Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 14 – Какво да очакваме от него?
#1


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами какво да очакваме? Да е още "по-гладен" за ресурси. Повече РАМ и по-мощен процесор, съответно по-голяма батерия, с която телефонът да може да докрета до заветните два дни живот. И всичко това води до цени на телефоните, сравними с автомобил на старо.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 5 потребители изказват благодарност на mayaiv за това мнение:
  • Compare, cosera, niki1999kir, scorceni, tuutii13
Цитирай
#3

Според източника, кодовото име на Android 14 e Upside Down Cake. Първата версия за разработчици се очаква през месец февруари следващата година. След това Google планират да представят още две или три Developer Preview преди годишната конференция с разработчиците. Събитието традиционно се превежда през май, когато компанията демонстрира и част от функциите в новата версия на Аndroid. Тя ще е базирана на Material You 4.0, чиято финална версия традиционно се очаква да бъде представена през есента същата година.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#4

Има вероятност приложения, които са предназначени за работа на по-стари верии на платформата, да нямат възможност те да бъдат изтегляни и от алтернативни източници, не само през Google Play, това предвижда да се появи в Android 14. Очакваната по-късно тази година версия на платформата ще въведе минимални изисквания и за странично инсталираните приложения, които няма да може да поддържат по-стари версии на Android. Google ще наложи тези промени в новата версия, за да направи платформата си по-сигурна, дори когато става дума за сваляне на приложения от различни от Play Store източници.

Източник

 
Цитирай
#5

В 14 определено ще има по-генерална промяна в начина на инсталиране на приложения на андроид устройства, тъй като разработчиците от години натискат Гугъл да забрани изцяло инсталирането на приложения, извън официалния Google Play. Защото вече почти не останаха читави разработчици на андроид приложения, и всички бягат към Apple, където имаш сигурни покупки на приложенията и игрите.

Аз лично се чудя и на алтернативните апп сторове от Samsung, Huawei и т. н., които за мен са по-объркващи за обикновения потребител, отколкото да има някаква полза за бранда. Качваш едно и също приложения в 16 различни стора, с 16 различни политики и монетизации, и после се чудим, защо вече няма читави апове за андроид.
Цитирай
#6

Аз очаквам все повече реклами изскачащи от всякъде и все по малко приложения ставащи за нещо и все по малко смисъл от смартфона като цяло.
Цитирай
#7

Днес Google пусна първата версия на Android 14, която е предназначена за разработчици и не включва много от финалните новости, но това ще се промени през идните месеци. Финалното издание на новата версия се очаква да излезе през есента.
[Изображение: android-14-milestone-large.png]

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#8

Очаква се в Android 14 да се появи опция, която ще позволи да клонирате приложенията на устройството си. Тя ще се намира в раздел "Настройки" на "Приложения" > "Клонирани приложения". Поне на този етап не всички те ще могат да бъдат клонирани. Забраната за дублиране ще има за някои приложения на Google, включително Gmail и YouTube.
[Изображение: Android-14-cloned-apps-stitched-large.jpg]
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#9

Това определено ще е стъпка напред. Една от причините да използвам Xiaomi е именно клонирането на приложения.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Dental.T, ronnie72
Цитирай
#10

Очаква се в Аndrоіd 14 да се появи опция зa бopбa c yбийцитe нa фoнoви пpoцecи и paзличнитe дpyги „oптимизaтopи“, ĸoитo, пpoтивнo нa oбщoпpиeтoтo мнeниe, caмo вpeдят нa cмapтфoнa. B дeйcтвитeлнocт „tаѕkkіllеr-итe“ пpocтo пpинyждaвaт oпepaциoннaтa cиcтeмa пpинyдитeлнo дa pecтapтиpa cъвceм cъщитe пpoцecи, ĸoeтo ce oтpaзявa нeгaтивнo нa пpoизвoдитeлнocттa и живoтa нa бaтepиятa нa мoбилнoтo ycтpoйcтвo. В новата версия cиcтeмaтa щe пoдaвa гpeшĸa вceĸи път, ĸoгaтo ce пpaви oпит дa бъдe пpeĸpaтeн пpoцeca нa дpyгo пpилoжeниe. Toвa пo cъщecтвo щe нaпpaви нepaбoтocпocoбни вcичĸи видoвe "oптимизaтopи" и други приложения с подобна функция.

