Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic 4 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

Всъщност от тия 500+ коментара трудно би могла са се отсее дори мъничко полезна информация.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ето малко "ценна" информация... От много коментари  разбрах, че много хора се подвеждат супер елементарно, което се случва благодарение на разни видеа, на които хора им плащат да "преекпонират" реалността. А сега с факти... Сензора на "великия" нов honor magic 4 pro е същият, които ползват много други модели, а интересното в случая е, че Изобщо не е някакъв НОВ... Сензора е на "Sony Exmor RS IMX766 " и е произведен 2020г., като се използва И в Honor Magic 3 /pro/, Oppo reno, Realme, Vivo, Xiaomi 12 и други. Прилагам и скриншот за справка, Че става работата "плацебо".
     
.jpg Screenshot_20220630_115216.jpg Размер: 19.79 KB  Сваляния: 517

п. п. Нов и добър сензор, които е 1инч размер е на Sony Exmor IMX 989 и се използва в Xiaomi 12S Ultra, за жалост софта им е смотан (лично мнение)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#28

(2022-06-30, 11:09:04)niksanvn написа:  ... а интересното в случая е, че Изобщо не е някакъв НОВ... Сензора е на "Sony Exmor RS IMX766 " и е произведен 2020г...

IMX766 е произведен през 2020 г., но това не означава, че е калпав. Каква полза от новия 989, след като не "случва на софтуер", ако мога да перифразирам края на коментара ти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
#29

При смартфоните не само сензора на камерата е важен,а и софтуерната обработка.Сони го доказаха,с техните си сензори не могат да постигат резултатите на конкурентни марки.Като гледам тестовете на Gsmdarena,добре се справя камерата.
https://www.gsmarena.com/honor_magic4_pr...2425p5.php
За повече има Honor Magic4 Ultimate

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
#30

То и на пикселите сензорите не са нищо особено, НО.... изчислителната фотография си казва думата
Цитирай
#31

"L1892" Не съм казал, че е Зле, а казах, че е стар сензор и малко се "преекспонира" работата му, защото Сега излиза нов Honor, но със стар сензор, а това "преекспониране" продава. За края на изречението ще кажа така : Жалко, че 989 не излиза с модел на huawei или honor поради същата причина, която каза и "DoryanY" (това е физически 1инч + huawei или honor=). Правят як hardware, но software им куца от години (визирам sony, xiaomi, има доста теми изписани по темата, че да не изпадам в подробности). За допълнително инфо... телефона ми е от 2018, дрона ми е от 2018, Но скоро пуснаха модел дрон на dji mavic air 2, който използва същия сензор, който е за телефона ми от 2018... В този ред на мисли...Honor ли са "надскочили" времето си или dji използват яко финансиране за реклама 🤔

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#32

Honor има да наваксва санкциите на САЩ спрямо Huawei, щото е все същото, но и какво друго да е. С предостатъчно лични впечатления от 2 модела на Honor отпреди разделението съм, с 1 "съвместен" и текущи 2 от страна на "майката", за да търся точно в "това семейство" вариант за заместник на сегашния P30 Pro.  

Има обаче и интересен конкурент в лицето на Vivo X80 Pro и търся реалистични аргументи в едната или другата посока, но не и абсурди от типа на тия, дето виждам, да речем, тук за конкретни 2 апарата, както и за много други сравнявани.
Цитирай
#33

(2022-06-30, 14:02:38)L1892 написа:  Honor има да наваксва санкциите на САЩ спрямо Huawei, щото е все същото, но и какво друго да е. С предостатъчно лични впечатления от 2 модела на Honor отпреди разделението съм, с 1 "съвместен" и текущи 2 от страна на "майката", за да търся точно в "това семейство" вариант за заместник на сегашния P30 Pro.  

Има обаче и интересен конкурент в лицето на Vivo X80 Pro и търся реалистични аргументи в едната или другата посока, но не и абсурди от типа на тия, дето виждам, да речем, тук за конкретни 2 апарата, както и за много други сравнявани.
Аз съм с honor view 20 и единствената разлика от p30 pro  е камерата (хайде и дисплея, но аз съм фен на IPS). Много добре се изрази " заместник на p30 pro"... Това е един от "качествените" и последни модели на марката с google. Аз също се оглеждам за алтернатива на този модел, като с годините съм се "сблъсквал" с всички марки (дори айсифон, но само за ремонт.. такова чудо Не). Стари модели на xiaomi (флагмани) се представяха изключително на ниво, а дори ги поддържаха 3г. (когато за повечето марки 2г беше "престиж"), но... Xiaomi и те се "овълчиха" и не правят особено много за да подобрят "бъговете" в софта. Разделиха се на "Mi" и "redmi", само за да вдигнат яко цените на Mi серията, видеата "прехвалени", а реално нищо общо. Samsung не ги харесвам, но не мога да отрека, че върховите им модели са много добри (макар, че всички знаем за "преекпонирането" на цветовете). Аз пък още през 2019г. видях "потенциал" в марката "Vivo", конкретно Vivo x27 pro(на живо в Китай). Страхотен hardware в "странна" обвивка(беше с изкачаща камера, която не бяха виждали в Бг). Бих заложил на Неизвестни марки, но също като теб, очаквам Аргументи, конкретика, факти... или иначе казано : Око да види, ръка да пипне - Тест, а не ютубърски видеа. За инфо... сензора ми на сегашния, сложен в конкретния модел дрон, прави чудесни снимки, а някои дори "продават"
п. п. Уточнявам... Аз Не споря с теб, а подкрепям същото мнение

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#34

Видяното досега в мрежата, колкото и да е условно, разбира се, сочи, че Magic 4 Pro е достатъчно добър като кандидат за заместник (изключая абсурдните като цени модели на Sony, да речем), макар и с условността при оптичната стабилизация. Ако се вярва на тази информация обаче, картинката по отношение на батерията съвсем не е оптимистична - endurance rating 79h и 82h съвсем не е добра новина.
Интересите ми към Apple са точно нулеви, а към Samsung са по-скоро равни на -1.
Цитирай
#35

Honor Magic 4 Pro - Ревю.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#36

Няма да скрия, че съм разочарован от ревюто. Не съм се съмнявал в качеството на изработка, дизайна, екрана и работата на камерите, макар че в случая се акцентира върху бъг в софтуера им - всичко в тези направления говорят за топ класа. Но с тази мижава батерия ... 100-ватовото зарядно не ми е плюс, ако няма (а обикновено това е Проблемът) къде да го включа.

