Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Избор на телефон до 1300 лв
#1

Здравейте ,търся си телефон с добра камера ,добър процесор ,добра батерия до 1300 лв .Четох тук във форумите ,но не се ориентирах много и за това отварям тази тема с молба за помощ .Спряла съм се на три телефона ,но не съм сигурна ,че са правилния избор ,ето ги и тях -Samsung Galaxy S21+ 5G,
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Realme GT2 Pro  . Моля за вашите съвети за което предварително благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих се спрял на Realme GT2 Pro, заради по-добрите параметри на камерата и батерията. Успех!

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • miriana, TheWalking
Цитирай
#3

(2022-04-28, 11:15:41)NoMaD написа:  Бих се спрял на Realme GT2 Pro, заради по-добрите параметри на камерата и батерията. Успех!
Благодаря за насоката ,но освен тези които съм написала има ли друг ,който бихте ми предложил за тази сума ?
Цитирай
#4

Ако държиш повече на камерата - Pixel 6.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#5

(2022-04-28, 11:50:42)NoMaD написа:  Ако държиш повече на камерата - Pixel 6.
Ами по скоро държа на добра батерия, добър процесор ,за по дълга експлоатация на телефона ,не мога да си позволя всяка година да си купувам телефон
Цитирай
#6

Хвърли око и на Motorola G200 - чист Android, батерия - 5000 mAh. Обещание за две нови версии на ОС и две години ъпдейти по сигурността, които ще се разпространяват на два месеца.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • miriana
Цитирай
#7

Самсунгите имат най-дългата поддръжка ако това те интересува.
Аз съм със с21фе и мога да кажа че батерията не е най-силния елемент на телефона, но всичко останало е на ниво. И телефона ще има поддръжка поне още 4 години. В сравнение С21фе със S 21+ поддържката му е вече една година назад, и процесора е exynos, което за мен е минус, докато с21фе е със снапдрагон.

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#8

И какво избра в крайна сметка, щом въпросът е разрешен?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#9

Ами след като дамата не сподели какво е избрала, а е маркирала темата за приключена, оставам с впечатление, че се е отказала от покупка сега. В противен случай (може би) щеше да обяви избора си...
Цитирай
#10

(2022-04-28, 12:52:36)NoMaD написа:  Хвърли око и на Motorola G200 - чист Android, батерия - 5000 mAh. Обещание за две нови версии на ОС и две години ъпдейти по сигурността, които ще се разпространяват на два месеца.

Може ли линк към обещанието за две нови версии на ОС !
G серията не бяха ли с поддръжка само на една нова версия?
Цитирай
#11

Няма линк, това е информация за общата поддръжка на серията. След време може и друго да пишат.

 
Цитирай
#12

(2022-04-29, 12:48:39)Lupita написа:  И какво избра в крайна сметка, щом въпросът е разрешен?
Здравейте ,ами не съм избрала още Sad бях се насочила към  21FE ,но ми е малко малък .Хем искам хубава батерия,хем добра камера ,хем добър процесор и дълга поддръжка ,но сигурно за тези пари няма да намеря Big Grin

(2022-04-30, 07:02:21)L1892 написа:  Ами след като дамата не сподели какво е избрала, а е маркирала темата за приключена, оставам с впечатление, че се е отказала от покупка сега. В противен случай (може би) щеше да обяви избора си...

Здравейте ,не съм отбелязвала темата за приключена ,поне не съзнателно ,как да го оправя защото още не съм си купила ?Оказа се ,че темата е преместена ,дано намеря желаното там .Благодаря
Цитирай
#13

Ако трябваше да взимам сега телефон бих взел Realme GT2 pro. За парите си, около 1300/1500 лева (в зависимост от паметта), от Амазон Германия е много добър избор.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#14

Aко става дума за нов модел телефон, изборът е труден. Например SGS 21 FE има площ на дисплея 103.9 cm2 и размери 155.7 x 74.5 x 7.9 mm. Може би с размера си SGS 21+ (161.5 x 75.6 x 7.8 mm и 107.8 cm2 дисплей) има шанс да се класира. Цената е леко над зададената (699€, зависи от доставчика, в случая амазон), но е флагман от миналата година. Ето сравнение между SGS 21 FE и SGS 21+: тук. Мoto G200 и Realme GT2 Pro имат около 108 -109 cm2 дисплей. 

