Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внезапен софтуерен проблем! Помощ! SOS!
#1

Здравейте, Redmi 4x ползвам от 4 години без никакви проблеми до вчера. 

Та значи вадя си телефона от джоба и така да се каже от "въздуха" телефона беше блокирал. 
1. Изключих го. 
2. Включих го и до там, започва да се включва и зацикля на трите точки, дефакто уж зарежда мъчи се да се включи но така и си остава, с часове и не се включва.
3. След стоттици мъки за изключване и вкл. никакъв ефект. 
4. Успях да вляза в някакъв режим който ми позволи да върна до фабрични настойки, става въпрос за MIUI 11. 
5. И се включи и всичко нормално (на прво четене) и почвам да инсталирам приложения и изведнъж телефона става ЕКСТРЕМНО бавен и зацикля (това в рамките на 5-10 минути.) Ъпдейтвам всички стокови приложения, няма ефект. Рамта е свободна, т.е. не е от нея. 
6. Колко точно е бавен?- ами отваря ютуб след 30-60 секунди и повече. Някой ме търси, звук се чува но екрана е зациклил, и след минута ме пуска да видя кой ме търсил. Т.е. работата с телефона е невъзможна. 
7. Изключвам го и го включвам отново и процеса започва наново. Не се пуска. И пак връщам фабрични настройки за да мога въобще да вляза в телефона. И така 3-4 пъти. 
8. После върнах пак фабрични настройки директно след прясна преинсталация и пак същото. 

Идеи?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Препоръчвам ново устройство, това си е изкарало ресурса.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

И на мен ми звучи като хардуерен проблем с паметта.
Единствено може да се опита някакво префлашване през фастбуут или едл, но ако нямаш нужните знания ще се напрегнеш още повече, а и не си струва да се плаща за външни услуги, ако е тотал щета телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nehranimaiko
Цитирай
#4

Прилича на моя проблем с Mi4, така си остана почти новичък в кутията. Поне WinMobile тръгна при него нормално.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1337962
Цитирай
#5

Точно исках първо да чуя някакво мнение преди да ходя на сервиз. Много жалко защотот няма вече такива малки телефони, за моите нужди беше уникален.... не нямам уменията вече към днешна дата за фастбуут.

Кажете ми нов телефон до 500лв абсолютен мах. (Да пускам ли нова тема suffer?)
1. Ползвам само ютуб, фейсбук, навигация, интернет сърфиране, камера рядко, дисплей не ме интересува те всички стават. Батерията е плюс, размерът да е от малките макар че под 6,4'' вече няма. Да върви бързо, но той щом телефон на 4 години ми вървеше бързо май всеки до 500лв ще става за моите нужди.

гледам в момента има на пазара redmi 10 (note/s, не знам още разликите) редми 11 (note/s, не знам още разликите) видях и POCO M4 PRO 128/6GB в citytel за 445лв.

Май да пусна нова тема а?

Кажете ми някакво приложение за performance за да направя все пак някакъв тест на системата, може пък да покаже че нещо товари телефона?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Redmi note 11 май е доста компактен спрямо останалите на пазара. И дори 6гб версията. Може да се намери под 400лв
Поне в началото на юни го видях за толкова на няколко места.
По принцип нова тема ще ти гарантира повече отговори и ще е на по-видно място от архива
Цитирай
#7

(2022-06-13, 14:01:08)milstan написа:  Прилича на моя проблем с Mi4, така си остана почти новичък в кутията. Поне WinMobile тръгна при него нормално.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1337962

За пръв път чувам а win10 на адроид но както и да е, та с този windows поне телефона ще стане ли функционален? Разговори, снимки, видео, филми, интернет? 
Идеята ми е че не ми се хвърля това телефонче, може да купя нов а то да ми е като второ за случайна употреба... 

Въпрос- какви цени вървят сервизите, примерно отваряне и констатация на проблем, евентуално смяна на част или слагане на този windows 10само и само да заработи отново?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Този Уиндоус се поддържаше само от ми 4. Не става за други андроиди
Цитирай
#9

(2022-06-13, 14:26:06)suffer написа:  Този Уиндоус се поддържаше само от ми 4. Не става за други андроиди
Ясно, мерси, значи само на сервиз и след отвяряне може някой да ми каже какво му има.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Ако си е заминал флаш чипа отварянето няма да помогне. Съветът ми е на чисто през фастбуут или EDL да се инсталира ром. И ако и тогава е зле - просто е хардуерен проблем и цялата платка е за смяна
Цитирай
#11

Най-вероятно наистина е хардуерен проблем. Аз бих ти препоръчал Redmi note 11 Pro. (Без 5G беше 540лв) (с 5G е малко по-скъп)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

(2022-06-13, 21:40:46)Be6i4 написа:  Най-вероятно наистина е хардуерен проблем. Аз бих ти препоръчал Redmi note 11 Pro. (Без 5G беше 540лв) (с 5G е малко по-скъп)
a Redmi Note 11S ?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#13

Нали държиш устройството да има по-дълга поддръжка? Това с Mediatek трудно ще стане.

 
Цитирай
#14

(2022-06-13, 22:19:20)NoMaD написа:  Нали държиш устройството да има по-дълга поддръжка? Това с Mediatek трудно ще стане.
Това не го знаех за медиатек..

