Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 750-800лв
#1

Здравейте!
Може ли да ми помогнете с избора на нов телефон? Сега, вече над 3г., използвам HONOR 8X. Бих искал да си взема нещо, което да е стъпка или няколко напред, но не съм сигурен, че ще се оправя (не съм много запознат с нещата...) Този телефон прави много (поне според мен) хубави снимки с много хубави цветове. 
  Сравнявах доста телефони с различни приложения за сравнение на камери, но каточели до 750лв не можах да намеря някой, който да дава така цветовете, разбира се не съм много вещ и може да оценявам и проверявам нещата грешно... Затова ако може да ми помогнете с избара на телефон, който да е с доста добри характеристики, за да го ползвам поне 3-4 години и да прави снимки с наситени цветове поне колкото моя 

Благодаря Ви предварително и моля да ме извините ако съм проявил прекалена некомпетентнст!
Цитирай
Аксесоари
#2

Oneplus Nord2, Samsung A52s, Realme GT Master.... Като първия според мен е най-добре
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Niki Galov, TheWalking
Цитирай
#3

А от къде ще се купува?

Huawei P30
Цитирай
#4

Бих се спрял на Motorola EDGE 20 или Sony Xperia 10 III. Ако търсиш нещо екзотично за нашите ширини - OPPO Reno 5. Успех в избора.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Niki Galov, Victormihov
Цитирай
#5

Точно тия не бих казал, че снимат добре. Сони-то освен че е слабо е и много екзотично. Даже аксесоари няма за него.
Мотото за 650лв бива ама повече не бих дал
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#6

Имаше в Ем*г за 799лв S20FE.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Coffeeforums за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#7

Мисля, че Samsung Galaxy A52s или ако ви допада Motorola Edge 20, ще влезете в посочения бюджет.

И двата модела имат OIS - оптични стабилизация, като на Samsung се очаква, да има повече цветове при снимане.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Niki Galov, TheWalking
Цитирай
#8

S20FE се намира за 750лв в олх (неразпечатан и с гаранция).

Всички останало би било компромис...

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#9

Motorolatа edge 20, има най-шибания високоговорител, който някога съм чувал.Махнах я само заради това.Препоръчвам ти да не я взимаш

Honor Magic 5 pro Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Niki Galov, solo5
Цитирай
#10

(2022-01-26, 16:30:02)galev_90 написа:  Motorolatа edge 20, има най-шибания високоговорител, който някога съм чувал.Махнах я само заради това.Препоръчвам ти да не я взимаш
Да, има нещо такова.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#11

(2022-01-26, 14:53:11)vaso22 написа:  Точно тия не бих казал, че снимат добре. Сони-то освен че е слабо е и много екзотично. Даже аксесоари няма за него.
Мотото за 650лв бива ама повече не бих дал

А ако е MOTO G100 за 730лв?

(2022-01-26, 14:42:48)DoryanY написа:  А от къде ще се купува?

Предвит слабата ми ориентираност бих се спрял на някоя от веригите в страната или някой по-популярен електронен магазин.
Цитирай
#12

Ако снимките са ти важни виж ревютата на норд2 в гсмарена и Dxomark. Аз лично ако си купувам телефон сега бих взел него
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#13

(2022-01-26, 17:41:17)Niki Galov написа:  А ако е MOTO G100 за 730лв?

G100 е добра машина. Аз бих го чакал за около 500-550лв в olx
Имай предвид че G серията получава само 1 андроид ъпдейт и 2 години секюрити ъпдейти
g100 е с Андроид 11 и ще получи само Андроид 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#14

(2022-01-26, 17:41:17)Niki Galov написа:  

Придвит слабата ми ориентираност бих се спрял на някоя от веригите в страната или някой по-популярен електронен магазин.
Препоръчвам Samsung Galaxy A52s,ето и сравнение.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Niki Galov, TheWalking
Цитирай
#15

(2022-01-26, 18:48:32)solo5 написа:  G100 е добра машина. Аз бих го чакал за около 500-550лв в olx
Имай предвид че G серията получава само 1 андроид ъпдейт и 2 години секюрити ъпдейти
g100 е с Андроид 11 и ще получи само Андроид 12

G100 ползвам като служебен като съм на работа, звука му е даже много силен.Батерията е чук.Камерата знам ли не е кой знае какво.Но поради чистия андроид работи перфектно.Няма лаг забавяне и тн.
Но edge 20-- трагедия

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#16

Realme gt neo 2! Това би бил моя избор!
[-] 2 потребители изказват благодарност на gtc за това мнение:
  • ganchev, Niki Galov
Цитирай
#17

(2022-01-26, 19:54:23)gtc написа:  Realme gt neo 2! Това би бил моя избор!

