Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 4/Watch 4 Classic - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Samsung-Galaxy-Watch-4-and-Galaxy-Watch-4-Classic.webp]

Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic се базират на новата операционна система Wear OS, която Google представи преди няколко месеца и обяви, че е съвместно разработена със Samsung. Нещо повече - платформата при тези модели се нарича Wear OS powered by Samsung, но интересно дали последното уточнение ще се изписва и при часовниците на други производители.

[Изображение: 005-galaxywatch4-silver-galaxywatch4clas...-kv-1p.jpg]

Watch 4 и Watch 4 Classic се базират на нов чипсет Exynos W920, произведен по 5-нанометров процес, с двуядрен процесор на 1.18 GHz, който е с 20% по-мощен от предходния и има 10 пъти по-бърз графичен процесор. Часовниците имат два пъти повече RAM - вече 1.5 GB, а вградената памет е 16 GB.

[Изображение: Samsung-Galaxy-Watch-4-vs-Galaxy-Watch-4...-which.jpg]

Galaxy Watch 4 се предлага в размери 44 и 40 мм, съответно с 1.4" и 1.2" диаметър на дисплея. Резолюцията в първия случай е 450 х 450 пиксела, панелът е Super AMOLED, поддържа се цветен Always On Display и има защита Corning Gorilla Glass with DX+. При по-малкия вариант дисплеят има резолюция от 396 х 396 пиксела, а останалото се повтаря. Galaxy Watch 4 е с тяло от алуминий и тежи 30.3 или 29.5 грама според версията.

[Изображение: 015-galaxywatch4-family-black-green.jpg]

Galaxy Watch 4 Classic има версии с 46 и 42 мм, съответно с 1.4" и 1.2" диаметър на екрана. Физическите размери са по-големи спрямо Watch 4, въпреки че екраните са еднакви, защото около тях има въртящ се ринг за навигация. Последният е виртуален при Watch 4. Интересното е, че стъклото при Watch 4 Classic е Gorilla Glass with DX. Galaxy Watch 4 Classic има тяло от неръждаема стомана и тежи повече - 52 или 46.5 грама според размера.

[Изображение: 004-galaxywatch4-galaxywatch4classic-series-main-2p.jpg]

Часовниците са с нов сензор BioActive на Samsung, който е с по-малък и по-компактен дизайн за по-прецизно отчитане на резултатите, като за това спомага и по-прилепналата към ръката каишка. Този нов сензор използва един общ чип, за да измерва три стойности, свързани със здравословното състояние – оптично измерване на сърдечния ритъм, отчитане на електрическата активност на сърцето и биоелектрически импедансов анализ. Така потребителите имат възможност да следят кръвното си налягане, да открият нередности в артериалните фибрилации на сърдечния си ритъм, да измерят нивото на кислород в кръвта си и да изчислят телесния си състав.

[Изображение: 004-galaxywatch4classic-black-single-kv-white-bg-2p.jpg]

Последното беше особено важен акцент в презентацията на Samsung, като този инструмент дава по-задълбочен поглед върху общото здравословно състояние, визуализирайки ключови стойности като скелетна мускулна маса, активност на метаболизма, нивото на вода в организма и процента телесни мазнини. Функцията работи, като докоснете двата бутона на часовника с двата пръста на ръката си и за около 15 секунди сензорът обхваща 2400 точки, от които да набави необходимата информация.

[Изображение: 002-lifestyle-galaxywatch4classic-silver.jpg]

Официалните продажби на Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic започват от 27 август, когато у нас излизат и сгъваемите смартфони Galaxy Z Fold 3 и Galaxy Z Flip 3.

[Изображение: 008-galaxywatch4-outbox-strap-kv-2p.jpg]

Батерията на часовниците издържа до 40 часа с едно зареждане, като презареждането й отнема под 2 часа. Има и функция за бързо зареждане, която срещу 30 минути на зарядното осигурява 10 часа екстра живот на батерията.
Цените на Galaxy Watch 4 са 519 лв. за размер 40 мм и 579 лв. за размер 44 мм. А тези на модела с LTE функционалност (чрез eSIM) са 619 лв. за 40 мм и 679 лв. за 44 мм. 40 мм версия се предлага в черно, сребристо и розово златно, а 44 мм - в черно, сребристо и маслено зелено.
Цените на Galaxy Watch 4 Classic са 719 лв. за 42 мм и 779 лв. за 46 мм, а с LTE свързаност - 819 лв. за размер 42 мм и 879 лв. за 46 мм. Предлагат се в черен и сребрист цвят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, enkov, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#2

Цената, която е посочена във Виваком наистина е хубава.
Цитирай
#3

Днес се сдобих с watch 4 44mm от технополис. Първи впечатления - каишката не прилепва толкова около ръката колкото старите модели и по-голямата версия на сребристия идва със сива, вместо бяла каишка. Значително по-бърз от watch 2 active / watch 3. Доста малък избор на watch faces, но пък много възможности да се променят. Липва google assistant, но го чакаме "скоро".

