Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

(2022-07-29, 12:30:06)100 написа:  За съжаление вече не са само Айфон и Пиксел по-добрите, даже Пиксел-а като плавнов ок, но като греене...
Лични впечатления? За какво греене иде реч и в кои случаи се наблюдава то?

 
Цитирай
Аксесоари

(2022-07-29, 12:39:34)NoMaD написа:  Лични впечатления? За какво греене иде реч и в кои случаи се наблюдава то?
Добре е да отбележим, че има разлика между греене и прегряване. Но Тенсор-а има повече сила в тези ядра, които реално се използват при всекидневна употреба или ако не лъжа се изполва едно в повече май беше. А 3д възможностите са сравнително ниски от друга страна. Но както казах проблена е че като започнеш да скролваш много, да ровиш из интерфейса или да сменяш приложения и батерията се топи и загряват всички анимирани андроид телефони, за котио говорим. Обикновено не си личи кой знае колко, но само да е малко по-топло и веднага се усеща ефекта.
Цитирай

Не наблюдавам подобно греене на Пиксела при тези сценарии - лично впечатление. Затопляне си го има при всички устройства при подобно ползване, още повече когато си и на 5G, а това, дали си с Тенсор, MediaTek или друг чип - няма значение.

 
Цитирай

Голямото значение е колко време разцъквша телефона и дали чипа е последните 2 години. Разликата се вижда лесно на всеки тротълинг тест - старите 865/870 са бетон с 90% и нагоре стабилност, а новите са 60% с голям късмет. Някаква мощност, която реално не можеш да ползваш освен за няколко минути след които държиш печка в ръката с пърформънса на 2 години по-стар чип.
Сега излезна Gen1+, който е по-добре ,но не достатъчно доколкото се вижда от първите тестове из нета. С други думи в момента кой каквото има си кара и чакаме Gen 2 или нещо от сорта където да са помислили за тия жеги евентуално вече...

Поне вече на повечето хора е ясно, че проблема не е в Ексинос/Снап, а е Самсунг/други марки и Самсунг/модерни чипсети.
Цитирай

Здравейте колеги,

Ползвам S22 от около 2 седмици като предния ми телефон беше S10e. Новият Самсунг е малко по-голям, но пасва добре в ръката. Ще почна с минусите, които аз виждам. Аз лично съм потребител , който държи на хубав дисплей и бърз телефон, не играя игри , не слушам музика по цял ден от него, не го ползвам за подкастове и т.н.
Камерата ми прави впечатление, че има доста шум. Като цяло не съм фен на камери и снимки и това не ме интересува, но за тия пари е неприемливо.
От време на време Екзиноса има стътъри, леки забавяния, лагвания както искате му кажете Smile ...такива нямам и на Xiaomi Poco F1 (Snapdragon 845), който е телефон за 300 долара. Отново неприемливо за тая висока цена. Даже това му е изключително слаба страна от моя гледна точка...това е телефон, който не трябва по абсолютно никакъв начин да се запъва при браузване, отваряне на едностранични ПДФ файлове и подобни по-леки задачи. 
Телефонът определено си грее при повече гледане на YouTube и Twitch, но разбирам, че това е нормално за повечето флагмани. Направи ми впечатление, че телефонът повече загрявяа като гледам видеата в режим pop-up screen. Ако ги гледам на цял екран няма такова силно греене. Не мога да сравня със Снапдрагон от по-ново поколение, но разбирам, че последния Снап и той си е горещ. Ще ми е интересно да сравня с американски Самсунг, но на живо, а не в някой клип.
Face Unlock - я работи, я не. Идеята тук е като си събудя телефона и погледна към дисплея , той да се отключи, а не да се чудя как да завъртя телефона, за да ме "види" по-добре. Доста по-зле ми улавя лицето ако сравня с Poco F1 или Asus Zenfone 8. 
Батерията.... просто ужас. Mожеха спокойно да сложат 4000mah, че даже 4100. Този телефон ако не го заредя поне веднъж през деня (след като е зареждан вечерта) абсурд да ме издържи за цял ден...или може би ще остане на 5-6%, но това е меко казано неприемливо. Не играя игри, не го държа на 5G, и на 60 херца да е дисплея пак пада бързо. Смешно е да дадеш 1300+ лв. за телефон и някой да почне да ти обяснява как да икономисваш от батерия... тогава не ги слагай тия фийчъри Smile Иначе са гимик или маркетингов трик.
Като цяло най-слабата му страна е батерията, за което знаех като го купих, но наистина нямах идея, че ще е така зле. Все още си има idle drain, подобрен е, но го има.

