#16

пробвай картата в другия слот, ако пак е така вариантите са прецакан модул или прецакан драйвър за модула. Рядко се случва купен телефон тук да е с QCOMIXM вместо QCOEUXM(примерно), като за европа го водят разлика само в европейските директиви и ограничения спрямо китайските. Ако е взет нов - рекламация
Цитирай
#17

Във втория слот,същата работа.Купен е от aliexpress.Взех 2 телефона,единият работи и няма никакви проблеми,вторият е проблемният

Ще го занеса в сервиз,пък дано стане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)