Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Fold 4 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Samsung-Galaxy-Z-Fold-4-duenner-und-leic...-large.jpg]

Galaxy Z Fold 4 е оборудван с 6,2-инчов HD+ дисплей с 13,1:9 съотношение на страните на капака Dynamic AMOLED 2X cover със 120Hz адаптивна честота на опресняване. Устройството поддържа писалката S Pen, но не разполага с вътрешен слот за нейното съхранение. Корпусът на телефона е все така с рамка от Armor Aluminum и стъкло, защитено от Gorilla Glass Victus+. Запазена е високата защита от вода IPx8, което е ключово предимство за сгъваемите модели на този бранд.
Моделът залага на Snapdragon 8+ Gen 1 и няма версия с Exynos. Оперативната памет тук е 12 GB, а вградената започва от 256 GB, но има и версия с 512 GB, както и с 1 ТВ, но последната няма да се предлага в България.
Камерата е получила значителен ъпгрейд с 50-мегапикселов широкоъгълен сензор, 12-мегапикселов ултраширокоъгълен и 10-мегапикселов телефото сензор с 3-кратно оптично и 30-кратно цифрово увеличение. В капака на дисплея е разположена 10-мегапикселова селфи камера, докато вътрешният дисплей има 4-мегапикселова камера под себе си. 
Батерията е с капацитет 4400 mAh и 25 W зареждане, като се поддържа безжично и обърнато безжично зареждане.
Galaxy Z Fold 4 е първото мобилно устройство с Android 12L. Това е специална версия на операционната система Android, създадена от Google за ползване на голям мобилен екран, включително на сгъваемо устройство. Потребителският интерфейс на Samsung е One UI версия 4.1.1.
Новото бижу на Самсунг излиза в България в три цвята - Phantom Black, Graygreen и Beige.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Писах в темата за Fold3 , ама ето че сте отворили нова специално за Fold4. Та разгледах го, в едната ръка той , в другата моят Fold3. Големите приказки че е по лек, по удобен от към размери, особено по широкоят външен дисплей и бля бля...Ами до старият само Самсунг могат да си открият разликите. Тия - 2мм, - 20 грама при това туловище не се усещат. Плоските странични рамки го правят по труден за отваряне.
С 2 думи за вече заразените с fold 3 не получавате нещо по различно. Със сигурност 1000та евро за евентуален ъпгрейд няма как да ги усетите и оправдаете.
Но за всички останали този телефон е нов свят и наистина се приближава до габаритите на обичайните смартфони. Време е да се замислите. Отидете да го видите просто, много е вероятно да ви хареса.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 5 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bobbymarinovv, losh1, nowhere, scorceni, Victormihov
Цитирай
#3

Май само ти имаш Фолд в целият форумSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

От вторник е в мен и за сега съм доволен.
Работи много бързо и плавно,камерата снима супер за моя вкус и от батерията съм доволен.
Като цяло телефона е супер според мен.
Ще видя как ще е за напред 🙂

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
[-] 2 потребители изказват благодарност на dan_palma за това мнение:
  • nowhere, Victormihov
Цитирай
#5

Еха, нали още е в приордър? Откъде си го набарал? Smile

Аз доста го разцъках и наистина е супер, малко ме притесняват видеата на предния екран, че доста ги реже, но предполагам се свиква.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

(2022-08-18, 09:14:36)nowhere написа:  Еха, нали още е в приордър? Откъде си го набарал? Smile

Аз доста го разцъках и наистина е супер, малко ме притесняват видеата на предния екран, че доста ги реже, но предполагам се свиква.

От преордър,доста рано ги доставят този път
За видеата е до свикване.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
[-] 4 потребители изказват благодарност на dan_palma за това мнение:
  • nowhere, sapiora, scorceni, Victormihov
Цитирай
#7

(2022-08-18, 09:14:36)nowhere написа:  Еха, нали още е в приордър? Откъде си го набарал? Smile

Аз доста го разцъках и наистина е супер, малко ме притесняват видеата на предния екран, че доста ги реже, но предполагам се свиква.