Като плюсове мога да кажа за дисплея, че наистина е страхотен, може и да се донастройва. Цветовете са много истински, удоволствие е да го гледаш.
Звукът спрямо моите разбирания е чист и силен. Много съм доволен. 
Изработката на телефона е наистина много качествена, стои много добре в ръката, красив е, бутоните са разположени добре. Много удобен за работа с една ръка. 
UI 4.1 е доста добър и изчистен. Телефонът без проблем се свързва безжично към телевизори, компютъри и всякакви устройства, които имат поддръжка за такъв интерфейс. Samsung Dex също е доста удобен софтуер. 
Няма блоут или е минимален. Има доста фийчъри за удобно ползване на интерфейса , които пък са богати и имат допълнително донастройване, само да му се цъка на човек. 
Водо и прахоустойчив.
3 години OS updates + 5 години security updates - една от най-силните страни на Самсунг. 

Малко съм раздвоен относно сензора за пръстов отпечатък. Определено работи по-добре от оптичните, които съм пробвал, но разположенито му на дисплея не ми е по вкуса. По-удобно ми е като е встрани, както си беше на S10e.  Това си е доста лично предпочитание, не е нещо генерално и не го включвам в минуси. Лека, полека свиквам. Тук друг проблем е, че трябва да се закупи или по-скъп протектор за дисплей (25+лв.), или такъв с дупка. Това с дупката ми е супер грозно. Препоръчвам Whitestone EZ, има ги и в БГ за по 30тина лв.

Лично не бих препоръчал телефона на абсолютно никого за тия пари, просто има прекалено много минуси в нещата, които за мен са важни. Насочвам си погледа към Asus Zenfone 9. Може да е 1600лв, но ако този път хората от Asus са си свършили работата определено ще си струва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на mkoev за това мнение:
  • Emobul, Ivo. Petkov
Цитирай

Не знам как е охлаждането при малкия , аз съм с плюса и е относително студен. Очаквах печка, а 2200 ме изненада със доста ниски температури. Аз такива оплаквания и от 20+ нямах, само от S20U може би, но не знам какви са им вътре разликите точно в охлаждането.

Скоро гледах някакви тестове на температурата и точно плюса държеше най-ниски температури и сякаш най-добра производителност. При малкия 22 площта може би е по-малка, а процесора е същата печка, при ултрата не знам какво е извинението.
Цитирай

При 22+ как стоят нещата с батерията, с обхвата и качеството на разговор?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Никакви проблеми, с eSIM съм. Samsung винаги са показвали по-малко "черти", но това не е влияло по никакъв начин на разговори/интернет.
Цитирай

Здравейте , колеги ,

От днес и аз съм със една черна плюс версия ..
Искам да попитам понеже няма зарядно , какво да си взема и кабел към него трябва ли понеже има един черен в комплекта , но дали ще свърши работа не е ясно за бързото зареждане.. И колко W да е зарядното , има ли смисъл от най голямото и т.кн.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Най-обикновено, може и с 10 вата да е, добре ще се отрази на живота на батерията като цяло.

