Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Само на мен ли S22Ultra ми идва твърде голям?
#1

Взех телефона преди около две седмици, смени верния ми и безпроблемен P30Pro след близо 3 год упореба. Идеята беше да е най доброто от андроид телефоните за 2022 г. Като го купувах без калъфче ми се стори с поносими размери и тегло. Но проблемите тепърва започваха, не се побира във всичките ми джобове, а ако се побере стърчи ужасно и като се наведа или карам колело острия ръб се впива в корема ми. Отделно този джоб в който е висва надолу. Също прави впечатление на околните и започнах да се оправдавам като първолак-ама те всички вече са така големи т. е. развих някакво притеснение от  вида му,вместо да ми е кеф да го показвам.  Друго, което ми е ужасно неприятно е съотношението м/у размери и тегло и живота на батерията, всички други тукмаци са с многократно по добър живот на батерията, един iphone 13 pro max има живот 12-13 часа с вкл.  екран, докато тук е 4-5,хайде с мъки 6 часа. Поради теглото си земята е като магнит за този апарат, постоянно се мъчи да падне, досега не съм изпускал телефон, но с този съм на ръба.
Споделете как се чувствате с вашите S22Ultra и как преодолявате посочените по горе негови  недостатъци

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • dodo_pv
Аксесоари
#2

Свиква се, и на мен ми беше десетина дни странно, без кейс се ядва иначе става доста голям, но това е положението

Galaxy S23 Ultra
#3

Същото е положението. Аз исках да взема по-голям телефон, за да правя максимално неща с екрана, ползвам сплит-скрийн много и прочее.

Но е супер голям и е първият телефон, който изпускам, никога досега не съм изпускал телефоните си, тоя вече за 4 месеца е падал над 10 пъти, за щастие на ламинат вкъщи и няма последствия. 

Напълно неуправляем с една ръка също. Ама какво да се прави наистина. Не е първият телефон, който е 6.7, 6.8, така че някой, който е имал предни подобни да каже в тоя ли има някакъв проблем или все пак си има граници такъв апарат колко голям може да е преди да стане труден за използване.
#4

Не ве,той да караше 10 часа екран ще преживеем размера,ще кажеш мъкна я тая тухла ,ама поне има батерия,а то.Как са успели самсунг да го направят толкова енергонеефективен този апарат?И друго ,софтуера спрямо П30Прото е назад,там имаше умно зареждане,засича кога ставаш и до един час преди ставане го държи на 80%,последния час го дозарежда до 100,много хитро.Аз понеже отдавна зареждам на безжични зарядни,го оставям на зарядното и сутринта го махам,много ме кефеше прото как в 23 го поставям,той до 1 го е заредил на 80% и чака,понеже ставам в 7 той в 6 започва да дозарежда до 100.Ултрата няма такова нещо,има едно малоумно ограничаване на зареждането до 80% все едно някой ще го ползва.Друго, прото имаше настройка премахване на шима,тук отново няма такова нещо.Не знам случайност ли е ,но откакто взех ултрата започнаха да ми сълзят очите,предполагам е от шима,дано свикнат,ама е дразнещо да няма такава настройка.Трето в къщи с прото винаги съм бил на пълен обхват 4G+ ,с ултрата съм една до две чертички надолу.Това телефон за 2 000 лв,срам.
В събота бях в технополис,разглеждах апаратите и много ми влезе в очи Motorola Edge 30 Fusion,лек-160 гр,тънък,с 4400 мач батерия,ярък 144 херцов екран ,50 мегапиксела камера,с живот на батерията, колкото ултрата.1300 лв.Истински луксозен ,бизнес телефон,не като ултрата с калъфче да го докарва на вид до А серията.Ако не свикна ще взема една такава моторола.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
#5

Лично на мен ми е перфектен, предишния ми беше Note 8, който си е същия размер и си тежи, смартфона заради големината си, още от Note 8, го нося винаги на външна кожена чанта през рамо и си има специално отделение джоб за бърз достъп до смартфона, така съм свикнал и не ми прави впечатление големината му и теглото на ултрата.

Така че ако носите удобна за вас чанта е решение на този проблем.

Относно батерията, покрай мои лични аксесоари, смартфона ми е винаги със включен нон-стоп, блутут, gps, мобилни данни, сърфиране, директен звуков стрийминг чрез COM DEX към слуховия ми апарат, гледане на филми през платформата на HBO Max по няколко часа, като батерията ми изкарва два дни, като на втория ден към 19 часа вече съм на 15% батерия, не знам какво толкова правите че за 6 часа ви спада батерията, трябва да проверите дали не сте качили зловредни приложения с големи консумациии скрити на заден план?

