Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си Хонор 50?
#1

Здравейте, старият ми телефон Nova 5T сдаде багажа и се чудя какво да взема при преподписване на договор с Yettel. По принцип отдавна се точа на Хонор 50, но не съм сигурна дали вече не е морално остарял, все пак излезе отдавна. Та общо взето търся нещо в средния клас с добри камери и живот на батерията, външен вид грам не ме вълнува, по-скоро да си "чини" парите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще споделя съвсем преки впечатления (лични) след 1 година с Nova 5T и още съвсем нов Honor 50, закупен наскоро от моя близка (при преподписване) и по мой съвет. Ако липсата на 5Г е синоним на морално остаряване - да, такъв е. Но по очевидни причини 4Г е определен плюс за огромна част от територията ни, 50-тицата всякак си "чини" парите не само по моему. Крачка напред е спрямо Nova 5T, дори повече.

Камерите са на познатото ниво, което щеше да е отлично, ако имаше OIS, но се справя никак не зле и без тази благинка. Дневните снимки са с чудесни цветове, особено пейзажните. Разбираемо по-слаби са нощните, с които не се справят и много по-скъпи и усилено рекламирани модели.

Като слабост - в потретен режим в доста (може би 4 от 10, условно) случаи камерата не зацепва от първото натискане. Явно е софтуерен проблем, защото в останалите режими си е в ред, включително и при видеото. Изключването на AI не повлиява върху написаното. Друго видяно от мен - в една от стаите при ползване лед осветление от конкретен тип (кухненска лента, установена с последователно изкючване) се забелязва трептене на екрана при снимане, което не се отразява на крайния резултат. При друго осветление не забелязах този бъг.

Може би ще се реши с ъпдейт, може и да не, не знам.

Качеството на изработка е отлично, но това не е ново за никого. Батерията доказва, че сравняването единствено по номинален капацитет не е критерий за повече или по-малко автономност.

В резюме личното ми мнение - в дадената ценова рамка можеш да си купиш солиден брой много по-нечинещи модели.
Цитирай
#3

Много благодаря за отговора, че малко ми бяха замаяли главата със Самсунг S21 FE. Все пак е по-новичък, но пък е и 6 гб, което не съм сигурна дали бих усетила, след като не играя игри. Не знам до колко е важно да е прахо и водоустойчив - Хонорът ги няма тези функции. Просто не знам до колко са "работещи"
Цитирай
#4

Не знам какво точно значи телефон да е водоустойчив, защото не съм се къпал с него, а и не мисля да го правя, макар и да имам такава защита. И часовникът ми на книга издържа до не знам каква дълбочина, но не възнамерявам да се гмуркам с него. Ако пък падна в някой водоем, едва ли ще ми е до телефона.

П.П. А защитата от прах е точно като вечния двигател - всеки говори за него, но никой не го е виждал. Ако някой намери начин за реална защита от праха, ще трябва да му връчат всички нобелови награди накуп.

С това не агитирам за апарата, само споделям видяното.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)