Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

Да, абсолютно. Може да прочетеш ревюто ми по-нагоре за да придобиеш представа за апарата, разбира се пречупена през моето мнение и ползване, което варира при всеки и затова един препоръчва, а друг - не.

Бих продължил ревюто си с няколко допълнителни бележки, които също се надявам да помогнат.

При А1 се продава само варианта с 256GB (моя е такъв), но гледам , че се предлагат на други места и 128GB. Препоръчвам да избягвате, все пак от предното поколение насам слота за карта се изгуби и за малка разлика до 256GB не си струва. Другото, което е , че не виждам как точно може да се използва 128GB вариант и защо изобщо се предлага такъв, като в разчета на паметта "система" ми е над 30GB, "други" са ми над 20GB и то още със стартирането на апарата и изминаването на няколко дни и два ъпдейта. Почти 60GB са заети от системата, а снимането на няколко клипа в 4K 60fps и два в 8K за по 3-4 минути ми костваше почти 10GB. Няколко клипа и снимки от една сватба и тези 10GB ги няма. Ако съм със 128GB то буквално за 2-3 месеца ще остана без памет. Наистина не разбирам изобщо защо се прави 128GB вариант, той е подходящ единствено при iOS и iPhone, където съм имал iPhone 12 и там тази памет е долу-горе съизмерима с 256GB S22+, но това е защото iOS просто не е близо 60GB (да не забравяме , че One UI заема доста). Дори при 128GB OnePlus Nord имам заети над 23GB от Android и то при положение, че е чист и е 11.

Друга точка, на която искам да наблегна е eSIM. Можете да ползвате Dual-SIM с една SIM и една e-SIM, но не и Dual-eSIM. Може да има два запазени профила и да се switch-ва между тях, което е Single-eSIM реално, но не и два едновременно работещи. Интерфейса е леко объркващ и подвеждащ. Бях решил (незнайно защо), че може. Не може.

Нещо, което е не описах в ревюто си е haptic feedback-а при докосване на менюта и писане в клавиатура. Новия мотор на вибрацията е уникален, не веднъж съм казвал, че това не е Sony-Ericsson от 2004 дето стържеше по масата и падаше, това са съвременни смартфони и ми е нелогично да ми се разхождат сами по масата. Вибрацията, както казах е лека и акомпанираща, не е дразнеща , не "стърже" гадно и придава Premium чувство, а не чувството , че Nokia-та ще падне от масата... и ще счупи пода.
Feedback-а е брутално красив, много е приятно да се пише с тази лека и приятна вибрация, която по default е точно толкова, колкото ми се иска да е, сякаш е мислена за мен. По-добра е дори от миналия S21 Ultra, да не говорим за по-назад. Леката акомпанираща вибрация, плавните анимации и красив , но функционален интерфейс , заедно с цялостната визия и брутален екран дават наистина завършен вид на Premium у-во и в крайна сметка усещаш защо си си купил Samsung.

Отново ще се върна и на камерата - наследява с много S21 Ultra и нощните снимки са на още по-високо ниво. Видеото е брутално добро, стабилизацията както казах работи перфектно във всички режими (и 8K включително). В Пълен мрак, ама наистина пълен без да виждаш нищо и без да има лампа или светлината да е почти никаква това нещо вади такива снимки (то е ясно, че наслагва кадри, че има доста работа с AI и т.н. но затова даваш толкова пари - за целия този софтуер) , че буквално се отварят усти с "уау". 3x оптичния zoom е максимума, който изобщо бих ползвал и никога не ми се е налагало да ползвам повече - изглежда уникално добре, приближава си и качеството е на ниво. Детайлността в кадъра при 12.5MP е сравнима с тази при 50MP, за разлика от предните модели , предполагам играе роля detail enchancer-а. Камерата е буквално на ултра ниво, наистина съм впечатлен. Фокусира бързо, точно, когато ръчно зададеш фокус си фокусира където си му казал, а не след няколко секунди да изгуби фокуса. Изобщо, камерата прави всичко това, което рекламира, че прави , прави го прекрасно и си заслужава. Nightography наистина на ниво.

