Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Протектор за всеки телефон от машина
#1

Здравейте, 
По магазини и молове се навъдиха едни машини, на които им се задава устройство и се реже нещо като фолио с точните размери на телефона.
Имате ли представа, тези протектори надеждни ли са, държат ли на чупене, как стоя на заоблени устройства, пръстов отпечатък под дисплея и тн? 

Става въпрос за huawei p30 pro или да си търся протектор конкретно за модела?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Къде има такива машини?

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Ако не е стъклен протектора, а хидрогел, не става за нищо.
Цитирай
#4

(2022-01-22, 14:36:32)slavkov написа:  Къде има такива машини?
В Citytel има.

 
Цитирай
#5

(2022-01-22, 14:41:26)NoMaD написа:  В Citytel има.

И реже фолио? Като на dbrand схемата или нещо друго?

Google Pixel 6a
Цитирай
#6

Не знам. Просто миналата година се отбих там за стъклен протектор, нямаха, но ми споделиха, че предлагали вече и фолио за телефоните като услуга.

 
Цитирай
#7

С такъв протектор съм, не, че го исках, но нямаха за моя модел стъкло. Пази от надраскване, но не и от удар. Момичето в магазина ми каза, че имало две дебелини...по-тънкото е 10 лв., а по-дебелото 20 лв. Нещо, като силиконово фолио е...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#8

Да, нещо такова. И ми направи впечатление, че цената е по-висока от стъкления протектор, който ще ти пази дисплея по-добре и за по-дълго.

 
Цитирай
#9

(2022-01-22, 15:03:07)Severna написа:  Нещо, като силиконово фолио е...

Това означава ли, че ще пожълтява?
Цитирай
#10

Сигурно за такава машина става въпрос,протектора е от хидро гел
Изтрих сайта-сега го проверих с Virus Total и откри 2 security vendors flagged this URL as malicious
Иначе съм с уиндоус дифендар на лаптопа-нищо не алармира.

Huawei P30
Цитирай
#11

Антивирусната ми блокира сайта!

Уеб сайтът е блокиран
Уеб страницата е в списъка на уеб сайтовете с потенциално опасно съдържание.
Достъпът до него е блокиран.
Цитирай
#12

За кой сайт става въпрос?

 
Цитирай
#13

Един в София ,където си купувам протекторите(хубаво ги лепи)  имаше такава машина,каза че по-добре е оригинален протектор за модела.Това е повече,ако не можеш да намериш протектор за някой модел
Цитирай
#14

Аз и децата ми сме с такива протектори. Вече около година.Няма грижи.Аз лично съм си изпускал телефона няколко пъти два от които по сериозно и няма проблем.Малкия ми син скача с тротинетка и кара скейтборд,колело.Също е изпускал телефона и освен леки драскотини други поражения няма.Точно със стъклен протектор след едно изпускане си пръсна дисплея.Тези протектори за които говоря струват 20 лева,като силикон но по дебели.Машина ги реже за всеки модел,дори и на часовника си сложих за 5 лева. Момчето което ги слага обясня, че при директен удар върху екрана,понеже е мек съответно омекотява удара.При стъкления няма такова нещо.Искам да добавя че и е по удобен при работа с устройството. Това е лично мое мнение.В крайна сметка по внимателно и повече пазене,че с тези цени на телефоните си е проблем.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#15

Хидрогел знам, че не работи.
На машината пише нещо от типа на shield up.
Аз я видях в park center (мола зад Хилтън), по спомен и в един сервиз на Раковска срещу bytheway имат. По-евтината пази от надраскване, по-скъпото било като оригинално 20,съответно, 30лв. Според мен huawei нямат оригинално или греша?
Всички протектори в ол* са с черни рамки острани - не ме кефи хич, искам напълно прозрачен, хубав.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#16

Huawei P30 си имаше оригинално фолио,но аз веднага го смених със стъклен,иначе пробвах един,противоударен като силикон,леко матов,но се отлепяше по края,и се драскаше,смених го с бял,без черна рамка.

Huawei P30
Цитирай
#17

Най лошото нещо което можеш да направиш с нов телефон със заводски протектор, е да го махнеш. Тук има такива плотери които режат фолио по модели. Става но за месец. Аз на моя s21 ultra вече година съм със заводската слюда. Има следи но е нормално. Като се износи, значи е време за нов телефон. :p

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

(2022-01-22, 18:40:50)gazibarev написа:  Най лошото нещо което можеш да направиш с нов телефон със заводски протектор, е да го махнеш.  Тук има такива плотери които режат фолио по модели. Става но за месец. Аз на моя s21 ultra вече година съм със заводската слюда.  Има следи но е нормално. Като се износи, значи е време за нов телефон.  :p

Така е ,и аз това забелязах че заводските протектори са доста добри .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Не знам какво им е толкова доброто,но моя телефон го поръчах онлайн от оператор,доставиха ми го в къщи.Куриера ми се оплака че неговия S10+ му се беше счупил дисплея,вика-още не съм го изплатил още.Като го знам моя на П30 беше тънко фолио,като на старите ми телефони.Купих на Displex,поне знам че са качествени,беше му се отчупило парченце от твърд предмет в чантата,така кара година и половина,но накрая се разцепи на 2,можеше да кара още,но ме дразнеше.

Huawei P30
Цитирай
#20

И тоя дето ми слага протекторите и от сервиза на Леге на Хуауей ми казаха че заводското фолио пази само от надраскване, питах ги след като смених един дисплей в сервиза им(жена ми свалила гръбчето и го мила и тогава го чукнала и спукала дисплея).На новия веднага смених заводското фолио със стъклен.Аз предпочитам с черни рамки,тея дето не покриват изцяло дисплея не ме кефят.Иначе и старият дисплей и беше със стъкло,ама като свалиш гръбчето...
Цитирай
#21

(2022-01-22, 14:34:29)nikolae написа:  Здравейте, 
По магазини и молове се навъдиха едни машини, на които им се задава устройство и се реже нещо като фолио с точните размери на телефона...
Plotter - как изглежда и работи.

 
Цитирай
#22

Днес в Парадайс Мол търсих стъклен протектор за по стар модел смартфон. Веднага ми предложиха хидро гел по размер на дисплея. Цена - 40 лева.
Според консултанта - пазело от всичко - надраскване, удар и т.н.
Дори спомена, че ако имало поражение на покритието, ако било малко, от топлината се възстановявала формата на слоя.

Но много ми се стори 40 лв , като се има предвид, че предния стъклен протектор дали имаше и 8 лв., изкара почти 2 години вече.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Хидрото пази само от надраскване, за защита търси стъкло.
Цитирай
#24

Имам такъв протектор на 2 телефона вкъщи. Не са стъклени, а силиконови (найлонови) и към момента ми се струват надеждни, но на надрасквания. При надраскване се води, че се "самолекуват". На заоблени устройства пасват перфектно защото са меки и лягат по релефа на телефона. Пръстовия отпечатък работи безупречно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)