Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12/12 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 605030.jpg]

Xiaomi 12 е компактният флагман на компанията, който има 6.28" диагонал на двойноизвития си AMOLED екран с Full HD+ резолюция от 2400х1080 пиксела за гъстота на точките от 419 ppi, 120 Hz опреснителна честота и до 110 нита яркост.

[Изображение: 1366-2000.jpg]

[Изображение: FN49-Ze-EX0-AAw-Pwx.jpg]

Камерата на Xiaomi 12 включва 50 МР основен сензор Sony IMX766 с размер 1/156", OIS и бленда f/1.9 + 5 МР телемакро камера за снимки от 3 до 7 см разстояние до обекта + 13 МР ултраширока камера с обхват 123 градуса. Предната камера е 32 МР.

[Изображение: FN48tj1-XMAce-Kkq.jpg]

Смартфонът използва нова фокусираща система Pro Focus, която залага на изкуствен интелект и включва проследяване на обект в движение и фокусиране и следене на окото. Поддържа се и Ultra Night Mode.

[Изображение: pc-section04-slider03.png]

Конфигурацията се базира на чипсет Snapdragon 8 Gen 1, допълнен от 8/12 GB LPDDR5 RAM и 128/256 GB UFS 3.1 вградена памет.

[Изображение: FN4-xci-Xw-AEm-X5n.jpg]

Батерията е с капацитет 4500 mAh и поддържа 67 W бързо зареждане, което запълва 100% от нея за 39 минути. Има и 50 W безжично зареждане.
Xiaomi 12 ще е наличен в два варианта - 8 GB + 128 GB на препоръчителна цена 1569 лв. и 8 GB + 256 GB на препоръчителна цена 1759 лв.

[Изображение: 67896f92-xiaomi-12-12-pro-et-12x-de-dern...-w1280.jpg]

Xiaomi 12 Pro е още една крачка нагоре от Xiaomi 12, като предлага вече по-голям екран с диагонал 6.73", E5 AMOLED панел, WQHD+ резолюция от 3200х1440 пиксела и 522 ppi, LTPO панел с опресняване от 1 до 120 Hz и до 1500 нита пикова яркост. Защитата и при 12, и при 12 Pro е с Gorilla Glass Victus.

[Изображение: FN5-AYRHWYAEOJM2.jpg]

Смартфонът има и по-способна камера, включваща три 50 МР сензора. Основен 50 МР (Sony IMX707) с широк обхват, размер 1/1.28”, OIS и бленда f/1.9, втори 50 MP с ултраширок обхват от 115 градуса и трети 50 МР с телеобектив за 2х оптичен зуум.

[Изображение: FN5-Bh-O2-X0-AI-In-E.jpg]

Конфигурацията тук също се базира на най-добрия чипсет от Qualcomm досега, Snapdragon 8 Gen 1, допълнен от същите 8 или 12 GB LPDDR5 RAM и 128/256 GB вградена памет.

[Изображение: FN5-Cqg2-XEAI0-Vey.jpg]

Батерията на Xiaomi 12 Pro е по-солидна с капаицтет 4600 mAh и със супербързо 120 W зареждане, която я запълва за 18 минути.

[Изображение: FN5-C5-IYX0-AMHsc-B.jpg]

Този модел има 4 говорителя за качествен и мощен стерео звук, настроен от harman/kardon и с поддръжка на Dolby Atmos. Стандартният Xiaomi 12 е с два спикъра.
Xiaomi 12 Pro ще е наличен във варианта 12 GB + 256 GB на препоръчителна цена 2149 лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте ,уважавайте темата и пишете по нея,аз го разцъках в Технополис ми 12 про,много удобен като ми 10 големината и малко по тънък, камера е топ, дисплей също,но и цената е 2150лева,незнам как ще го купуваме,аз все още съм си с ми 10, който го взех за 950лв преди 15 месеца,много дигнаха летвата 2 бона за телефон -ужас!!! поздрави на всички!!!
Цитирай
#3

