Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S23 - слухове, спецификации, коментари
#1

Слуховете за новата серия вече започнаха с рендъри, разкриващи дизайна на Galaxy S23/Galaxy S23+ и премиум модела Galaxy S23 Ultra. Трите устройства от серията вече попаднаха в базата данни на 3C регулаторите в Китай.

[Изображение: Samsung-Galaxy-S23-2.jpg]

Очаква се, че Galaxy S23 и S23+ да предложат променен дизайн - новата визия предвижда премахване на плочката за основната камера и обективите да се подават директно от задния панел, също като при S22 Ultra (и S23 Ultra).  Дисплеят на S23+ ще бъде плосък и с диагонал от 6.6", а размерите му ще са близки до тези на S22+, ще бъде изграден върху Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (въпреки че в някои устройства ще има и Exynos 2300). Тройният модул на камерата ще предложи сензори с 50, 12 (с ултра-широкоъгълен обектив) и 10 мегапиксела (с телефотообектив). Предната камера ще има 12-мегапикселов сензор. Възможните капацитети на паметта са 8/128 и 12/256 GB.

[Изображение: GALAXY-S23-ULTRA-5-K2-scaled.webp]

Galaxy S23 Ultra вероятно ще е доста сходен с S22 Ultra, като се очаква да запази диагонала на екрана си около 6.8", като двете страни на корпуса му ще имат по-лека извивка. Очаква се моделът да е първият за компанията с 200 МР сензор и ще се базира на необявения все още премиум чипсет Snapdragon 8 Gen 2. Основната камера ще има същото оформление като в Galaxy S22 Ultra, но около двата малки отвора от дясната страна вече няма да има пръстени и те ще са на нивото на задния панел, като другите три камери ще са обградени с по-големи пръстени, а иначе металната рамка на корпуса няма да е толкова извита. Отново се очаква да бъде добавен и стилус S Pen.
Засега това са само първите изображения на очакваната нова серия на Samsung и тепърва предстои да се видят още много кадри и детайли за нея, като не е изключено някои детали да бъдат различни във финалните устройства.

Източник (1),(2)

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Според източника капацитетът на батерията на Galaxy S23 ще бъде 3900 mAh. Galaxy S23 + ще получи батерия с обем 4700 mAh (200 mAh повече от сегашния модел), а Galaxy S23 Ultra ще запази батерия, подобна на предшественика си (5000 mAh).

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-56033.php

 
Цитирай
#3

Очаква се Samsung Galaxy S23 Ultra да излезе с плосък екран.
[Изображение: image-1-large.png]

 
Цитирай
#4

Ами по-добре да е така, не са малко случаите на ударедни точно в извивката телефони, и от нея тръгва към целия екран , който е безумно скъп за смяна.
Мина им модата на извитите, и аз им се кефих, но така и поставянето на протектор ще е по-лесно, а и като изключим флагманската серия на Xiaomi и при тях всичко вече е с "плосък екран".

А това на рендъра се надявам да не е истина, S23 е замязал на някое 200-левово A/M серия, от типа A03...
Цитирай
#5

Galaxy S23 серията ще е налична в четири нюанса, а именно Beige, Black, Green и Light Pink.

https://digital.bg/samsung-galaxy-s23-%d...%b2%d1%8f/

 
Цитирай
#6

(2022-10-06, 08:59:18)NoMaD написа:  Очаква се Samsung Galaxy S23 Ultra да излезе с плосък екран.

Слуховете за плосък екран и Snapdragon на всички пазари са вече серийни слухове. Самсунг са упорити, а продажбите вървят, застраховките на телефоните също, феновете се успокояват, че ЕскиМоса не е чак толкова зле, така че не виждам причина да сменят стратегията.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#7

Никога не съм застраховал телефон. Мой приятел беше застраховал неговия преди време (Vivacom бяха още оранжеви) P30 Pro и го изтърва. Не беше голяма пукнатина, но нали има застраховка. Хем плащаш месечни вноски за тая застраховка, хем му поискаха някакво самоучастие , дето беше колкото екрана и то ги сметнем излезе по-скъпо по застраховка отколкото в кварталния сервиз, където не е един или два телефона са правили и винаги са били на ниво - не мога да кажа лошо за работата им, и гаранция дават.

