Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари
#51

(2022-02-22, 15:26:26)100 написа:  Още едно проблемче - прецакали са и звука на S22+ спрямо стария S21+, който по принцип беше а кантар. СЕга има едни тенекиени нотки и никаква плътност. Ултрата миналата година имаше доста общо с плюса, тази година все едно тотално различна концепция.
За съжаление след не кой знае колко детективкса работа се оказва, че доста неща са реално по-зле вместо да са подобрени - проблеми съз звука, камерата и батерията е по-слаба на цялата серия.

Това от реални наблюдения ли са заключения или от 2 клипа в тубата на телефон, който още официално не се продава и не е ъпдейтван?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • gazibarev, milss
Цитирай
Аксесоари
#52

Дано поне има повече шим в екрана. Това ще е единствен голям + на модела Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#53

Нз защо има толкова хора, който се изненадват пт качеството на камерата! Още когато самсунг представи тозо сензор стана ясно, че щв се ползва от среден клас телефони, тъй като няма нишо общо с техния 50 мп сензор от висок клас, който ползва xiomi mi 11 ultra
Цитирай
#54

(2022-02-22, 15:38:42)Dowper написа:  Това от реални наблюдения ли са заключения или от 2 клипа в тубата на телефон, който още официално не се продава и не е ъпдейтван?

И двете, чух от записите на gsm arena, после от друго ревю, след това имам 21+ и други телефони, които знам как звучат и чак след това скочих до зора за да се убедя наживо как стоят нещата. Отделно ако имаш съмнение професията ми е аудио техника, знам за какво да се ослушвам прекалено добре за съжаление...
Предполагам не очакваш с ъпдейт да оправят звука на спикърите? Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#55

(2022-02-22, 15:44:46)juventusarl написа:  Нз защо има толкова хора, който се изненадват пт качеството на камерата! Още когато самсунг представи тозо сензор стана ясно, че щв се ползва от среден клас телефони, тъй като няма нишо общо с техния 50 мп сензор от висок клас

Камерата им среден клас
Резолюцията им среден клас
Зарядното им нисък клас
Безжичното най-нисък клас
Обаче цената е от висш пилотаж. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • Compare, greenandroid
Цитирай
#56

Такъв е пазара, хората ще си ги купуват и така
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#57

(2022-02-22, 16:05:22)airbus написа:  Камерата им среден клас
Резолюцията им среден клас
Зарядното им нисък клас
Безжичното най-нисък клас
Обаче цената е от висш пилотаж. Smile

Наистина разликите спрямо ултрата стават все повече, а разликата в цената май не ги оправдава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на profile7 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#58

(2022-02-22, 16:54:04)profile7 написа:  Наистина разликите спрямо ултрата стават все повече, а разликата в цената май не ги оправдава.

И спрямо миналогодишните не ултра модели

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#59

Днес ми дойде  S22+.
Все още разцъквам и ми е странно преминаването от S10+  към този.
Старият ми приляга по-добре, заради страничните скосения, усеща се някак по-тънък.
Цветовете на S22+ ми идват някак по-постни и бледи, примерно веднага прави впечатление зеленото на форума, синьото в иконката на Waze.
Харесват ми по-натуралните цветове и съм на режим Natural с включен Eye shield, но не мога да докарам търсените цветове засега.
Ако мина на Vivid, всичко става някак избочено, супер напомпано и неестествено, каквито бяха първите AMOLED на Самсунг.
Дали е въпрос на настройка, свикване или просто самият нов дисплей е такъв, тепърва ще си проличава.
Цитирай
#60

Сигурно е така, нямам наблюдения, но ми прави впечатление, че всяка година е едно и също. Излиза модела, почва се едно плюване, то плюването почва още преди да е излязъл, но както и да е. После едно се оправя, друго не, но мислите ли че 90% от потенциалните купувачи се втилясват колкото нас които сме тука 20тина души...не. Ще си вървят продажби и на никой няма да му прави впечатление, звук, камера или ленти по ръбовете.

Galaxy S23 Ultra
[-] 8 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Bavarche, Dowper, luchko15, milss, OliQueenBG, pnv, StacK, Victormihov
Цитирай
#61

(2022-02-23, 02:37:55)StacK написа:  Днес ми дойде  S22+.
Все още разцъквам и ми е странно преминаването от S10+  към този.
Старият ми приляга по-добре, заради страничните скосения, усеща се някак по-тънък.
Цветовете на S22+ ми идват някак по-постни и бледи, примерно веднага прави впечатление зеленото на форума, синьото в иконката на Waze.
Харесват ми по-натуралните цветове и съм на режим Natural с включен Eye shield, но не мога да докарам търсените цветове засега.
Ако мина на Vivid, всичко става някак избочено, супер напомпано и неестествено, каквито бяха първите AMOLED на Самсунг.
Дали е въпрос на настройка, свикване или просто самият нов дисплей е такъв, тепърва ще си проличава.
При нормална употреба на мен ми по харесва дисплеят на S10+. Има разлика в звука в полза на S10+ , много по силен за качество не мога да преценя. Има видима разлика с новите , на теория трябваше новите да са с по хубави дисплеи.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#62

Забелязвам същите убити цветове и при S21 серията, явно ще свиквам с напомпаните на Vivid, че при Natural все едно ползвам някакъв безличен евтин телефон.
Цитирай
#63

При Vivid големия проблем, е че снимките от камерата/галерията изглеждат абсолютно нереално.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche, StacK
Цитирай
#64

(2022-02-23, 08:11:28)vovalinder написа:  Сигурно е така, нямам наблюдения, но ми прави впечатление, че всяка година е едно и също. Излиза модела, почва се едно плюване, то плюването почва още преди да е излязъл, но както и да е. После едно се оправя, друго не, но мислите ли че 90% от потенциалните купувачи се втилясват колкото нас които сме тука 20тина души...не. Ще си вървят продажби и на никой няма да му прави впечатление, звук, камера или ленти по ръбовете.

