Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лесна и проста DLNA програма
#1

Здравейте, интересува ме дали съществува някоя проста и лесна за използване DLNA програмка, чрез която да мога да си стриймвам съдържание (най-вече филми и разбира се да чеете субтитри) от лаптопа на Андроид ТВ (Philips 43PUS8536/12), като за пример ще дам LG Smart Share, която ползвам на другия ми телевизор (очевидно LG). Там си я имам на телевизора, на лаптопа я свалих и като я отворя на лаптопа просто избирам кои папки да ги вижда телевизора и това е. Пускам програмата от телевизора и вече си виждам съдържанието. Знам за Плекс, Сервиио и подобни, но те са доста по-комплексни, а както казах аз искам нещо лесно и бързо за използване. Точно поради тази причина исках да си ползвам само ЛГ-та, но се изкуших от Амбилайта и Андроид

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

А с какъв модем Router си ?
От DLNA на SMB да преминеш ,а и не само?Ако ти се занимава разбира се,малко инвестиция и си готов.
Какви ли не варианти пробвах DLNA,KODI,MEGA... се нещо не бе както трябва, докато накрая се спрях на малък network от който останах много доволен.
Специално за гледане на филми,слушане на музика, синхронизиране ,нещо като бекъп на андроид устройствата е просто перфектен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

И аз съм минал през всички варианти. Все нещо имаше не както трябва. Накрая рутер с юсб и хард закачен към него. Най добрия вариант от всички. Кеф ти самба за локален достъп, кеф ти ФТП за отдалечен
Цитирай
#4

Не мога да повярвам, че ЛГ имат такава елементарна програма от над 10г сигурно и няма нейна алтернатива, направо не е за вярване.

Рутера ми е TP-Link Archer C80, AC1900, няма юсб, с и не е оферта с флашка, понеже пак се получава свалян на компютъра, на флашката, оттам в рутера...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#5

Защо ще сваляш на юсб,защо не ползваш HDMI и директно от лаптопа си прехвърляш филма или целия браузър на телевизора?

Huawei P30
Цитирай
#6

Защото очевидно искам безжично... с HDMI е ясна работата.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

(2022-09-17, 08:22:16)vaso22 написа:  И аз съм минал през всички варианти. Все нещо имаше не както трябва. Накрая рутер с юсб и хард закачен към него. Най добрия вариант от всички. Кеф ти самба за локален достъп, кеф ти ФТП за отдалечен

Най-доброто решение! И аз съм на такъв вариант, като харда е SSD
Съдържанието го достъпвам от телефона където и да съм през File Manager +
Единият телевизор го достъпвам през компа и TP-Share, а другият през b-box и X-Plore или Kodi,
като през Kodi е една идея по-удобно
Цитирай
#8

Ясно да, ама се губи идеята на лесно, бързо и просто.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

Намерих това https://www.5kplayer.com/video-music-pla...indows.htm

Huawei P30
Цитирай
#10

(2022-09-17, 11:54:36)nowhere написа:  Ясно да, ама се губи идеята на лесно, бързо и просто.
Е то като пуснеш програмата на компа (тая на лг) Филипса не я ли вижда? Сложи си някакъв плеър на андроида, би трябвало да я вижда.
VLC, KODI, NOVA ... Може и вградения да видиш дали има мрежа. Би трябвало да вижда длна сървъра, който си пуснал за ЛГ.
Цитирай
#11

Заеби DNLA то на ТВ то си инсталираш ->VLC<-
На лаптопа /предполагам си Win 10/ си шерваш папката с филми.
Папка се шерва по този начин: ->Share folder<-

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#12

Така, когато щерна папка (smp) VLC-то я вижда, НО ми иска юзърнейм и парола и нямам идея какво да сложа, тъй като нямам парола на компютъра?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#13

Добре де. Шерни си папката с филми на компа. На телевизора някакъв плеар тип vlc, kodi, nplayer и т.н. И си готов. Vlc ги прави тия магарии. Имаше оправия но не помня точно как беше. Nplayer е доста добър. Пробвай го. Дори xplore file manager чете много филми и субс. Имаш вариант през коди или мовиан директно да гледаш торенти без сваляне. Наясно си предполагам
Цитирай
#14

Щом телевизора ти е с андроид си свали приложението filmplus. От него гледаш директно филмите онлайн и има бг субтитри. Ако случайно няма субтитри може да ги изтеглиш от друго място и да ги пуснеш. Аз се родих с това приложение.

https://filmplusapp.com

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

(2022-09-17, 14:01:47)nowhere написа:  Така, когато щерна папка (smp) VLC-то я вижда, НО ми иска юзърнейм и парола и нямам идея какво да сложа, тъй като нямам парола на компютъра?

Сложи си парола на юзъра който ползваш на лаптопа, ще може да достъпваш шернатата папка, ако те мързи всеки път да си пишеш паролата при стартиране на пс, използвай програмата Autologon v3.10 за да го направиш автоматично.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#16

Аз полвам VLC с шерната папка на компа с юзер и парола за компа и Jellyfin за децата, че е по Джелифън както казват те Smile

:: respect
Цитирай
#17

TVMOBiLi

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#18

Благодаря на висчки ви! Справих се с VLC-то и с FilmPlus, така че проблема е решен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)