По дизайн и изработка - наследява по-скоро S21 Ultra със стъкления матов гръб и дизайн language-а му (особено при камерите) , като го надгражда в по-плосък дизайн, без да разваля Galaxy дизайна и без да напомня за iPhone. Поне на мен не ми напомня. Доста подобни опити за плосък дизайн доведоха до копия на iPhone 12, особено като гледам новия Nothing. Лайсните са glossy и трупат отпечатъци, но сякаш се чистят по-лесно отколкото преди, а и аз ползвам Clear Case както при всеки друг смартфон. А и все пак въпросните лайсни са Armor Aluminium.

Gorilla Glass Victus+. Защо Plus? По-издръжлив е на микро-драскотини от предшественика си. Тази година нямаш фабричен протектор и или го ползваш без (аз ги ползвам без) или слагаш протектор. S20 с Gorila Glass 6 започна да получава микро-драскотинки още първата седмица, S21 Ultra , макар и с Victus също. При последния се случват доста по-трудно, но го имаше. Victus+ е друго ниво, буквално без драскотинка, без нито една.

Какво още харесвам? Остава си на 120hz дори при видео-приложения, не реже на по-ниска чистота ако съм в Youtube и скролвам плейлисти, ако минимизираш прозорчето (Youtube Premium ползвам, а и Samsung ти дават 4 месеца безплатно, ако си с нов профил, какъвто и без това си направих) също не реже. Nord например реже директно до 60fps (екрана иначе е 90hz там) и всичко почва да ти лагва пред очите, като са свикнали на по-висока кадрова честота. Сериозно изпипан софтуер.

Въпреки всичко с новия и студен 4nm Exynos 2200 , с екрана, който пада до 10hz (и вдига веднага, никога не разбираш какво се случва, просто ползваш смартфон с брутално плавен софтуер) и последния Onе UI батерията държи повече от на S21 Ultra, който така или иначе държеше достатъчно. Впечатлен съм! Отново предупреждавам първите няколко дни да ги игнорирате, веднага ще започне AI да се учи какво и как ползвате и батерията ще ви държи още повече.

Не съжалявам грам за покупката си, това е моя смартфон и може би най-добрия Galaxy, който съм имал. S22 Ultra за мен е отделен свят, това реално е Note модел и доразвита камера от предната камера, доста по-голям и ръбат и по-нишов за мен.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • petrov88, stugutka, Victormihov
Цитирай
Аксесоари

(2022-08-16, 11:48:27)petrov88 написа:  Последно, препоръчвате ли S22 сега или не Smile И аз съм в голяма дилема, но за жалост май не виждам нищо по- подходящо

Ако гледаш много видеа (youtube, tiktok), стрийминг (youtube, twitch, FB), играеш игри и постоянно човъркаш нещо по телефона ще имаш много проблеми с батерия и загряване.  Особено пък ако гледаш Ютюб с pop-up screen е тогава след известно време е неприятно да се държи телефона. Също така ако наистина яко геймиш на телефона имай предвид, че не всички игри се изпипват на 100% за Екзинос. Пример ти давам в с PUBG, където можеш да я играеш само на low и medium. Аз лично не играя игри и това не ми пречи, но е хубаво да се знае, за да знаеш какво да очакваш.  На мнение съм, че телефонът е прекално скъп за това, което предлага.

Иначе наистина след 2рата седмица батерията се поокопитва и почва да държи по-добре като я сравниш с първите 10тина дни. За мен лично е малко, но всеки с ползването си.

Наистина е добре да се знае, че след един два ъпдейта и празен storage телефонът разполага с 86 гигабайта свободно пространство. Ако си голям фен на снимките и на хай-рез видеата, вземи си 256 GB версия.  Разбира се има начин с dropbox, google photos и разни подобни да подобриш ситуацията ако решиш да се спреш на 128 GB. 

Вибрацията е приятна, но доста слаба. Аз лично не ползвам звуково известяване ако телефонът ми е в джоба или в чанта 100% ще изтърва повикване или съобщение. Все пак има опция за настройка на интензитета, но и на най-висок пак е слаба. 

Относно камерата за лично не съм доволен. Мога да закача снимка тука правена на естествена светлина и да обсъдим. Странно ми се вижда при дефолт настройки да излизат снимки с ясно забележима компресия. 

