Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F4 или Realme GT2
#1

Здравейте,

Двоумя се между двата за подарък на жена ми. И двамата ползваме Poco телефони, но нейния F1 си е за смяна вече, много терор видя.

Гледах ревюта на GT2, единствено ме притесняваше процесора, но всъщност няма проблеми и температурите са същите като на 8gen1. Казват че UI им е доста добър на realme и с малко бъгове.

Поко най-после ще бъде с три андроид ъпдейта. Предполагам сд870 ще избута следващите 3-4 години, но предвид 845 на поко Ф1, няма да му е проблем.

Ще ми е интересно да прочета мнения.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой? Нещо?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#3

Аз съм за GT-то. Покото си остава посредствено, какъвто и хардуер да сложат. Софтуера е от голямо значение
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#4

(2022-07-26, 13:23:36)vaso22 написа:  Аз съм за GT-то. Покото си остава посредствено, какъвто и хардуер да сложат. Софтуера е от голямо значение

Опит с realme дали имаш? Пък и по специално с модела.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#5

Аз съм GT2 . Много добър телефон . Бърз и не грее ,както другите телефони с 888. Вземай смело Реалмито според мен. Ще имаш 3 ъпдейта на Андроид ,което не е никак малко.
За бъгове освен сензора за светлината други няма . Когато е тъмно много намаля осветлението на дисплея и за това си го държа на ръчно и съм спрял автоматичната яркост. Това го имаше и при Realme GT Neo2 . И двата ги имам в нас и давата за парите си са супер.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

(2022-07-26, 20:33:52)ganchev написа:  Аз съм GT2 . Много добър телефон . Бърз и не грее ,както другите телефони с 888. Вземай смело Реалмито според мен. Ще имаш 3 ъпдейта на Андроид ,което не е никак малко.
За бъгове освен сензора за светлината други няма . Когато е тъмно много намаля осветлението на дисплея и за това си го държа на ръчно и съм спрял автоматичната яркост. Това го имаше и при Realme GT Neo2 . И двата ги имам в нас и давата за парите си са супер.

Може ли да споделиш как е камерата и софтуера на GT2?
Сега съм със Самсунг А52, ама мисля да го дам на жената, пък аз да търся нещо интересно....
Цитирай
#7

(2022-07-26, 20:33:52)ganchev написа:  Аз съм GT2 . Много добър телефон . Бърз и не грее ,както другите телефони с 888. Вземай смело Реалмито според мен. Ще имаш 3 ъпдейта на Андроид ,което не е никак малко.
За бъгове освен сензора за светлината други няма . Когато е тъмно много намаля осветлението на дисплея и за това си го държа на ръчно и съм спрял автоматичната яркост. Това го имаше и при Realme GT Neo2 . И двата ги имам в нас и давата за парите си са супер.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk
Покото също ще е с три андроид ъпдейта. Просто realme не съм ползвал досега, а пък на шаоми им знам тънкостите.

За загряването на гт2 знам, че няма проблем. Гледах доста видеа в нета.

Батерията му как е? Разбрах, че има един quick connect, който трябва да се ъпдейтне. Ако сте имали проблем с дрейн то след ъпдейт на този апп оправи ли се?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#8

@valentinbg , софтуера е без проблеми. Всичко работи много бързо и без никакъв лаг. Камерата също много добри снимки прави. Аз лично съм доволен от нея.

@hamilcar , батерията изкарава с моето ползване около ден и половина като ползвам 120 херца опресняване на дисплея.Няма никакви проблеми с нея. За това приложение и аз бях чул ,че прави мизерия и веднага ,като го купих го обнових за всеки случай.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • hamilcar, valentinbg
Цитирай
#9

(2022-07-27, 19:42:07)ganchev написа:  @valentinbg , софтуера е без проблеми. Всичко работи много бързо и без никакъв лаг. Камерата също много добри снимки прави. Аз лично съм доволен от нея.

@hamilcar , батерията изкарава с моето ползване около ден и половина като ползвам 120 херца опресняване на дисплея.Няма никакви проблеми с нея. За това приложение и аз бях чул ,че прави мизерия и веднага ,като го купих го обнових за всеки случай.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Благодаря. До 20 август време има и ако още някой даде отзив добре дошло. Иначе май ще е по-скоро гт2.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#10

Аз също бих те посъветвал да вземеш Realme! Аз съм с Realme gt neo 2 и съм много доволен! До момента нямам забележки.