Но ако държиш на бързо зарядно, препоръчвам този модел: 25W Travel Adapter + C to C Cable.
[Изображение: in-25w-changer-ta800-ep-ta800xbngin-frontblack.webp]

 
Цитирай

Оригиниално 25 W е напълно достатъчно, в комбинация с включения към телефона кабел.
Също така, лично аз, когато не бързам със зареждането, спирам Super fast charging-а и макар да е включен към 25/45 W завядно, се зарежа с 9 W.
От личен опит споделям, че няма абсолютно никакъв смисъл от 45W-овото, просто защото тези 45 вата се ползват буквално за минута-две и пада на 25-26.

iPhone 14 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Константинов за това мнение:
  • gamerz7, wnw
Цитирай

Така, след някоя друга седмица впечатления е време да напиша по-обстойно ревю.

Варианта е черен 256GB модел с 8GB RAM , то тази година стандартния и Plus модел нямат варианти с повече RAM. Почвам от зареждането, което видимо вълнува доста предвид тенденциите напоследък и дори гледам vivo пуснали 200W зарядно. Зареждам с оригиналното 25W, което е подарък от А1.
Няма разлика в зареждането от S20+,S20 Ultra и S21 Ultra, които съм имал преди него. Зарежда за толкова, за колкото зарежда и 33W на OnePlus Nord, който ползвам паралелно. За час е просто готов, като рядко оставам с под 20% батерия. За един бърз душ имам около 40% отгоре, които стигат за всичко, предвид, че имам и стойка с безжично зареждане в колата.

Като съм го подкарал на тема батерия, държа да отбележа, че в първите 7-10 дни батерията е мизерна и дори 3 часа SOT са трудно постижими. Така беше и при Nord, да не кажа, че и два часа му бяха трудни. Напълно съм сериозен. Това същото съм го наблюдавал и при S20+/S20U/S21U които буквално падаха с проценти в минута. В самите настройки за батерия си пише , че софтуера се обучава и просто първите дни ще изтраете. След няколко заряда и начално изучаване на вашите навици софтуера започва да се държи адекватно и след има-няма седмица имате телефон със заряд за целия ден. Не се плашете и не бързайте да го продавате с претекст, че не му държи батерията - първите впечатления лъжат!


Звук и вибрация - звука на мен ми допада, вибрацията - също. Че е по-лека, факт е, но в крайна сметка е напълно достатъчна. Това не е Sony Ericsson от 2004-та дето падаха от масата и стържеха от вибрации. Модерен смартфон е, вибрацията е точно такава каквато трябва да бъде - акомпанираща, приятна, напомняща но и не и гадно твърда, че телефона сам да се разхожда по масата и накрая да падне по екран. На мен това решение ми харесва повече! 
Звука през bluetooth е чудесен и басов, няма кривене, колонките на телефона се справят чудесно и си вършат работата достатъчно добре. Все пак не отричам, че Asus и Xiaomi са може би най-добре справящите се откъм аудио в смартфоните си (за вграденото стерео говорим), но все пак колко от вас разчитат изцяло на тях? 

Екран - харесваше ми с извивки, сега ми харесва още повече без тях! Изключително ярък на всякакви условия екран, изключителни цветове и изобщо както всяка друга година - най-добрия SAMOLED в класа си. Прави впечатление, че липсва характерното жълтеене/синеене , каквото съм наблюдавал при S20 Ultra да речем. Екрана и без да е 2K си е изключително детайлен е остър. Няма какво повече да поискаш от дисплея, просто няма. 

Дизайн - харесва ми , че съчетава елементи от S21 Ultra и S21, същевременно ставайки по-плосък и по-удобен. Отзад вече е стъклен и наистина без един ред камери си е точно копие на S21 Ultra, отпред също бих казал изключвайки извивките. Може би най-добрия дизайн на Samsung откъм дебелина/плочка с камери/общ вид. Другия ми фаворит е S20 Plus в сиво. Но тук всичко е субективно и въпрос на вкус, така, че това е друга тема. 

