Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

И аз това казвам, но колегата mkoev явно си мисли, че се заяждам или го бъзикам за сервиза. Както ти каза и 10 годишен телефон не би трябвало да загрява след няколко минути Ютюб, не е нормално и ако наистина е така, дори и да не е след 6-7, след 15-20мин пак не би трябвало да грее, значи има някакъв проблем. Аз игри не играя, но доста мултитасквам на телефона, включително ползвам YouTube Premium и някой път си го минмизирам, т.е. да ми седи малко екранче само и да гледам/слушам, а през това време примерно браузвам, пиш мейл или нещо друго и пак няма дори и признак за затопляне. И го казвам, като човек който въобще не е фен на Самсунг, просто няма друга алтернатива (за мен) в момента и ако грееше и беше някакъв боклук, със сигурност нямаше да ви го спестя.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
Аксесоари

Хванали сме читави бройки, за съжаление да сме 21 век и ти да си водещо име в технологичния сектор и камерите ти да не фокусират, процесорите да са ти лотария, батериите ти да гърмят и тоя лукс да струва на потребителя по близо 3 бона не е много ОК...

Тука проблема се корени в корейската им наглост и липса на качествен контрол. Били правили ревизия на мобилното си подразделение да били гледали защо продажбите падали, те не знаели, чудели се каква била причината... каква да е бе...?

Изкарваш Note 7 и той гърми та къса крайници, изкарваш S20 и той едва фокусира а като вземе , че фокусира разбираш, че сензора с който снима се намира и в Redmi Note 10, който е на 1/10 от цената на Ultra-та, на всичкото докато си гони фокуса и му се молиш да заснеме шибаното цвете той вземе , че те изхвърли от камерата и вземе , че прегрее. После пък неще и да зарежда, докато не се изстуди. И като ти писне от него и не го ползваш година и нещо той вземе , че се надуе и гръмне.

Samsung майка!!!

Тази година пак извращения - рестарти по време на разговор, парещи телефони, пак някакви зеленеещи екрани, пак простотии...
Да дадеш 3 бона за S22 Ultra и след седмица да ти сменят дъното, че прегрява...

Онзи ден разглеждах Fold 4 и Flip 4 в техно верига, защото обмислям Flip-чето за една близка до сърцето женица, в любимото и розовичко, че ми попадна и Ultra-та. Викам чакай да поцъкам малко. Fold-а добре си хващаше Pen-а, ама защо тая Ultra едва го хващаше не разбрах, нищо не се рисува като хората, защо имаше лаг и в S Pen-а? Тема за това има в Note 20 раздела, аз това го видях случайно онзи ден в 22... издразни ме и му прибрах писалката. И за пореден път се уверих, че не си заслужава парите.

Те така. Нито съм хейтър, нито нищо - в последните години ползвам само техни флагмани и се радвам, че имам късмета да не набарвам греещи бройки но няма как да и обвиня половин форум в лъжа, то да са един или двама, а то интернета гори от Exynos-а Big Grin

Та тръгнали да си търсят проблемите из мобилната дивизия. Е, дано са ги намерили. И дано S23 не си гони фокуса с 200MP камерата, че тоя път ще се смея... като знам с една Ultra как се опитвах да заснема точно едно цвете и как с S21 Ultra исках да заснема един пръстен и накрая едва не го ударих в земята...
Цитирай

Правя ъпдейт - 4ти ден, имам вече 4 пълни зареждания и батерията продължава да се справя трагично.
Заредих го в офиса днес и в 16ч го свалих от зариядното, в момента след няколко разговора, имейли (около 50м) екран е на 74%. Вярно, че бях с 5Г и samsung watch 4ката е вързана, но ми се струва бая ужасно бързо падаща.
Впечатление ми прави, че леко се и нагрява телефона. Не е супер много, но повече от Айфона ми (имам iphone 11). Освен това ми допада страшно много телефона и искрено се надявам както казвате, че след още 2-3 дни това бързо падане и лекото нагряване ще се нормализират. Порпинцип колко е нормалната работна температура на телефона, някой знае ли ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Определено не си мисля, че някой се заяжда или пък се бъзика, а и нали форума си е за споделяне и за съвети. Просто знаете как е в сервизите. За мен също е изключително странно при минимизиран youtube + самсунг браузър и за по-малко от 10 минс тела вече да грее. Проблеми с рестартирания и забивания (тотално забиване) съм нямал, но има забележими забавяния, с които не съм съгласен ако съм дал 1200+ лева. Ако си бях купил А52 тогава бих бил съгласен с такива ситуации. Нямам причина нарочно да изказвам негативно мнение Самсунг и да им нареждам усторойството. И аз като вас съм дал една камара пари и с нареждане във форума никой няма да ми ги върне Smile  Аз и заради това толкова се ядосвам, защото Самсунг рекламират 3 години OS updates, но със сегашното държание на устройството аз ще съм го махнал много преди това.

