Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

Аз бих казал, че по това което виждам - батерията и е добре. За под 20 % има час и 20минтуи екран, което значи, че с целия капацитет ще изкара над 5 часа на екран. (повечето андроида изкарва 3-7часа) Аз не мога с моето ползване за деня са изкарам дори 4. Примерно виж на 44% съм като при мен - цял ден е пуснат почти 5G, както и блутута е вързан за часовника. И аз реално не съм супер доволен, но успява да ме изкара цял ден. Трудно с флагман ще се изкара повече от ден - дори и 30% да остават, все ще се наложи всеки ден да го заредиш. Наистина батерията не е ТОП, но върши работа. На мен примерно ми е интересно дали UI5 и Андройд 13ката малко подобряват нещата, но ме е страх да ги сложа, за да не падне още силата на батерията, която така или иначе е зле.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
Аксесоари

Да попитам колегите със S22 Plus след ъпдейта забелязвате ли лаг?
Защото при мен се появи осезаемо лаг и загряване, както и батерията започва да се държи както в 1вия месец!
Цитирай

(2022-10-25, 20:20:25)yasensdd написа:  Аз бих казал, че по това което виждам - батерията и е добре. За под 20 % има час и 20минтуи екран, което значи, че с целия капацитет ще изкара над 5 часа на екран. 

Няма такъв филм щом на 80% е изкарал час до 0% да изкара още четири.
Цитирай

(2022-10-29, 12:31:24)stugutka написа:  Да попитам колегите със S22 Plus след ъпдейта забелязвате ли лаг?
Защото при мен се появи осезаемо лаг и загряване, както и батерията започва да се държи както в 1вия месец!

При мен няма лаг, макар, че не забелязвам нищо стойностно и в новия ъпдейт - тия customization опции не ме топлят - карам го със стоковите wallpaper, lockscreen, ringtones и т.н. от години и ги ползвам както излизат от кутията. 

При мен навремето на S20+ ми се беше получил голям лаг в камерата при обновяване от 3.0 до 3.1, направих reset и се оправи. Направи си backup на важните неща и удряй reset, при големи ъпдейти понякога е така. От 2.5 до 3.0 нямах забележки но при 3.1 нали ти казвам, камерата беше неизползваема. Един ресет и литна в космоса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Днес забелязах и друг бъг, при свързан bluetooth и пускане на музика приложенията спират!
Говоря за музикален плеър, tidal и други!
При някой да го има същия бъг?
Цитирай

Не вярвам вече на приказки и мнения... заради такива елементи екземпляри и прочие.. Та да се върнем по темата харесва ли ми нещо взимам го както упомена друг колега по нагоре и да ми падне батерията винаги има контакти около мен че и и други възможности. Не може да робуваш на 1 устройство и да викаш не става... греее пече студен е това да не е аперитив момче студен ор.....вър каквото такова правя по 5 часа Сот с малкия S22 S901b предостатъчно за мойте цели а и на 80% от хората в форума какво повече да искаш от тоя телефон бърз е снима прекрасно отговаря на всяка реакция бетон е! Заклет самсунг сектант съм и 13 14 г само тях ползваме у нас цялото семейство минал съм през всички модели нема лош собственик а недоволни потребители!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
[-] 2 потребители изказват благодарност на hondarullezz за това мнение:
  • enkov, Ivo. Petkov
Цитирай

(2022-02-09, 17:11:27)hazART написа:  Батерията на S22 е с капацитет 3700 mAh, което е по-малко от тази на миналогодишния S21 (3000 mAh), а зареждането е 25 W жично, 15 W безжично и има обърнато безжично зареждане. Galaxy S22+ идва с 4500 mAh батерия (4800 mAh при S21+) и 45 W бързо жично зареждане, каквото има S22 Ultra. Зарядото се продава отделно.

как 3700 е по-малко от 3000 или има правописна грешка?
Цитирай

Да, правописна грешка е, редактирах го.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Напомням, че последните мнения НЕ са от естеството на темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз не мога да се съглася с колегите с високата репутация относно репликите им за "неграмотен user", "100 таба" и какво беше...нещо от сорта на неправилни приложения Smile Ползвам си едни и същи приложения от над 5 години и такъв радиатор като S22 в ръцете си съм нямал. Не знам брак ли имат Самсунг, Екзинос ли имат топли и студени бройки, но това, което виждам е след 12 минутки youtube/twitch телефон на около 40 градуса. След един час гледане на 480p видео толкова е загрял и така тротълва, че ако реша да пусна ап от бекграунда изпълнява командите по-бавно от стария ми S10e. Тестовете реших да ги направя след фактори ресет и със сток приложения, тоест не съм слагал нищо, което НЕ идва с телефона освен Twitch и последна версия на Youtube. S22 е първия телефон, който не ънлоквам и не му флашвам друг ром и не мога да повярвам колко зле се държи моята бройка със сток рома си. Единствената причина да не го разкостя е , защото просто ще го продам и да си има гаранция. Изказаха се горе доста мнения...някой от тях обидни, други просто грам несвързани с темата и с проблемите обсъждани с нея. Моля ви, нека да си помагаме, а не да се правят някакви определения и да се изказват мнения, които не помагат на никого.
Цитирай