Аз пак бих те посъветвал да изчакаш за Asus Zenfone 9. Трябва да го има по магазините следващия месец.
Цитирай

(2022-08-17, 12:05:13)mkoev написа:  Аз пак бих те посъветвал да изчакаш за Asus Zenfone 9. Трябва да го има по магазините следващия месец.

Лично аз не препоръчвам Asus zenfon 9. Имах zenfone 8 няма по умрял телефон, пълен с бъгове никаква поддръжка, камера много зле, слаба батерия, няма безжично зареждане няма VoLTE и за капак на всичко на третия месец умря. Да сега ще кажете дефектна бройка да ама не проблема беше масов в цял свят бяха пропищяли.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

VoLTE вероятно има, но не се подържа от операторите ни. И Nord има, но не се поддържа от А1.

Загряване както казах аз не съм усещал и чак се чудя откъде направиха толкова добър Exynos, дори Snapdragon-ите, които съм имал, нито дори 2100 (който е бая скок срещу 990) не са му на нивото. Изключително студен телефон. Не играя игри обаче, така, че там не мога да кажа нищо.

За геймърите си има смартфони като Lenovo Legion серията или най-добрия Asus ROG, които имат куп геймърски аксесоари. Те си имат охлаждането, имат дори си външни охладители и изобщо те са си измислени за гейминг. Другия вариант е iOS и Apple, ама за който си мисли, че iPhone не грее...

Изобщо, флагмана не е гейминг-ориентирана машина. То и бизнес-ориентираните лаптопи за по 2000 и кусур имат стабилен хардуер за доста игри, ама не са като геймърските, които като охлаждане са измислени точно с тази цел. За геймърите специално си има и лаптопи , и смартфони, и ако щеш и гейм падове и мишки, изобщо цяла индустрия. Не смятам, че S серията е точно за геймъри.

За паметта - да , аз казах, 128GB версията изобщо не е смислена, половината нещо се заема от Android и Оne UI, като се изтеглят приложения и ъпдейти и то остава точно за няколко 4К клипа и го довършваш. Както споменах и в предния си пост, дори OnePlus Nord, който е с чист Android 11 заема ше над 23GB в стоков вид преди да изтегли ъпдейти, приложения и т.н. след което превиши с още към 10GB. А тук имаш One UI със всичките си екстри, само папка "други" ми е над 20GB и системна над 30GB, не знам като дойде новия One UI 5 какво ще е. Взимайте си 256GB за да имате не просто повече памет, а изобщо да имате памет. 128GB е колкото за операционната система и леко отгоре, колкото да не е без хич. Сериозен съм.
Цитирай

(2022-08-17, 14:48:47)marti написа:  Лично аз не препоръчвам Asus zenfon 9. Имах zenfone 8 няма по умрял телефон, пълен с бъгове никаква поддръжка, камера много зле, слаба батерия, няма безжично зареждане няма VoLTE и за капак на всичко на третия месец умря. Да сега ще кажете дефектна бройка да ама не проблема беше масов в цял свят бяха пропищяли.

Наистина имаха няколко дефектни бача, няма две мнения по въпроса, че QC-то на Асус е по-слабо при мобилните телефони. Заради това съм споменал да чака сравнения. Разбира се ако не може и иска нещо компактно...в момента само S22 е алтернатива.  Щом са решили да правят ново поколение Асус няма как да не си вземат поука от Зенфон 8. И особено щом са загърбили флип серията, която беше по-обичана от потребителите.  Относно минусите, които си изписал те са доста субективни при всеки потребител - аз лично не се интересувам от безжично зареждане и волте. Самсунг , колкото му е хвалена камерата, аз лично съм недоволен от снимките.

Ще дам и няколко метрики от S22. Телефонът ползва wireless за достъп до Интернет.

