Анкета: Според Вас трябва ли България да замени лева с евро? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, все пак сме част от ЕС
13.04%
15
13.04%
Да, така ще дойдат повече чуждестранни инвеститори
0%
0
0%
Да, ще спаднат транзакционните разходи
0%
0
0%
Да, всички отговори по-горе с "Да"
33.04%
38
33.04%
Не, така България ще изгуби един от символите си
5.22%
6
5.22%
Не, защото цените ще се вдигнат още повече
10.43%
12
10.43%
Не, България все още не е подготвена
6.09%
7
6.09%
Не, всички отговори по-горе с "Не"
32.17%
37
32.17%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас трябва ли България да замени лева с евро?
#1

[Изображение: 003571-DA-A337-4-F64-944-F-5-AC4-B3019-BBA.jpg]

Според Вас трябва ли България да замени лева с евро?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, без това сме “вързани” към него така или иначе.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Да с всички изброени и неизброени отговори в тази посока. Жалко, че това ще стане една от 2024 г., пропуснахме твърде много.
Цитирай
#4

Всички да

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Ние и сега сме свързани с твърд курс към Еврото, така, че е все тая. Разбира се ще има една дребна спекулация от търговците при закръгляването на цените. Нещо ако струва сега 1,90 лв. ще го праснат на 1 Евро. Разбира се това ще е кратковременно явление.
Цитирай
#6

Дългът ни и сега не е малък, но приемем ли еврото, приемаме процентно дълговете на целия ЕС върху себе си. Там всяка една държава има огромни дългове, които не намаляват а растат. Знаме до къде води това, а връщане назад няма да има.

Doogee S30
Цитирай
#7

Да естествено.
Цитирай
#8

(2022-05-28, 18:00:35)guitman написа:  Дългът ни и сега не е малък, но приемем ли еврото, приемаме процентно дълговете на целия ЕС върху себе си. Там всяка една държава има огромни дългове, които не намаляват а растат. Знаме до къде води това, а връщане назад няма да има.
Това е абсолютно невярно
Цитирай
#9

(2022-05-28, 18:39:32)murrey написа:  Това е абсолютно невярно

Така ли?
Направи собствено проучване!

https://www.youtube.com/watch?v=10zP8j65HpE

За улеснение, пуснете си го след 5' и 30"

Doogee S30
Цитирай
#10

Мисля, че е правилно да приемем еврото, все пак избрахме да сме в Европа и сме част от европейският съюз, но да не стане още по-непоносимо за живеене в България.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

(2022-05-29, 08:44:09)guitman написа:  Така ли?
Направи собствено проучване!

https://www.youtube.com/watch?v=10zP8j65HpE

За улеснение, пуснете си го след 5' и 30"
Аз го правих и по тази причина нямам нужда от клипчета. Не съм и отварял линка, но подозирам какво съдържа - едва ли нещо различно от Мангъров 2...

Бях в Латвия точно по време на прехода (2014 г.) от лати към евро (по фиксиран също като при нас курс) и имах достатъчно време да наблюдавам и за себе си, но и да питам местните какво и защо го мислят. 

Без да навлизам в детайли, ще споделя само, че нямаше никакви сензации - местните приемаха нещата като нещо съвсем нормално (да, и там го смятаха за закъсняло). Никому и през ум не мина да повдига въпроси за национална идентичност, символи и други поръчкови измишльотини.

Във всички магазини цените бяха с двоен етикет, отразяващ точно цените по фиксинга. И ... това е.

Да, при нас обикновено не е като по света и със сигурност мнозина ще пробват да ловят риба в мътна вода, но това е възможно само при липсата на контрол от страна на правоимащите. Ако няма такъв, пазарът ще се саморегулира по собствените си правила, макар това да стане по-бавно отколкото другаде. Няма нужда да се търсят драми там, където ги няма.
Цитирай
#12

Не съм съгласен да минаваме на евро, но никой не ни пита! Къв е тоя зор...
Че Мангъров квото каза това се случи. Колко заслепен трябва да е човек, за да не проумее не знам.
Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Смята се, че приемането на еврото няма да има особен ефект върху икономиката, тъй като конвергенцията до голяма степен е настъпила. Еврото е цивилизационен избор - повече Изток или повече Запад.
А и при преминаването към еврото се предвиждат сериозни мерки за защита на потребителите, както беше при втората вълна страни - Словакия, Естония, т. е. беше научен урокът от първата вълна от 2001 г., когато имаше сериозни ценови отклонения.

