Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приложение за проследяване на бюджета
#1

Здравейте! 

Някой има ли представа дали има приложение, което да се следи един семеен бюджет? Става въпрос за апликация с която следиш семейния бюджет, но с няколко екстри - да може да се вкара примерно банкова карта от българска банка и да може да се сподели с половинката. Идеята на това да се свържем с банковата карта през банката е да не се вкарват ръчно всяко плащане което правим, а да е автоматично тъй като това ще улесни доста използването на апликацията, а ако трябва да съм честен и ще я направи използваема. Играл съм я тази игра няколко пъти и често в един момент спирам да я използвам защото не успявам да вкарам всичките покупки ръчно, които правя, в приложението.  Visslar

Бих се радвал ако някой от вас ползва такова приложение, да сподели някаква обратна връзка. Благодаря ви предварително!

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Всички движения по картата ти ги има в съответното приложение на банката, както и на сайтовете им. Т. нар. мобилно банкиране
Цитирай
#3

(2022-07-26, 16:22:54)vaso22 написа:  Всички движения по картата ти ги има в съответното приложение на банката, както и на сайтовете им. Т. нар. мобилно банкиране

Да, това не е невъзможно, но искам като цяло общия бюджет да се анализира - приходи, разходи, пари в брой и плащане в брой, по карта и т.н. Всичко, от-до! Иначе това с банката не е лошо ама примерно аз съм на ДСК и там е малко трудно това защото има разлика между интернет банкиране и мобилно банкиране. Съответно дадени транзакции не се виждат при определени филтри и трябва да се сменяват, което е кофти. Затова ми трябва определено приложение, което да върши тези неща вместо мен.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#4

Освен това не мисля че е много добре да си споделяш данните за картата с някакво си приложение
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

(2022-07-26, 16:56:09)vaso22 написа:  Освен това не мисля че е много добре да си споделяш данните за картата с някакво си приложение

Оценявам загрижеността Ви, но това не ме притеснява. В крайна сметка аз гледам приложения, които са световноизвестни, гледам отзиви и т.н, тоест свеждам до минимум възможността някой да злоупотреби с данните ми. Използват се банк левъл енкрипшъни и други защитни механизми, т.е няма нужда от притеснение. А сега към приложението - за момента съм се спрял на YNAB, но не работят с български банки, ще трябва ръчно да вкарвам информацията. Другото което е особено е, че ми се вижда доста сложно настройването на програмата и трябва много много цъкане за да се разбере като цяло и философията му.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#6

На бившата райфайзен банк сегашна KBC мобилното приложение има тази функция. Дава приходи разходи като проценти и статистика.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2022-07-26, 15:53:23)bobbymarinovv написа:  Някой има ли представа дали има приложение, което да се следи един семеен бюджет?..
Тествай за тази цел YNAB, CoinKeeper, Toshl, Alzex Finance или Cash Organizer. Дано свършат работа. Успех в избора!

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bobbymarinovv, jhoro
Цитирай
#8

(2022-07-26, 19:27:51)NoMaD написа:  Тествай за тази цел YNAB, CoinKeeper, Toshl, Alzex Finance или Cash Organizer. Дано свършат работа. Успех в избора!

Единствения недостатък на YNAB който виждам лично аз за момента е, че няма синхронизация на картата с банката. За жалост български банки там не фигурират, но пък за сметка на това има всичко останало включително и финансови обучения и термини свързани с идеята за създаване на бюджет. Най-вероятно ще остана с него, но за всеки случай ако може не заключвайте все още темата да чуем и други хора ако могат да споделят техния опит какъв е.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#9

(2022-07-26, 18:52:59)gazibarev написа:  На бившата райфайзен банк сегашна KBC мобилното приложение има тази функция. Дава приходи разходи като проценти и статистика.

Вярно - доста добре изглежда и дава подробна информация. По групи и разбивки.

Малката подробност е, че няма как да индивидуализира касовите плащания. Ще се виждат само тегленията на АТМ.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

(2022-07-26, 20:13:28)jhoro написа:  Вярно - доста добре изглежда и дава подробна информация. По групи и разбивки.

Малката подробност е, че няма как да индивидуализира касовите плащания. Ще се виждат само тегленията на АТМ.

Тази екстра ще е супер и в полза на клиентите на КВС, но за мен специално няма как да бъде полезна защото съм клиент на друга банка. Хубаво донякъде е, че банките лека полека се преориентират и работят в такъв тип насока защото тези екстри биха се използвали доста от клиентите. Все повече и повече хора започват да мислят в насока бюджетиране и планиране на разходите и търсят приложения с които да си помагат. Стига толкова смятане в тефтерите, не че е лошо, но сме в 21ви век вече.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Spendee ползвам и аз и доста приятели от години вече - отлично е. Може да се върже банкова сметка - не съм го правил, действам ръчно 2 пъти месечно и нанасям разходите от кредитната карта в приложението.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)