@yasensdd при мен батерията почна да се оправя след около две седмици ползване. Но не очаквай нещо невероятно, това не е устройство с батерия, която ще ти е на 20% в края на деня.
Цитирай

(2022-10-17, 18:48:31)yasensdd написа:  Порпинцип колко е нормалната работна температура на телефона, някой знае ли ?
По принцип температурата на телефона при нормално ползване обикновено не надвишава 45°C. Т. е. нормалната "работна" температура на смартфона е от 0 до 37 градуса по Целзий. При сериозно ползване, температурата на устройството се повишава, но тя не трябва да надвишава 45°C по време на работа при стайна температура. Иначе: от +25°C до +40°C на процесора, от +15°C до +35°C на батерията, от 0°C до +35°C  температурата на околната среда. За определяне на температурата на смартфона може да го тестваш с AIDA64 или CPU-Z.

 
Цитирай

(2022-10-17, 18:57:52)NoMaD написа:  По принцип температурата на телефона обикновено не надвишава 45°C. При исползване, температурата на устройството се повишава, но тя не трябва да надвишава 45°C по време на работа при стайна температура. Иначе: от +25°C до +40°C на процесора, от +15°C до +35°C на батерията, от 0°C до +35°C  температурата на околната среда.

А има ли Ап, който точно да казва градусите ? Аз намерих един cooling master, който казва, че стига до 37 градуса

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Затова като ги забележите тия проблеми още в първия ден се връщате там откъдето сте ги купили и искате друга бройка - точно за това за такива скъпи флагмани не ползвам olx, не ползвам онлайн магазини регистрирани в някой блок из Пазарджик а техно вериги или оператор - където, да - скъпо е но имаш къде да отидеш и кой да ти уважи гаранцията защото са официалните дистрибутори и според Samsung.com

Още като си купих S21 Ultra след работа, unbox-нах вечерта и се натъкнах на дефектните камери сутринта бях нареден в техно веригата да искам замяна. Но на продукт , купен снощи - т.е. пределно ясно е, че не е ползван и не е правено нищо с него. Като е минала седмица-две вече тая врътка няма да мине, най-много да го ремонтират, което ще рече отваряне и смяна на платката (чета из форума , че при S22 Ultra загряващите бройки така се оправяли, т.е. ново дъно - нов Exynos). После обаче не знам какво се случва в водоустойчивостта... щото и да гарантират за нея при едно давене гаранцията отпада и телефона мре. А сега си го ползвам за подводни снимки в басейна и няма ядове.

Та така. Забавяния имаш защото прегрява и намаля работната честота за да не се изпържи, от което страда батерията и user experience-а. Лагва, защото работи на много по-ниски честоти, все едно с нещо под средния клас...

Не знам от къде си го купил но колкото по рано действаш толкова повече увеличаваш шанса за замяна.

@yasensdd, 4-ти ден му е малко а и циклите са ти малко. Ползвай го повече, ако трябва го зареждай по 2-3 пъти на ден. Цеди го. Нека опознае начина ти на употреба. До 10-тия ден всичко ще си е на мястото. Първите 3-4 дни са ужасни, при мен едва изкарваше до обяд.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2022-10-17, 19:03:21)Ivanov_1994 написа:  Затова като ги забележите тия проблеми още в първия ден се връщате там откъдето сте ги купили и искате друга бройка - точно за това за такива скъпи флагмани не ползвам olx, не ползвам онлайн магазини регистрирани в някой блок из Пазарджик а техно вериги или оператор - където, да - скъпо е но имаш къде да отидеш и кой да ти уважи гаранцията защото са официалните дистрибутори и според Samsung.com

Още като си купих S21 Ultra след работа, unbox-нах вечерта и се натъкнах на дефектните камери сутринта бях нареден в техно веригата да искам замяна. Но на продукт , купен снощи - т.е. пределно ясно е, че не е ползван и не е правено нищо с него. Като е минала седмица-две вече тая врътка няма да мине, най-много да го ремонтират, което ще рече отваряне и смяна на платката (чета из форума , че при S22 Ultra загряващите бройки така се оправяли, т.е. ново дъно - нов Exynos). После обаче не знам какво се случва в водоустойчивостта... щото и да гарантират за нея при едно давене гаранцията отпада и телефона мре. А сега си го ползвам за подводни снимки в басейна и няма ядове.