Камера - тук имаме най-много промени. GN5 сензора наследява GN2 и наистина се справя уникално при ниска осветеност. Проблеми с фокуса - няма , не маже по краищата на снимките, не премигва гадно както при Ultra-та и тази от миналата година срещу някои видове осветление или телевизори, не маже по ръбовете на остри обекти във видеозапис със 60 кадъра (S21 Ultra обожава да го прави това) и се държи изключително стабилизирано. 8K е напълно използваемо и като изключим, че 24 кадъра не са подходящи са особено динамични сцени, то все пак има много варианти за снимане в тази резолюция. Вкъщи имам 8K QLED и съм гледал направено от мен 8К видео от телефона - изключително добро и на ниво, при това добро и в ниска осветеност, тъй като AI работи дори в този режим. В минали години 8К нямаше стабилизация, AI мажеше, някои кадри бяха накъсани, видеото се клатеше - сега 8K e изцяло използваемо и не е просто там за да се каже, че го може. Може го и го прави. Това е бъдещето след 4K. 
Тук идва изненада и при 4K 60fps - най-сетне никакво мазане на ръбове, никакво притъмняване на картината, никакви проблеми. S21 Ultra за мен беше неизползваем в 60 кадъра, тук с радост виждам, че проблемите са решени. S20+ снимаше доволно с 60 кадъра, но там вечерта се мажеше и някои обекти изглеждаха прекалено "меко". Не виждам подобни проблеми вече. Zoom-а си върши работата, фокусира си изцяло добре на близко и далеч, камерата работи бързо, галерия, всичко... 

За пръв път мога да кажа, че няма слаба точка в камерата или нещо, което да не сработва добре. Всичко е така, както трябва да бъде за класа и цената си. Браво! Чакахме 3 поколения, за да се научим да фокусираме , да спрем да мажем и да спрем с отблясъците на лампи вечерта (това е много подобрено и нощно време подобрява резултата значително). 

Производителност - Exynos 2200 е най-студения процесор на Samsung може би. Досега не усетих загряване със или без калъф, не загря дори при първоначален set-up предвид що нещо се тегли и инсталира там. За сметка на S21 Ultra, който при първи setu-up дори ме изхвърли от камерата, че прегрявал докато си тегли update-ите. 
Впрочем, много бързо се настрои. Преди 2 часа теглене и инсталиране не ми мръднаха, сега целия процес беше под час. Инсталира си upate-ите много бързо, спомням си как съм чакал по 10-15 минути за един security update от 100MB и после още толкова да си оптимизира приложения. Сега се случва за една цигара време, впечатляващо! Направи ми впечатление още в началото!
Лаг? Не. Нямам лагове, няма забивания, изхвърляния, проблеми с обхват и разговори - всичко работи така, както очаквах. Единственото място, на което има не просто микро лаг, а си лагва е собствения им магазин Galaxy Store и не мога да разбера как от 3 години не са оправили лага там при това не къде да е, а точно в техния си Store. Надявам се с One UI 5 това да се реши, защото е смешно. Всичко друго обаче лети. 

Това е , което мога да споделя и се надявам да съм бил полезен. Аз ви го препоръчвам.
[-] 8 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche, etog, mkoev, Monipeev, panew, Rand, stugutka, Бижу
Цитирай

Колега, евала за хубавото ревю. Добре е да има такива по-дълги, че да сравняваме. 

Аз за съжаление не оставам със същите впечатления, разбира се различните потребители, ще си имат различно изживяване. При мен телефонът просто не изстива, винаги е топъл, а понякога горещ може би, защото наистина гледам много Туич и Туба през него и това го загрява. Ако правя нещо друго като браузване или говорене си е хладен.  Колкото и както да се мъча... повече от 4 часа SOT тоя телефон не може да ми даде. 4 часа SOT изкарвах от Nexus 5 и от Xiaomi mi5s.  Просто в моите очи това е неприемливо. Ще ме изкара цял ден, но батерията ще е в дълбокото червено под 10%. 