Знам тезите на доцента от линка. Този е нещо като Волгин в икономиката.
Цитирай
#14

(2022-05-30, 05:21:55)Victormihov написа:  Мисля, че е правилно да приемем еврото, все пак избрахме да сме в Европа и сме част от европейският съюз, но да не стане още по-непоносимо за живеене в България.

Аз не помня да съм избирала такова нещо. Никой не ме е и питал. Реши си го една определена група хора в една зала...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#15

Добре, че за такива неща не се пита...
Цитирай
#16

@murrey Ако ти искаш да живееш като роб и някой друг да решава съдбата ти - твой си проблем. Нормалните хора имат право на избор и точно това е основният принцип на демокрацията - решенията се взимат от народа чрез гласуване. Другото е дикататура.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#17

Само, че народът не гласува! Управляват идиоти с 20% гласове... Така, че... Кой е виновен, че Кирчо и Дебилчо ни шибат - негласувалите, които са три пъти повече от гласувалите.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

@ Lupita Смени нормалните с образованите и е ок, но тук е заровено кучето у нас. След десетилетия съзнателно унищожаване образователната система и духовно оскотяване на населението не може да се очаква рационален избор.

Пък ти си живей "нормално" с 147 годишен лев или с национален суверенитет...

Спирам, защото това не е тема за технически форум.
Цитирай
#19

Чета вариантите за избор и се чудя.
  • Да, все пак сме част от ЕС - има логика, ама частична.
  • Да, така ще дойдат повече чуждестранни инвеститори - който искаше, вече е тук!
  • Да, ще спаднат транзакционните разходи - техническа подробност.
  • Не, така България ще изгуби един от символите си - то пък един символ!
  • Не, защото цените ще се вдигнат още повече - как го решихте? Цени се вдигат когато има купувачи.
  • Не, България все още не е подготвена - и кво ся - репетиции ли трабват?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

(2022-05-31, 13:56:27)murrey написа:  @ Lupita Смени нормалните с образованите и е ок, но тук е заровено кучето у нас. След десетилетия съзнателно унищожаване образователната система и духовно оскотяване на населението не може да се очаква рационален избор.

Пък ти си живей "нормално" с 147 годишен лев или с национален суверенитет...

Спирам, защото това не е тема за технически форум.

Абсолютно вярно.
Цитирай
#21

(2022-05-31, 12:49:46)Lupita написа:  ... и някой друг да решава съдбата ти - твой си проблем. Нормалните хора имат право на избор и точно това е основният принцип на демокрацията - решенията се взимат от народа чрез гласуване. Другото е дикататура.

Никой човек на тази планета не е в състояние сам да решава съдбата си, защото 24/7 е зависим по един или друг начин от останалите няколко милиарда. А диктатурата е единственият доказано работещ начин за установяване на демокрацията.
Цитирай
#22

https://nova.bg/news/view/2022/10/28/388...%82%D0%B8/ Преминаване на лева в евро.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Твърдо против съм.
Аз лично не очаквам никакви положителни ефекти от приемането на еврото в най-изостаналата, бедната, простата и болна нация.
Със сигурност още повече ще обеднеем и затънем.
Цитирай
#24

Никой не ги бил питал, не били избирали, решавали вместо тях... Big Grin Кирчо и Дебилчо... друго си е БАЦЕ да те управлява, няма спор Big Grin пълна трагедия, по-добре заключвайте темата, че положението е много зле

ПС. Само да вметна, че след като сме вързани към еврото, сме си реално в евро, все тая какво пише на банкнотата в джоба.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#25

Не трябва да се приема еврото.Борда ще отпадне и ще стане евро- 4лв.Това е заложено в изискванията но не се казва.Ще сме следващата Гърция ако се приеме.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)