Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 30 - бюджетният фагман на ниска цена
#1

Motorola Edge 30 е най-новият член на Edge семейството. Компанията вече представи Pro модела, а чистият Edge 30 почти не му отстъпва и е на почти два пъти по-ниска цена. Разбира той е с по-слаб чипсет, не поддържа стилус и 8К видеозапис. Но за основните неща, които касаят болшинството поребители - да е с добър чипсет, премиум камери - като на Pro модела, хубав дисплей - е съвсем на ниво.

За разлика от старите Edge модели, той е със сензор за пръстови отпечатъци под дисплея. Опитах се в публикацията да направя сравненение с Edge 20 и Edge 30 Pro, както и да обхвана всички детайли, които мен биха ме интересували. Масовият потребител се нуждае от по-малко информация, но ...

Motorola Edge 30 – най-тънкият и лек 5G телефон с добри камери и дисплей на ниска цена

[Изображение: Motorola-Edge-30-1.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • scenic, solo5, userworx
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересен модел.
Обаче цената на edge 30 е близка до цената на edge 20 pro
и ако трябва да избирам между двата модела, бих избрал edge 20 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Aз имах предишен тънък модел - Motorola Moto Z3. Беше доста здраво устройство, както и да е. Чипът Snapdragon 778G за Edge 30 е предостатъчен, камерата бива като предварителни характеристики, има стерео и т.н. Размерът на Edge 30 е добър: 159.4 x 74.2 x 6.8 mm. За разлика от G200: 168.1 x 75.5 x 8.9 mm.

P.S. Моto Edge 30 би трябвало да е с цена 450 евро (900 лева) , докато Моto Edge 30 pro е 800 евро (1600 лева).

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • divna
Цитирай
#4

(2022-05-01, 20:46:16)Riger написа:  Размерът на Edge 30 е добър: 159.4 x 74.2 x 6.8 mm. За разлика от G200: 168.1 x 75.5 x 8.9 mm.

Преди и аз така мислех, но истината е че с размера се свиква
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

(2022-05-01, 21:53:15)solo5 написа:  Преди и аз така мислех, но истината е че с размера се свиква

Аз обаче не мисля така. Дългите и тънки телефони от 6.7 инча диагонал нагоре за мен не са удобни. Гледам да е максимум 100 cm2, 6.5 инча диагонал. Стар човек съм, какво да се прави...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#6

(2022-05-01, 20:17:56)solo5 написа:  Интересен модел.
Обаче цената на edge 30 е близка до цената на edge 20 pro
и ако трябва да избирам между двата модела, бих избрал edge 20 pro

Според мен двете серии са с различен фокус - при Edge 20 са телефото камерите, а при Edge 30 дават тласък на и н аултраширокоъгълната и селфи камера. Основната концепция на събитието на Edge 30 Pro беше, че в повечето телефони - основнат акамера снима в пъри по-добре и хората я ползват за всичко, като пренебрегват широкоъгълната.

В момента и двете серии са активни и не искат канибализират едната спрямо другата. Затова - едната не надгражда толкова другата, а по-скоро дава друга стойност и всеки си преценява.

Цената е приятно ниска, наистина Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Riger, solo5
Цитирай
#7

Здравейте,
Някой свързвал ли е Моторола със Смарт часовник на Хуауей и има ли орязване на функции?

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#8

Работят си добре заедно
Може би само с ябълките не се разбират добре часовниците на Huawei
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

(2022-06-30, 05:27:59)solo5 написа:  Работят си добре заедно
Може би само с ябълките не се разбират добре часовниците на Huawei

Вече го купих Edge 30, не е толкова добре! Има доста липсващи екстри за часовника. Липсва спусъка за камерата, често се разкача с апарата, при активацията на будилника часовника не реагира. Опитах с разни настройки през телефона, но .....
Иначе апарата е ОК, пак с леки липси! Smile
Липсва икона за заключване на дисплея, двойно почукване по дисплея за заключване и може би и други неща, все пак е на два дни. Има пък други глезотийки, все още откривам по някоя!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#10

(2022-08-19, 05:40:26)ivoli77 написа:  Има доста липсващи екстри за часовника. Липсва спусъка за камерата

"спусъка" за камерата е само за Huawei или Honor телефони
Цитирай
#11

Здравейте,
Има ли информация за получаване на Андроид 13???
От Моторола не споменават нищо, но може да е изтекло нещо в мрежата!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#12

(2022-11-21, 06:52:51)ivoli77 написа:  Здравейте,
Има ли информация за получаване на Андроид 13???
От Моторола не споменават нищо, но може да е изтекло нещо в мрежата!