Източник

 
Цитирай
#11

всичко това около евентуалната 14-ка ми звучи като ужасяваща VISTA едно време!Сега взех и награбих на майка ми 13-ка и то на тукмака самсунг А23 5G...ще се наложи после пак да и го пробутвам,а аз да се върна към побиращия се в джоб XCover 4s

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#12

Все повече да заприличват на конкурентите си, накрая ще станат само една система.
Поздрави,
Цитирай
#13

Дали някой все още ги ползва така наречените външни приложения „оптимизатори".Преди години може би се подлъгваха хората че вършат някаква работа,по скоро пречат и изтощават батерията.

Huawei P30
Цитирай
#14

(2023-03-20, 11:25:15)vsichkozadoma написа:  Все повече да заприличват на конкурентите си, накрая ще станат само една система.
Поздрави,

Браво, че се регистрира, само за да си направиш безплатна реклама...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#15

Аз ще му изчакам, само още едно мнение.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#16

"която ще позволи да клонирате приложенията на устройството си"- някой може ли да обясни на един стар идиот като мен къде е "далаверата" от това.Имате телефони вързани сървърно и с компютрите си,управлявате всичко+базата си данни и от джоба си ако не ви мързи!Каква е тази 'привилегия" или ако щете наречете далавера!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#17

пример - един и същи апп, но със два различни профила/акаунта. Банково приложение , месинджър ...

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
Цитирай
#18

Мой колега в Бостън е получил доста "щедра" оферта да се включи в екипа по разработката на 2-бета версията на 14-ката Андроид.Това което ми сподели тази нощ,е че именно ограничаването на ресурси и памет са от първостепенно значение,за мое учудване,но приятна изненада,ми каза,че дизайнерския екип се опитва да "връща" лентата с около 10 години назад поне,като максимум,което искали да постигнат е да успеят отново тела да се побира в джоба,а не да го мъкнеш като сегашните "кюфтаци"!Основна потребителска мишена ще са хората на средната възраст,които още работят-с думи прости господа,чаветата или пенсиите изобщо не влизали в "мишената".Изненадващо,но мен лично ме радва,почнаха да се освестват и да виждат,че това пенсионери с бастуни или 10 годишни да живеят в телефоните си ,вече обезсмисля дори изкуствения интелект сякаш.Не мога да кажа,какво ще е последното им решение,но инфото е от човек,с когото едно време работехме в големия екип,който направи 7-цата на прозорците-а знаете с какви фанфари ни вдигнаха на ръце потребителите!Но инфото си е от кухнята-в този сайт,където ако ми трябва помощ търся,а и съм готов аз да дам рамо ако мога си струва да се помести!Cheers!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#19

В предстоящата версия на Android 14 вероятно ще бъде възможно задаване на отделен жив тапет за заключения екран.
[Изображение: Android-14-dp2-set-live-wallpaper.webp]
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#20

Това, че ще се опитват да върнат нормалните по размер телефони само може да ме радва. То вече избор не остана. Всичкото лопати, а ако е малък, то ще е орязана версия на голямата лопата.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#21

(2023-03-28, 15:20:24)jivkojj написа:  Това, че ще се опитват да върнат нормалните по размер телефони само може да ме радва. То вече избор не остана. Всичкото лопати, а ако е малък, то ще е орязана версия на голямата лопата.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
 
Извън темата: Има потребители които желаят модели с по-големи дисплеи (7 и повече инча), за тях също няма избор (извън Fold моделите).

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#22

Потребители на големите "кюфтаци" със сигрност не им влизат в target групата явно...това мен ,аз дето гоня 50 лазарника определено ме радва!Samsung XCover 4S,който пиян като казак си купих във Варшава,тогава сякаш бе последния,който се побираше в джоба ми,затова и в крайна сметка дали да взема на майка ми един IPhone и да олекна с 3 бинки,аз и избрах с лекота пак корейците А23 5G и си реших вей хайвей!Ако ще да го чупи-да го чупи-цената му бе 420 в Технополис,но дори майка ми се усети бързичко и в духа на стария "комунизъм" ми национализира моя и ми пробута тая "волга",а тя на моя фон си кара мерцедес и пак и е удобен след нейната любима стара нокиа(първия им модел smart телефон,не си го даваше,но батерията и сдаде багажа след 10 години!Такива ми ти работи!Аз пих една студена вода и сега мъкна тая кюфтак в чантата си!Апропо излезе новата версия SamFwToolSetup_v4.3.Изначално нямат portable,но аз имам тази версия точно portable,ако го искате,ми кажете къде да го кача и си го сваляйте на воля джентълмени!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#23

