Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за мобилен оператор-за телевизия
#1

Здравейте, мисля да сменям досегашния кабелен оператор - Скат тв.
Не ми харесва сигнала на картината,
Положителното при тях е, че, загубили се сигнал, реагират моментално.
Търся препоръка, има ли нещо изгодно и на кой оператор - А1 или Виваком, да са с добра картина и спортни канали, или поне Диемите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам А1 вече 2-ра година и то в най-смотания вариянт през коаксиал нет и ТВ и съм много доволен.В плана са включени Диемите и са с много добро качество.
Цитирай
#3

Аз също ползвам телевизия на А1 от 4 години,също сме с коаксиален кабел(но вече подменят мрежата с оптика,казаха че до края на годината на всякъде трябва да е оптика). Доволнисме от качеството,има 4 канала на Max Sport HD,на 3 ен пакет съм с домашен интернет 75 Мбс и мобилен план за 42лв.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

Здравейте, ще ползвам темата и аз.

Преподписвам договор за ТВ и НЕТ с А1. Предлагат ми да сменя до сега ползваното оборудването по коаксиален кабел с такова за Xplore TV срещу еднократна такса от 19,90 лв. Има ли смисъл от тази промяна и това упражнение ? Попитах за оптика, но ми отказаха поради липса на такава за града и адреса на който съм.
Цитирай
#5

Има смисъл. Можеш да спираш на пауза, да гледаш на запис и т.н. Коренно различно от първобитния коаксиал. Ще се родиш Smile)))
Цитирай
#6

Дайте препоръка за телевизия, колебая се между А1 и Виваком. Слушам от познати на Виваком които се оплакват, че завали ли дъжд предаването става отврат
Цитирай
#7

Това с дъжда се случва обикновенно, когато има сателитна чиния, няма как времето да влияе, ако сигнала е само по кабел.
За протокола, аз съм на Виваком и съм доволен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#8

Виваком имат сателитна и кабелна-оптична и с коаксиален кабел.Ние бяхме преди на Булсат сателитна и като завали или се заоблачи за дъжд,сняг,телевизията спираше,временно,10-20мин.Сега сме на А1 с коаксиален кабел(оптика има само опънат кабел по стълбовете,в село е така,но от 1 година на лъжат че ще на свързват уж. Smile )Та и с този кабел няма забележки,каквото и да е времето,иначе интернета при гръмотевици спира,заради защитата.

Huawei P30
Цитирай
#9

Всичко зависи и от местоположението на имота. Аз от повече от 20 г съм на Булсатком, само при големи облаци, с дъжд, сняг или без валежи спира за 10 Ина мин. За да ти се препоръча, трябва да ти знаем потреблението на канали примерно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

В момента съм с кабелна към А1 но ще я спират искат да минаваме на чинии за това се колебая дали да си остана на А1 или да мина на Виваком. Булсата го изключвам много народ се оплакват от проблеми, иначе не ми трябват много програми важно е да няма проблеми с телевизията и таксата да е добра ще ползвам 4 телевизора.
Цитирай
#11

Аз за сателитната телевизия на Виваком съм чувал добри отзиви,на хора които са били на Булсатком.Казват че на Виваком е по-добра,като картина.

Huawei P30
Цитирай
#12

Горещо препоръчвам на а1 телевизията през интернет. В къщи влиза само един кабел: на нета. И другото е през него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#13

Аз съм на булсат от много години, проблеми с картината имам само при много облачно време и то за около 10 ина мин. Също така и когато снега затрупа чинията, но с метлата се оправя проблема. Ако монтажничите ти монтират чинията както трябва/както на мен/ няма да имаш проблем със сигнала. Може би е късмет, че съм попадал и на читави приемници. Сменил съм и четирите за всичките тези години. Ако телевизора ти позволява, може и модул да си сложиш. Това което ми харесва на булсата е, че не ме натискат на всеки една или две години/зависи от договора/ да преподписвам на по-висока цена. Но ти си знаеш най-добре.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Лек офтопик, ако мога да се включа, това че съм чел в специализирани форуми, проблемът със загуба на сателитен сигнал се преодолява с чиния с по-голям диаметър.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

Това също е вариант, но колегата си решава как да постъпи. Аз например си нося на вилата приемник и си гледам. Затова предпочитам сателитната телевизия. Всичко зависи от личните предпочитания и потребления.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Аз също бях дълги години на Булсатком,няма високи сгради около нас и сигнала беше добър,но ако си в град с високи блокове,ще е друго,прекъсва за кратко 10-тина мин. веднъж ни смениха сателитния конвертор (окото),за 2 приемника и смущенията станаха минимални.Преместех се на А1 защото интернета ни е техен и в пакет става по-евтино.

