Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evrotrust - КЕП
#1

Здравейте, 
Някой ползва ли КЕП, за да сподели мнение? Напоследък се замислям да си активирам, но има ли смисъл? Разбрах, че единствено приложението Evrotrust е достатъчно, после всичко се управлява през него.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз го ползвам. Първия подписан документ е безплатен. После има такса.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

От много години имам B-Trust, трябваше ми за изкарване на документи да не чакам по опашки.
После още няколко пъти съм го ползвал, включително за издаване на нови лични документи, не чаках и в СДВР на гишето за взимане на "електронно поръчани" нямаше никой.

В началото на тази година си го поднових за 3 години (15 лв).

Отделно имам evrotrust - преди две години на изплащане си взех телефон и подписах през телефона.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#4

Има ли големи разлики между двете? Кое ти допада повече? И най-вече колко им е срока за подписа?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#5

Миналата година се регистрирах и ползвах за първи път Evrotrust. Повече нямам намерение да ходя до банката и да се редя на опашки. По-долу качвам пълните характеристики на всички планове.
https://ibb.co/nnvrPqN
https://ibb.co/3svmS4R
https://ibb.co/hBDYK7Z

На План Безплатен пише, че ти дава 3 подписвания/идентификации. Аз миналата година направих 2 такива и сега в профила ми пише, че ми остават 3 подписвания. Не мога да си го обясня като съм изразходил 2 защо не ми остава още 1 път...

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#6

Благодаря за информацията!
Най-вероятно си ползвал при партньори, за които имат безплатно подписване.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#7

(2022-03-04, 09:49:09)pecaata написа:  Има ли големи разлики между двете? Кое ти допада повече? И най-вече колко им е срока за подписа?


B-trust е за копютъра и се идентифицираш през сайтове. Неограничено подсписване за периода на валидност.

Евротръст е за телефона (май и от компютъра web можеше файлове да подписваш).
3 подписвания (от твоя страна), обикновено тези, които са ти дали (договори, лизинги) не се броят тези 3 броя.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

B-trust (това е марката на подписите на Борика) има и за компютър има за телефон. Едното е хардуерен( на четец с карта), другото е облачен подпис който е на сървър и се достъпва чрез приложение b-trust mobile. Хардуерния не е ограничен в броя подписвания. Облачния подпис е безплатен с 3 броя подписвания.
На евротръст е само облачен като избор.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#9

Evrotrust е много полезно и удобно приложение, наскоро подписвах към банката си едни документи, вместо да се разкарвам физически до техен клон.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#10

Благодаря на всички!
Не можах само да разбера, след изтичане на 3-те безплатни подписа, на всеки следващ плащаш такса, или трябва нов абонамент за месец или година? Срока на подписа пише, че е 2 год. След това заверка, такса?
За Евротръст става въпрос, към него съм се насочил.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#11

(2022-03-04, 19:39:34)pecaata написа:  Благодаря на всички!
Не можах само да разбера, след изтичане на 3-те безплатни подписа, на всеки следващ плащаш такса, или трябва нов абонамент за месец или година? Срока на подписа пише, че е 2 год. След това заверка, такса?
За Евротръст става въпрос, към него съм се насочил.

В ЧЗВ пише:
Цитат:Свалянето и инсталирането на мобилното приложение на Евротръст е безплатно. Също така е безплатно и издаването на квалифицираното удостоверение за електронен подпис. С него идват и безплатен план, включващ 3 отдалечени електронни подписвания или отдалечени идентификации.

След използването им, всеки може да се абонира за един от двата достъпни абонамента - План 5 или План 100 - в зависимост от честотата на използване. План 5 включва 5 подписа или идентификации на месец, а План 100 - 100 подписа или идентификации на месец.

Когато Евортръст е интегриран с доставчик на услуги – банка, застрахователна компания, мобилен оператор и др., тогава подписванията и идентификациите са безплатни за потребителя.

А, що се отнася до как се процедира след изтичането на 2-годишния срок на валидност на подписа, не намерих информация.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#12

Днес четох, четох и накрая стана една каша в главата ми. Сега вече схванах. Благодаря!
А къде изчезнаха бутончетата за благодарност на потребителя?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#13

В този раздел няма такива.

 
Цитирай
#14

Има принципна разлика между класическите кеп със смарткарти (като бтръст или, е моя случай инфонотари) и “облачните” ключове като евротръст. При Смарт картите частния ключ (това което ви идентифицира) НИКОГА НЕ НАПУСКА Смарт картата! Като имаш нещо да криптираш или проверяваш пращаш го на Смарт картата и тя го прави и ти връща отговор. Тоест ако нещо ти хакнат компа докато кепа е вътре най много да подпишат нещо преди да се усетиш.
Докато при евротръст частния ти ключ е при евротръст. И ти нямаш контрол върху това кой и за какво го използва. Да, има парола която го активира, но ти пак пращаш паролата до доставчика. Така че той в един момент има всичко което му трябва да се представи за теб.

А сега си помислете дали евровярвате толкова на когото и да е да му напишете генерално пълномощно!

Иначе да, цената за по-голямата сигурност е че не можете да подписвате от телефона! Уау!
Цитирай
#15

Добре, ама нали идеята е, че при всяко подписване, трябва да има известие до теб?
Общо взето като при онлайн банкирането.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#16

Не казвам че няма да ти кажат. Казвам че ако искат могат да не ти кажат
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)