Относно зареждането, вземете си оригинално бързо зарядно 45W, ще се зарежда много бързо и с това ще ви се реши проблема със бързото зареждане и до 100%

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
#6

Айфона не е с двойно повече COT, а има едни 20% повече батерия на края на деня.

Проблема с размера ми е само дебелината, с тънък кейс е много приемливо положението в предвид, че всички модерни флагмани са големи или тежки или и двете. Дисплея изглежда по-голям от на всеки други нормален телефон и това оправдава донякъде неудобствата.

Обхвата и процентите на батерията не ги гледайте, типично за Самсунг и двете показват по техен си алгоритъм, който другите марки не ползват.

Относно зареждането отметката до 85% е всъщност много добре решение и единственото ако искаш да пазиш батерия. Относно зарядното се кушува само 25W оригиналното, защото зарежда всъщност с 30W, разлика с 45W почти никаква няма и тротълинга на заряда почва на около 24градуса, което значи че повечето мощност на малко топлично се реже така или иначе.
#7

Добре ми е, предните ми телефони бяха Note9 и Note10 +, преди това имах S7e, който беше относително малък на фона на старата ми Nokia 1520... Но пък аз съм едър човечец, над 190см...

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
#8

На мен също ми идва голям. Затова си взех S22+, но и той е огромен, джоба излиза с него. Много исках нормалния S22, именно заради размера, но тая батерия...

Ще се свикне все пак бях с S7 Edge допреди 10 дни

Alcatel OT 512/ Nokia 7250i/ Nokia 5300/ Nokia E66/ Nokia 5800/ Nokia X6 8GB/ Google Nexus S/ Samsung Galaxy Note II/ Samsung Galaxy S7 Edge/ Samsung Galaxy S22+ 256 GB
#9

(2022-09-26, 14:52:43)felipe написа:  и като се наведа или карам колело острия ръб се впива в корема ми...

Препоръчвам ви да наблегнете на колелото повече и да свалите корема  Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на Rand за това мнение:
  • Dowper
#10

При този размер няма свикване допълнително неудобство е правите ъгли на корпуса .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#11

Какво е това мрънкане, взел си голям телефон после голям бил, добро утро.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
#12

Кофтито е че телефона е дебеличък, а батерията кара колкото други телефони с тънък корпус. Успокоението е че с кейс ултрата стои равно на масата, а всички други продължават да си имат стърчащата камера,, с по-големите сензори вече е така.
Айфона е тънък, но камерата му стърчи тройно на s22u. Ръбовете мен лично не ме дразнят без да имам големи ръце дори.

И пак да го кажа, дисплея изглежда много по-голям от всичките ми стандартни 6,7" телефони заради по-голямата ширина и 19,3:0 пропорция, усещането при работа е много по-добро. Друг бонус е че видета не са грозно изрязани по заоблените ръбове на другите дисплеи.
В крайна сметка всички телефони от този клас са вече големи, тежки и дебели. Xiaomi 12S Ultra e дебел 14мм при при камерата, което е половината телефон реално. Айфона е по-тънък, но с 1-1,5мм по-дебел от S22U при камерите така че...

За който иска да намали мащабите - тънък черен кейс от Mega Device, супер разлика прави спрямо всичките спигени, оригинални и т.н.
#13

Аз съм със супертънко черно калъфче, поръчах и скин имитация на кожа от  easyskinz. Ще видя и с него как е. Действително, това, което най-много ме дразни е съотношението дебелина-живот на батерията, ако караше още поне 2 часа екран, щеше да е идеално балансиран телефон. Вчера завърших поредния ми експеримент, изкара 5ч и 30 мин екран на адаптивен режим и 3к резолюция, което не е идеално зле. Това което много ми харесва е че като му зададеш някое приложение да не го пипа и да го остави да си работи, в действителност става точно така. Много телефони като им зададеш същото след няколко дни затварят съответното приложение, което много дразни.
П. П. Вчера попаднах на това
[Изображение: sPtJGR.th.jpg]

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
#14

А от колко време имаш телефона @felipe

Galaxy S23 Ultra
#15

Аз мислех че са две, а реално се оказа, че го имам от 3 седмици.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
#16

Дай и малко време на батерията, поне при мен с времето става все по-добра, не ме интересува колко часа СОТ прави, уикенда в роуминг, изцяло на мобилни данни и мнооого снимки + отдаване на интернет и леки игрички докато се придвижвахме от обект на обект ми изкарваше деня без никакъв проблем, повече не мога да искам.