Много, много, много харесвам марката и бранда. И двата ми телефона, таблета и много от уредите вкъщи са на тази марка. Но според мен над 1000 лв за китайски телефон е непосилно и безмислено. Ако имам тези пари бих си взел от флагманите на Самсунг или ябълката, но за телефон на тази марка бих дал макс 900 лв. Този модел се появява и тогава, когато масово предлагат достъпни варианти като Redmi Note 11 и не мисля, че българите още правят разлика в това длаи е флагман или не. Според мен тук все още ако хората търсят устройство за готини снимки за тази сума биха си взели фотоапарат.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















[-] 2 потребители изказват благодарност на kstavrev за това мнение:
  • boboweb, divna
Цитирай
#4

Здравейте, за краткото време за което го имам мога да кажа, че е страхотен телефона, удобен, лек, бърз, стилен. Надявам се да има и други горди собственици на телефона и да изкажат мнения за него Wink

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
[-] 3 потребители изказват благодарност на met0di за това мнение:
  • BGDropche, divna, iwan33
Цитирай
#5

(2022-04-18, 09:14:42)kstavrev написа:   Redmi Note 11 и не мисля, че българите още правят разлика в това длаи е флагман или не. Според мен тук все още ако хората търсят устройство за готини снимки за тази сума биха си взели фотоапарат.

Тия българи дето снимат вертикално, им стига телефонъ за 100-200. Big Grin Да носиш апарат е най-голямото неудобство. Все едно да се накичиш и  с gps, че щял да бъде по-точен с метър,  както и mp3 плеарче за някакво стъпало, което може и да не се чуе навън. Lol

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • alexbg67, kstavrev
Цитирай
#6

(2022-04-18, 09:37:34)met0di написа:  Здравейте, за краткото време за което го имам мога да кажа, че е страхотен телефона, удобен, лек, бърз, стилен. Надявам се да има и други горди собственици на телефона и да изкажат мнения за него Wink

за тези пари едва ли ще има много собственици! Дано нямаш проблеми с телфона и да си доволен
Цитирай
#7

(2022-04-18, 20:03:57)juventusarl написа:  за тези пари едва ли ще има много собственици! Дано нямаш проблеми с телфона и да си доволен

Благодаря! Дано, че парите не са малко ....

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай
#8

(2022-04-18, 21:24:25)met0di написа:  Благодаря! Дано, че парите не са малко ....

Нямам наблюдения върху модела но относно цената мога да споделя. Аз преди почти две години си взех Ми10 за 1200-1300 лева(не помня точната сума). Тогава пак имаше коментари че бил много скъп. За 2020 година андроид телефон можеше да се избира между Самсунг и Xiaomi. При положение че Самсунг а струваше над 2000 лева единственото разумно решение беше Ми10. Тази година ситуацията е същата само с тази разлика че цените са доста изравнени. Това не е случайно все пак при про варианта има 3 50мегапикслелови сензора отзад за разлика от Самсунг. Аз лично не сменям телефон всяка година и за това предпочитам флагман защото знам че поне три години ще работи адекватно. На фона на сегашната ситуация с ковиди войни и тема подобни глупости цените на всичко се вдигат и е нормално и телефоните да поскъпнат. Ако се върна назад във времето всеки мой телефон е бил с поне 300 лева по-скъп от предишния. Наистина 2к за телефон са много но никой не ни кара да ги даваме насила все пак.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#9