То голямата застраховка, дето я плащаш и после пак си плащаш. Освен задължителните, нищо не съм застраховал. А и имотите, по 20-30 лева на година и толкова им имам и вярва, ще изгорим живи и стотинка няма да дадат без съдебен процес, дето ще излезе златен. Застраховките са бизнес. Най-излишните пари са ми тези за застраховка. Аз разбирам застраховка като се счупи да го оправят безплатно, защото съм платил полица, не да плащам, да плащам и после пак да плащам. За какъв... ми е тая застраховка?
Цитирай
#8

В Китай вече стартираха продажбите на калъфи за S23, S23 Plus и S23 Ultra. Ето как изглеждат те. Вижда се, че и трите модела, Galaxy S23, Galaxy S23+ (грешно е изписан S23 Pro) и Galaxy S23 Ultra, ще имат вертикално разположени сензори на камерите си, без плочка около тях.

 
Цитирай
#9

Те пък и точните мерки ли имат вече....?
Че и кейсове вече се произвеждат, а има поне още 4 месеца до представянето...
Цитирай
#10

Samsung Galaxy S23 с чипсет Snapdragon 8 Gen 2 за първи път се появи на Geekbench. Според теста производителността по сравнение със Snapdragon 8 Gen 1 се е увеличила с 14%.
[Изображение: galaxy-S23-geekbench-large.jpg]
Източник

 
Цитирай
#11

Samsung Galaxy S23 се очаква да предложи:
- 6.1" FHD+ sAMOLED, 120Hz
- Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC
- Rear Cam: 50MP (OIS) + 12MP (UW) + 10MP (Tele)
- Front Cam: 10MP
- 8GB RAM
- 128/256GB storage
- Android 13, OneUI 5
- 3,900mAh battery, 25W wired, 15W wireless charging
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Т.е. Ultra-та ще стане 200MP, Samsung S23 ще преповтори S22 само, че вместо остров на камерите ще имаме кръгове, както е при S22 Ultra.
Цитирай
#13

(2022-10-18, 17:56:44)Ivanov_1994 написа:  Т.е. Ultra-та ще стане 200MP, Samsung S23 ще преповтори S22 само, че вместо остров на камерите ще имаме кръгове, както е при S22 Ultra.

И сигурно доста по-висока цена.
Цитирай
#14

Производството на компоненти така или иначе е скочило, предполагам е нормално. S20 Ultra за едните 128GB беше над 2700 лв. като тръгна, та нищо чудно и S23 Ultra да е на тази цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Съдейки по калъфите, разликата между серията Galaxy S22 и серията Galaxy S23 ще е минимална.

[Изображение: image-4-large.png]

 
Цитирай
#16

Мисля като излезе да pre-order-на един S23+ отново, писалки не ми трябват така, че ще се въздържа от Ultra-та. Харесвах Ultra моделите (двата...) докато не станаха на Note. Просто това ръбато грамадно нещо не ми е по вкуса... ще видя сравнения с новия 200MP сензор и ако е голяма разлика мога да размисля, ако ще е като тази година спокойно мога да взема Plus-а. Трета поредна година малките снимат по-добре от 108MP-ите Ultra модели. Дано все пак Ultra-та си заслужи името догодина и да снима както трябва. Пуснали са още един сензор - HPX, което ми напомня за HMX от S20 Ultra но е по-малък от HP1 така, че по-скоро ще е друг сензора, спряга се HP2 който не е оповестен.

Силно се надявам да не са верни слуховете и догодина да си получим Exynos 2300.
Цитирай
#17

Това сигурно са спецификациите на S23 за американския пазар. За Европа отново ще са недъгавите ексинос-и.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#18

Дай боже Exynos викам аз но всеки с предпочитанията си. Гледам Gen 1+ дето е на TSMC няма голяма разлика от Samsung-ския Gen 1 - печка като печка. Идва зима, взимайте огненото драконче. Не ви трябват ръкавици.

Изглежда разликите ще са минимални а се радвам, че ще скосят извивките на Ultra-ta... ако стигнат нивото на S20/S21 Ultra, което е минимална извивка (или направо не ги разкарат) ще е страхотно. Едно 2.5D стъкло е достатъчно макар, че flat дизайна от S22 е страхотен и без никакви извивки ще да е най-добре. Ще видим...
Цитирай
#19

(2022-10-23, 14:32:19)Ivanov_1994 написа:  Дай боже Exynos викам аз но всеки с предпочитанията си. Гледам Gen 1+ дето е на TSMC няма голяма разлика от Samsung-ския Gen 1 - печка като печка. Идва зима, взимайте огненото драконче. Не ви трябват ръкавици.