P.S. През миналата година си взех нови устройства в леко суров вид. Та след като реша да си взема други, вече ще чакам да минат поне 6 месеца, след като са излезли. Съвсем забравих, ако човек иска малко по-шарено и ново от миналата седмица - Xiaomi Poco F4 GT за около 600€.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • miriana
Цитирай
#15

(2022-04-28, 11:15:41)NoMaD написа:  Бих се спрял на Realme GT2 Pro, заради по-добрите параметри на камерата и батерията. Успех!

Благодаря

(2022-05-06, 21:00:24)Riger написа:  Aко става дума за нов модел телефон, изборът е труден. Например SGS 21 FE има площ на дисплея 103.9 cm2 и размери 155.7 x 74.5 x 7.9 mm. Може би с размера си SGS 21+ (161.5 x 75.6 x 7.8 mm и 107.8 cm2 дисплей) има шанс да се класира. Цената е леко над зададената (699€, зависи от доставчика, в случая амазон), но е флагман от миналата година. Ето сравнение между SGS 21 FE и SGS 21+: тук. Мoto G200 и Realme GT2 Pro имат около 108 -109 cm2 дисплей. 

P.S. През миналата година си взех нови устройства в леко суров вид. Та след като реша да си взема други, вече ще чакам да минат поне 6 месеца, след като са излезли. Съвсем забравих, ако човек иска малко по-шарено и ново от миналата седмица - Xiaomi Poco F4 GT за около 600€.

Здравейте ,наистина е трудно човек да избере ,сега се загледах и в ASUS ZenFone 8 Flip ,благодаря за предложението за Xiaomi Poco F4 GT ,но нещо тази марка не ми допада
Цитирай
#16

За тези пари си вземате малко ползван S21 Ultra с гаранция от olx и си решавате всички изисквания
[-] 2 потребители изказват благодарност на 688757 за това мнение:
  • TheWalking, Victormihov
Цитирай
#17

(2022-05-06, 18:47:09)hamilcar написа:  Ако трябваше да взимам сега телефон бих взел Realme GT2 pro. За парите си, около 1300/1500 лева (в зависимост от паметта), от Амазон Германия е много добър избор.
А какво значи ко трябваше да взимам сега ?
Цитирай
#18

Значи, че ако сега се нуждая от телефонен апарат, щях да взема ... от ...

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#19

(2022-05-09, 19:45:23)miriana написа:  А какво значи ко трябваше да взимам сега ?

Означава, че ако трябваше сега да си сменя телефона щях да взема въпросния на realme.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • miriana
Цитирай
#20

(2022-05-09, 21:22:10)hamilcar написа:  Означава, че ако трябваше сега да си сменя телефона щях да взема въпросния на realme.

Благодаря ви
Цитирай
#21

Здравейте, повдигам темата и моля за съвет към днешна дата кой телефон ще препоръчате в този бюджет. Няма да се ползва за игри. Търся стабилна машина. Четох, че s серията на Самсунг имат проблеми с батериите и прегряване. Иначе до сега съм доволен от марката, но телефона ми е за смяна.
Цитирай
#22

Един айфон 13 или Пиксел 7.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#23

Ако искаш бърза покупка, и тукашна гаранция - Айфона. Ако ти се чака за поръчка от Австрия или Германия, и нямаш проблем с гаранционно обслужване и разходи за твоя сметка/ако се наложи да го пращаш пак до там/ поръчвай Пиксел. И някои тукашни онлайн търговци го продават, но за гаранция и ремонт са ми малко съмнителни, все пак не струва 100 лв. Например ситител не са обявили официален сервиз за ремонт на пиксел, така както на другите марки които продават.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#24

Ozone.bg предлага Пиксел. Те са бившия Пулсар. Не са ли наред с гаранциите?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#25

Ако трябваше да избирам смартфон с такъв бюджет, бих взел Samsung S21 FE 5G. Процесор Снапдрагон, прекрасна камера, дисплей, задоволителна батерия, и като цяло - много стабилно телефонче, което не струва една торба пари.


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)