Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Електронна книга... Коя и откъде?
#1

Здравейте!
Искам да закупя електронна книга за щерката. Четох и се загубих в информацията от нета.
Като че ли най-много ми допадна PocketBook Era
Някой запознат ли е дали при покупка от muziker се дължат мита, ддс и т.н.
В момента в muziker, PocketBook 700 Era Sunset Copper, е на промо 460лв. У нас се продава за 599лв Bu
Варианта с 16GB у нас е на цена 459-489лв, което е що годе нормална цена за модела,
но модела с 64GB е с много надута цена
Другото което се питам дали е удачно заради гаранцията, но пък разликата не е малка
Другият вариант е да взема 16GB версия от БГ за 459лв
Или Kobo Libra 2, която е със същият дисплей и даже имал по-добър контраст от Покета,
като по форумите предполагат, че може да е заради недраскаемото покритие на Покета.
Само че греда, Libra 2 не откривам никъде налична
Сега ще се разходя до техноград, колкото да придобия реална представа.
Иначе там цените на двете версии са надути
Цитирай
Аксесоари
#2

Единственото, което според мен си заслужава е Kindle Paperwhite 2021 6.8" 8GB - на промо 80-89 EUR от amazon.de или 230-240 лв тук от ОЛХ. По-добро съотношение цена/качество за четене на електронни книги не предлага никой друг четец на пазара...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Иска ми се книгата да има ePub, а Киндълите май нямат
Знам че може да се конвертира формата, но си е играчка
Гледам че имат обаче unprotected MOBI, така че може и да стане за книги от Читанката

А 8GB не е ли малка памет?
Защото по-евтиния ERA е с 16GB и тъкмо се чудя дали няма да е достатъчно,
за да не се занимавам да поръчвам 64GB версия
Цитирай
#4

Никаква играчка не е - за 20 книги на нормален компютър отнема около минута. Аз ги конвертирам или свалям директно в .mobi, Киндъла го чете директно. А и ще пускат съпорт на epub уж в края на тази година, макар и през send to Kindle функцията.
За паметта - 8GB, са достъпни около 5.6GB - това са около 7000 книги едновременно примерно според сметките на Амазон... или 500-800 книги ако има и някои по-обемисти и тежки между тях. Ако ще се четат големи PDF-и - Киндъла не е най-доброто у-во, но за електронни книги е най-доброто за мен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

За 10 годишно дете е и ми се иска да си сваля сама без да конвертира
А чете ли книги на кирилица, че нещо мярнах в нета
Също нещо за появяващи се реклами четох
Цитирай
#6

Да добавя, че Amazon се отказаха от формат mobi още август, тази година и се насочиха към epub.
Иначе, ако читанка ще е главният източник на книги, то имат цялата (или почти цялата си библиотека) и в mobi формат.
Аз също ползвам kindle и бих го препоръчал. Чете кирилица без проблем. Относно рекламите, човек може да си купи kindle, показващ реклами или такъв без реклами (има известна разлика в цената). Може да си купи и такъв с реклами и после да си плати, за да бъдат премахнати. Моят kindle (вече доста стар модел) е с реклами, но те с нищо не ми пречат, появяват се когато не ползвам четеца (т.е. под формата на screensaver) или в малка част, долу на дисплея, когато съм в менюто. Никога не съм виждал реклама по време на четене.
Качвам книги като закача kindle-а с кабел към компютъра или като ги пращам през мейла (след това той сам си ги синхронизира веднага, ако има wi-fi или щом се върже към такъв, моят е без вграден SIM).


Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#7

(2022-10-06, 14:01:44)solo5 написа:  За 10 годишно дете е и ми се иска да си сваля сама без да конвертира
А чете ли книги на кирилица, че нещо мярнах в нета
Също нещо за появяващи се реклами четох

По-евтините версии са с реклами. Рекламите изчезват ако четеца не се ползва онлайн - т.е. се държи на самолетен режим примерно. Има и parental control и може да се забрани достъпът до Amazon cloud услугите. Аз моят го ползвам по този начин и реклами има само първите 1-2 дни след като мина онлайн за да проверя за ъпдейт (нещо което правя през 4-5 месеца).
Екранът, бързината, регулируемата подсветка и водоустойчивост/качество са топ. Животът на батерията е повече от отличен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Ходих то Технополис да пипна някой четец на живо
Pocket Era ми се стори много малък като размер, макар че е близък до този на Paperwhite 2021
Някак си странно ми стоеше в ръката
Киндъла заради рамките изглеждаше по-голям и една идея по-удобен
Обаче като видях InkPad 3 разбрах, че това е точният размер
7,8" вече се усеща като книга
Малко се наших от Технополиса, но няма всеки ден да купувам такава джаджа
Купих го на промо за 469,00лв + калъф за 51,99лв
Като погледнах сега цените в сайта на pocket българия четец+кейс щеше да ми излезе точно 483,00лв  Visslar 
Ама не ми се чакаше и исках да изненадам щерката като се върне от училище Big Grin
Цитирай
#9

Аз си пращам epub файловете по E-mail към адреса на Kindle четеца. Всеки може да се справи с това.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#10

Това е стандартна процедура за всички четци.

(2022-10-06, 16:07:46)solo5 написа:  Обаче като видях InkPad 3 разбрах, че това е точният размер
7,8" вече се усеща като книга
Малко се наших от Технополиса, но няма всеки ден да купувам такава джаджа
И аз имам такъв и съм супердоволен.
Със здраве да се ползва.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#11

Мерси!
И щерката е много доволна
Много удобен размер е, а и като характеристики и усещане е супер
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)