В Технополис в Мол Парадайс в София имаше около 10 бройки на 19 август които бяха свободни за взимане. Аз го разцъках, кефи ме идеята и най-вече ме привлича това, че е различен, но съм с S22 Ultra и не съм сигурен дали ще си заслужава смяната тъй като разликата в ценара на телефоните в момента е доста голяма. Реално ще трябва да се бръкна още 1600 лева ако имам късмет да продам моя за 1800 лева за да ъпгрейдна. Имам позната която ползва Форд 2 и е супер доволна от телефона и ми го препоръча с две ръце ама мен при този телефон много ме притеснява основно здравината му. Изключително крехки са съдейки по разни ревюта, хубаво е да се плащат застраховки, Самсунг care и т.н, абе с две думи разход си е.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#8

Аз пък чета и гледам по ревюта точно обратното на това, че са изключително крехки, напротив, изглежда че са доста здрави, противно на очакванията т.е. 3-ката, а сега 4-ката би трябвало да е дори още по-издръжлива, разбира се сравнено с обикновен телефон не се сравнява, но не е като да се чупят много лесно. Сам каза, че имаш позната с Фолд 2, която най-вероятно го ползва поне 1г. ако не и повече. А тук говорим за 2 поколоения по-късно. Естествено сигурно малко му трябва нещо да натиснеш между екраните за да даде фира, но от обикновено ползване не би трябвало да има някакви кой знае какви проблеми.

@Bavarche понеже си човек от форума, можеш ли да споделиш колко издръжлив е действително Фолда?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#9

Аз съм му хвърлил око, че тоя Ексинос ми бърка в здравето вече. Ама с тази 4400мах батерия не знам какво да очаквам.

Почнах да се замислям дали да не пробвам най-сетне iPhone въпреки ограниченията му заради нормален живот на батерията.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#10

Fold / Flip са само Снапдрагон за цял свят. Така са си от първото поколение. Телефоните са супер здрави. Имах Фолд 2 и Фолд 3. Фолд 2 е вече година и полвина в мой колега. Работим в прашна среда, има и стружки. Аз в къщи на дървен паркет често си изтървам телефоните без калъф. Точно щото без калъф само в къщи, ама пък са много хлъзгави.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • kirilpr, scorceni, Victormihov
Цитирай
#11

И аз не издържах номерата на ексиноса, подарих S22 ultra на жената и сега настройвам Z Fold 4.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 2 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#12

Имаме вече и първи ъпдейт. Нямам представа какво носи.
   

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13


Любопитно сравнение, но нищо повече. Софтуерът е този, който прави тоя тип телефони (а и таблетите им с писалка), нещо различно от конкуренцията и, с пълно право - недостижимо при Андроид. Китайският софтуер е много бъгав или липсват услугите на Google, както е при Huawei. А сложи ли се Good Lock, играта загрубява и Samsung нямат стигане. (За улеснение на ентусиастите, Good Lock не е наличен за България, но инсталирането става за 2 минути: слагате безплатната версия на Proton VPN, вадите SIM картата, пускате си някой Американски сървър през VPN-a и инсталирате Good Lock; после изключвате VPN-a)

Иначе за телефона, видях го на живот и го разцъках, живот и здраве, като преподписвам с оператора, това ще е следващият ми телефон. Тъкмо ще са изчистили всички софтуерни проблеми, че като чета темата за S22Ultra, напоследък Samsung все едно ползват програмистите на Xiaomi.  Lol

И да, добре че няма криви дисплеи! Може би една от важните причини да избера тоя телефон, освен вторият екран и всичко останало, което виждам в софтуера на Galaxy Tab 7 Plus и ми допада изключително много. И в тая връзка, дано и Google се размърдат най-накрая и подкарат таблетите, че е пълна трагедия с оптимизацията на приложнеията за таблети с Андроид. И тук трябва да се пише червена точка на Samsung, които покриват тая липса и приложенията могат да се ползват на голям екран.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#14

(2022-09-11, 15:49:31)kayovas написа:  А сложи ли се Good Lock, играта загрубява и Samsung нямат стигане. (За улеснение на ентусиастите, Good Lock не е наличен за България, но инсталирането става за 2 минути: слагате безплатната версия на Proton VPN, вадите SIM картата, пускате си някой Американски сървър през VPN-a и инсталирате Good Lock; после изключвате VPN-a)

Или се инсталира Fine Lock от Play Store.

Samsung Galaxy S4
[-] 2 потребители изказват благодарност на pavelcheto за това мнение:
  • Bavarche, Compare
Цитирай
#15

(2022-09-11, 18:01:33)pavelcheto написа:  Или се инсталира Fine Lock от Play Store.