Откак взех Флип 4 на жената, спряхме климатици, отрязахме радиаторите на ТЕЦ-а, чак от Топлофикация пратиха делегация с две агнета, за да ни върнат обратно и да разберат какво е това чудо...

Вярно, жената игри не играе и бенчове не върти, ама и глупости не ходи да пише...

Gen 1+ си е много харен и за тая мизерна батерия бая държи. Но, за успокоение на феновете, най-вероятно за Европа ще е недъгавия еСкимос.



Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

(2022-10-25, 07:58:19)kayovas написа:  Откак взех Флип 4 на жената, спряхме климатици, отрязахме радиаторите на ТЕЦ-а, чак от Топлофикация пратиха делегация с две агнета, за да ни върнат обратно и да разберат какво е това чудо...

Вярно, жената игри не играе и бенчове не върти, ама и глупости не ходи да пише...

Gen 1+ си е много харен и за тая мизерна батерия бая държи. Но, за успокоение на феновете, най-вероятно за Европа ще е недъгавия еСкимос.



Изпратено от мобилния в движение

Нали ви виждам прехваления дракон... дрейн на поразия, два пъти повече дрейн в стендбай , нито обхвата е по-добре с него, грее повече и никога за толкова години ексинос от както има 120хз (3 години вече) не е дропвал на 60 заради прегряване. Прехваления ви дракон...
Цитирай
#21

Колега, толкова е зле процесора, че корейците го крият, като го ползват само на техния роден пазар, както и в Щатите, които са им най-големия пазар + още такива маловажни пазари. Освен това, за да не се срамят пред чужденците, слагат Snapdragon-a и в най-скъпите си телефони, защото не се купуват много-много.

После, подлите корейци крият потресаващите резултати в маса тестове, в които показва по-добра енергоефективност в сравнение с 8 Ген 1. 

За капак, жена ми ползва телефон с 3700 mAh батерия средно 3 дни, с 3-4 часа SoT. Налага се да ползва ръкавици, заради греенето, ама нали е жена, свиква с всичко. Толкова тънък телефон с такъв процесор не може да не грее като за световно!

Щеше да е друго, ако бяха сложили митичния еСкимос, който пазят само за VIP потребители в пазари като България. Но то не може всичко! Между другото, Флип 4 е първият телефон от много време насам на Самсунг, който купувам. Причината е точно заради политиката на Samsung с двата процесора. Последния телефон на компанията, който ползвах беше Galaxy S2. 

Много ми се иска да има избор между процесорите в Европа и да видим какво ще се предпочете.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • ganchev, stenlius
Цитирай
#22

(2022-10-25, 11:10:26)kayovas написа:  Колега, толкова е зле процесора, че корейците го крият, като го ползват само на техния роден пазар, както и в Щатите, които са им най-големия пазар + още такива маловажни пазари.
.............
Последния телефон на компанията, който ползвах беше Galaxy S2. 

Много ми се иска да има избор между процесорите в Европа и да видим какво ще се предпочете.

90% от този и горния ти пост са от типа "махленски клюки". Не си ползвал Самсунг от 10 години (пишеш, че от S2 не си ползвал техен модел), а твърдиш, че Exynos не струвал. Със същия успех и аз мога да твърдя, че Volkswagen са пълни боклуци, защото преди 11 години имах един и ставаше само за курник.
Между последните модели на Exynos и Snapdragon няма разлики.
В САЩ Самсунг ползват Snapdragon за всичките си модели, заради патентни споразумения с Qualcomm, а не заради изсмукани от пръстите ти твърдения.
Щом ти е кеф, ползвай си прехваления Дракон, но не пиши лъжи.
Иначе ще е най добре да се предлагат S сериите в Европа с Exynos и Snapdragon и всеки сам да си избира.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, scorceni
Цитирай
#23

(2022-10-25, 13:08:33)milss написа:  90% от този и горния ти пост са от типа "махленски клюки". Не си ползвал Самсунг от 10 години (пишеш, че от S2 не си ползвал техен модел), а твърдиш, че Exynos не струвал. Със същия успех и аз мога да твърдя, че Volkswagen са пълни боклуци, защото преди 11 години имах един и ставаше само за курник.
Между последните модели на Exynos и Snapdragon няма разлики.
В САЩ Самсунг ползват Snapdragon за всичките си модели, заради патентни споразумения с Qualcomm, а не заради изсмукани от пръстите ти твърдения.
Щом ти е кеф, ползвай си прехваления Дракон, но не пиши лъжи.
Иначе ще е най добре да се предлагат S сериите в Европа с Exynos и Snapdragon и всеки сам да си избира.