Та така. Забавяния имаш защото прегрява и намаля работната честота за да не се изпържи, от което страда батерията и user experience-а. Лагва, защото работи на много по-ниски честоти, все едно с нещо под средния клас...

Не знам от къде си го купил но колкото по рано действаш толкова повече увеличаваш шанса за замяна.

Точно заради това си купувам телефоните от Амазон ,  няма проблем с връщането. Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Значи като чета как се записват видеа по над час и телефона бил хладък... Видеото за който не е чувал никога използва всичко, на което е сподособен чипа. С22 серията може да снима около 3часа с една батерия, как по-точно е възможно да не загрява с такава консумация, която бута 30% батерия на час? Къде отива тая мощност?

Истината, е че всичко грее и андроид и не андроид, ако можеш да снимаш 15-20мин 4к/60fps лятото имаш добра машина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Благодаря за отговорите! Ще споделя в края на седмицата как са нещата! Вие коя мрежда ползвате ? 5G или 4G? Предполагам има голяма разлика между двете и battery draina

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

5G хаби повече.

 
Цитирай

(2022-10-17, 19:03:21)Ivanov_1994 написа:  Затова като ги забележите тия проблеми още в първия ден се връщате там откъдето сте ги купили и искате друга бройка - точно за това за такива скъпи флагмани не ползвам olx, не ползвам онлайн магазини регистрирани в някой блок из Пазарджик а техно вериги или оператор - където, да - скъпо е но имаш къде да отидеш и кой да ти уважи гаранцията защото са официалните дистрибутори и според Samsung.com

Още като си купих S21 Ultra след работа, unbox-нах вечерта и се натъкнах на дефектните камери сутринта бях нареден в техно веригата да искам замяна. Но на продукт , купен снощи - т.е. пределно ясно е, че не е ползван и не е правено нищо с него. Като е минала седмица-две вече тая врътка няма да мине, най-много да го ремонтират, което ще рече отваряне и смяна на платката (чета из форума , че при S22 Ultra загряващите бройки така се оправяли, т.е. ново дъно - нов Exynos). После обаче не знам какво се случва в водоустойчивостта... щото и да гарантират за нея при едно давене гаранцията отпада и телефона мре. А сега си го ползвам за подводни снимки в басейна и няма ядове.

Та така. Забавяния имаш защото прегрява и намаля работната честота за да не се изпържи, от което страда батерията и user experience-а. Лагва, защото работи на много по-ниски честоти, все едно с нещо под средния клас...

Не знам от къде си го купил но колкото по рано действаш толкова повече увеличаваш шанса за замяна.

@yasensdd, 4-ти ден му е малко а и циклите са ти малко. Ползвай го повече, ако трябва го зареждай по 2-3 пъти на ден. Цеди го. Нека опознае начина ти на употреба. До 10-тия ден всичко ще си е на мястото. Първите 3-4 дни са ужасни, при мен едва изкарваше до обяд.

Ти ми говориш за тротълване, но не е това, защото се получава и при хладен телефон - 27 градуса. За щастие съм го купил от Виваком и може би има шанс да ми го заменят. Ще изчакам новия Андроид 13, ще направя тотален clean up и ще видим как ще е. Но е много по-вероятно директно да го продам и да си купя нещо с нов Снапдрагон.
Цитирай

Драконите пак са производство на Samsung и пак може да усещаш греене. Не се надявай на кой знае какво. Особено ако играеш игри.
Цитирай

(2022-10-18, 18:02:52)Ivanov_1994 написа:  Драконите пак са производство на Samsung и пак може да усещаш греене. Не се надявай на кой знае какво. Особено ако играеш игри.

Не играя на игри изобщо. Най-много за тестване Smile 

Snapdragon 8+ Gen 1 е на TSMC , а не на Самсунг Smile
Цитирай

(2022-10-18, 19:11:42)mkoev написа:  Не играя на игри изобщо. Най-много за тестване Smile 

Snapdragon 8+ Gen 1 е на TSMC , а не на Самсунг Smile

Да, така е и чипсета е супер. За жалост единствената алтернатива (откъм размер) е Асус Зенфон, което е чудесно, но за цената, която му искат има доста трески за дялане, като например липсата на каквато и да е камера за оптичен зуум, няма безжично зареждане, само 2 големи ъпдейта (надалицще го ползвам и този до Андроид 15, НО все пак в днешно време си е значителен минус) и лично за мен най-голямата греда е прекрасният полимерен гръб, който за съжаление се протърква доста бързо, особено по ръбовете.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Gen1+ е на TSMC, Gen 1 е на Samsung. Реших, че с Gen 1 искаш смартфон тъй като избора от Gen1+ не е кой знае какъв макар и да го има.