Камерите би трябвало да са му слабото място на тоя телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#18

И аз бях горе долу в твоя ценови клас при избор на телефон и се спрях на samsung s20fe snapdragon купих го от emag за 789лв. Впечатленията са ми само положителни, страхотна камера, работи изключително бързо, батерията е напълно достатъчна и грам не съжалявам за избора си.

Nexus 7-Cyanogenmod 12.1 / Samsung s8 / S20Fe Snapdragon 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Georgi2 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#19

(2022-01-26, 18:54:17)DoryanY написа:  ... ето и сравнение.

Като изключим трудноразбираемия език на този момък, сравнението между камерите съвсем не ме впечатли и не знам как точно ще заместят остарелия Honor 8X на питащия.
Цитирай
#20

То... всеки предлага всичко, понеже няма да дава пари. А стигне ли се до покупка.... пак нова тема за взаимопомощ Smile А иначе, всичко ново, ще е по-добро от старото! Ако искаш наситени цветове си за самсунг, но така наречените "наситени цветове" са нереални. Би ли споделил за какво ще го ползваш, така ще се профилира избора. Тогава ще се наблегне на едни параметри, а няма да се обърне толкова голямо внимание на други. Иначе ако искаш всичко да е топ, няма да минеш със 7-800 лв. Трябва да направиш компромис с нещо.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • gazara74
Цитирай
#21

(2022-01-27, 14:18:20)pepy1 написа:  То... всеки предлага всичко, понеже няма да дава пари. А стигне ли се до покупка.... пак нова тема за взаимопомощ Smile А иначе, всичко ново, ще е по-добро от старото! Ако искаш наситени цветове си за самсунг, но така наречените "наситени цветове" са нереални. Би ли споделил за какво ще го ползваш, така ще се профилира избора. Тогава ще се наблегне на едни параметри, а няма да се обърне толкова голямо внимание на други. Иначе ако искаш всичко да е топ, няма да минеш със 7-800 лв. Трябва да направиш компромис с нещо.

Благодаря за въпроса! Не съм сериозен консуматор, игри не играя, социални мрежи мнго малко използвам. Обичам да пътувам и да снимам, но не съм специалист. Относно нереалните цветове по-скоро ми харесват отколкото не. Просто искам да имам устроиство, което след 3-4 години да ми върши още работа, да имам бърз достъп до навигация, банкиране и подобни. Такъв е случая с HONOR 8X, който ползвам сега, но след втората смяна на дисплей нещо стана с батерията и държи, но пропада рязно с 10-15%, после пак задържа..... Иначе съм изключително доволен от него, но сега с техните ограничения не знам дали HONOR 50 ще е толкова добър.
Цитирай
#22

Honor 50 би трябвало да има гугъл сървисис
Със сигурност трябва да е много по-добър от твоя
Отиди и го разгледай в Технополис.
Ако ти хареса обаче трябва да го търсиш другаде, че там е 1200лв
в нета се намира за 850лв

P.S. Сори леко те подведох. В нета се намира за 850лв но 128/6 GB версия
а тази в Технополис е 256/8 GB. Явно е над бюджета ти този телефон.
На мен също ми се вижда много за този хардуер
1200лв са си пари в този клас за флагмански процесор, а не за SD778
макар че и той би бил достатъчен, само да не беше на тази цена
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Niki Galov
Цитирай
#23

В технополис има и 128GB версия на Honor 50 за 949 лв.

Huawei P30
Цитирай
#24

В момента в Емаг 128/6 версията е на 919,99 лв, а 256/8 е 1179,99лв
Разликата от 260лв за по-високата версията ми се вижда прекалена
Цитирай
#25

За тези пари може са се намери Realme GT Neo 2. Според мен няма по-добро ,като параметри за тези пари. Отделно телефона е много бърз с прилична батерия и стабилен чипсет.

Sent from моя китайчок Realme GT Neo 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • free, Niki Galov, solo5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)