Galaxy S23 Ultra
#17

(2022-09-26, 18:09:49)100 написа:  Айфона не е с двойно повече COT, а има едни 20% повече батерия на края на деня.

Проблема с размера ми е само дебелината, с тънък кейс е много приемливо положението в предвид, че всички модерни флагмани са големи или тежки или и двете. Дисплея изглежда по-голям от на всеки други нормален телефон и това оправдава донякъде неудобствата.

Обхвата и процентите на батерията не ги гледайте, типично за Самсунг и двете показват по техен си алгоритъм, който другите марки не ползват.

Относно зареждането отметката до 85% е всъщност много добре решение и единственото ако искаш да пазиш батерия. Относно зарядното се кушува само 25W оригиналното, защото зарежда всъщност с 30W, разлика с 45W почти никаква няма и тротълинга на заряда почва на около 24градуса, което значи че повечето мощност на малко топлично се реже така или иначе. 


Пич в голяма заблуда си , да не е двойно повече времето, три пъти повече издържа батерията Big Grin . Дълги години бях на Самсунг но, вече ми писна от тяхните , батерии и минах Iphone и се Родих . 10 часа сот съм правил 7 часа от който ,съм играл игри без да ограничавам нищо. Даже бях качил 2?пъти резултатът тук, но модераторът го свали и даже ми отправиха предупреждение за спам . Ако някой иска да го види бих му го пратил . И ако има Андроид телефон, който прави 10 часа сот ,7 от които ,играе игра на 120 херца , да дойде да ми се обади.

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



#18

Аз не нося телефони по джобове и винаги ги ползвам с две ръце - затова не са ми нито големи, нито неудобни. Грозен и нефункционален ми е новия Flip Case, с отвратителен евтинеещ дизайн, но това да му е кусурът. И дебеличък е телефонът с него, но за мен проблемен е само дизайна в това отношение. Телефонът без кейс ми харесва адски много.

Това е и първия ми телефон изобщо, който държи тоооолкова много - при едно и също потребление. Преди него ползвах S21 Ultra, преди него Note 10+. Обичайно, като сетвам нов телефон ограничавам процеси, които не ми носят полза. Сега смених телефона в доста екстремен момент и нямах време да се занимава, Само прехвърлих всичко със Smart Switch и оставих другото за после. После нямах време, но като виждам как държи - не смея да пипна нещо - да не разваля магията.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, vladofena
#19

(2022-09-27, 19:21:46)divna написа:   После нямах време, но като виждам как държи - не смея да пипна нещо - да не разваля магията.

Какво точно имаш предвид с това ?

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
#20

Цитат:Пич в голяма заблуда си , да не е двойно повече времето, три пъти повече издържа батерията Big Grin . Дълги години бях на Самсунг но, вече ми писна от тяхните , батерии и минах Iphone и се Родих . 10 часа сот съм правил 7 часа от който ,съм играл игри без да ограничавам нищо. Даже бях качил 2?пъти резултатът тук, но модераторът го свали и даже ми отправиха предупреждение за спам . Ако някой иска да го види бих му го пратил . И ако има Андроид телефон, който прави 10 часа сот ,7 от които ,играе игра на 120 херца , да дойде да ми се обади.

Наскоро пуснах резултат от ултрата на по-ниска резолюция около 9часа сот, в които имаше също часове игра. Повече няма да повторя за да направя скрийн, защото нормалното ми е под 2ч екран на ден, но идеята ми е че COT-a варира от 3ч до 9ч според зависи какво правиш. 
Айфона разбира се има по-добрата батерия, но ако започнеш да го ползваш със среден и висок товар разликата е точно колкото всички онлайн тестове показват - ултрата умира, айфона има оставащи 20 до 25% батерия. А отделно COT-a, не помня как се казваше при ябълките, но не се гледа от общата цифра, защото последната просто е грешна, трябва на интервали от графиката да си сметнеш колко точно е.

Ако батерията ти е най-важното нещо на света избора е ясен, в противен случай избора все още е андраид-ябълка. S22U e много близо до останалите андроид флагмани и се зарежда с 40мин по-бързо от айфона, което е доста стабилен фактор също. Реалистично погледнато не знам в какъв случай и как избобщо някой прави 10часа екран в рамките на деня.....как става физически това нещо се питам аз??  Всеки телефон, който издържа 4-5ч трябва да е достатъчен в 99% от случаите и избора да не се определя само от батерията.