Относно зареждането мога да споделя, че нямате нужда от нов и скъп адаптер ако на компа си имате Thunderbolt 3.0 порт. 
Забавяния при мен се забелязват най-ясно като трябва да скача от един ап в друг. Там директно има забивания, а не забавяния.
Цитирай

От 3 дни го ползвам вече и при мен е така за жалост..
Идвам от почти 4 годишен Huawei Mate 20 PRO и като екран и камера е супер , обаче батерията и загряването не..
Играя WildRift и грее поовече от 4 годинишния Мате , батерията си пада доста бързо.. след около 2 часа играене е минус 40-45% ...
Общо взето слаба работа е този ексинос чип , нямам идея дали и при дракона щеше да е същото.

Иначе телефона го взех за 1339лв със план Unlimited 50 на 30.99лв от виваком , дадоха ми подарък Power bank и някаква SD карта..

За тази цена общо взето става ... но някой който е дал 2 бона ужас,,,

Galaxy S22 Plus - 128GB.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Не е от Ексинос-а това греене, не знам как е толкова устойчива легандата стартираща от 990 когато наистина беше зле. За съжаление се появи тренд да се правят по-бързи и по-мощни електрически процесори без да се мисли за ефективно и как ще се овладава положението с температурите.
Статите телефони, които бяхсме свикнали, че не греят (и аз имах Huawei паралелно с другите) просто са двойно по-слаби и сигурно тройно по-устойчиви при голям товар. Ако пуснеш 3д тест или друг тест нов телефон има тротълинг до около 50 до 60% а почти всичко до и преди СД 870 е поне 90%.
И за капак въпреки процентите новия телефон е редовно с няколко градуса по-горещ или с други думи разлика е х2.

Та мисълта ми е че Самсунг имат много проблеми, но загряването е общо проблем за всички модерни телефони и няма нищо общо с "ужасния" Ексинос...който даже при повечето тежки товари е по-студен от SD всъщност.
[-] 3 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche, divna, krasimiretov
Цитирай

990 не беше лош, в интерес на истината S20+ си беше един страхотен смартфон и в пъти съжалих когато го замених за S21 Ultra, който лично за мен (като изключим красивия дизайн) е издънка откъм камери (отвсякъде, за мен това е почти неизползваема камера). Дори после търсих нов S20+ за да си го купя пак, но вече нямаше никъде, а втора употреба не купувам (не купувам и от olx, само запечатани от верига/оператор на пълната цена - мои си разбирания).

Относно скъпия адаптер - дори оригиналния не е особено скъп, сега телефони за по 2 бона пък едни 30-40 лв. за адаптер не са нещо толкова фрапантно. Е, вярно, че на тоя адаптер мястото му е в кутията с телефона, а положението е каквото е. Samsung имат и много добри wireless charging падове, на които може да си зареждаш и часовник едновременно.

Относно лага при смяна на приложения - нямам такъв, но предполагам зависи и от приложенията. Както казах, единственото категорично място, на които виждам насичане е Samsung Apps магазина им. Всичко друго работи перфектно.
Цитирай

(2022-08-10, 09:11:49)Ivanov_1994 написа:  990 не беше лош, в интерес на истината S20+ си беше един страхотен смартфон и в пъти съжалих когато го замених за S21 Ultra, който лично за мен (като изключим красивия дизайн) е издънка откъм камери (отвсякъде, за мен това е почти неизползваема камера). Дори после търсих нов S20+ за да си го купя пак, но вече нямаше никъде, а втора употреба не купувам (не купувам и от olx, само запечатани от верига/оператор на пълната цена - мои си разбирания).