Нищо им няма на цените. Същите като миналата година

30 март 2021

Xiaomi Mi 11, Dual SIM, 256GB, 8GB RAM, 5G, Midnight Grey

1.549,98 лв.
-186,00 лв.
Платена сума eMAG: 1.363,98 лв

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

Около седмица ползвах mi12 8/256GB закупен от оператор( не можах да го изтрая повече и отиде за подарък на жената, че е по непретенциозна ) и ще се опитам да споделя накратко впечатленията си.
Плюсове:
- визията на телефона е страхотна. Това беше една от причините да си го взема. ( синия вариянт)
- компактни размери за работа с една ръка
- страхотен дисплей с много ярки цветове (дори прекалено за моите предпочитания. Добре, че има доста настройки за дисплея). Има си настройки за автоматично адаптивно опресняване и за ръчно задаване от 60Hz до 120 Hz. Някъде бях срещнал коментари, че само mi12 pro го има, но и тука е налично.
- изключителен звук от стерео говорителите ( тук наистина няма какво повече да се иска от един телефон)
- бързото зареждане е брутално но не знам как ще се отрази за в бъдеще на батерията

До тук с хвалбите.

Минуси:
- Камерата е тотално скапана. Наистина като казвам скапана не преувеличавам. Този телефон снима по зле от Poco F3  та дори и от стария ми mi8. Ползвам Huawei P40Pro за основен телефон и честно казано mi12 е на светлинни години назад от него от към камера. Ако ще го ползвате  за снимки, съвета ми е да го подминете директно. Дано mi12 pro да е по добре, но се съмнявам.
Забравете за нощни снимки, той просто не прави такива. Забравете за зуум - снимките са с толкова много размазване и шум, че чак е дразнещо.
Оставам с надеждата, че ще го пооправят със софтуерни ъпдейти.
- Батерията е много зле. За такъв размер телефон очаквах доста повече от нея. Изкарва деня но с доста условности, като основно го ползвам за чат, видеоразговори и браузване. ( Около 4 часа СОТ)
- Телефона лагва ужасно. Дори и скролването по менюто на телефона ми се струва, че е със забавяне ( пак си го обяснявам с не добра софтуерна поддръжка, дано да го оправят). За критиците - да ресетнал съм телефона след ъпдейта който дойде след включването му.
- Няма сензор за близост. Ползва виртуален такъв и идва с всичките си знайни болежки от предишните модели с такъв сензор. Не изгасва дисплея по време на разговор, неволно натискане на бутони и т.н. Това беше една от основните причини да спра да го ползвам. За критиците - да знам как трябва да се ползва телефон с такъв сензор, как трябва да се държи и т.н. Както казах и по горе имаме и poco f3 с подобен сензор но той струва 500 лв. а не 1700лв.
- Лицевото разпознаване не работи на тъмно. Дори и с очила не сработва всеки път.
- Отключването с пръстов отпечатък е супер бавен.
Има още доста софтуерни бъгове които ме мързи да ги описвам, че стана доста дълъг коментар.
Накратко - напудрена сапунерка на реална цена не повече от 700-800 лв. която я продават на двойна цена.
[-] 16 потребители изказват благодарност на volkan за това мнение:
  • bl0odline, divna, hegys, Ivo. Petkov, ivoli77, iwan33, KenLii, martoo, Mendeleev, nati71, scorceni, slavista, stenlius, tynata2, valkov2, Victormihov
Цитирай
#11

(2022-05-10, 00:37:22)volkan написа:  Около седмица ползвах mi12 8/256GB закупен от оператор( не можах да го изтрая повече и отиде за подарък на жената, че е по непретенциозна ) и ще се опитам да споделя накратко впечатленията си.
..........................

Колега,коментара ти направо ме отказа от телефона..... Гледах го вчера и на външен вид адски много ми хареса.Разцъках го,не видях нещо кой знае какво,имайки предвид разбира се,че "разцъкването" ми беше 5/10 минути и то без половината неща описани от теб. Дилемата ми беше между него и S22 на Самсунг. Важното за мен бе батерията но с това което си написал ти ..... май няма да е това моя телефон... Благодаря много за изчерпателния коментар!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#12

Телефони Xiaomi Mi 12 и Mi 12 Pro не съществуват. Пишете точния модел.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#13

То е ясно за кой телефон става въпрос ,имайки предвид и раздела в който сме.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#14

Поне направите няколко снимки с Поко Ф3 и Ми 12, за да видим и сравним толкова слабите камери. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

За кого е ясно, за неразбиращите от хардиуер, влизащи във форума да търсят информация ли?

