Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да свържа две блутут колони едновременно от различна марка
#1
Lightbulb 

Здравейте ,преди няколко дни си купих Tronsmart mega pro ,предишната ми колонка беше ion plunge .
И от двете съм доволен разбира се от новата повече ,но ако успея да ги sync-на ще е уникално. 
Tronsmart има бутон за свързване с други колони ,въпросът ми е мога ли да го излъжа че ion е същата марка .Как се разпознават ? Име ,мак адрес ? Мога ли да променя тази информация за да свържа tronsmart към ion ,благодаря .(Вече пробвах с dual audio но телефона ми е с Bluetooth 5.1 а само 5.2 го подържа)

|Allview| X1 Soul   Android 4.2.1 
Цитирай
Аксесоари
#2

Прадаване на аудио към на две bluetooth audio устройства едновременно ще е официално достъпно в Bluetooth с LE Audio, но има производители, които са го реализирали по друг начин от доста време, примерно Samsung устрйствата поне от 2017 (с Note 8 съм го ползвал), Motorola има някаква собствана разработка. Потърсете за вашето устройство (не сте споделили какво е то).

Tronsmart (доколкото прочетох) са го реализирали по друг начин, TWS режима предава сигнала от едната към друга Tronsmart колонки.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

Телефона ми е Poco x3 pro ,точно тази TWS разработка ме интересува.Ако е чрез блутут със сигурност има начин да се заблуди ?
Колкото до Samsung ,има ли reverse engineering на приложението ? Щом са успели да го постигнат  с версия на блутут която поддържа 1 устройство официално,значи има шанс ?
Нов телефон е и има доста блутут кодеци в девелопър настройките и ако не се лъжа дори старата версия на андроид имаше аудио настройки ако не се лъжа и dual audio( в падащото меню с известия) с андроид 9 но след 10 много опции изчезнаха а от 12 съм крайно недоволен .
Ще бъде трудно за мен ( защото имам ужасно много информация) ,но ако се наложи и има custom ROM , който  има тази опция може да се замисля въпреки че още е в гаранция .

|Allview| X1 Soul   Android 4.2.1 
Цитирай
#4

Някакви идеи ?

|Allview| X1 Soul   Android 4.2.1 
Цитирай
#5

Аз имам парти мод в музикалния плеър и предполагам, че ако към телефоните са свързани колони ще свирят синхронизирано, но трябват поне два телефона мисля.    

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Мда ...ако ще си купувам телефон по добре да взема още една tronsmart за 150 ...иначе съм наясно с парти мода ,само не разбирам защо никой не работи върху свързването на две колонки .

|Allview| X1 Soul   Android 4.2.1 
Цитирай
#7

Гугъл говорителите, а може би и тези, които се синхронизират с гугъл също имат такава функция, но си мисля, че обикновения потребител едва ли би могъл да модифицира връзката между двете колони, които не са замислени така.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)