Голямата ирония е че тази година оплакванията при ябълките точно на тема батерия са в пик-а си, на хартия хардуера и софтуера обещават рекорди, а на практика май вървят назад нещата.....както стана и с нашия модел донякъде...
#21

(2022-09-27, 20:54:11)100 написа:  Наскоро пуснах резултат от ултрата на по-ниска резолюция около 9часа сот, в които имаше също часове игра. Повече няма да повторя за да направя скрийн, защото нормалното ми е под 2ч екран на ден, но идеята ми е че COT-a варира от 3ч до 9ч според зависи какво правиш. 
Айфона разбира се има по-добрата батерия, но ако започнеш да го ползваш със среден и висок товар разликата е точно колкото всички онлайн тестове показват - ултрата умира, айфона има оставащи 20 до 25% батерия. А отделно COT-a, не помня как се казваше при ябълките, но не се гледа от общата цифра, защото последната просто е грешна, трябва на интервали от графиката да си сметнеш колко точно е.

Ако батерията ти е най-важното нещо на света избора е ясен, в противен случай избора все още е андраид-ябълка. S22U e много близо до останалите андроид флагмани и се зарежда с 40мин по-бързо от айфона, което е доста стабилен фактор също. Реалистично погледнато не знам в какъв случай и как избобщо някой прави 10часа екран в рамките на деня.....как става физически това нещо се питам аз??  Всеки телефон, който издържа 4-5ч трябва да е достатъчен в 99% от случаите и избора да не се определя само от батерията.

Голямата ирония е че тази година оплакванията при ябълките точно на тема батерия са в пик-а си, на хартия хардуера и софтуера обещават рекорди, а на практика май вървят назад нещата.....както стана и с нашия модел донякъде...

Няма да влизам в излишни спорове , но съм имал и двата телефона , и разликата в батерията и всичко останало е осезаема . камерата видеото е в пъти по-добро , батерия ,дисплей , като реализам . Аз съм фен на марката Samsung , от както съществува сигурно , но щом вече мен ме отблъснаха с простотията и не доизкусурените си неща просто прави си сметка , и това където го говориш за батерията са пълни глупости , С22 утра ми умираше докато съм на работа , понеже почти няма обхват там и с малко ползване едвам докарваше 4 часа , а с IPhone ми остават 40-50 процента не 20 . Единственото в което го превъзхожда е с нощните снимки , нищо друго . При iPhone са по-малко функциите от С22 ултра , но всичко работи както трябва . Относно че е имало оплювания на батерията няма такъв филм . Или явно е ти се иска да е има незнам .Не съм чул и видял някой да се оплаче от живота на батерията на iPhone 13 Pro Max . Като си купиш , може да коментираш . И ти ми казваш че на по ниска резолюция си изкарал 9 часа сот и с пестене на енергията сигурно , и кви ли не други орязвания . Аз ти казвам че без да правя нищо.  Без нищо да изключвам съм ги правил 9:44 мин . И всичко да ми изключиш на тоя Самсунг пак няма да ги направи .Просто не си опимизират андроида , тяхна Ui е пълна боза също . И виж , ако човек е обективен и не си криви душат , сам може да види колко проблема има с двата телефона и ще разбера , че Самсунг от 5,6 години не струва . С22 утра проблем с камерата имаше , замазва яко след  20х зоом , батерията леща , диспеят се появяват   черти ,нз какво , звука от предишните години и по-зле, проблем с дъното и много други, има достъчно теми във форума , Еми няма го това при IPhon, нали за 13 pro max , казвам за другите не мога да кажа.И да най важното в един телефон винаги е била батерията .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



#22

(2022-09-27, 20:48:58)vladofena написа:  Какво точно имаш предвид с това ?

Най-дълго време ми изкарва с едно зареждане от телефоните, които съм ползвала. Заслугата не е съвсем моя. Обичайно на нов телефон изключвам това - онова. Сега със Smart Switch ми се прехвърлиха настройките от предния телефон и след това той сам се е оптимизирал. Реших нищо да не донастройвам ръчно, за да не прецакам нещо  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
#23

Абсолютно безсмислена тема и пак се почват сравнения с други марки и накрая ключ. Не знам защо се "хабите" само. Как така се прави 10 часа СОТ ОMG, работа или личен живот нямате ли си да стойте 10 часа на телефона на ден.
[-] 6 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • dodo_pv, Dowper, i770514, ickopicko, Rand, venko1407
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)