Зареждане през Thunderbolt 3 с оригиналния Самсунг кабел - след 5 минути телефонът вече е топъл. Това го пиша, защото имаше коментари, че е толкова студен, че не загрява даже при зареждане. Това е физически невъзможно, но все пак да напиша метриката. Телефонът е опрян по такъв начин, че целият му гръб е във въздуха, не лежи на директно на бюро или друга повърхност.
Гледане на pop out mode Туич на auto resolution + браузване на няколко новинарски сайта за 12 минс - телефонът в горната си част е доста топъл, леко горещ и неприятен за докосване, целият корпус и приятно затоплен. Трябва да сменя на 480p и да чакам около 5 минути, за да отмине горещото и да си остане само топъл. Температурата в жилището е 24 градуса, дисплеят е на около 1/4 яркост.
Цитирай

Не просто не загрява при зареждане, не го прави дори докато го ползвам и зареждам. Използвам оригиналния кабел в комплекта и оригиналното 25W от А1, тъй като те го дават със зарядно. Нямам за какво да ви лъжа, ако загряваше щях да ви го кажа. Предполагам има нещо в бройките, защото някои потребители докладват за проблеми със забиването при входящ разговор - никакви такива проблеми, произволни рестарти, никакви проблеми с мрежата дори (също имаше оплаквания). Остава стабилен дори на места с ниско покритие, WiFi е много силен и хваща на места, на които дори предишните S20/S21 не хващаха. Предполагам и защото нямам загрявания имам и добър живот на батерията. Наистина отлична батерия, надминаваща предходните модели. Последно поколение LTPO екран, свалящ до 10hz, резонна за размера си резолюция, 4nm процесор и последните оптимизации в One UI го правят отличен партньор през целия ден. Дори S21 Ultra не държеше толкова добре. За S20 Ultra не говоря, там батерията реално се топеше и Exynos 990, макар да не ми е греел особено много (малко повечко на 5G) беше крайно неефективен откъм енергия.

Не знам до бройка ли е какво е, при мен се държи прекрасно. Не съжалявам грам за избора си, а прочетох какво ли не, дори отложих покупката докато се престраша. Не съжалявам грам, най-доброто Galaxy по всички параметри (дизайн, камера, екран, софтуер, всичко описано подробно в два поста, които се надявам да са полезни за вас) без слаба точка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • mkoev
Цитирай

До експлатацията и очакванията е всичко. Зареждането на С22 серията не е ок, много температура като за тези бавни скорости. На 26градуса стайна температура има тротълинг с 25W зарядното (между другото НЕ използвайте 18W варианта когато е топло понеже не се разбират нещо на топло).

Загряването, за което говорим всички няма как да го няма, просто защото последните 2 години всички чипове греят яко, вече дори не говорим за хубава/лоша бройка. Няма как да не грее след като концепцията е такава, ако не грееше щеше да има 1-2часа повече СОТ от телефон с 865/870, а реално ситуацията е обратната при една и съща батерия. Ако топи батерия значи грее, няма как да биеш физичните закони.
Тези 10Hz са ала бала, досега на колко телефони вече не виждам никаква разлика спрямо 60-120Хз. А дори при S22 май няма под 48Hz.
Ексиноса при стандартна употреба в различни условия държи около 2 градуса над SD865/870, които са последните свестни чипове. Ако това с оглед отчайващия тренд с чиповете го броим за студено...
Цитирай

Лично моя experience е такъв - нямам загрявания и затопляния, работи прекрасно и отдавна не съм имал телефон, който може да се ползва без да грее докато се зарежда. Не, че го правя постоянно но ми се наложи и останах впечатлен. Също не грее и при работа с камерата. 3х5 мин. 8К видео и се затопли едва-едва доловимо , ако изобщо съм усетил правилно и не съм си го въобразил. S20 Ultra и S21 Ultra тук директно грееха, а на 20-та минута 4K видео S21U ме е изхвърлял от камерата със съобщение за прегрял и, че трябва да охлади. Изобщо нямах достъп до камерата.
Пробвах и доста снимане на 4K 60fps - пере си яко, снима си и не му дреме. Дори не хаби батерията по-различно, от колкото ако си го ръчкам.

Не знам до бройка ли е, какво е, но Exynos 2200 е най-добрия SoC от много време насам, поне за мен. Най-доброто Galaxy , което съм имал, абсолютно категорично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Rand
Цитирай

(2022-08-19, 23:52:49)Ivanov_1994 написа:  Не знам до бройка ли е, какво е, но Exynos 2200 е най-добрия SoC от много време насам, поне за мен. Най-доброто Galaxy , което съм имал, абсолютно категорично.