Цитат:Motorola/Lenovo

Дори след като се върна на пазара на флагмани, Motorola все още не е предложила ясна политика за актуализация на своите клиенти – нещо, което започва да се забелязва не само тук, в NextPit, но и в други медии. Освен ако не е отбелязано друго, обикновено можем да очакваме само една голяма актуализация на Android за телефоните Moto.

• Motorola Edge (2022) (Motorola Edge 30 извън САЩ)
• Motorola Edge+ (2022 г.) (Motorola Edge 30 Pro извън САЩ)
• Motorola Moto G 5G 2022
• Motorola Moto G Stylus 5G 2022
• Motorola Moto G32
• Motorola Moto G42
• Motorola Moto G62 5G
• Motorola Moto G82 5G
https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...96276.html

Huawei P30
Цитирай
#13

За тоя модел има бая оплаквания в гсм арена както и по други форуми . За жалост несполучлив модел . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#14

(2022-11-26, 12:07:40)fuckinggood написа:  За тоя модел има бая оплаквания в гсм арена както и по други форуми . За жалост несполучлив модел . Smile

Стана ми любопитна публикацията и прочетох 40-50 мнения! Проблемите са основно липсата на жак и 128гб памет!!! Притежавам телефона от 3 месеца и никакъв софтуерен или хардуерен проблем до сега! Прилични камери, батерия и добър дисплей за парите си!!! За мен недостатъка е много постното меню имайки за сравнение Хонор 20!

Много подвеждащо това "несполучлив модел"!!

(2022-11-27, 13:41:56)ivoli77 написа:  Стана ми любопитна публикацията и прочетох 40-50 мнения! Проблемите са основно липсата на жак и 128гб памет!!! Притежавам телефона от 3 месеца и никакъв софтуерен или хардуерен проблем до сега! Прилични камери, батерия и добър дисплей за парите си!!! За мен недостатъка е много постното меню имайки за сравнение Хонор 20!

Много подвеждащо това "несполучлив модел"!!

Тук добавям едно обобщаващо мнение от GSMARENA:

Току-що купих този телефон тук, в Малайзия, за RM1150 (US$255) след дълго обмисляне.

Търсех телефон, който се захранва от SD778, тъй като го намирам за най-добре балансирания чипсет на пазара в момента. Най-новата серия Mediatek 1200+ и серия SD800 бяха склонни към прегряване дори за основни задачи (доказано от моите Vivo X70 Pro и Samsung S22, използвани в моето семейство)

Сравнявах това с Realme GT Master Edition, но в крайна сметка купих Motorola, както вече съм отегчен от Color OS (преди това използвах Oppo Reno в продължение на 3 години).

Засега това е моят кратък преглед:

Плюсове:
1) Изключително лек!
2) Тънък и удобен за хващане
3) Невероятен дисплей! Изглежда по-добре от този в Realme GT Master Edition. И идва с 144Hz честота на опресняване. Никой друг телефон в този ценови диапазон не може да се конкурира с този телефон по отношение на дисплея.
4) Силни стерео високоговорители. Отново, най-добрият в класа. Нещо, което исках от много време!
5) Потребителският интерфейс е наистина добър. Някои уникални функции на Motorola в допълнение към Stock Android без Bloatware! Единственото нещо, което ми липсва от моя Oppo, е функцията Double Tap to Wake.
6) Функцията Ready-for е доста подобна на Samsung DEX. Мисля, че това може да е най-евтиният телефон с тази функция.
7) Изпълнението, несъмнено, е толкова гладко. Без заекване или проблеми с прегряването дори при голямо натоварване. Честно казано, дори не знам защо хората се нуждаят от водещите чипове Snapdragon за ежедневна употреба.

Минуси:
1) Животът на батерията, както се очаква с нейните 4000 mAH, е доста среден. Може да изкара един ден на максимум и не повече. Но поне се зарежда по-бързо с доставеното 33W зарядно устройство
2) Само 128GB памет, без MicroSD разширение. Това е по-ниска версия за мен, идваща от моя 256GB Oppo Reno. Нямам представа защо Motorola не предложи 256GB вариант тук.
3) Задната камера не е толкова добра, колкото моя Oppo Reno, въпреки че има по-добри характеристики на камерата (50MP OIS). снимките изглеждат прекалено изострени с по-висок контраст. Моят Oppo Reno създава по-приятни за окото снимки, особено за човешки обекти, въпреки че цветовете наистина изглеждат пренаситени.