Впечателенията ми от телефона са супер , страхотен е , бърз е , камерата е чудесна и общо взето нямам оплаквания освен ЕДНО !!!

Има някакъв странен бъг или не знам как да го нарека.. много рядко се случва , може в месеца един път да се случи.. Когато някой ми звъни и аз вдигам и до там, телефона забива и нищо не става освен рестарт... и после като се рестартира дори в повиквания го няма последния номер който ми звъни и му вдигам, все едно никога не е звънял..

Така беше с андроид 12 , сега с андроид 13 пак го направи за месец и половина 2 пъти.... Доста е дразнещ този Freeze или там каквото е ... Някой има ли фикс за това нещо или така ще си карам.. С изключение на това , други ядове не съм имал.

Galaxy S22 Plus 128GB.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Същото става и на Ултрата.

Я нещо радиото и драйвърите му, я нещо друго подобно. Не съм срещал фикс засега.
Цитирай

От март ползвам S22 Ultra и от май S22+ никога не са ми правили въпросния проблем.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Хардуер е и ще обясня сто пъти за проблемните версии с Exynos и радиото му. Едни реват от лош обхват и проблеми с повикванията, други като мен и колегата по-горе никога не са имали този проблем. При Ultra-та е по-чест. Хардуер е, няма да се оправи със софтуер.
Цитирай

Ясно , значи няма да се оправи ... гаранцията е ясно че няма да я признаят , поради простата причина че го прави в месеца 1 път... шанса да го направи пред тях е много малък . Пия една студена вода и продължавам напред. Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

(2022-11-15, 20:29:45)Ivanov_1994 написа:  Хардуер е и ще обясня сто пъти за проблемните версии с Exynos и радиото му. Едни реват от лош обхват и проблеми с повикванията, други като мен и колегата по-горе никога не са имали този проблем. При Ultra-та е по-чест. Хардуер е, няма да се оправи със софтуер.

Може ли да обясните коя точно част на хардуера го прави за да може колегата да го занесе в сервиз евентуално ? Защото при мен няма проблем с въпросният Exynos
Цитирай

(2022-11-15, 22:58:47)Rand написа:  Може ли да обясните коя точно част на хардуера го прави за да може колегата да го занесе в сервиз евентуално ? Защото при мен няма проблем с въпросният Exynos

Това е SoC - System on a chip, Exynos-a не можеш да хванеш и да размениш "ей така" дефектиралата част както си мислиш. То важи за всички модерни мобилни процесори изобщо. Ще повтарям още 1000 пъти докато не им стане ясно на някои драги колеги, ще ни трият постове, ще се караме но ще повтарям пак и пак - Exynos 200 и Gen 1 имат стабилно много брак. И ако Qualcomm могат да преместят производството на Gen1+ при TSMC, Samsung си правят Exynos-а и сами решават какво ще е за брак и какво не, т.е. качествения контрол е занижен. 

Именно по тази причина 3-ма твърдим, че имаме студени телефони, без лагове, забивания и рестарти/замрзъвания при обаждания,а  други твърдят обратното. Нито ние лъжем, нито те. Един до друг еднакви S22 Ultra 256GB - единия пари едното влизане в Youtube , другия снима 8К на поразия с едва доловимо затопляне. Единия забива при обаждания (не винаги де), другия - никога.

Моя е от студените, перфектни бройки но никога не се знае какъв ти е късмета. Пращайте го на сервиз и настоявайте за нова бройка. Телефони с IP рейтинг според мен трябва да бъдат сменяни, а не отваряни и ремонтирани. Нищо не гарантира повторната качестветна херметизация а вие в тази премиум цена сте платили за определена степен на водоустойчивост - както аз цяло лято си снимам по басейните под вода и нямам проблеми (е, понякога се налага да пусна песен за да изтласка от колонките влагата което е нормално). Отваряния телефон се лепи впоследствие и не знам кой може да гарантира , че после е водоустойчив.