Едва ли е до бройка. И при мен също няма загрявания, а го ползвам дори като ходя на плаж. Тук просто някой дървени философи обесняват някъкви неща а в това време ние ще си ползваме телефоните и ще им се радваме защото наистина s22 е страхотен дивайс
[-] 2 потребители изказват благодарност на Rand за това мнение:
  • Bavarche, Dowper
Цитирай

Възможно е и да е до бройка, снощи четох в S22 Ultra (мнения темата) за изключително греещ и проблемен телефон, на който гаранционно му сменят дъното и проблема се решава. 888/2100 и Gen 1/2200 се правят от Samsung и при Gen 1 имаше доста бройки брак (извън предвиденото), което накара Snapdragon да избере TSMC за Gen 1+ и вероятно Gen 2. Предполагам подобни бройки брак ще е имало и при Exynos.

Другото , което мога да се сетя е, че може да зависи и кога човек е закупил смартфона. Моя е от месец, минали са само два ъпдейта върху него, т.е. доста е "свеж", както нямаше и бройки и чаках черен/256GB поръчан в А1 то може да е от по-новите, последни бройки за сметка на тези от първата вълна при пускането. Известно е, че ако има дефекти те ще са във първата вълна (предимно). Не вярвам цял интернет да лъже, просто може би ние сме с късмет и попаднахме на бройки а и се минаха доста месеци, в които софтуера е refresh-нат и са пооправени доста неща. Месеци им отне на Samsung преди да накарат с няколко ъпдейта S20 Ultra да почне да фокусира на поне приемливо ниво, че първоначално положението беше до ниво "неизползваемо".

Ако наистина фактора е "бройка" то стигам до извода, че Exynos 2200 е страхотен SoC , но с голям брой дефектни и греещи бройки. Поне това е моята теория.
Цитирай

Моя е от първите преордъри които идваха със слушалки така че ако някой имат проблеми едва ли е от партида
Цитирай

Както каза един колега по-горе "няма смисъл да лъжа". Аз също нямам никаква кирия от това да си измислям и да недоволствам от устройството. И аз съм дал една торба пари за него като е закупено директно от Виваком. Отзад на QR кода пише 22.06, така че едва ли е от първите партиди. 

Вчера за пръв път успях да достигна до незагряване, а само до леко затопляне при зареждане, но само защото зареждах от 60% до 85%. Ако трябва да зареждам от 15-20% до 85% абсолютно винаги устройството е топло, ползвам оригинален кабел на Самсунг. Superfast charge е винаги изключено, днес изключих и fast charge, за да видя колко време заминава и колко се затопля. Като гледам зарежда 15% за около 17 минути, но в момента съм на 70%, утре ще разбера за заряд от да речем 70% колко време ще замине и колко ще се затопли.  Проблем си остава загряването при гледане на клипове и т.н.  Ако колегите с незагряващи устройтсва имат желание нека да си пуснат Youtube, Twitch или нещо такова на 1080p, да погледат 30-40 минс и да кажат как са вървели температурите през това време, има си апове, които дават такава информация относно температура на батерия, процесор и видео. Иначе само си чешем езиците, нека да видим метрики от други хора. При мен лично с пуснат браузър и pop-up видео след около 12 минс телефонът спокойно си достига и минава 40 градуса като в помещението работи климатик и температуратa е 24.5 градуса. При 42-43 се спирам, защото просто е ужасно неудобно да работя с него. Подобно е и само при браузване на най-различни сайтове, след не повече от 15 минс се усеща осезателно затопляне като падане под 37 градуса е невъзможно, а ако продължа да ползвам устройството ще си достигне 40те градуса само при браузване.
Цитирай

Не е до бройки вече а е до критериите на потребителите и зависи с какво се сравнява. Както писах по-горе ексиноса е около 2 градуса по-топъл от СД 865/870. Целия нет вече знае, че Gen1 е горещ чип, Ексинос-а е кантар с него, но тук имаме хора с напълно студени телефони Smile

пс От всичките апликации показващи температурата няма 2 да показват еднакво, ако някой се води по произволно избрана такава....
Цитирай