Относно скъпия адаптер - дори оригиналния не е особено скъп, сега телефони за по 2 бона пък едни 30-40 лв. за адаптер не са нещо толкова фрапантно. Е, вярно, че на тоя адаптер мястото му е в кутията с телефона, а положението е каквото е.  Samsung имат и много добри wireless charging падове, на които може да си зареждаш и часовник едновременно.

Относно лага при смяна на приложения - нямам такъв, но предполагам зависи и от приложенията. Както казах, единственото категорично място, на които виждам насичане е Samsung Apps магазина им. Всичко друго работи перфектно.

S21 серията навсякъде я изкарват, че е супер камерата, но реално има един много лош проблем - снимките без нощен режим на ставаха за нищо, досега не съм виждал толкова голяма разлика със и без нощен режим. Тази година при S22 е подобно положението, експозицията без нощен режим е толкова малоумно орязана, че се вижда основно шум и артефакти. 

Wireless charging-a точно този двойния го върнах аз след 2-3 опита да видя, че става за нещо. На 28 стайна температура "бързия" заряд приключва за 5мин и след това зареждаш с 5W не знам си колко часа. Безумно бавно е и въпрек вентилатора телефона се загрява двойно за мощността спрямо кабелното зареждане.

Лагове има и това е абсолютно обективно и без две мнения за S22 серията, който казва че няма такива неща просто няма критерии или не му пука. Пърформънса на всичките модерни процесори особено на слънце е пълна трагедия, при над 23-24градуса всеки по-голям това води до тротълинг в рамките на няколко минути само.
И при Самсунг е много кофти понеже явно тротълинга не е на он/офф ами може да прави лага повече или по-малко и за капак има някакви странни критерии кога и как да го въвежда сякаш има няколко температурни датчика и дори да не е загрял целия корпус пак е възможено да го има. Т.е. според баланса на температурите процесор/батерия или нещо такова.
Общо взето няма какво да се направи, а и по първи ревюта OneUI 5.0 май само ще замаже нещата с лаговете по интерфейса.
Цитирай

По въпроса с безжичните зарядни:
Не си купувайте без вентилатор. Много бързо загряват и претоплят и телефона. Което е зле за скоростта на зареждането и за телефона и за батерията му. Аз имам 2 бр. по стари модели с вентилатор и си бичат стабилно. Новото е тотален фейк.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2022-08-10, 20:38:12)Bavarche написа:  По въпроса с безжичните зарядни:
Не си купувайте без вентилатор. Много бързо загряват и претоплят и телефона. Което е зле за скоростта на зареждането и за телефона и за батерията му. Аз имам 2 бр. по стари модели с вентилатор и си бичат стабилно. Новото е тотален фейк.
Какво му е на новото понеже макар да е супер зле пак е милион пъти по-добре от друго, което имам без вентилатор? Общо как може Самсунг да са толкова зле със заряда не разбирам и жично и безжично, най-бавните скорости и най-голямите тротълинг. С 25w зарядното лимита е някъде около 25градуса ако не и по-ниско за да не реже заряда, иначе връща на 16-17W и общо взето в 80% от времето това е мощността. Само че проблема е че по принцип 25W са реално 30W и този 1час заряд е на тяхна база.
Цитирай

(2022-08-10, 09:37:05)100 написа:  S21 серията навсякъде я изкарват, че е супер камерата, но реално има един много лош проблем - снимките без нощен режим на ставаха за нищо, досега не съм виждал толкова голяма разлика със и без нощен режим. Тази година при S22 е подобно положението, експозицията без нощен режим е толкова малоумно орязана, че се вижда основно шум и артефакти. 

Wireless charging-a точно този двойния го върнах аз след 2-3 опита да видя, че става за нещо. На 28 стайна температура "бързия" заряд приключва за 5мин и след това зареждаш с 5W не знам си колко часа. Безумно бавно е и въпрек вентилатора телефона се загрява двойно за мощността спрямо кабелното зареждане.

