Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Компютърен проблем след падане ?
#1

По невнимание бутнах настолния компютър от стойката му (около 10см) и падна към страната на която са монтирани елементите.
След това при опит за старт, вече не може да зареди, а се рестартира постоянно, монитора не реагира... Качвам клип със ситуацията.

Значи ще го нося в сервиз, това е ясно. Бихте ли направили предположение какъв може да е проблема и какво да очаквам??

Детето често е онлайн в час и трябва да реагирам бързо, а в нашия сервиз са малко тромави.





Цитирай
Аксесоари
#2

Извадете първо видео картата и рам паметта и ги наместете наново, пробвайте една от двете плочи рам, ако не стане пробвайте без видео картата и включете монитора на вградената видео карта (ако има такава) и пробвайте. Също така може да извадите батерията на биоса за 1-2 минути и да пробвате пак.
Цитирай
#3

Пробвай да влезеш в биос. Там ще видиш засича ли ти харда и рамта. Може и захранването да е дало фира

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

За мен харда си е заминал. Повредени са секторите на уина, и няма зареждане. Лошото е, че всичко което е на дял С е безвъзвратно загубено, ако съм прав. Нов харддиск и всичко ще е наред. Такъв ми е извода от прочетеното и видяното. Ако имаш някой приятел, да сложи негов харддиск на твоя компютър за проба, ще има по-голяма яснота. Или ти да му дадеш харда си, да го пробва на негов компютър. Това преди да иде на сервиз.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

(2022-02-01, 18:35:25)Andon0v написа:  Извадете първо видео картата и рам паметта и ги наместете наново, пробвайте една от двете плочи рам, ако не стане пробвайте без видео картата и включете монитора на вградената видео карта (ако има такава) и пробвайте. Също така може да извадите батерията на биоса за 1-2 минути и да пробвате пак.

Следвайки съвета ти, извадих и поставих отново биосната батерия...после включих, не рестартира както преди....почаках малко и накрая зареди ОС. Малко странно големи икони на десктопа имаше, но след изваждане за кратко hdmi кабела, като че ли вече всичко е наред.

Благодаря ви за съветите !!!



Цитирай
#6

Големите икони са заради резолюцията, късметлия си. Аз не бях и смних харда.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Колега ако е харда проблема, ще има картина и най малкото ще зареди биос
Цитирай
#8

Случва ми се постоянно, вадя видео картата, малко издухвам с уста намествам я отново , вадя рам и я слагам отново и зарежда без проблем, моят настолем компютър и той е падал така към 20пъти (малки деца).

Проблема не е хард диск.
Проблема 99% е разместени компоненти и не зарежда при включване- само черен екран , доста често срещан проблем.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)