Болшинството колеги обаче твърдят, че аз съм луд да ви приканвам да вдигате скандали по техни вериги и оператори и, че просто Exynos е боклук. Боклук са дефектните му бройки (с различна степен на дефекти). И колкото по-рано се прояви и забележи дефекта толкова по-рано и обосновано можете да искате смяна на бройката. Разбира се, културно и човешко отношение е препоръчително но ви се пънат и ви обясняват как това е за гаранция си отстоявайте позицията. Ако отварят телефон без IP Rating - добре, ама така аз не съм съгласен. Като съм им дал парите не са били дефектни - били са си в цялост, значи очаквам изцяло добре работещ апарат. Уважавайте си парите и не се примирявайте.

Не, аз съм виновен, че ви съветвам да си търсите правата за у-ва с цена като за един автомобил, ако ще и 20-годишен да е. Ваша си работа. Форума и оплакванията тук не помагат.
Цитирай

(2022-11-16, 15:21:27)Ivanov_1994 написа:  Това е SoC - System on a chip, Exynos-a не можеш да хванеш и да размениш "ей така" дефектиралата част както си мислиш. То важи за всички модерни мобилни процесори изобщо. Ще повтарям още 1000 пъти докато не им стане ясно на някои драги колеги, ще ни трият постове, ще се караме но ще повтарям пак и пак - Exynos 200 и Gen 1 имат стабилно много брак. И ако Qualcomm могат да преместят производството на Gen1+ при TSMC, Samsung си правят Exynos-а и сами решават какво ще е за брак и какво не, т.е. качествения контрол е занижен. 

Именно по тази причина 3-ма твърдим, че имаме студени телефони, без лагове, забивания и рестарти/замрзъвания при обаждания,а  други твърдят обратното. Нито ние лъжем, нито те. Един до друг еднакви S22 Ultra 256GB - единия пари едното влизане в Youtube , другия снима 8К на поразия с едва доловимо затопляне. Единия забива при обаждания (не винаги де), другия - никога.

Моя е от студените, перфектни бройки но никога не се знае какъв ти е късмета. Пращайте го на сервиз и настоявайте за нова бройка. Телефони с IP рейтинг според мен трябва да бъдат сменяни, а не отваряни и ремонтирани. Нищо не гарантира повторната качестветна херметизация а вие в тази премиум цена сте платили за определена степен на водоустойчивост - както аз цяло лято си снимам по басейните под вода и нямам проблеми (е, понякога се налага да пусна песен за да изтласка от колонките влагата което е нормално). Отваряния телефон се лепи впоследствие и не знам кой може да гарантира , че после е водоустойчив.

Болшинството колеги обаче твърдят, че аз съм луд да ви приканвам да вдигате скандали по техни вериги и оператори и, че просто Exynos е боклук. Боклук са дефектните му бройки (с различна степен на дефекти). И колкото по-рано се прояви и забележи дефекта толкова по-рано и обосновано можете да искате смяна на бройката. Разбира се, културно и човешко отношение е препоръчително но ви се пънат и ви обясняват как това е за гаранция си отстоявайте позицията. Ако отварят телефон без IP Rating - добре, ама така аз не съм съгласен. Като съм им дал парите не са били дефектни - били са си в цялост, значи очаквам изцяло добре работещ апарат. Уважавайте си парите и не се примирявайте.

Не, аз съм виновен, че ви съветвам да си търсите правата за у-ва с цена като за един автомобил, ако ще и 20-годишен да е. Ваша си работа. Форума и оплакванията тук не помагат.

Ами лошото е че при мен единствения проблем е това доста рядко забиване/замръзване и прочие... който както иска да му казва.
Други проблеми нямам , играя игри като Wild Rift и проблем с греене нямам и никога не съм имал... дори и при пуснат хотспот и играене , телефона съвсем леко затопля и нищо повече...  А пък за Youtube телефона си е направо студен и то при гледане над 1 час , общо взето никакви други проблеми освен забиването. Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Това обяснявам ама кой да разбере...

