Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте,
с RN 10 Pro съм и преди няколко дни ми се появи ъпдейт MIUI 13.0.2.0.SKFMIXM, но не ми дава да го сваля, изписва, че всички сървъри не са на линия.
Някой има ли подобен проблем ?

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай
Аксесоари
#2

To това не е точно проблем. Може би си уцелил момент, в който ги качват на сървърите и са решили, или да ги спрат, заради бъгове, или нямаш достъп заради многото трафик (паднали са сървърите). Така че изчакай.

И честито! Доста бързо пускат 13-ката глобално
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan
Цитирай
#3

Предполагам, че не е претоварване, защото го пробвам по няколко пъти на ден и не мисля, че съм чак толкова голям карък Big Grin

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай
#4

Не знам дали е до каръщина. Ти сигурен ли си, че си с глобален ром?
Откъде е купуван телефона?

Защото и за китайското 10 про, и за глобалното още няма линк качен към 13-ката. Може да са пуснали бета за тест и да са решили да я спрат, или че не се отнася за теб

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/

MI между буквите, които даваш за модела ти означава Global Stable
Цитирай
#5

Като цяло според инфото, което имам е от Швеция, но му сложих xiaomi.eu ром още при покупката миналата година и след това само съм го ъпдейтвал и в момента съм с 12.5.9.0.RKFMIXM...
[Изображение: c1f4db78527e3092e00bfeedc872445e.jpg]

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай
#6

eee, това вече е друго.
На Xiaomi сървърите са така винаги, когато се качи нов ром.
Ако много бързаш може да си го изтеглиш ръчно, така или иначе като е андроид 12 ще трябва да го инсталираш през Fastboot, според мен.

ДА!

През ъпдейтъра няма да стане Smile

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

Ето и тема от колега, с която може да си улесниш живота, ако не искаш да ресетваш:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102424
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan
Цитирай
#7

Не бързам, просто ми беше интересно, защото до сега не съм имал такъв проблем.
Иначе всички ъпдейти ми минават през fastboot, през ъпдейтъра ми се сваля целия имидж, копирам го на мемори карта, давам му ъпдейт и ме праща във фаст и от там го инсталирам.

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
[-] 1 потребител изказва благодарност на Antoan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Разбирам, значи няма нищо ново да изпиташ като метод на обновяване.

В такъв случай изчакай да се поосвободят сървърите и ще се свали нормално
Цитирай
#9

Аз съм с 13 от началото на годината и края на декември не помня. Много по-добре е от 12 и 12.5.
И аз съм .eu а не официален сваляй смело на PC или лаптоп и инсталирай.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#10

Как се държи батерията с 13-ката?
При мен е доста трагично положението. И с 12.5 беше зле, но с 13 е много лошо положението...
Цитирай
#11

Може нещо по настройките ти да не е ок. Не е нужно ъпдейтът да е виновен. А и винаги можеш да ресетнеш и да започнеш на чисто
Цитирай
#12

При мен след актуализацията само проблеми.Изчезнаха звуците и вибрацията при докосване на екрана и телефона замръзва на моменти.И след това трябва да го рестартирам защото работи по мудно.
Цитирай
#13

Затова след голям ъпдейт или ъпгрейд се препоръчва ресет. Понеже потребителските настройки може да се омажат (всеки си ползва телефона различно)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • izibizi
Цитирай
#14

(2022-03-08, 10:58:45)suffer написа:  Затова след голям ъпдейт или ъпгрейд се препоръчва ресет. Понеже потребителските настройки може да се омажат (всеки си ползва телефона различно)
Правих му два пъти и пак нищо.И да попитам имам една камара стокови приложения /амазон алиекспрес/ мога ли да ги деинсталирам защото не ги ползвам?
Цитирай
#15

Може, например, ако да имаш root на устройството си.

 
Цитирай
#16

(2022-03-08, 12:16:20)i770514 написа:  Правих му два пъти и пак нищо.И да попитам имам една камара стокови приложения /амазон алиекспрес/ мога ли да ги деинсталирам защото не ги ползвам?

Аз ги махам така
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99951
[-] 2 потребители изказват благодарност на izibizi за това мнение:
  • i770514, suffer
Цитирай
#17

(2022-03-08, 12:16:20)i770514 написа:  Правих му два пъти и пак нищо.И да попитам имам една камара стокови приложения /амазон алиекспрес/ мога ли да ги деинсталирам защото не ги ползвам?

Можеш.
Ако не ти дава да ги деинсталираш трябва да може да се забранят.
Аз първо отивам в settings-apps-manage apps-uninstall
и махам всичко, което не съм инсталирал аз, и разбира се, което не ми трябва.
След това забранявам тези, които списъкът в това меню ми позволява. (Пак settings-apps-manage apps, но виж снимката)
Останалите забранявам по метода с Google play:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569

И за финал: има програми за debloat, които махат ненужните приложения.
Root не ти трябва.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#18

Благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)