Имал съм всички флагмани от S20 насам, знам с какво сравнявам, имал съм и други апарати със 7x серията Snapdragon, имал съм Exynos 990,2100 и 2200 и знам с какво сравнявам определено. Exynos-а е на кантар с Gen 1 защото се правят от едни и същи и дефектните бройки са почти на кантар, доколкото съм чел и до колкото е вярно (и явно е, щом SD вече е при TSMC). Аз мога да кажа, че имам идеално студен телефон, най-студения 5G смартфон който съм имал. Подобен беше и 11Т Pro на Xiaomi, но там 888 е доста скопен, рязани са му честотите софтуерно и си правеше точки колкото и 865 правеше, т.е. той там не си грее, защото реално ... не се държи като 888.
Цитирай

Тук проблема е да се не заблуждават бъдещите потребители, всички чипове от последните 2 години са горещи и вече отдавна и кажи речи за всички е есно, че и Gen1 и 2200 са в това число за съжаление. Няма бройки тук, ако имаш хубава бройка имаш топличък процесор при нормална употреба, ако имаш лоша бройка имаш неизползваемо горещ такъв.

Проблема тротълинга не работи особено добре при стандартна употреба и дори само да браузваш телефона по бързичко, да скролваш през много снимки и такива неща се използва почти всичката налична сила и нормално телефона пак ще грее дори да е резнат на 70%. Това се нарича ефективност, а конкретните чипове нямат особено много такава. Хората си мислят масово, че ако само скролваш и сменяш приложение по-бързичко не се очаква греене, само че всяко от тези действия, всяка анаминация прави пик от поне 80% процесор.

Сравнението с 990 ще го прескочим, а между другото голямата разлика е като сравниш с други марки също, тук доста ексинос-и видяхме вече...
Между другото батерията на S22/S21+/S21U e кантар с на S22U, ако беше нещо по-ефективен тоя чип това нямаше да е ситуацията, защото S21+ e с предишното поколение 2100, което освен магически да приемем, че много по-добро от легендарната вече печка 888 Smile
Цитирай

Всеки със мнението си, затова темата се казва "лични впечатления". Категорично батерията е над S21 Ultra (макар и по-малко капацитет като номинал), категорично дори Nigh Mode е в пъти по-добър, и категорично аз топъл телефон нямам. Категорично студен и работещ перфектно.
Цитирай

Колеги,не ви ли прави впечатление един сериозен недостатък (поне за мен) при снимане с основната камера на напълно обикновена снимка?Когато наклоните телефона леко напред или снимате под ъгъл (не мога да хвана кога се получава и защо) в долният ляв ъгъл или десен е размазано.Понякога е леко,друг път е доста отчетливо.Като използващ единствено Самсунг това го наблюдавам още от 20 серия та до трите модела в 22 серия.В прикачената статия още на първата снимка се вижда какво имам в предвид-размазани цветя в долен десен ъгъл.


https://photo-ebook.com/index.php/2022/05/22/museum/
Цитирай

(2022-08-21, 19:36:11)Brugge написа:  Колеги,не ви ли прави впечатление един сериозен недостатък (поне за мен) при снимане с основната камера на напълно обикновена снимка?Когато наклоните телефона леко напред или снимате под ъгъл (не мога да хвана кога се получава и защо) в долният ляв ъгъл или десен е размазано.Понякога е леко,друг път е доста отчетливо.Като използващ единствено Самсунг това го наблюдавам още от 20 серия та до трите модела в 22 серия.В прикачената статия още на първата снимка се вижда какво имам в предвид-размазани цветя в долен десен ъгъл.


https://photo-ebook.com/index.php/2022/05/22/museum/

Прерових къде що снимки съм направил но не попаднах на някоя на която да има размазано по ъглите но ще поекспериментирам тези дни. За какъв точно наклон на телефона става въпрос ? Може ли линк към статива от видеото "Дълги експонации с телефона (от статив)"
Цитирай

(2022-08-21, 19:36:11)Brugge написа:  Колеги,не ви ли прави впечатление един сериозен недостатък (поне за мен) при снимане с основната камера на напълно обикновена снимка?Когато наклоните телефона леко напред или снимате под ъгъл (не мога да хвана кога се получава и защо) в долният ляв ъгъл или десен е размазано.Понякога е леко,друг път е доста отчетливо.Като използващ единствено Самсунг това го наблюдавам още от 20 серия та до трите модела в 22 серия.В прикачената статия още на първата снимка се вижда какво имам в предвид-размазани цветя в долен десен ъгъл.


https://photo-ebook.com/index.php/2022/05/22/museum/


А, това е на Samsung фокусирането. Те са специалисти в това , даже S20 Ultra преди 10 софтуерни ъпдейта отказваше да фокусира. Подобно нещо забелязвах и на iPhone 12, при 13 го няма.