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#15

Да не имаш настройките архивирани (backup) и след ресет да си ги възстановяваш (restore)?Тогава може сам да си връщаш проблемите.Направи ресет и нищо не възстановявай,настрой телефона като нов,или най-добре,пробвай с друг гугъл акаунт.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#16

(2022-06-14, 00:14:38)mastodon написа:  Да не имаш настройките архивирани (backup) и след ресет да си ги възстановяваш (restore)?Тогава може сам да си връщаш проблемите.Направи ресет и нищо не възстановявай,настрой телефона като нов,или най-добре,пробвай с друг гугъл акаунт.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

ами не защото той проблема се появи спонтанно а и аз нямам синхронизации с профилите, всички преинсталации бяха на чисто. И се инсталират само стоковите приложения.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#17

Това с поддръжката на Медиатек е само за Къстъм ромовете.
Каквото е обещано за Снапдрагон го получава и Mediatek в стоковите ромове, а именно 1 ъпгрейд на андроид и 3 на MIUI за Note серията на Redmi
Цитирай
#18

Добре де, ако има хардуерен проблем в телефона ми, защо изобщо върви?
Просто стана невероятно бавен и зациклящ.
Тези симптоми не са ли софтуерни? Ако е хардуер не би ли трябвало въобще да не работи, ама въобще, а той работи.
Днес успя да се включи сам след рестарт, отне му 2 минути но все пак се включи.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Казах: Отключи го и го изший с фастбуут или EDL
Имах преди години едно Леново А5000 или 6000

Беше зациклил на едни настройки и независимо от рестарт или ресет си изгряваше пак с тях.
Все едно по чипа вече не може да се пише и става read-only
Следователно не може да се трие и добавя нищо.
Фастбуут ще затрие ненужните дялове и ще си ги напише наново.
Ако се е омазало нещо по системата или по data дяла - това трябва да оправи проблема, но на първо четене е хардуер.
Повече от едно мнение имаш с това становище и то от хора, през чиито ръце са минали доста телефони.
Да не говорим, че е от 2017-та модел и си е изживял живота отдавна.
Малко хора могат да се похвалят с работещ 5-годишен телефон за 200лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nehranimaiko
Цитирай
#20

Ако си от София мога да ти подаря един напълно работещ RedMi 4x (е, хайде да не е съвсем без хич, нека да е срещу една кутия цигари)

Аз си купувам апарати през година и половина. Март за РД-то, после следващата година на Черен петък, после година и половина по-късно пак за РД... Сега се пада до Черният петък през ноември да съм с REALME 6Pro, а резерва ми е предишният апарат(MI a2lite). С две думи - по-предишният (RedMi4x) изобщо няма какво да го правя и не съм го изхвърлил само защото ми е жал.
С куриери обаче не ми се занимава и ако го искаш или идваш до нас в кв. Лозенец, или до бачкането ми в кв. Хладилника, или в заведението където тренирам дартс и BeerPong в Студентски град

ПО-ДОБРЕ КОРЕМ ОТ БИРА, ВМЕСТО ГЪРБИЦА ОТ работа          
[-] 5 потребители изказват благодарност на dedo1975 за това мнение:
  • Be6i4, bl0odline, nehranimaiko, suffer, vlado05
Цитирай
#21

(2022-06-14, 13:26:59)dedo1975 написа:  Ако си от София мога да ти подаря един напълно работещ RedMi 4x (е, хайде да не е съвсем без хич, нека да е срещу една кутия цигари)

Аз си купувам апарати през година и половина. Март за РД-то, после следващата година на Черен петък, после година и половина по-късно пак за РД... Сега се пада до Черният петък през ноември да съм с REALME 6Pro, а резерва ми е предишният апарат(MI a2lite). С две думи - по-предишният (RedMi4x) изобщо няма какво да го правя и не съм го изхвърлил само защото ми е жал.
С куриери обаче не ми се занимава и ако го искаш или идваш до нас в кв. Лозенец, или до бачкането ми в кв. Хладилника, или в заведението където тренирам дартс и BeerPong в Студентски град
за съжаление има няма едни 200+ км ме делят от телефончето ти

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#22

(2022-06-14, 09:51:30)suffer написа:  Казах: Отключи го и го изший с фастбуут или EDL
Имах преди години едно Леново А5000 или 6000

Сега вече като имам друг, започвам да се уча на стария защото май и новия ще иска смяна на ром-а понеже апликацията за контакти на NOTE 11S не ме устройва, аз ако знаех въобще нямаше да го купувам. 

Suffer, темите в раздела за xiaomi за отключване и флашване дали са актуални? Гледам тях, гледам ютуб и следвам стъпките, нали така?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#23

Отключването от години е едно и също. Добавя се ми акаунта през developer options и се чака до седмица, ако не иска да се отключи веднага.
Флашването.. може и с xiaomitool v2, че е по автоматизирано, но за едл няма тема, а и не се знае дали няма да иска оторизиран акаунт
Цитирай
#24

Спънка още на Mi Unlocк на компютъра. Въвеждам си xiaomi акаунта, пиша си мейла и паролата, после ми праща код за верификация на пощата,ок, после иска да си въведа и телефонния номер, ок, почва да зарежда и така си откарва докато не го прекъсна. И почна отначало и пак същото.
Свалих го от тук https://en.miui.com/unlock/download_en.html

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#25

Това си е бъг от доста време. Натисни на barcode scanner от MI unlock tool и тогава с телефона ще се аутентикираш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)