При мен дори проблеми с повикванията няма. Явно имат дефекти и в радиото, при някои има сериозно нисък обхват и ниски скорости, наистина. Виждал съм го с очите си. И пак опира до дефекти.
Цитирай

Потвърждавам тази твоя теория, имах S22 Ultra 128gb, доста лагваше като цяло, камерата буквално беше почти неизползваема, страшен лаг там, загряваше доста. Върнах го и взех 256гб с който освен, че нямам тези проблеми, нямам и тези за които пишат хората.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Здравейте, колеги! Нов съм във форума!
От известно време съм се спрял на обикновеното S22, защото харесвам по-малки по размер телефони и наскоро имах възможност да го изпробвам и седеше много комфортно в ръката ми. 
Въпросът ми е върху какво да се спра - Exynos 2200 8/256 gb или Snapdragon 8 Gen 1 8/128 gb. Чуденето е голямо! Какво е вашето мнение? 
Благодаря предварително!
Цитирай

В България се продава официално само Exynos, ако някъде си набарал Snapdragon версията ще е американски внос. Гаранция няма, 5G със сигурност няма да имаш и евентуално разликите в 4G не знам какви биха могли да са. VoLTE също може и да нямаш, няма да се учудя.

Но ако си намерил такава версия - угоди на форума и вземи Snapdragon!
Цитирай

Бях прочел, че е възможно да има проблеми с честотите, ако е внос от Америка. Иначе успях да намеря човек, който препродава такъв, закупен от там. Чуденето наистина е голямо, но ми прави впечатление, че в Китай, Америка, както и в самата Южна Корея (предполага се, че в тези страни пазара е най-голям), всички са със Снапдрагон. Обаче започнах да се чудя за тези 128 гб - дали ще са достатъчни (отначало мислех, че ще са, обаче май не е съвсем така). А модела със Снапдрагон, който намерих, е с толкова гб памет. Другото, наистина се притеснявам, че няма да има гаранция и не знам.. А в крайна сметка, искам на мен да ми е добре - телефонът го купувам за себе си! Засега единствения телефон на Самсунг, който съм имал е A5 2017 и бях много доволен от него. Дадох го на баща ми и досега работи безотказно - вече близо 6 години и изглежда като нов. Ще се почудя още малко, пък ще стрелям! И все пак нека да споделите вашето мнение дали 128 гб, според вас са достатъчни? Благодаря!
Цитирай

(2022-11-19, 10:55:52)Hristov_29 написа:  Бях прочел, че е възможно да има проблеми с честотите, ако е внос от Америка. Иначе успях да намеря човек, който препродава такъв, закупен от там. Чуденето наистина е голямо, но ми прави впечатление, че в Китай, Америка, както и в самата Южна Корея (предполага се, че в тези страни пазара е най-голям), всички са със Снапдрагон. Обаче започнах да се чудя за тези 128 гб - дали ще са достатъчни (отначало мислех, че ще са, обаче май не е съвсем така). А модела със Снапдрагон, който намерих, е с толкова гб памет. Другото, наистина се притеснявам, че няма да има гаранция и не знам.. А в крайна сметка, искам на мен да ми е добре - телефонът го купувам за себе си! Засега единствения телефон на Самсунг, който съм имал е A5 2017 и бях много доволен от него. Дадох го на баща ми и досега работи безотказно - вече близо 6 години и изглежда като нов. Ще се почудя още малко, пък ще стрелям! И все пак нека да споделите вашето мнение дали 128 гб, според вас са достатъчни? Благодаря!

Колега, не си купувай американски в никакъв случай ! Ще имаш проблем с честотите 100%. Купи си модел за южнокорейския пазар и няма да имаш проблем. Можеш лесно да ги различиш по модела:

SM-S901U (USA)
SM-S901N (Korea)


Ако разликите в цената не са големи, купи си с 256GB сторидж. Ако не бързаш и 4-5 месеца не те бъркат, изчакай да излезнат повече модели със Snapdragon 8+ Gen 1 или още по-добре с Gen 2.  Хем ще имаш и гаранция, защото по последни данни и европейските Самсунги ще са със Снапдрагон ген 2.
Цитирай

(2022-11-19, 11:37:59)mkoev написа:  Колега, не си купувай американски в никакъв случай ! Ще имаш проблем с честотите 100%. Купи си модел за южнокорейския пазар и няма да имаш проблем. Можеш лесно да ги различиш по модела:

SM-S901U (USA)
SM-S901N (Korea)


Ако разликите в цената не са големи, купи си с 256GB сторидж. Ако не бързаш и 4-5 месеца не те бъркат, изчакай да излезнат повече модели със Snapdragon 8+ Gen 1 или още по-добре с Gen 2.  Хем ще имаш и гаранция, защото по последни данни и европейските Самсунги ще са със Снапдрагон ген 2.
И аз прочетох подобна информация за S23, относно Snapdragon Gen 2, но не знам дали ще изтрая още толкова месеци. Пък и кой знае какви цени ще им лепнат... Иначе откъде мога да намеря моделът за Корея - бихте ли ми препоръчали сайт? И дали ще има вграден български език? Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)