Когато искаш 1050 евро за устройство хората са напълно в правото си да изискват. Не съм запознат в детайли с цифрите, но s21 и s21+ нямам спомен да са пожънали някакъв особен успех с продажби, та и с този ще е така.
Цитирай
#65

(2022-02-23, 11:24:47)profile7 написа:  Когато искаш 1050 евро за устройство хората са напълно в правото си да изискват. Не съм запознат в детайли с цифрите, но s21 и s21+ нямам спомен да са пожънали някакъв особен успех с продажби, та и с този ще е така.

Аз се извинявам, в друга тема исках да пиша, но по принцип е така, купува се заради марка, заради фенщина или за фукня, питам жена ми нещо дали и е настроено или каквото и да е по настройки, а отговора е....не ме интересува, и това е при 90% от притежателите.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#66

(2022-02-23, 11:24:47)profile7 написа:  Когато искаш 1050 евро за устройство хората са напълно в правото си да изискват. Не съм запознат в детайли с цифрите, но s21 и s21+ нямам спомен да са пожънали някакъв особен успех с продажби, та и с този ще е така.

Много си прав. И аз гледам от позицията на потребител - искам най - доброто на възможно най - ниска цена. Но когато нещо не ми хареса, просто подминавам и се насочвам към друг модел или друга марка.
Обаче не бих си взел нещо, само защото имало успех в продажбите. Важното е на мен да ми харесва, а не на 90% от другите хора.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#67

(2022-02-23, 11:48:57)milss написа:  Много си прав. И аз гледам от позицията на потребител - искам най - доброто на възможно най - ниска цена. Но когато нещо не ми хареса, просто подминавам и се насочвам към друг модел или друга марка.
Обаче не бих си взел нещо, само защото имало успех в продажбите. Важното е на мен да ми харесва, а не на 90% от другите хора.

Сериозно се бях насочил към s22+, защото ми липсва малко Андроид, но с този етикет, констатираните негативни мнения и особено след ревюто му в gsmarena по-скоро би ме окуражило да се ориентирам към предходния модел, ако попадна на добра оферта.
Цитирай
#68

(2022-02-18, 00:15:48)Bavarche написа:  В същото време съм ползвал и Самсунг със Snapdragon, който е още по добър. Но Ексинус определено доближават Снап с всяко поколение и аз очаквам вече при s22-Ексинус да не сме очевидно прецакани , може би само  лекичко.

Qualcomm и те се чувстват "прецакани". https://tech.onliner.by/2022/02/23/samsu...nogo-braka
Цитирай
#69

Поръчах и аз един S22 зелен за жена ми.Аз все още ще си карам с моя S9+ Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#70

(2022-02-23, 12:19:04)profile7 написа:  Сериозно се бях насочил към s22+, защото ми липсва малко Андроид, но с този етикет, констатираните негативни мнения и особено след ревюто му в gsmarena по-скоро би ме окуражило да се ориентирам към предходния модел, ако попадна на добра оферта.

Много добре си се ориентирал. Разлика между S21+ и S22+ почти няма. Поне са отстранени софтуерни и производствени проблеми при миналогодишния модел.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • profile7
Цитирай
#71

Официалните продажби на Galaxy S22 и S22+ в България започват на 11.03.22 г. Те ще се предлагат в цветовете мистично черно, мистично бяло, розово златно и зелено във варианти със 128 GB или 256 GB с 8 GB RAM. Galaxy S22+ във вариант 128 GB + 8 GB се предлага на цена 2049 лв. или 256 GB + 8GB на цена 2149 лв. Galaxy S22 във вариант 128 GB + 8 GB се предлага на цена 1649 лв. и 256 GB + 8 GB на цена 1749 лв.

https://nixanbal.com/galaxy-s22-ultra-e-...na-11-mart

 
Цитирай
#72

Samsung Galaxy S22+ - Ревю

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • boboweb
Цитирай
#73

Има ли някой, който вече да е получил S22+ от А1 или от друг оператор?

Миналата седмица пуснах преордър и статусът все още не е мръднал, а от А1 не дават никаква информация кога ще започнат доставките
Цитирай
#74

(2022-03-03, 13:26:01)hristo09 написа:  Има ли някой, който вече да е получил S22+ от А1 или от друг оператор?

Миналата седмица пуснах преордър и статусът все още не е мръднал, а от А1 не дават никаква информация кога ще започнат доставките

Моята поръчка в А1 от 20дни и още нищо не се случва. Казват в офисите, че от началото на Март почвали доставките, но за точна дата и дума не може да става.
Направи ми впечатление, че уж е увеличен срока на предварителните поръчки до 10ти, а в олайн магазина на А1 и теленов тези модели ги пише изчерпани от 2 дни, сега не съм проверявал дали нещо се е променило. Ако са изчерпани дори за предварителна поръчка какво се очаква да чакаме всъщност?
Цитирай
#75

(2022-03-03, 14:13:17)100 написа:  Моята поръчка в А1 от 20дни и още нищо не се случва. Казват в офисите, че от началото на Март почвали доставките, но за точна дата и дума не може да става.
Направи ми впечатление, че уж е увеличен срока на предварителните поръчки до 10ти, а в олайн магазина на А1 и теленов тези модели ги пише изчерпани от 2 дни, сега не съм проверявал дали нещо се е променило. Ако са изчерпани дори за предварителна поръчка какво се очаква да чакаме всъщност?

Адски несериозни са, писах на Самсунг и от там ми казаха да си контактувам с А1 Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)