Голяма галимация е с ръчното сваляне на пакети и актуализацията на отделните приложения, които съставляват Good Lock. Така се мъчих известно време, после реших, че не е редно да обслужвам таблета, трябва да е обратното и сега всичко се обновява както си му е реда. 

Good Lock не е задължителен, според мен е за потребители, които персонализират телефоните си. Повечето не го правят.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#16

(2022-09-11, 15:49:31)kayovas написа:   (За улеснение на ентусиастите, Good Lock не е наличен за България, но инсталирането става за 2 минути: слагате безплатната версия на Proton VPN, вадите SIM картата, пускате си някой Американски сървър през VPN-a и инсталирате Good Lock; после изключвате VPN-a)
    Опитах по начина, описан от теб, но не се получи. Приложението се инсталира, но след това изписва че не работи в моя регион.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
[-] 1 потребител изказва благодарност на gogov67 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#17

(2022-09-14, 08:13:34)gogov67 написа:      Опитах по начина, описан от теб, но не се получи. Приложението се инсталира, но след това изписва че не работи в моя регион.

Ако е на телефона от подписа, няма и да заработи... Big Grin Предполагам, че е на Samsung, все пак. Първи резултат, който ми излезе:


Cognosce te ipsum!
Цитирай
#18

Получих OneUI 4.1.1 на таблета, с благинките от Galaxy Z Fold 4. Приказка. Сега е като демо на фолда и мога да си представя как ще е на по-малък екран със същите екстри. Лентата за мнозадачност е нещо, което, след няколко минути ползване, се чудиш как си ползвал таблета без нея и защо не са я въвели по-рано!


Сигурно и колегите с fold 3 вече са получили ъпдейта.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#19

Galaxy Z Fold 4 - Ревю.

 
Цитирай
#20

Пак актуализация. След 2 дни ползване мога да кажа, че телефонът е много по пъргав, почти няма досадните лагове вече. И някак тъчскрийна работи по коректно. Все проблеми, който мен ме дразнеха досега.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#21

Samsung Fold 4 - 12/256
След 2 дена ползване - странен, тежък и неудобен за отваряне и затваряне. И въпреки това си има някакъв собствен чар. Бърз, хубави екрани, много добър звук при разговори и приглушен на високоговорител при затворено устройство. So far, so good...
[-] 1 потребител изказва благодарност на cepcem за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#22

Нов ъпдейт  Smile
   

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#23

Аз все още не мога да се примиря с габаритите. Нося го в джоб щото мразя разни чантички да ми се моткат. Е по добре е от S22 Ultra - с неговите ултра ъгли за джоб е буквално ултра опасен. Имам и Айфон 13 про и много често се питам - абе защо си помъкнал тоя тулуп(Fold) , я си ползвай айфона като над 50% от жителите на планетата. Айфона е наистина бърз, без грам лаг и камера и батерия са над нивото на който и да е Андроид, супер компактен за ползване в движение (Лично мнение). Но....
като трябва на някой снимка да покажа, особено пък документ, е тогава оценявам уникалната идея на Фолд.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#24

Собственик на Fold 4 Black 256 от 5 дни.

Мога да кажа, че е уникален. Ползвам го предначение онлайн бизнес, имейли съобщения таблици сайт поддръжка...
Топ е особено като разгледаш всичките опции и го настроеш спрямо твоето ползване.
Жестовете за плъзгане/връщане + странична лента в комбинация с лента на задачите става като космически кораб телефона.

Забележка: имам и една моторола ейдж 20 с 35 ватово и с 25ватово го пробвах фолда, моторолата се зарежда доста по бързо от фолда не знам на какво се дължи това, но времетраенето за зареждане от 10 до 85% трябва да го намалят

4000 срещу 4400 батерия за фолда
Тези 4400 ако го го натисна с яко Интернет сърф чат и имейли веднага пада батерията за 4 часа от 88 на 33%, дори и да е на 60 херца

За ваша полза изключете жестове с плъзгането по сензора за отлючване, само излишни докосвания и падащото меню се пуска от самия захват.

Дайте ми насока как да снимам в най добро качество и снимките и видеата да изглеждат нормално не изрязани или продълговати като се разглеждат на комп телевизор или ако се качват някъде.

За снимка 50мп 3 към 4 или 9 х 16
За видео UHD 9X16 или 8K ?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#25

Хайде и за нас Андроид 13 с OneUI 5  Cool


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)