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#16

Има го това объркване, аз като правих темата също го бях написал Mi, но после като се зачетох, видях, че Mi няма и го поправих, просто сме свикнали така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Примерни снимки.
Първата е от Xiaomi 12, втората Poco F3 и една от моя P40 Pro. И трите са снимани на авто със светкавица.
Не съм профи фотограф но според мен Poco не отстъпва кой знае колко на другите два ( освен по цената си разбира се)
П.с
Извинявам се за грешката с mi12. Както каза колегата - стар навик.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на volkan за това мнение:
  • airbus, scorceni
Цитирай
#18

Камерата на Шиаоми за жалост никога не им е била силна страна.
Не знам защо, но когато си взема техен флагман имам чувството, че е същият като Редми серията от 200лв само, че са сложили последен процесор и алуминиев и стъклен корпус, може би е заради системата, че бъгва еднакво и при скъпият и при евтиният.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Здравейте!
Аз също ползвам Xiaomi 12 от около 3 месеца! Не съм съгласен с нито един от негативите посочени в коментарите. Телефона е супер бърз, няма абсолютно никакъв лаг, камерата се представя супер добре(на който не му харесва да си купи фотоапарат). Не играя игри и нямам идея как е там но за работа и телефония си е супер. Аз без проблем изкарвам два дни( по някога почти два дни) с един заряд. Пиша мейли, работя с офис програми, водя доста разговори и цъкам FB, Instagram и прочие подобни. Нямам оплакване от загряване. Снимките с телефона са си супер дори на тъмно. Не знам, кой-какво очаква от един телефон но аз съм си супер доволен. Ползвам и Note10 Plus и iPhone X и спокойно мога да кажа, че Xiaomi-то не им отсъпва с абсолютно нищо. Снимки няма да качвам, защото тук се смачкват супер много и не стават. Ако някой ома интерес може да ми драсне във Фейса и ще му покажа. 
Името ми във:
Facebook:   Васко Иванов
 WhatsApp: 0899117119
Поздрави и успешен ден на всички!
[-] 4 потребители изказват благодарност на vaskojj за това мнение:
  • Be6i4, nati71, ronnie72, suffer
Цитирай
#20

(2022-05-16, 05:18:42)Victormihov написа:  Камерата на Шиаоми за жалост никога не им е била силна страна.
Не знам защо, но когато си взема техен флагман имам чувството, че е същият като Редми серията от 200лв само, че са сложили последен процесор и алуминиев и стъклен корпус, може би е заради системата, че бъгва еднакво и при скъпият и при евтиният.

Не съм съгласен с теб. Mi 11 Ultra прави много добри снимки. Идвам от Pixel 6, където снимките бяха много добри, мога да кажа че Mi 11 ultra не му отстъпва по нищо.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#21

Xiaomi имат много модели, които снимат добре и имат изключително натурален вид за разлика от други марки където всичко изглежда анимационно след овършарпенинга. Този подход го има във всички ценови сегменти и само възможностите на сензора променят нещата. Дори Поко Ф3, което се спомена снима неочаквано добре за цената си.

Но сензора за близост е доста дразнещ проблем.
Цитирай
#22

Колеги, смятам да взема един Xiaomi 12 на мястото на Mi10t Pro. Да смятам ли, че щом в тази тема нищо ново не се пише, всички собственици на телефона са по-скоро доволни от него и нямат оплаквания?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#23

Според мен не са много собствениците
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#24

(2022-09-28, 07:17:44)suffer написа:  Според мен не са много собствениците

Жалко. Чета много разнопосочни мнения и не мога да реша дали да го взема...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#25

Не мога с нищо да помогна. Над бюджета ми е
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)