Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi mi a1 стартиране без заден капак
#1

Здравейте, имам следният проблем. Xiaomi mi a1 задният капак е изкривен и не може да легне хубаво и от там идва проблема, че не иска да стартира, предполагам защото няма какво да натисне "пружините" ? има ли някакъв начин да се стартира без да бъде поставен капака или да мисля друг вариант ?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако играе и роля на антена май ще е по-добре да си намериш капак. Все някой ще продава телефон за части или само капак
Цитирай
#3

(2022-03-04, 21:23:39)suffer написа:  Ако играе и роля на антена май ще е по-добре да си намериш капак. Все някой ще продава телефон за части или само капак

Не знам дали играе роля на антена, но аз искам просто да го включа няма да се използва вече, поне не и като телефон. Трябва да сваля някой неща от него и евентуално ако успея да го превърна в смарт ТВ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tsanko за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Според мен проблема не ти е в капака. Дори и да играе ролята на антена не би трябвало да не се включи. През годините съм включвал доста телефони без заден капак дори такива с пръстов отпечатък и винаги са тръгвали.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#5

Има доста Xiaomi телефони които не могат да се включат без заден капак. Redmi K20 (не съм сигурен дали беше про) не може да се включи без заден капак. Има и други, не си спомням в момента кои модели са. 
Опитай се да изправиш задния капак, ако не - вземи си нов. Няма да можеш без него.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

Чета и се чудя - мислите ли изобщо???
Правите ли разлика, между „включване - стартиране“ и „нормална работа“?
Имам в момента един Huawei - в капака са вградени бутоните. Включва, работи, но боравенето с него е тегаво! Но пък „си тръгва“ без проблеми.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Всички говорим за стартиране/включване
Явно капакът затваря веригата
Цитирай
#8

Пак погледнах капака и отново не виждам нещо различно от антени. Все си мисля че нов капак може да се купи за смешни пари и да се опита.
Сега с въпросите когато се включи към зарядно отчита ли го, опита ли да влезнеш в рикавъри или боотлоудер? Ако да всичко нормално ли е или не. И последния вариант опита ли да го занесеш в някой сервиз да кажат дали работи или не.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#9

Имам едно Lenovo A6000,то  е с пластмасов капак,на него са бутоните,сега пробвах,на мястото където е бутона за включване на корпуса,има леко изпъкнало,при натискане с нещо твърдо,се включва.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

(2022-03-11, 11:06:46)DoryanY написа:  Имам едно Lenovo A6000,то  е с пластмасов капак,на него са бутоните,сега пробвах,на мястото където е бутона за включване на корпуса,има леко изпъкнало,при натискане с нещо твърдо,се включва.

Това е микропревключвател. Голямото бутон е - да ти е удобно на пръста.
По същия начин са повечето бутони на мишки, клавиатури и какво ли още не.

Проблем ще е, ако има компонент в самият капак - както стана дума за антената.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#11

(2022-03-11, 11:15:13)jhoro написа:  Това е микропревключвател. Голямото бутон е - да ти е удобно на пръста.
По същия начин са повечето бутони на мишки, клавиатури и какво ли още не.

Проблем ще е, ако има компонент в самият капак - както стана дума за антената.

Не мога да кажа, дали е антена или нещо друго. Имам G smart aku a1, на който батерията не му държи, но се включва. Та реших да си правя експерименти с него, така и така не се ползва. Свалих му задният капак, стар е така че става за секунда, свалих батерията и пластмасовата "кора" и под тази пластмаса имаше същите пинове, пружини или там каквото е. На самата пластмаса няма нищо, но без нея и този телефон не иска да стартира. Затова предполагам, че тези пластмаси, и в случая капака на Xiaomi-то, ги натискат тези  "пружини" и затварят някакъв кръг без който не може да стартираш телефона. Аз така си го обяснявам, но дали е така няма идея. Може би е някаква защита, която защитава важни компоненти. В крайна сметка както и да е ако намеря отговор ще го споделя, ако ли не да сме живи и здрави! Благодаря на всички, че отделиха от времето си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tsanko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Казваш че капака е изкривен,сложи го на нещо равно-като стъкло,огледало,и виж колко е крив,и го изправи,гледам че пише че е алуминиев,няма да е трудно да се изправи.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2022-03-11, 12:37:23)Tsanko написа:  Не мога да кажа, дали е антена или нещо друго. Имам G smart aku a1, на който батерията не му държи, но се включва. Та реших да си правя експерименти с него, така и така не се ползва. Свалих му задният капак, стар е така че става за секунда, свалих батерията и пластмасовата "кора" и под тази пластмаса имаше същите пинове, пружини или там каквото е. На самата пластмаса няма нищо, но без нея и този телефон не иска да стартира. Затова предполагам, че тези пластмаси, и в случая капака на Xiaomi-то, ги натискат тези  "пружини" и затварят някакъв кръг без който не може да стартираш телефона. Аз така си го обяснявам, но дали е така няма идея. Може би е някаква защита, която защитава важни компоненти. В крайна сметка както и да е ако намеря отговор ще го споделя, ако ли не да сме живи и здрави! Благодаря на всички, че отделиха от времето си!

Прав сте - при всеки апарат е различно!
В момента гледам един Huawei - на капака е антената за NFC. Телефона си работи и без капак - само тази фунция не.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)