Анкета: Одобрявате ли записа на разговори? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, предпочитам да го имам като опция
80.00%
48
80.00%
Не, Google правилно спира такива приложения
0%
0
0%
Да, работата ми е свързана с него
3.33%
2
3.33%
Не, смятам че повече вреди, отколкото помага
0%
0
0%
Няма нищо против, стига и двете страни да са уведомени
16.67%
10
16.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Одобрявате ли записа на разговори?
#1

[Изображение: recording-device-scaled.jpg]

Одобрявате ли записа на разговори?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ми помага,ако нещо не съм разбрал в обаждането,някой адрес,час,дата и др.си пускам записа да ми помогне,иначе трябва да търся химикал,лист,но ако съм в движение,не става.Иначе записа е включен постоянно,защото ми е по-удобно,но ака няма важна информация,го трия.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#3

Много пъти ми е помагало записването на разговорите,като изключим в деня на който телефонирах от Bluetooth слушалки и си чувах само моя глас след като е записан телефоният разговор, а разговора беше мнооого важен че се наложи да звъня повторно за име,дата и час.
Иначе за мен си е ТОП опция Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#4

Аз харесвам тази опция. Купувам си телефони, който я имат, удобна и полезна. Не ми се налага да търся химикал, лист или да помня.
Цитирай
#5

Никога не ми се е налагало да я ползвам,но ако няйкой ще ми диктува нещо просто му казвам да ми го напише в Whatsapp след края на разговора, а ако е държавно заведение, банка, пенсионно дружество или някое министерство, те си пращат съответният смс с лични данни и сметки или си има сайт и там се вижда всичко в лични данни.

Веднъж двама мой колеги в службата се скараха и единият нещо се изнерви (и аз не разбрах за какво) и му се обади вечерта и му каза, че ще го бие сутринта като дойде на работа. На сутринта дойде и го удари, нищо сериозно (детинщини), само дето този не разбра, че е бил записан разговора вечерта. Той направо се обади на адвоката си и каза, че има запис на разговор как го заплашва и съответно на сутринта извърши заплахата си. Адвоката му извади заповед да не го доближава на 500метра, ама офисите са един до друг и няма как, та не идваше на работа и губеше пари, беше пред уволнение, после големи молби бяха, големи сълзи, да отмени оплакването си, в крайна сметка се разбраха, ама после го махнаха от работа напълно след този инцидент, без запис на разговори, може би нещата нямаше да придобият такава тежест. За тези неща е хубаво, човек да има запис на разговор.
Но, ако е нещо сериозно провинение, мисля, че няма сила в съда, ако не се предупреди отсрещната страна, че всъщност разговора се записва.

Но иначе аз лично не му виждам приложение и никога не съм го търсил, за мен си е малко излишно, освен ако човек не е системно тормозен като в Съдебен спор тези майки/бащи дето плачат и там съответно да се докаже, че ето наистина е заплашен/а и тнSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Всеки си има различно мнение моето е, че запис на разговорите е добре да го има, и който е с чиста съвест и не върши нищо нередно не би трябвало да се страхува дали ще го запишат или не.
Цитирай
#7

Мисля, че е полезна опция, стига да се ползва коректно и със знанието на отсрещната страна. Предпочитам да получавам данни писмено (SMS или Viber), защото е по-лесно и бързо да прочета, отколкото да ровя и прослушвам запис, но една допълнителна възможност повече никога не е излишна.
Цитирай
#8

(2022-05-01, 11:22:13)L1892 написа:  Мисля, че е полезна опция, стига да се ползва коректно и със знанието на отсрещната страна. Предпочитам да получавам данни писмено (SMS или Viber), защото е по-лесно и бързо да прочета, отколкото да ровя и прослушвам запис, но една допълнителна възможност повече никога не е излишна.

Полезно е за мен в много отношения. Записвам си рецепти, записвам шефката ми когато ми каже каква да е концепцията, записвам понякога важно поръчение. В общи линии полезна екстра. После прослушвам и записвам в текст рецептата даречем.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#9

От една страна е добре другата страна да не знае, защото така няма да каже това, което иска този, който я записва или най-малкото думите ще бъдат премерени.
От друга е добре и двете страни да знаят, защото така е по-честно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

При консултации по телефона е много удобно, защото, можеш да връщаш обратно и да си припомняш детайлите. Иначе трябва да разчиташ на спомените си.
Цитирай
#11

Аз затова си водя записки, след това листа се снима/ако случайно се изгуби/. А снимките отиват в облака.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

(2022-05-20, 17:35:48)pepy1 написа:  Аз затова си водя записки, след това листа се снима/ако случайно се изгуби/. А снимките отиват в облака.

Звучи, като по-голям ангажимент от това, да си прослушаш разговор.  Разбира се, всичко опира до там, колко често се налага едно прослушване или водене на записки. Ако това е всекидневие, най-добре на лист, но ако е чат-пат (в моя случай), по-лесно е да си пуснеш една MP3-ка. Поне аз така мисля.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)