Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zenfone 9 – компактен топмодел на Asus
#1


 
Цитирай
Аксесоари
#2

Пускат го официално на 15/08, но в Ардес има най-слабата версия и пак ще се взима от Германия.
8/128 в черно/сино/бяло/червено за 799€
8/256 в черно/бяло за 849€
16/256 в черно за 899€
+ подарък ASUS Chromebook CX1400

Иначе си покрива всичко, което искам от телефон - разположение на предна камера, не е лопата, страничен четец с функции, софтуерна поддръжка (Honor зарязаха 20 Pro в трета глуха отдавна), жак, даже супер специфичното да мога да си изкарвам умалена версия на предпочитани приложения отстрани.

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
#3

10 милиметра дебелина, избиха рибата....

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#4

(2022-08-01, 19:41:07)scenic написа:  10 милиметра дебелина, избиха рибата....
Lenovo Legion Y70 е с дебелина 7,99 мм.

 
Цитирай
#5

Asus Zenfone 9 на преордер вече може да се поръча оттук

 
Цитирай
#6

Страшен приордър - само телефона. Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

(2022-08-09, 19:21:01)nowhere написа:  Страшен приордър - само телефона. Big Grin

На пълна цена, без отстъпка, без дори и някакво мижаво подаръче. Не намирам и дата за наличност. В Индия се цитират дати през септември... Асус явно очакват да има голям интерес, дори и Епъл не пускат преордери без конкретна дата за наличности.

Телефончето иначе има немалко недостатъци. Малко са предобрили цената, софтуерната подръжка пак ще е зле, камерите изглежда ще са средна работа. Дизайнът е грозен, поне не толкова като предния. Този мек гръб не е особено издръжлив на износване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на totto за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#8

Ето едно ревю:

 

Мой близък ползва предния модел и е почти доволен. На хартия като че ли 9-ката има известни подобрения по отношение на автономността, което вероятно не е само поради увеличения капацитет на батерията спрямо 8-цата, но не ми харесват нощните кадри, а и с този размер на дисплея колкото кибритена кутийка съвсем ме загубиха.
Цитирай
#9

На мен точно размера на дисплея ми харесва, зщаото съм с малки ръце и ми писна от лопати. Това, че ще виждам 2-3 реда повече не ме блазни, след като ми е неудобен в ръцете. Отделно, че е плосък, което за мен е още един плюс.

За съжаление, както @totto отбеляза софтуерна поддържка само 2г. мекия гръб и цената ме губят. Иначе камерите ще са ок ,то вече в горния ценови клас, като цяло няма "зле" отделно не съм някакъв маняк и ще са ми перфектни. Но с цената просто убиват рибата.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#10

камерата определено не е лау, но е същата като в honor magic 4 pro, а той прави прилични снимки доколкото виждам по ревюта!
Цитирай
#11

Не мисля, че при високия клас има кой знае какви разлики (за снимките през деня най-вече) освен, ако не се вглежда човек прекалено много в детайлите, та от тази гледна точка не виждам какво "уау" може да се очаква. Просто цената е мега висока, иначе щеше да е много усоешен модел според мен, ако беше около 1300-1400лв наай-много.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • totto
Цитирай
#12

На мен ми допада плоския екран,компактния размер и батерията е добре за този размер.Софтуерната поддръжка  от 2 години не мисля че е голям проблем,само да няма бъгове.Камерата по ревютата се справя добре.Цените вече на всички телефони се вдигнаха,заради чиповете и дисплеите,няма вече евтини флагмани.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • totto, VikeZ
Цитирай
#13

За камерите се изказах неправилно. Под посредствени имах предвид, че не изпъкват с нищо отличително. Ще снима добре, няма съмнение, но предвид цената, липсата на телефото е минус. Можеше да добавят стабилизация или автофокус на всичките модули. Нещичко да изпъкнат пред останалите.

Софтуерната подръжка си остава слаба. Не е от особено голямо значение, че ще има само две големи версии, по-важното е да има навременни ъпдейти за сигурността и чистене на бъгове. Бавничко им се движат ъпдейтите. Отскоро същото започна да се случва и с Oneplus за съжаление.

Размерът е до личен избор и предпочитания. В момента има доста устройства със сходни размери, тези 5-6мм които Зенфона спестява за мен не са решаващи.

Цената му го поставя в силна конкуренция, няма да се задържи дълго на това ниво. Ако някой има интерес, може да изчака 2-3 месеца, нищо чудно да е 100 евро надолу покрай есенните релийси.
Цитирай
#14

Тия широки рамки никак не подхождат на флагман...

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#15

Asus ZenFone 9 - Обзор

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)