Лагове има и това е абсолютно обективно и без две мнения за S22 серията, който казва че няма такива неща просто няма критерии или не му пука. Пърформънса на всичките модерни процесори особено на слънце е пълна трагедия, при над 23-24градуса всеки по-голям това води до тротълинг в рамките на няколко минути само.
И при Самсунг е много кофти понеже явно тротълинга не е на он/офф ами може да прави лага повече или по-малко и за капак има някакви странни критерии кога и как да го въвежда сякаш има няколко температурни датчика и дори да не е загрял целия корпус пак е възможено да го има. Т.е. според баланса на температурите процесор/батерия или нещо такова.
Общо взето няма какво да се направи, а и по първи ревюта OneUI 5.0 май само ще замаже нещата с лаговете по интерфейса.

Така, имал съм S20 Plus, S20 Ultra, S21 Ultra и сега S20+. 

Относно лаговете и загряването при мен нещата бяха така:

1. S20 Plus - Exynos 990, особено мразен, едва ли не стана скандал, във форума има 50-60 страници теми по този въпрос. Ако го сложиш до SD 865 може би беше по-зле, аз обаче нямах нито греене, нито лагове, нито каквито да и било проблеми, едва загряваше при снимане на 4K 60fos. Изключително добър телефон. Не съм имал никакви проблеми с него въпреки мърморенето за чипсета. Игри не играя, затова по тази тема мнение не давам. Не знам как е гейминга, тествах от интерес Asphalt 9 тогава - летеше си. И туй то. Играх 30 минути и я изтрих. Просто не играя. 

2. S20 Ultra - тук имаше едно греене при 5G , тъй като модела си беше 5G с Exynos 990, докато другите (S20/S20 Plus) бяха само 4G. Ако го изключа обаче нямаше греене и проблеми, работеше идеално, камерата вярно не обичаше да фокусира чак до там, но не мога да кажа, че е зле колкото S21 Ultra. Никакво греене в камерата, отново. Exynos 990 за мен беше прекрасен. Батерия? Един ден, колкото и всеки друг смартфон изобщо.

3. S21 Ultra - греене в камерата, прегря още при първоначален set-up, няколко минути снимане на видео и ме изхвърляше заради висока температура, снимки с отмити цветове, лош фокус , мажене, ленти срещу някои видове LED осветление, страшно мазане на ръбове във видео (на правоъгълната маса ъглите и бяха толкова "меки" , че то не мязаше на ръб) , особено при ниска осветеност. Гадни отблясъци на лампи. До него S20+ снимаше по-добре. Единственото хубаво беше нощния режим , ако е пълен мрак и снимаш звезди - AI вършеше работа и се получаваха готини гледки, макар и подчертано изкуствени (такива звезди просто нямаше).

Лаг не съм имал обаче, батерията беше страхотна макар и да грееше. Просто държеше. И то ползвайки го на пълната резолюция и адаптивен refresh. 

4. S22 Plus - нито един от споменатите проблеми, лагове просто не виждам, каквито не съм виждал и в горепосочените у-ва. Интерфейса е крайно плавен , за какво да ви лъжа? Точно на мен ми пука, защото лаг съм видял на витринна бройка S22 Ultra, която цепеше и в lockscreen, и в пускане на лентата statusbar. При мен няма такъв случай. Батерията държи колкото и на S21 Ultra, при все, че е по-малка, но и тук резолюцията не е WQHD, имаме вече и 4nm чипсет. Най-студения Galaxy който съм имал. Не усещам да грее дори по време на зареждане.
Цитирай

