Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Benchmark Test - Лаптоп
#1

Здравейте колеги. Дайте някакви предложения как да тествам набързо лаптоп втора ръка в офис на куриер. Някакъв вид бенчкмарк, по възможност портабъл без инсталация Wink 
Благодаря  Stolt
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво искаш да тестваш? За Повечето функции не ти нужен специален софтуер, но примерно за батерията може да свалиш BatteryInfoView
Цитирай
#3

Да, за батерията BatteryInfoView го свалих, не знаех за тази програма. Ами искам да пусна някъв стрес тест на cpu за 10 15 Мин, да го натовари на макс. Свалих cpu z, и в нея има стрес тест, който наистина товари на 100% лаптопа в нас. Нз дали ще свърши работа за толкова малко време, но пак е нещо.
Цитирай
#4

AIDA64 има такава опция (и много други).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Малко оф но.... не знам дали куриера ще ти позволи да правиш стрес тест на стоката както и да инсталираш каквото и да е на него. Още повече да те чака 20 мин.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#6

(2022-06-17, 20:10:02)gazibarev написа:  Малко оф но.... не знам дали куриера ще ти позволи да правиш стрес тест на стоката както и да инсталираш каквото и да е на него. Още повече да те чака 20 мин.

Именно за това търся portable приложения, да не инсталирам нищо. Ще проверя за AIDA, но тя е доста по голяма от другите, дори и да има portable. Мисля, че cpu-z и Battery View ще свършат работа.
Цитирай
#7

Мойте 5 ст.Първо го включвам да зареди,после гледам за изгорели пиксели и всички бутони на клавиатурата.Рестарт и влизам в BIOS.Там си има всичката информация.По-малко от 10 мин.Ако всичко е О.К.,плащам и отнасям.
Цитирай
#8

За стрес тест по-лесно и бързо от IntelBurnTest няма. Както и CoreTemp за температурите. Но ако е втора ръка, почти на 100% може да си сигурен че ще има нужда от смяна на термопастата.

Също така може да разучиш дали производителя на лаптопа няма подобен инструмент. За Дел мога да кажа че имат и той ти тества буквално всички компоненти и прави стрес тест за около 10 минути.
Цитирай
#9

Ми не може да е на 100% сигурен, защото аз като продавам лаптоп му сменям пастата и то с хубава.

Ако някой е решил да ти продаде лаптоп с проблем, има много методи да го замаскира, а и 15те минути при куриера са крайно НЕдостатъчни.

Като цяло лаптоп втора употреба от олх е игра на руска рулетка Big Grin
Цитирай
#10

Ти си 1 на 1000 сигурно. Масово хората не могат да си преинсталират компютрите, камо ли да ги отварят и поддържат.
Цитирай
#11

Ами то и да питаш продавача, едно 90 процента ще ти каже, че е сменяна термо паста този или миналия месец. Между другото взех лаптопчето днес. Ще му сменя термо пастата, и без това ще го отварям да му слагам рам.
Аа и интересното беше, че биоса беше заключен :d
Цитирай
#12

Много ясно че ще каже че е сменена, нали иначе повечето ще го подминат.

Успя ли да го отключиш? Че без биос не е оферта
Цитирай
#13

Да, успях. Продавача излезна точен, писах му и той ми даде паролата. Всъщност аз установих, че е заключен чак като се прибрах у нас. А между другото не намерих опция за изключване на паролата и само я смених. Ако оставя празни полета може и да стане ?!
Цитирай
#14

Да......
Цитирай
#15

Не знам за вас, но при мен лаптоп рядко е оцелявал 2-3г дори и на Епъл, имал съм Apple, Dell, Acer, Hp, и след макс 3г почват проблемите, или не се включва, или ако се включи не зарежда, изгорели пиксели, греене дори след година, напълно умиращи хард дисокве.
Имах един, пък като зареждаше хващаше ток, лаптоп на 2г. Dell май беше.
Така и нямах късмет с тези машинки и съм ги отписал като техника, не мисля, че са сполучлив сектор, но това си е мое мнение, много по-слаби и крехки са от настолен компютър, смартфон или таблет.
Втора ръка не бих и помислил да си купя, дефекти винаги за жалост може да има и то много добре скрити появяващи веднъж на седмица примерно.
Надявам се при теб всичко да е ТочноSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#16

Не знам как си ползваш техника, но е явно, че не е добре. Аз в момента все още си ползвам DELL Inspiron 3737, закупен през 2016 г., на който дори термо пастата все още не му е сменена, а да не говорим, че и сервиз не е виждал.

 
Цитирай
#17

Аз съм с msi геймърски. 2018та съм го взел. Бачка си екстра и се ползва всеки ден и се играе. Няма никакъв дефект да чукна на дърво до сега.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

Имам Dell Vostro 1015 купен в началото на януари 2010-та, т.е. вече е 12 годишен тинейджър Lol
За толкова години единствено съм сменял хард диска след 5 - 6 години тормозене с торенти, едната платка RAM и 1 SSD, че се прецака малко след като му изтече 3 годишната гаранция.
Всяка година по някое време отварям да изчистя праха от решетката/медното охлаждане на вентилатора и общо взето това му е достатъчно да работи в следващата 1 година сравнително бързо за толкова стар лаптоп.
Видео картата му е вградена/слаба, но по принцип игри не играя и затова не исках да давам пари за по-добър по него време.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

Аа моя младеж е на 10г - Hp 4540s. Смених му дъното  с платка от алиекспрес след 5-6 години работа. В момента лети с ново SSD и не се сдържах и му сложих WIN11  Big Grin
Цитирай
#20

Не знам за какво говори колегата, ама няма офис в София, особено с ИТ-та, дето да не бачкат на лаптопи.
И няма нищо лошо в лаптоп втора ръка, стига да знаеш какво да гледаш. Спестяваш доста пари, много често 1/3, или 50% от цената.
Цитирай
#21

Явно липсата на късмет е само при мен. Честито за покупката.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)