Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса относно SMS-и
#1

Здравейте. Ползвам xiaomi mi6 .
От известно време получавам SMS-и за които не мога по никакъв начин да видя от кой номер са пратени, за да вкарам тоя номер в blacklist.
Днес инсталирах една програмка ,която се занимава точно с това и вкарах директно съобщението.
След това виждам, че някакво съобщение от виваком и от банката , също са отишли в блокираните.
И реално аз пак не виждам кой номер точно блокирам.
Отделно телефона си има блаклист за номера и си работи доста добре, но за SMS-и няма.
Как мога да процедирам? Странно но като търся в интернет "как да разбера номера който ми праща SMS" не се намират страници в които това да е поставен въпрос. Пак ли само аз имам такъв проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да се блокират СМС и от номера които не виждат,трябва да се ползва Messages,става като отвориш да видиш СМС си те,без да го отваряш,просто маркираш със задържане,да се отбележи,от горе в дясно 3 те точки излиза опция блокирай.Може и това да се използва Hiya: Spam Blocker & Caller ID

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#3

(2022-10-06, 18:24:17)DoryanY написа:  Може да се блокират СМС и от номера които не виждат,трябва да се ползва Messages,става като отвориш да видиш СМС си те,без да го отваряш,просто маркираш със задържане,да се отбележи,от горе в дясно 3 те точки излиза опция блокирай.Може и това да се използва Hiya: Spam Blocker & Caller ID
При маркиране със задържане , имам възможност само да го трия . Горе в дясно не излизат три точки - просто нямам други опции освен да го трия.
Цитирай
#4

Ето на google messages.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#5

Не знам защо "вашите" ( това което ми показваш и всичко което намирам в интернет) менюта на съобщенията изглеждат така. Моето изглежда ето така .
Никакви три точки , никаква възможност за блокиране и прочие. Телефона ми пристигна така, това му е дефолтската програма за SMS-и. Винаги съм я ползвал така.

Предполагам, че трябва да инсталирам приложението google messages . Инсталирах го и му казах съобщенията да минават през него. Сега вече имам тези менюта. Странно защо е нужно да правя нещо. Мислех си че трябва да си има такава функция ... както и да е .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Е ми явно си я нямат. Толкова са и програмисти...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)