Samsung Galaxy S10
[-] 4 потребители изказват благодарност на Alex! за това мнение:
  • divna, Dowper, milss, NaniG
Цитирай
#4

Няма как да са малко watch faces. Просто ги търси в гугъл плея през приложението в часовника.
Интерсно ми е галакси апп стора въобще ли не е достъпен за часовника, понеже там имах 7-9 купени циферблата, на който държа.

Всичко ще му е ок на модела, само батерията ще да е много зле...Кажи след някой ден какви са ти впечатленията
Цитирай
#5

Galaxy store го няма. Има ъпдейт на часовника, който трябва да цъкнеш 'look for updates' за да се появи. След него се усеща значително по-малко нагряване на часовника.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

Ще следя темата с интерес, за да добия представа има ли смисъл да сменя Watch 3 41 мм LTE версията с Watch 4 Classic 42 мм LTE.
Доволна съм от часовника и не намирам необходимост от смяна, но новия много ми харесва като дизайн. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#7

(2021-08-28, 08:51:32)Alex! написа:  Galaxy store го няма. Има ъпдейт на часовника, който трябва да цъкнеш 'look for updates' за да се появи. След него се усеща значително по-малко нагряване на часовника.

Трябва да инсталираш Wear OS ( бившата Android Wear) на телефона. Там ще намериш хиляди циферблати, които можш да персонализираш.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#8

(2021-08-28, 08:51:32)Alex! написа:  Galaxy store го няма. Има ъпдейт на часовника, който трябва да цъкнеш 'look for updates' за да се появи. След него се усеща значително по-малко нагряване на часовника.

Това сериозно ли е ? Усеща се нагряване ?
Цитирай
#9

@milss Ако не е инсталирал Wear OS няма как въобще да подкара часовника.

Днес във виваком видях класика. Разцъках го за малко и на пръв поглед, както и очаквах е приятен на вид, работи бързо, дисплея е ярък..чудесен, но не видях да има авто настрйка на яркостта..
След окло 1 мин цъкане часовника заби на основен екран и повече не можах да влезна в никакво меню! Да не е някаква екстра на тестовите бройки да не могат да се цъкат по-дълго.

Класика ми излиза с около 150лв по-скъп от нормалният 44мм. (Предлагат се само ЛТЕ вараинти и за 2-та модела.)
За единият въртящ безел не бих ги дал, но по-лошото е, че класика, който е 46мм ми се видя малък, а какво остава за 44-то
Цитирай
#10

(2021-08-28, 12:36:10)emzo написа:  Това сериозно ли е ? Усеща се нагряване ?

Напълно сериозно, преди ъпдейта се нагря доста, сега е перфектен.

Имам Samsung Wear, той има около ~20 инсталирани циферблата и линк към google play където има не повече от 80. Може би изпускам къде са хилядите.

Малко ъпдейт за батерията, днес в 15:00ч - 82%, с включен AOD, едночасова тренировка, разговор проведен през часовника(справя се доста добре) и доста цъкане из настройките.

Ще се радвам ако някой сподели от къде си взима хубави каишки и дали е успял да плати с карта през часовника?

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

(2021-08-28, 12:43:53)rumo написа:   дисплея е ярък..чудесен, но не видях да има авто настрйка на яркостта..

Има, Настройки на часовника ->Дисплеи

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#12

(2021-08-28, 12:43:53)rumo написа:  @milss Ако не е инсталирал Wear OS няма как въобще да подкара часовника.

.......

Ами не е точно така. Въпреки, че Samsung Galaxy Watch 4 e с Wear OS той може да се свърже и чрез приложението на Самсунг Galaxy Wearable. Въпросното приложение Galaxy Wearable наскоро получи ъпдейт специално заради новите Galaxy Watch 4 и Buds2.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • rumo
Цитирай
#13

Изпариха се всякакви мераци.
Изчетох всичките 12 страници в 4пда и извода е около 40 часа с най-различни гимнастики.
Т.е. на нивото на актив2/ gw3

Масово и по 40 часа не правят.
Цитирай
#14

(2021-08-28, 13:53:11)Alex! написа:  Имам Samsung Wear, той има около ~20 инсталирани циферблата и линк към google play където има не повече от 80. Може би изпускам къде са хилядите.

За циферблати, освен в самия Play Store, можеш да намериш много в посочените по-долу приложения, които аз съм ползвал, когато имах Wear OS часовник. Разбира се има и други, но аз съм ползвал само тях. Държа да отбележа, че официалните (Самсунг и Гугъл) са най-добре оптимизирани от към разход на енергия.

Facer
Watch Maker
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • milss
Цитирай
#15

(2021-08-28, 13:53:11)Alex! написа:  Напълно сериозно, преди ъпдейта се нагря доста, сега е перфектен.

Имам Samsung Wear, той има около ~20 инсталирани циферблата и линк към google play където има не повече от 80. Може би изпускам къде са хилядите.