Мога по темата да кажа, че съм страшно доволен от Андроид в последните 2г, преди я ненавиждах, работеше дървено, бъгаво и имаше огромна разлика със конкурентите.
Но от Андроид 12 телефоните летят, анимациите са много плавни и дори телефон на 2г работи като нов.
В Андроид 14 не виждам какво толкова могат да променят, като цяло има всичко, конкурентите са орязани и все още липсват базови функции които знам, че никога няма да добавят.
Освен това след Андроид 13 и ниският клас телефони работят прилично, подобриха батериите, свалиха цените, избора за мен е огромен. ДА, няма малки телефони, но за мен 6.3инча си е малък телефон.
Преди се оплаквах, че дори и за 2000лв няма какво да си купиш., но го преодолях, има живот и в средният и нисък клас и не е нужно да се дават толкова пари за един телефон, така ме бяха научили другият бряг, че не дадеш ли 3000лв всяка година за снобарски телефон дето не може да се смени едно мелодия все едно нищо не си си купил.
Аз съм доволен, браво на Андроид, поеха абсолютно в правилна посока.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • greenandroid, sapiora
Цитирай
#24

Сигурността на потребителите ще е приоритет в разработката на новата операционната система. Oт Google са разработили изцяло нов API, който ще предостави вълнуващи възможности за собствениците на смартфоните. Въвеждането в Android 14 на въпросната опция ще разшири традиционните комбинации от потребителско име и парола. Поддръжката на Passkeys ще допадне на много потребители, заради очевидните им предимства пред традиционните пароли.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#25

(2023-03-30, 12:30:01)NoMaD написа:  Сигурността на потребителите ще е приоритет в разработката на новата операционната система. Oт Google са разработили изцяло нов API, който ще предостави вълнуващи възможности за собствениците на смартфоните. Въвеждането в Android 14 на въпросната опция ще разшири традиционните комбинации от потребителско име и парола. Поддръжката на Passkeys ще допадне на много потребители, заради очевидните им предимства пред традиционните пароли.

Източник

Хем си,прав,хем донякъде именно passkey допълнително ще стопи target-group!Сега се нагледах,че и в див смях чух как ученици през телефоните си(ново поколение при това,през операторите тук в БГ натъпкаха сумати бомби по даскалата !Едно време номера минаваше със стотинка и през добрия стар телефон,сега тия пубертети вампирясаха и правят тотални глупости!)Пръстовия отпечатък усложнява живота на възрастните потребители,Гугъл пъкиграе по правилата,от тях да си кажа честно не чакам чудото,което Поднебесната Империя  с пълна газ подготвя!Ако е вярно,че цялостно пазара на Андроид пада,то остава да се връщаме към ЯБЪЛКАТА или като чудо към хубавките стари НОКИИ-аз специално се усещам,че вече ме хваща истерията от тоя кюфтак с добавки ,обновления и какво ли не!14-ката бета е бъгясана поносимо-тестовете засега показват около 35%  спешни корекции,което за големите екипи е поносимо предвид,че едва по Коледа се очаква стабилна първа версия!Може и да се смееш,но аз съвсем се сериозно се ослушвам за добра стара НОКИА 3310.Повече просто нямам нерви!Апропо сигурността вече над 80% се подсигурява и е в ръцете на доставчика на мобилната услуга!До тук го докара света-това е!Вчера получих благодарствено писмо от Гуугъл,че заради картата вече съм бил имал над 5000 точки и какво ли не.НО А В БЪЛГАРИЯ НЕ СЪМ ВИДЯЛ ОТНОВО ДОРИ КОЛИТЕ НА GOOGLE MAPS!
Ей такава ситуация в дъртите ми компютърджийски очи се оформя!

CARPE DIEM!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)