Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изпращане на телефон в чужбина - как?
#1
Question 

Здравейте колеги (и колежки),

Следния въпрос ме мъчи - искам да купя телефон на моя приятелка, живееща в щатите. Иде реч за iPhone (не, че това е от значение). Аз хубаво ще го купя от тук, но безкрайно неясния въпрос е - как да го пратя до щатите? Без това да излезе повече от самия телефон, а и да съм сигурен, че у-вото ще стигне невредимо до получателя?

Да допълня - въпросът е зададен и във форума на Калдата. Просто искам да прочета повече мнения, затова и го задавам тук. А иначе - предпочитам да го купя от тук, поради конкретни финансови причини (иначе, най-практично, както са казали в другия форум е да го поръчам директно примерно от Apple).
Цитирай
Аксесоари
#2

Не можеш, защото от 2016-та насам има забрана за изпращане на устройства с батерия, външни батерии и т.н.
Дори бях пробвал по куриер, но на другия ден ми се обади да ми върне парите (и пратката), защото мислели едва ли не изпращаш бомба все едно съм терорист  Lol
Като искаш толкова да подариш iPhone на човек в чужбина (щом Щатите имат Apple Store там) единствено трябва да го поръчаш до нейн адрес там и да го платиш с твоята (банкова) карта от тук online. Така бях подарил AirPods (само, че моя случай беше в Канада).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Ех, @centur уби ми ентусиазма. Sad Но пък ти благодаря за информацията (из имах някакви мътни спомени, за това с батериите...но не бях сигурен.
Цитирай
#4

Не си усложнявай живота.Купи го от там, тоест от някой местен магазин и ще и го доставят за ден два.
Цитирай
#5

(2022-05-31, 08:47:58)user32 написа:  Не си усложнявай живота.Купи го от там, тоест от някой местен магазин и ще и го доставят за ден два.

То не е до усложняване - на база на това, което каза centur, изглежда това е единствения работещ вариант.
Цитирай
#6

И без това имаха някакви разлики пак в честотните ленти, а при щатите има разлики. Плюс това и гаранционните причини ...
По-добре просто да си го поръча през твоята карта или да пратиш ония техните Apple ваучери ли, Gift карти ли бяха, както имат amazon и да си го поръча. Така ще си има тамошната гаранция и пълната поддръжка на мрежи.
Цитирай
#7

(2022-05-30, 12:52:20)centur написа:  Не можеш, защото от 2016-та насам има забрана за изпращане на устройства с батерия, външни батерии и т.н.

Това важи само когато се изпраща със самолет.
Но пък со САЩ - алтернативата е с кораб, което е бавно.

Иначе съм съгласен, че поръчка от местен доставчик е най-добре.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)