Предстои смяна на телефона(сегашния го счупих),като се оглеждам за компактен модел.
Като цяло съм се насочил към 13mini поради това,че може да се използва с една ръка. От друга страна С22 е по-голям спрямо минито,но пък е по-компактен от сегашния ми телефон (11 lite 5G NE) и това ме кара да му обърна внимание. На хартия е супер, камерите са ок(има телефото), истински смартфон е сравнявайки го с iphone при който ios не може да бъде сравняван с андроид по възможност за настройки и къстъмизиране.
Четейки мненията за С22, оставам с впечатлението,че не е много ОК. 
Толкова ли лагва и грее, че го изкарвате все едно не може да се ползва нормално...
Наклонете везните в полза на С22,че хич не ми се минава на ios.
П.с.
С22 има ли истински проксимити сензор под дисплея. При разговори гаси ли екрана адекватно или се включва на моменти?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

(2022-08-14, 14:20:08)Spellbound91 написа:  Предстои смяна на телефона(сегашния го счупих),като се оглеждам за компактен модел.
Като цяло съм се насочил към 13mini поради това,че може да се използва с една ръка. От друга страна С22 е по-голям спрямо минито,но пък е по-компактен от сегашния ми телефон (11 lite 5G NE) и това ме кара да му обърна внимание. На хартия е супер, камерите са ок(има телефото), истински смартфон е сравнявайки го с iphone при който ios не може да бъде сравняван с андроид по възможност за настройки и къстъмизиране.
Четейки мненията за С22, оставам с впечатлението,че не е много ОК. 
Толкова ли лагва и грее, че го изкарвате все едно не може да се ползва нормално...
Наклонете везните в полза на С22,че хич не ми се минава на ios.
П.с.
С22 има ли истински проксимити сензор под дисплея. При разговори гаси ли екрана адекватно или се включва на моменти?

Ако има как да чакаш, по-добре потрай още 2-3 седмици и виж как стоят нещата с Asus Zenfone 9 vs Galaxy S22.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • Spellbound91
Цитирай

(2022-08-14, 14:20:08)Spellbound91 написа:  Предстои смяна на телефона(сегашния го счупих),като се оглеждам за компактен модел.
Като цяло съм се насочил към 13mini поради това,че може да се използва с една ръка. От друга страна С22 е по-голям спрямо минито,но пък е по-компактен от сегашния ми телефон (11 lite 5G NE) и това ме кара да му обърна внимание. На хартия е супер, камерите са ок(има телефото), истински смартфон е сравнявайки го с iphone при който ios не може да бъде сравняван с андроид по възможност за настройки и къстъмизиране.
Четейки мненията за С22, оставам с впечатлението,че не е много ОК. 
Толкова ли лагва и грее, че го изкарвате все едно не може да се ползва нормално...
Наклонете везните в полза на С22,че хич не ми се минава на ios.
П.с.
С22 има ли истински проксимити сензор под дисплея. При разговори гаси ли екрана адекватно или се включва на моменти?

Има си, мига си сензора когато направиш звънене, не е виртуален както е при Xiaomi където наистина се натискат разни опции с ухото без да искаш. 

S22 не знам, С22+ 256GB е страхотен и без лаг (поне при мен) и е най-студения Galaxy. Exynos 2200 надминава очакванията ми - без греене при зареждане, дори го зареждам и ползвам на WiFi и пак не грее, ръчкам из камерата и снимам с нощен режим (което е доста AI-натоварващо) и пак не грее, снимам 4K 60fps и 8K и пак не го прави. От както го имам не знам какво е да ти грее телефон. Не очаквах толкова добър Exynos.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Spellbound91
Цитирай

Последно, препоръчвате ли S22 сега или не Smile И аз съм в голяма дилема, но за жалост май не виждам нищо по- подходящо

Xperia X8 > Arc S > LG G2
Xperia U
Цитирай

(2022-08-16, 11:48:27)petrov88 написа:  Последно, препоръчвате ли S22 сега или не Smile И аз съм в голяма дилема, но за жалост май не виждам нищо по- подходящо

Препоръчвам. Няма лагове загртявания и тн . Всичко си работи както трябва а камерата няма аналози много.  Минус е само батерията но аз игри не играя така че и там проблем нямам и си карам по 2 дена с телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)