Надявах се, че това ще е заместникът на P30 Pro, но видяното не само тук не ми вдъхва оптимизъм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • kefaes6efa
Цитирай
#37

Здравейте, има ли собственици на този телефон да споделят мнение как се държи при гейминг. В момента съм с Huawei Mate 20 и мисля за смяна, че идва слаб вече. Играя Cod mobile. Също така искам да попитам дали поддържа 120 херца и как се държи батерията.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#38

Да, поддържа 120Hz опресняване на дисплея.

 
Цитирай
#39

Здравейте! Да питам притежаващите телефона.. грее ли ви. Днес си го получих и установих, че доста грее.
Цитирай
#40

@mese4ina, не става ясно при какви условия грее доста - при зареждане, разговори, браузване, игри, друго или в комбинация измежду изброените. Щото едва ли грее в покой...
Цитирай
#41

(2022-08-17, 15:23:57)L1892 написа:  @mese4ina, не става ясно при какви условия грее доста - при зареждане, разговори, браузване, игри, друго или в комбинация измежду изброените. Щото едва ли грее в покой...
Извинявам се - неправилно зададен въпрос. Angel  Най- силно грее при използване на камера..като казвам греее- направо си пари. По- слабо нагрява когато използвам четец за книги, разглеждам настройките или съм в интернет пространството, например разглеждам инстаграм. Сравнявам с huawei mate 20 pro, който ползвам в момента и такова нещо няма.
Цитирай
#42

Здравейте, от 2 седмици съм с този телефон и впечатленията ми са много добри! Не забива, не бави, нищо не дразни в него. Батерията с доста ползване издържа ден/ден и малко(доста гледане на фейсбук, инстаграм, игране на разни игрички, месинджър+постоянно 5g и блутут), сиреч не е толкова зле, а като имам и 100 ватовото зарядно, хич не ли дреме, защото го зарежда за минути. Камерата бих казал, че е изключителна, само за снимки съм го пробвал досега(сравнявам с P30 pro и P40 pro), като като направиш снимки и отидеш в галерията я дообработва софтуерно?!?! (не бях виждал такова нещо, след снимката да променя цветове, яркост, осветеност), но бих казал, че това е телефонът с най-реалистични цветове, който съм виждал и притежавал, впечатли ме. Увеличението и макрото също са доста добри. Телефонът ми не грее, в отговор на коментара отгоре. Бих качил снимки, правени от телефона лично от мен, но не знам как и ще е в следващия пост.
Поздрави
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mityp за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#43
Thumbs Down 

Моята батерия изкарва няколко часа как така ти цял ден изкарваш някакъв съвет
Цитирай
#44

Виж дали си на последната версия на софта. В момента съм с 2 карти и сякаш се хаби по-бързо. Съвет нямам, моят спокойно издържа ден, пада бързо нощем, ако е включен wifi. Зареждам го с оригиналното 100W зарядно. С други зарядни сякаш наистина пада по-бързо. Предполагам като почнат да обновяват софтуера ще подобрят и живота на батерията. В други форуми също чета оплаквания от батерията, явно е слабо място.
Цитирай
#45

Да със последният соф съм всичко съм ограничил на макс със една карта съм при положение че още игри не съм играл за 40мин във тик ток губи 15процента не знам какво ще стане ако дам всичко на макс със ориг зарядно съм доста впечатлява но все си мисля че нещо не е наред
Цитирай
#46

С коя версия на Magic UI си? Аз имам пък следния проблем, имам гривна на huawei и получавам нотификации на нея само като си отключва телефона. Иначе не използвам тикток, ама всичко друго си проверявам и гледам и не мога да кажа, че нещо ненормално бързо дърпа батерия.
Цитирай
#47

Тази мисля че е последната така показва


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#48

Таакаам, получих ъпдейт на софта, който много приятно ме изненада. Батерията след ъпдейт издържа ден и малко с ръчкане и камера и съм много доволен. Изчистени са някви малки бъгчета, които ме дразнеха. Връщам се от технополис с идеята да купя 14 pro max за уж по-добра камера.. Пълен потрес, Honor-а вади в пъти повече детайли и реални цветове в реални условия, 30 минути правих снимки и накрая твърдо се отказах, след като този телефон се справя много по-добре!! И в зуум също е ненадминат в сравнение с iphone 14 pro max..
https://files.fm/u/z2wdehjde
Малко снимчици от телефона Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на Mityp за това мнение:
  • DoryanY, L1892, milenvn, Sponsora33
Цитирай
#49

Лек ъпдейт Днес ми ах пак през Технополис, за да погледна Mate 50 Pro, поснимах си с него, посравнявах, вече съм в лек потрес от Honor-a по-слабичък от Mate-а в камерата, по мое мнение
Цитирай
#50

няма как да е друго, huawei няма да допуснат топ модела им да е по зле от модел на honor, това все едно октавията да е по добра от пастата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)