Това се случва само под определен ъгъл, коригирай го леко. При по-близки (от типа на макро) снимки се получава. Отдалечи обекта и снимай с 3x , или в 50MP и после crop-ни детайла. Макар, че като хванеш ъгъла няма да имаш тези проблеми, това някъде втория ден го забелязах. Само под определен ъгъл се получава, не е постоянно. Днес снимах една дебитна карта, ей така я размаза в ляво. Леко я наклоних (съвсем леко) и веднага стана перфектна снимка без zoom/crop.
Цитирай

Аз това го забелязвам и при снимане на по-отдалечени обекти.Ще се опитам да го опиша с един пример,дано да се получи.Да кажем имате дърво на няколко метра пред вас.Снимате си клоните му,след което навеждате телефона под определен ъгъл надолу,за да може да заснемете и основата на дървото в земята.После при преглед на снимката с леко зуумване се вижда размазване в един от двата долни ъгъла.При мен на няколко снимки се получи да е в долният десен ъгъл,както е станало и при автора на прикачената от мен статия по-горе.Дано съм обяснил горе-долу какво имам в предвид Smile

П.С. Ревюта на телефони аз не гледам,защото са доста субективни според мен.Но заради това нещо търсих в GsmArena и намерих подходяща снимка илюстрираща много точно това,за което говоря.Ще се опитам да кача три снимки,правени с различни устройства-първата е с Galaxy S22 Ultra,втората е с Xiaomi 12 Pro и третата е с омразната ми ябълка 13 Pro Max.При зуумване това размазване се вижда само при Самсунг,в случая долен ляв ъгъл.

[Изображение: S.jpg]

[Изображение: X.jpg]

[Изображение: A.jpg]
Цитирай

Здравейте ,искам да попитам ,един малко тъп въпрос. Понеже играя казино онлайн,много често телефона забива ,или по-точно,машинките и самият браузър,след 10 минутна игра. Та въпроса ми е,от какво може да бъде това ,телефона е достатъчно мощен според мен,за да се затрудни. Браузъра е гугъл хром,ако има значение.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвай със Samsung Internet. Chrome отдавна има някакви неразбирателства с One UI, от времето на S20 серията е...

Също е възможно е да е проблем и от сайта или мобилната му версия, виж дали нямат мобилно приложение, което да ти е по-удобно да свалиш и използваш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • nikiberk89, stugutka
Цитирай

(2022-08-23, 18:47:54)Ivanov_1994 написа:  Пробвай със Samsung Internet. Chrome отдавна има някакви неразбирателства с One UI, от времето на S20 серията е...

Също е възможно е да е проблем и от сайта или мобилната му версия, виж дали нямат мобилно приложение, което да ти е по-удобно да свалиш и използваш.
Ясно,ще проверя. Също ще пробвам браузъра на самсунг. Благодаря .

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здрасти колеги вчера ск всех s22+ 256 gb!
За по малко от ден ползване не мога кажа много неща но за сега телефона се справя добре!
Батерията ми се искаше да е по-добре и зареждането също но уви това е, камерата ще е пробвам тия дни и ще пиша отново с повече впечатления!
Цитирай

Честито! След няколко дни ще имаш по-добра батерия, просто го използвай и той ще научи навиците ти, от S20 насам всички са така - първите дни имат скандално нисък SOT, после се оправя и си изкарва деня (в зависимост какво правиш де) без проблем. Консумацията при ползване на камера при този модел за разлика от предни години е направо никаква - спокойно мога да кажа , че държи на часове видеозапис. Дори 8K не го събаря лесно.

https://www.sammobile.com/news/the-best-...-malaysia/

При нас добре, че А1 дават поне зарядно. Ние кога ще видим промо комплекти не знам... никога.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dowper, stugutka
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)