Точно така е, аз съм имал последователно S20 Plus>S20 Ultra>S21 Ultra>S22 Plus, т.е. минах през Exynos 990, 2100, 2200. Като изключим 990, който не беше на нивото на 865 всичко му беше прекрасно. Единствено при гейминг тротълинга дропваше фреймове но ако не си геймър (като мен) ти се абсолютно все тая, няма разлика. 2100 и 2200 работят прекрасно. 

Не им знам умрелите тестове, аз на клипове ли да вярвам или на очите си - горящ дрейнващ дракон и доста по-икономичен студен ексинос. Ми това е пред очите ми, това виждам. И да, имат споразумения с Qualcomm.

Иначе както беше S20 FE - да ги има и двата варианта пък който както иска. Аз държа на ексинос.
Цитирай
#24

Колеги, позволете да обобщя и сведа ситуацията до 2 факта:
1. Samsung използват Snapdragon на родния си пазар, както и в Щатите, които са им най-големия пазар.
2. За най-скъпата си Z-серия също използват Snapdragon.

Надали постъпват така, защото пазят по-добрия процесор за Европейския и други пазари.
Тая година Exynos се доближи и изравни със Snapdragon, защото... последния беше правен на техните поточни линии. Gen 1 + се прави от TSMC и Samsung веднага го използваха във Z-серията, заради енергоефективността. Ако Exynos-ът се доближаваше до Gen 1 +, него щяха да сложат в най-скъпата серия телефони, при това със сравнително малки батерии за размера на екраните, които предлагат.

Ако следващото поколение Exynos е по-добър от Snapdragon, нямам съмнение, че ще бъде използван във S- и Z-сериите за Корея и за Щатите. Ние ще получим по-слабия процесор.

За мен няма спор, защото фактите са повече от красноречиви и говорят сами за себе си. В момента у дома има 2 премиум устройства на Samsung, като и двете са с по-добрия процесор. Личен принцип ми е, че, ако ще плащам за премиум устройство, то искам да получа най-доброто, а не втора ръка. Ако цената беше по-ниска на Exynos-телефоните, тогава положението щеше да е различно.

При еднаква цена искам най-доброто, защото моите пари не са по-различни от парите на един кореец или американец. Всичко друго приемам за "цакане с топла бира". Имам навика да си отстоявам правата на потребител и нямам навика да правя компромиси, когато става въпрос за пари.

От мен толкова по темата. Ще се включа когато S23 Ultra се пусне с Exynos за нашия пазар. Ще бъда много (приятно) изненадан, ако получим по-добрия процесор. Не виждам причина Samsung да го направят, виждам, че потребителите купуват, при това се самоубеждават, че проблем няма.

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Be6i4, dyaneff, Victormihov
Цитирай
#25

(2022-10-25, 09:47:05)Ivanov_1994 написа:  Нали ви виждам прехваления дракон... дрейн на поразия, два пъти повече дрейн в стендбай , нито обхвата е по-добре с него, грее повече и никога за толкова години ексинос от както има 120хз (3 години вече) не е дропвал на 60 заради прегряване. Прехваления ви дракон...
Тази статия я бях качил още при представянето на S22,определено има разлика в силата на сигнала при двата процесора.Тук сравняват S22 Snapdragan и Tensor който е с модем Samsung.
Цитат:Голяма част от констатациите в този анализ са почти обратното на това, което беше открито в Pixel 6 Pro на Google. Това устройство, със своя Samsung модем и Tensor процесор, изостава много на хартия и на практика има много собственици на Pixel 6, които са забелязали, че силата на връзката не е толкова добра за сравнение, особено в области с по-слаб сигнал.

Тъй като Google не може да направи никакви въздействащи промени чрез софтуера към неговото съществуващо, това означава, че компанията наистина трябва да се засили за Pixel 7 и бъдещите устройства, задвижвани от Tensor. Samsung и Qualcomm ясно измислиха формулата за свързаност от най-високо ниво, както се вижда от Galaxy S22 Ultra, а за мнозина това е точка за продажба, която Google в момента не може да съчетае.
https://9to5google.com/2022/02/14/galaxy...-analysis/

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)