Huawei P30
Цитирай
#17

5G интернет на Yettel с UPS на рутера и А1 през интернет с приложението на телевизорите. Няма кабели, няма прекъсвания.
Цитирай
#18

Хора, ако някой скоро е сключвал договор за домашен интернет и телевизия, споделете какви условия сте успели да договорите с операторите?
Изтича ми договора и трябва да се ориентирам.
Цитирай
#19

А1 имат не лошо промо, но е само за определени градове.
https://www.a1.bg/local-offer

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#20

(2023-05-23, 10:23:30)pepy1 написа:  Това което ми харесва на булсата е, че не ме натискат на всеки една или две години/зависи от договора/ да преподписвам на по-висока цена. Но ти си знаеш най-добре.

Булсатком имат и друг плюс - ако решиш, че известно време няма да гледаш - не плащаш и няма проблем.
Ще ти спрат достъпа, но когато платиш - пак ще ти го пуснат.

Засега (след продажбата) няма промени, но докога?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

(2024-03-31, 21:14:32)ronnie72 написа:  А1 имат не лошо промо, но е само за определени градове.
https://www.a1.bg/local-offer
Добра оферта е наистина, но не попадам в промоцията (София).
Цитирай
#22

(2024-03-31, 11:58:49)xaxo написа:  ... за домашен интернет и телевизия, споделете какви условия сте успели да договорите с операторите?...

Да, преди около 2 седмици. Наложи се, защото бяхме "служебно прехвърлени" от Нетуоркс към Виваком. А и така се случи, че договорът ми изтичаше тия дни, та по тази причина проверих какво предлагат за такива като нас, а сме действително много. Не знам обаче дали офертата е достъпна и за други, "не прехвърлени" потребители. Два 4К телевизора, висок клас.

Накратко – до 300 мегабита интернет (реално почти винаги постижими, но под 250 не е падал, а на кабел прехвърля 300-320), ЕОN Премиум ТВ пакет (най-големият, засега с около 220 канала, които могат да се връщат до 7 дни назад по усмотрение) + HBO/Cinemax/HBO Max + Diema Sport (2 и 3 и в 4К) с допълнителна екстра статистики за всеки мач + MAXSports + доста добра видеотека + мобилно приложение за таблет/телефон, безплатно за първата година за 5 устройства едновременно.

Всичко това по IPTV, оптика прекарах от Нетуоркс преди 3 години директно до рутера вкъщи – няма прекъсвания от дъжд, виелици ...

Доста от пакетите са безплатни или на ниски цени за различни периоди от време (6-12 месеца), та максималната сума за изброеното е около 65 лв./ мес., която ще се плаща през втората година, но в комбинация ни излиза средно 45 лв./мес. за 2-годишния период. Категорично за вкъщи е много добра оферта. 

Друг вариант бе А1 (Йетел не броя, с тях не желая взимане-даване), но офертата им във всяко отношение бе значително по-неизгодна. Бях силно резервиран към Виваком поради многобройни оплаквания от потребители и си оставам с 1 наум, но засега няма никакви проблеми вкъщи.

Нямах трети вариант.
Цитирай
#23

В А1 на разговор без пазарлъци ми оферираха 150 Mbit + 200+ канала (1 тв с апп и 1 с устройство) за 24 лв. Честно казано не знам с какви доводи да се пазаря за по-ниско.
Цитирай
#24

(2024-04-01, 11:57:56)xaxo написа:  В А1 на разговор без пазарлъци ми оферираха 150 Mbit + 200+ канала (1 тв с апп и 1 с устройство) за 24 лв. Честно казано не знам с какви доводи да се пазаря за по-ниско.
Техен клиент ли си бил преди или ще си им нов такъв?

На мен с договор ми предлагат подобно на 37-8 лева, а ако е на роднина без договор-нов клиент идва на 24-5.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Цитирай
#25

Бях преди 2 години, сега се водя нов клиент за тях.
[-] 2 потребители изказват благодарност на xaxo за това мнение:
  • greenandroid, tivanov96
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)