Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Unpacked стартира на 10 август
#26

(2022-08-12, 14:47:43)profile7 написа:  Случайно или не само жени съм виждал с такива. Самсунг се мъчат да създадат някакъв сгъваем сегмент, но като гледам другите марки нямат особен интерес, което прави телефоните много нишови, съответно без особено бъдеще ...

Това не го разбрах добре. Личното ми мнение е, че половината свят са мъже, а другата жени и телефона не трябва да се определя като "много нишов". Много нишов е ако е предназначен само и единствено до мозъчни хирурзи, или само за учители по изобразително изкуство и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари
#27

Телефона е хубав, но има минуси и това спира хората.
Цена, тегло, пластмасов екран, сгъвката на екрана.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Dowper, VikeZ
Цитирай
#28

Телефон без минуси няма. С22 Ултра, като го видях и хванах в магазина е все едно лопата за риене на сняг, но това е моето лично мнение, на друг може да му е супер, като размер. Винаги бих предпочел дебелината и теглото на фолда (в сгънато положение) пред телефон с размерите на С22 Ултра, който посмъртно не може да ми влезне в джоба, докато Фолда влиза без проблем и определено не се усеща толкова тежък... е, предполагам, че натежава в ръката при по-продължително ползване. Разбира се има си и своите минуси, но повечето неща са субективни неща и въпрос на лични предпочитания. Аз в момента съм в търсене на телефон, който е удобен за боравене с 1 ръка и с добра батерия и фолда пасва перфектно. С22 пасва най-добре, но е много мизерна батерията, другив е Асус Зенфон 9, но се оказа че има проблем със задния панел. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#29

Лопата, но не е тежък и скъп като Фолд-а. Екранът е закалено стъкло и няма сгъвка.
Освен това камерата и батерията му са доста по-добри от Фолда.
Екрана също е по-ярък и uhd.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#30

Да... със своите 230гр. е изключително лек, стига глупости. Няма перфектен, нито "по-добър" има "по-добър" дори има и "най-добър" според нуждите на човека. На Ултрата може ли да се работи с една ръка? - не. Може ли да се мултитасква, както на Фолда? - Не. Екрана на фолда е по-голям, не е извит и със сигурност е по-хубаво да гледаш и/или четеш на него, отколкото на по-малкия и извит екран на ултрата. А сега и с този таскбар на Фолда, работата е жестока. А за батерията не е вярно, на Ултрата (особено с Ексинос) му е доста скапана батерията, макар че и 8 gen 1, колкото и учудващо да звучи е доста по-зле откъм енергийна ефективност спрямо 8+ ген 1 и принципно Фолда се спрява много добре с миксирано ползване, е, със сигурност ако е само на голям екран ще е по-зле от Ултрата, но никой не го ползва постоянно ънфолднат. Камерите са си от С22/+ така че няма проблеми там. А екрана на Фолда (вътрешния) между другото е доста издръжлив, разбира се не може да се сравнява със стъкло, но няма нищо общо с първата и дори втората версия на фолда. Общо взето човек винаги може да намери плюсове и минуси, на който и да е телефон, всичко опира до лични предпочитания и компромиси спрямо тях. На мен примерно лопата не ми върши, каквато и да е работа - нито мога да го държа с една ръка, нито мога да си го пъхна в джоба, а това са две много важни неща за мен, така че ако ще с хипер хд екран и да има телескоп отзад, пак няма да ми върши работа и не бих си го взел. Друг никога не би си взел фолда, защото му е дебел и тежък примрено и т.н.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#31

Изненадах се колко добра е батерията на Фолда, предвид размерите на екрана и капацитета на батерията:


Мен ме дразни сгъвката, с уговорката, че не съм го виждал на живо. Както и теглото. Иначе отдавна ми е мерак за такъв телефон. Като се появи, ще го разгледам някъде и ще питам за гаранцията на Samsung. 

Ултрата ме дразни с извития екран и дупката на камерата. Тук уж е скрита, а и селфи камерата е скрита в затворено положение. (Щом чичо Зуки си носи телефон с покрити камери, значи има защо).

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#32

Аз доста го разцъквах на живо и затова съм така въодушевен, теглото не мисля, че е проблем, въобще не се усеща толкова тежък, колкото го изкарват и за работа с една ръка е супер, даже дебелинат аму допринася за по-стабилния захват в ръката, което наистина ме изненада. Също така понеже са закачени с аларми в магазините, както знаете, ми извадиха една бройка да я пробвам в джоба на панталона - влиза си супер добре и не се усеща да е чак толкова тежък, усеща се, няма как с тези 260 грама, но не е нещо фрапантно. А за тази черта дето се вдига толкова пушек въобще не е драма.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#33

Fold4 и Flip4 изпреварват на преордер и по количество поръчки вече дори Galaxy S22, но засега само в Южна Корея.

https://zdnet.co.kr/view/?no=20220823114639#_enliple

 
Цитирай
#34

За fold 4 нямам мнение, но съм съгласен с теб като цяло.
По-скоро говорех за Фолд 3, аз не видях такъв наплив за него като за Айфона например.
Но се радвам, че си доволен от четворката, определено ще го разгледам обстойно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#35

(2022-08-17, 19:12:07)nowhere написа:  Телефон без минуси няма. С22 Ултра, като го видях и хванах в магазина е все едно лопата за риене на сняг, но това е моето лично мнение, на друг може да му е супер, като размер. Винаги бих предпочел дебелината и теглото на фолда (в сгънато положение) пред телефон с размерите на С22 Ултра, който посмъртно не може да ми влезне в джоба, докато Фолда влиза без проблем и определено не се усеща толкова тежък... е, предполагам, че натежава в ръката при по-продължително ползване. Разбира се има си и своите минуси, но повечето неща са субективни неща и въпрос на лични предпочитания. Аз в момента съм в търсене на телефон, който е удобен за боравене с 1 ръка и с добра батерия и фолда пасва перфектно. С22 пасва най-добре, но е много мизерна батерията, другив е Асус Зенфон 9, но се оказа че има проблем със задния панел. Sad

Има,има едно БИЖУ,което просто няма минуси-NOKIA 3310,за жалост е просто морално остарял за сегашните пубери,които цъкат с новите телефони и по автобуси!Те книгата не знаят какво е,а телефоните им са  навсякъде!Буквално ме дразнят с това тяхно тъпоумие.Аз съм от старата школа още в занаята!Нокия вече за съжаление не се произвежда в SUOMI !!!! Лично дадох цяла заплата като програмист за NOKIA RM-838 ,точно когато настана големия скок направо,купих го като подарък за майка ми!Още и работи като нов,само нова батерия трябва да и намеря,тази е почнала да се изтощава вече за 48 часа!
Цитирай
#36

От днес новите смартфони със сгъваеми дисплеи на Samsung вече са на българския пазар. Заедно с Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4 у нас излизат и новите смарт часовници Galaxy Watch 5, както и слушалките Galaxy Buds 2 Pro. Особеностите на формата на сгъваемите модели изискват те да са надежни при експлоатация, така че производителят показа как тества устройствата си преди изпращането им до магазините.
 
Източник

 
Цитирай
#37


Дроп тест

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)