Малко ъпдейт за батерията, днес в 15:00ч - 82%, с включен AOD, едночасова тренировка, разговор проведен през часовника(справя се доста добре) и доста цъкане из настройките.

Ще се радвам ако някой сподели от къде си взима хубави каишки и дали е успял да плати с карта през часовника?
Единственото, което ме спира да си взема Watch 4 classic 46мм е краткия живот на батерията. В момента съм с Galaxy Watch 46mm и батерията ми издържа по 6 дни, а не мога да си представя, че ще трябва всеки ден да го държа и него на зарядно....


Sent from my SM-G988B using Tapatalk
Цитирай
#16

(2021-08-28, 22:38:59)milss написа:  Ами не е точно така. Въпреки, че Samsung Galaxy Watch 4 e с Wear OS той може да се свърже и чрез приложението на Самсунг Galaxy Wearable. Въпросното приложение Galaxy Wearable наскоро получи ъпдейт специално заради новите Galaxy Watch 4 и Buds2.

Прав си явно е така
За първи път чувам wear os часовник да се вързва с телефона без в него да я има тази ос.
Явно тази часовник е с някакви специални права и е повече самсунг, от колкото гугъл.
Сигурно и  затова излезе без  асистента на гугъл, а биксби, а и плащането е самсун пей.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#17

(2021-08-29, 09:11:07)emzo написа:  Изпариха се всякакви мераци.
Изчетох всичките 12 страници в 4пда и извода е около 40 часа с най-различни гимнастики.
Т.е. на нивото на актив2/ gw3

Масово и по 40 часа не правят.


Ми не точно, тука положението е доста по-зле. Актив 2 и Watch 3 - големите, батерията кара по 3-4 дни. Иначе и моя мерак беше много голям, но с тази батерия и моите изчезнаха на мига, а наистина го чаках с голямо нетърпение. Не искам да си представям малките варианти как ще са от към батерия, да не говорим, ако са с LTE. Жалко, а часовника изглежда страхотно. Сега грам не съжалявам, че смених марката на часовника, не си е работа да го зареждаш всеки ден. Въпреки това ще следя с интерес темата.
Цитирай
#18

Аз пред каква дилема съм...самсунг 4 или хуавей 3 про. Единият го харесвам само заради батерията, другият не му харесвам само батерията
( макар, че наживо самсунга и на външен вид нещо ми е като дестки, поне чисто черният)

Преди 10 дена си продадох гармина единствено и само, за да не се замислям и да взема самсунга в момента в който излезе.
Ей го на излезе, ама се замислям и колкото повече се замислям, по-не го искам.
Поне да имаше бързо зарядно и да ставаше на 100% за 30мин, то пак 2 часа
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#19

360 мач е едно, 760 съвсееем друго.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#20

(2021-08-30, 09:19:50)rumo написа:  Аз пред каква дилема съм...самсунг 4 или хуавей 3 про. Единият го харесвам само заради батерията, другият не му харесвам само батерията
( макар, че наживо самсунга и на външен вид нещо ми е като дестки, поне чисто черният)

И аз бях така, разликата беше, че взех Хуавей-а, преди да излезне Watch 4, като идвам само и единствено от часовници на Самсунг. Бях леко скептична, но сега се радвам много, че го направих, защото е голям кеф да си зареждаш часовника на 3-4 дни (А аз съм само с Watch 3, при Про-то ще отиде на 5-6 сигурно). Някак и LTE-то работи по "пестеливо". На стария ми Samsung Watch 3, 3-4 часа на LTE и батерията заминаваше за отрицателно време. В момента не съжалявам грам, даже напротив Smile А щом идваш от Гармин, ще ти трябва време да свикнеш със зареждане всеки ден. В началото не дразни, но идва момент в който започва и то доста.



Изпратено от моят SM-F711B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

any9 - ползвам съм актив2 44мм - с какви ли не гимнастики, едвам изкарваше 2 пълни дни.
3-4 ми е научна фантастика

Носи се един слух, че самсунг телефони със самсунг часовници държали с по ден повече, но дали е така ....
Цитирай
#22

Кой Актив? Малкия или големия? Големия ми изкарваше към 3 дни, даже и до 4 стигаше, но 4-тия ден няма да го изкара до край. Да, има значение, ако не се ползва със Самсунг телефон, батерията пада по-бързо. Аз го ползвах със Самсунг телефон.
Цитирай
#23

Единственият недостатък на Samsung watch 4 e батерията . Единствено доброто нещо на Huawei watch е батерията. Всеки сам трябва да прецени кое предпочита и кое да избере.
Цитирай
#24

Чак пък "единственото добро нещо на Huawei е батерията" не пишете глупости.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#25

   
Здравейте, някой освен мен има ли вече този часовник, има ли приложение за барометър и алтиметър, както за първия уатч, да показва налягане и височина?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 9 гост(и)