Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung A52 5G пада много бързо
#1

Здравейте приятели, 
Бихте ли ми казали какво да изключа за да не ми пада батерията толкова бързо ?
Wi.fi е спрян само на мобилен съм
GPS е спрян
Всичко от икономия на батерия е спряно

Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип мобилните данни точат батерията повече от WI-FI. А най-вече ако си на 5G. Провери какви активни приложения имаш и спри всичко излишно, Фейсбук месинджъра също може да е причината за това.

 
Цитирай
#3

Какво разбираш под бързо?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#4

Провери и опцията за постоянно сканиране за WI-FI мрежи дали също така е деактивирана, както и каква е честотата на синхронизацията на приложенията.

 
Цитирай
#5

Аз съм със същия модел и батерията е чук! Уникално представяне.
Цитирай
#6

Здфавейте 5g е спряно. Как мога да спра постоянното сканиране за wifi мрежи ? И постоянната проверка за местоположение ? Докато си ровя в телефона да оправя проблема батерията ми пада с 3 или 4 процента за 10 -15 мин. Когато пътувам 1 час без да барам нищо падат 10 процента.

Note 8 Pro
Цитирай
#7

Ооо това е много зле. Дай ресет, колкото и да не ти се прави. Аз съм с 2 сим карти, на мобилни по цял ден, GPS винаги включен, 2 блутут устройства включени. Говоря по около 2 часа на ден и вечер като се прибера към 6 ми остават поне 30% батерия с 4 часа екран.
Цитирай
#8

(2022-01-29, 09:20:33)dr_bomba написа:  Здфавейте 5g е спряно. Как мога да спра постоянното сканиране за wifi мрежи ? И постоянната проверка за местоположение ? Докато си ровя в телефона да оправя проблема батерията ми пада с 3 или 4 процента за 10 -15 мин. Когато пътувам 1 час без да барам нищо падат 10 процента.
Влез в настройки-местополужение-разширени настройки,също и може да се направи приложенията да използват локацията само докато работят-не постоянно,също и в настройки-акаунти-google,и виж дали всичко се синхронизира.

Huawei P30
Цитирай
#9

По колко време ви издържа батерията? Всичко съм спрял. Преди това използвах Note 8 pro. Страхотен телефон батерията му издържаше по два дни. А тук се стопява с всяка минута и откачам. Мисля да рестартирам, но не ми се иска все още.

Note 8 Pro
Цитирай
#10

Всичко включено

   
Цитирай
#11

Като чета темата, стигам до заключение, че телефона ти е за сервиз.
Цитирай
#12

Колко СОТ изкарва екрана с един заряд?

 
Цитирай
#13

Благодаря за снимката. Телефона го имам от три дни. Чисто нов. Мисля, че всичко е въпрос на настройки. Продължавам да тествам и да спирам разни неща (то вече не остана нищо) 10 мин. гледане в рибата 1 процент пада на wifi без включен икономичен режим. След ограничаване работата на процесора се спестява много. Майката му е икономичен режим задължително с ограничаване работата на процесора, за хора които работят с телефона по-дълго време

Note 8 Pro
Цитирай
#14

Няма какво да ограничаваш. Снимката по-горе е без никакви ограничения. Никакви икономични режими или намаляване на яркостта.
Щом ти се налага да прави такива неща, значи нещо друго не е наред.
Цитирай
#15

(2022-01-29, 23:31:24)dr_bomba написа:  Благодаря за снимката. Телефона го имам от три дни. Чисто нов. Мисля, че всичко е въпрос на настройки. Продължавам да тествам и да спирам разни неща (то вече не остана нищо) 10 мин. гледане в рибата 1 процент пада на wifi без включен икономичен режим. След ограничаване работата на процесора се спестява много. Майката му е икономичен режим задължително с ограничаване работата на процесора, за хора които работят с телефона по-дълго време

Няма нужда от ограничения, просто го остави да се обучи. За три дни няма как. Трябва повече време и ще влезе сам в режим.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#16

Спри си 120Hz опресняването на дисплея и ще почне да държи батерията! Wink
Цитирай
#17

И Аз от вчера съм с този модел, много бързо пада бстерията, буквално се стапя, днес около 14.00ч се наложи да го дозаредя до 60% и сега вече (21.55) е на 15%. Може би защото е още нов ли, знам ли.Някакви идеи ?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#18

Изчакай за калибриране на батерията, трябва й няколко цикъла заряд-разряд.

 
Цитирай
#19

По подразбиране ако не сте пипали настройката е на 120Hz опресняване на екрана! Направето го на 60Hz и батерията ще ви държи!!!
Цитирай
#20

Извинявай за тъпия въпрос, но не намирам как да спра 120Hz, може ли помощ ?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#21

Настройки-> дисплей->плавност на движението->оставяш го на стандарт!
Цитирай
#22

При мен освен 60 херца на дисплея е включена и опцията за икономия на батерия, рядко използваните приложения са в "спящ" режим. Деактивирал съм всички фабрични приложения, които няма да използвам. Аз съм доволен от батерията. Колкото повече игри и видео, толкова по-бързо пада :-)

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#23

Някой би ли публикувал от кои фабрични приложения няма нужда и могат да се деактивират
Цитирай
#24

Още се чудя кой какви проблеми има с батерията. Аз и жена ми имаме А52 5G и всичко е включено на макс. Екран на 120 херца и всичко друго по подразбиране. Нито един от нас няма проблем с батерията.

Днес съм го изключил от зарядното в 6 и 30 сутринта. Сега съм на 50% с 3 часа и 35мин екран и над 1 час разговори, с 2 сим карти, едната на 4G мобилни. И с 2 Bluetooth устройства.
Наистина не знам защо някой въобще среща проблеми с батерията и трябва да ограничава нещо.
Цитирай
#25

Еми Аз имзм,вчера го изключих сутринта в 7.00ч и в 14.00ч вече беше под 30%

Samsung A52s 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)