Аз също бих те посъветвал да вземеш Realme! Аз съм с Realme gt neo 2 и съм много доволен! До момента нямам забележки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gtc за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#11

Realme GT Neo 2 имам чувството,че дори е по-добре от Realme GT2 . И двата ги имам и със сигурност при голямо натоварване GT Neo2 грее по-малко от GT2. Все пак за мен SD870 може би е най-добрият процесор излязъл до сега. Въпреки ,че са намерили решение от Realme с охлаждането на 888 при GT2 , то при яко натоварване производителността му намалява на 55%, докато при GT Neo2 има намаляване при натовраване в рамките на 1%. Той и него да си вземе пак ще бъде доволен хем и по-малко пари ще изхарчи. Единственото нещо е ,че камерата няма OIS.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#12

(2022-07-30, 16:28:48)ganchev написа:  Realme GT Neo 2 имам чувството,че дори е по-добре от Realme GT2 . И двата ги имам и със сигурност при голямо натоварване GT Neo2  грее по-малко от GT2. Все пак за мен SD870 може би е най-добрият процесор излязъл до сега. Въпреки ,че са намерили решение от Realme с охлаждането на 888 при GT2 , то при яко натоварване производителността му намалява на 55%, докато при GT Neo2 има намаляване при натовраване в рамките на 1%. Той и него да си вземе пак ще бъде доволен хем и по-малко пари ще изхарчи. Единственото нещо е ,че камерата няма OIS.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Игри няма да се играят. Гледах доста ревюта за гт2 и не чух да има проблеми със загряване, даже температурите бяха подобни на сд870.

А камерата ми се ще да е малко по-добре. Поне на гт2 главния сензор е като на гт2 про и гледах, че снима добре.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#13

Повечко си грее GT2 от GT Neo 2. Лично съм се убедил в това. Не казвам ,че грее много ,но си топли повече от Неото. Камерата е много по-добра при GT2 . OIS е важен и си върши работата.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#14

За софтуера на Realme, макар че съм с Realme UI 2.0 няма бъгове, или не поне такива, които да те накарат да смениш телефона. Аз съм с Realme 6s и това е най-непроблемния телефон, който съм ползвал. Имал съм Xiaomi, имал съм Samsung, все проблеми. Поне засега при Realme няма. Ползвам го от година и 5 месеца.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Angel за това мнение:
  • ganchev, hamilcar, TheWalking
Цитирай
#15

Днес купих и подарих realme gt2. На първо четене телефона е екстра. Само ъпдейтнах и спрях правата на quick device connect. Засега батерията е бомба, ще видим след седмица, две.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#16

Обмислям да премина на Realme GT2, но имам някои притеснения относно марката, тъй като са сравнително нови на пазара. Някой има ли мнения или оплаквания към тях?
Цитирай
#17

Марката е стабилна и няма никакви проблеми с нея. Софтуерът с някои изключения е много добър и не създава изобщо проблеми. Имам GT NEO 2 и GT2 . И двата телефона са супер. Абсолютно никакви проблеми. Единственото проблемно е сензора за светлина ,което е софтуерен проблем. На тъмно много намаля яркостта на дисплея и не се вижда почти нищо. Но аз съм махнал автоматично да я сваля. Това е. Друго няма.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Miro2210, predattor15
Цитирай
#18

Аз съм със gt master edition и при мен също го имаше проблема с яркостта, но го оправиха. Вече си работи нормално...друго за момента няма. И конкретно за моя модел мога да сменям стоковия ром на заключен буутлоудър! Както при шошовците с прословутия индонезийски и прехваления xiaomi EU, които ги слагат за да имат запис на разговори и някои други неща, но там трябва да се отключи. Аз съм с европейска версия и си сложих ром за регион Русия. Има си и една програмка за компютър работеща през adb и с нея могат да се деактивират ненужните приложения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#19

(2022-11-26, 21:11:04)ganchev написа:  Марката е стабилна и няма никакви проблеми с нея. Софтуерът с някои изключения е много добър и не създава изобщо проблеми. Имам GT NEO 2 и GT2 . И двата телефона са супер. Абсолютно никакви проблеми. Единственото проблемно е сензора за светлина ,което е софтуерен проблем. На тъмно много намаля яркостта на дисплея и не се вижда почти нищо. Но аз съм махнал автоматично да я сваля. Това е. Друго няма.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Горе долу колко SoT ( Screen on time) изкарваш на 5g и 120 херца на ГТ2?
Цитирай
#20

5ч. някъде и изкарва деня без проблеми.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#21

Здравейте,колеги!
Обмислям да си взема realme gt2, чета само хубави коментари  и се надявам да остана доволен!
Цитирай
#22

Няма да съжаляваш. С него съм от Август месец и нямам никакви проблеми.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Stanislav96
Цитирай
#23

(2022-12-19, 08:39:24)ganchev написа:  Няма да съжаляваш. С него съм от Август месец и нямам никакви проблеми.
Казаха ми ,че имали проблем с батерията и дисплея?
Цитирай
#24

(2022-12-19, 16:09:11)Stanislav96 написа:  Казаха ми ,че имали проблем с батерията и дисплея?

И по-точно? Жена ми го ползва гт2 вече 4 месеца и засега няма проблеми.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#25

(2022-12-19, 16:43:59)hamilcar написа:  И по-точно? Жена ми го ползва гт2 вече 4 месеца и засега няма проблеми.

Проблемс с амолед дисплея https://forum.xda-developers.com/t/realm...n.4422883/ , тук също пишат за проблем с батерията https://forum.xda-developers.com/t/batte...2.4444295/
Телефона адски много ми харесва май вероятно ще го взема , просто се притеснявам да не хвърля едни пари за нищо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)