Като цяло силно препоръчителен телефон под 300 USD. За разлика от телефоните Realme и Xiaomi, които често се фокусират само върху спецификациите, според мен Motorola предлага по-добро потребителско изживяване. Направи го!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • divna, georgie, Victormihov
Цитирай
#15

За 250$ наистина е добра сделка . Остава само да стигнем до Индонезия.
Цитирай
#16

И аз съм му хвърлил око, заради дебелината и теглото.
От години търся тънък и лек телефон с 6 инча екран.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

6.5 инча е.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#18

Още по-добре. Някой може ли да даде още впечатление, как се усеща? Процесора достатъчен ли е за браузване, чат и ютуб, качество при разговор?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Здравейте,
Апарата го имам от 3-4 месеца. Много бърз процесор, без каквито и да било лагове и забивания. Не е гасен от тогава , освен рестарта при актуализациите! Много добър дисплей и стерео звук. Батерията ден и половина, два при условия, че се ползват две карти на 4G, включен блутуут и GPS, както и постоянно свързан със смарт часовник. Основния консуматор е дисплея, ползвам го на Адаптивна честота до 144 херца. Камера с много добър сензор и посредствен софтуер, но прави добри снимки особено на нощен режим. Единствен за мен минус е много, ама много постното меню! Липсват елементарни глезотийки, явно Magic 4.0 на Хонор 20 ми е повишил изискванията!
Лек и удобен за употреба!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • georgie, iwan33, scenic, Victormihov
Цитирай
#20

(2022-11-29, 15:49:42)ivoli77 написа:  Здравейте,
  Апарата го имам от 3-4 месеца. Много бърз процесор, без каквито и да било лагове и забивания. Не е гасен от тогава , освен рестарта при актуализациите! Много добър дисплей и стерео звук. Батерията ден и половина, два при условия, че се ползват две карти на 4G, включен блутуут и GPS, както и постоянно свързан със смарт часовник. Основния консуматор е дисплея, ползвам го на Адаптивна честота до 144 херца. Камера с много добър сензор и посредствен софтуер, но прави добри снимки особено на нощен режим.  Единствен за мен минус е много, ама много постното меню! Липсват елементарни глезотийки, явно Magic 4.0 на Хонор 20 ми е повишил изискванията!
Лек и удобен за употреба!

Колега, благодарности за ревюто!
А как е качеството на разговор, добре ли се чувате с отсрещната страна, обхвата също стабилен ли е, как ти се струва??
Smile

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#21

(2022-12-01, 10:10:23)scenic написа:  Колега, благодарности за ревюто!
А как е качеството на разговор, добре ли се чувате с отсрещната страна, обхвата също стабилен ли е, как ти се струва??
Smile

Пътувам доста и няма никъде проблем с обхвата и на двете карти, Виваком и А1.
При 4G качеството на звука е отлично, а при 2G е добро.
Стерео говорителите вадят доста силен и качествен звук.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#22

Здравейте,
От две седмици ползвам Лаучар на Майкрософт. Апарата вече е тотално преобразен. Няма го скучното меню, има разни глезотийки, заключване с почукване. Работи все така плавно и бързо. Продължава да няма лагове и забивания. Бях се разочаровал, но всичко е сега е супер. Сложих приложение с много нови икони, нов телефонен указател, все едно имам нов апарат, няма и следа от скучната система на Моторола.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • divna, scenic
Цитирай
#23

Някой може ли да направи кратко клипче на някоя песен с бас примерно и да го сподели за да чуем как записва ниските честоти?
Цитирай
#24

(2022-12-24, 12:11:52)TiL написа:  Някой може ли да направи кратко клипче на някоя песен с бас примерно и да го сподели за да чуем как записва ниските честоти?

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Какъв бас очаквате от толкова малки говорители?! Апарата има доста ясен и силен звук! За игри и филми Стерео сауда е Отличен! За парти JBL !!!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

(2022-12-26, 18:10:41)ivoli77 написа:  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile Какъв бас очаквате от толкова малки говорители?! Апарата има доста ясен и силен звук! За игри и филми Стерео сауда е Отличен! За парти JBL !!!


Като четеш обмисляй това което четеш.
В крайна сметка от два дни съм с ейч 30 ултра... добре записва звуците, но пък се оказа куц в много други отношения...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)