То ако не бързаш с покупката изчакай Gen 2 направо.
Цитирай

Както обещах, правя ъпдейт. Вече съм 1 седмица с Samsung s22 256 GB (6.1', нормалната версия).

Цялостно съм супер впечатлен от телефона. Работи страхнотно, лек е, удобен е, камерите са много добри. На жената взехме Iphone 13 pro, който беше значитлено по-скъп, а бих казал, че във всяко отношение (размери, камери, екрани и т.н., разбира OS не коментирам) са супер близки.

Единствената ми забележка, която имам е батерията. Действително първите 3-4 дни падаше може би с 20-30% по-бързо от сега, едвам изкарвах 3 часа SOT. Сега вече го имам от 8 дни и се вижда подобрение, като в началото имаше и леко загряване, а сега го няма. 

Батерията сега ми изкарва 4-5 часа SOT, или ден и малко (3-4 часа SOT), когато нямам работа с него и не го цъкам буквално след като съм го взел от зарядното.

Значително се усеща, когато часовника (Galaxy Watch 4) е свързан - там батерията се топи много по-бързо, но дори и с часовника и моето ползване, успявам да изкарам от 06:30 сутринта до 22 часа вечерта с оставщи около 20% батерия. 

Изключително дразнещо е следното при мен - батерията от 100% до 80% пада страшно бързо, както се казва дори и без да го докосвам си губи по 3-4 % от стоене в джоба. Не знам защо това е така, преди имах S10 и беше същата работа. Наблюдавам, че между 40 и 80 % батерията най-силно задържа %-тите. 

Позволявам си да опиша така подробно, защото бях в голямо чудене дали да го купя този телефон и ако някой има същите размисли. 
Обобщение: Аз преминах от Samsung S10 към S22 и бих казал, че категорично беше добро решение. Ако си някой HEAVY GAMING, не очаквайте чудеса от малкия S22, по-добре вземете S22+ или Ultro, или пък изчакайте до S23, може да е с по-силна батерия. Категорично телефона е направен за хора, които предимно ползват WEB, Social, Mailing и Banking, за да може да изкара от сутрин до вечер, както и да бъде удобен в ръката. Батерията не е зле, минимално по-зле се представя от поне моите лични очаквания, но day to day абсолютно стига!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
[-] 5 потребители изказват благодарност на yasensdd за това мнение:
  • Bavarche, Ivo. Petkov, kerenski, Mendeleev, Monipeev
Цитирай

Някой беше питал за OS update. Според GSM Arena ъпдейтите почват да се пускат още понеделника: 

https://www.gsmarena.com/stable_one_ui_5...-56253.php
Цитирай

Здравейте!

Вчера, 24.10.2022 проверих към ~23:30 и имаше актуализация към Android 13. Инсталирах и още настройвам. Телефонът е Samsung 22 5G, от VIVACOM.

Поздрави,
Иво
Цитирай

Батерията ме изуми! От няколко дни съм с S22 plus и е у-жас! От 100, 20% се стопяват за отрицателно време. Нататък се държи малко по-добре, ама това е просто абсурдно! Много се надявам някой ъпдейт да я вкара в правия път. Никога до сега не съм се впечатлявала от поведение на батерия, но такова нещо ми се случва за пръв път с нов телефон. Както писах в друга тема, батерията на Huawei P30 Pro, който е на 3 години, се държи по подобен начин...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Колко SOT изкарваш? Пусни разбивка на използването на батерията.

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

[Изображение: Screenshot-20221025-195306-Device-care.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Можеш ли да натиснеш отдолу вдясно детайли и така да пуснеш, за да видим кое дърпа батерия

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Дано съм схванала какво точно искаш да видиш Blush
[Изображение: Screenshot-20221025-204833-Device-care.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2022-10-25, 17:53:49)Бижу написа:  Батерията ме изуми! От няколко дни съм с S22 plus и е у-жас! От 100, 20% се стопяват за отрицателно време. Нататък се държи малко по-добре, ама това е просто абсурдно! Много се надявам някой ъпдейт да я вкара в правия път. Никога до сега не съм се впечатлявала от поведение на батерия, но такова нещо ми се случва за пръв път с нов телефон. Както писах в друга тема, батерията на Huawei P30 Pro, който е на 3 години, се държи по подобен начин...

Няма да е с ъпдейт, изчакай още няколко дни. Ще се оправи. Иска седмица.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Бижу
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)