Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7/Pixel 7 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: unnamed-7.jpg]

Pixel 7 Pro е по-големият модел, разполагащ с 6.7" LTPO OLED дисплей с Quad HD+ резолюция от 1440 х 3120 пиксела за гъстота на точките от 512 ppi. Екранът има динамично опресняване от 10 до 120 Hz и е с 25% по-ярък, с пикова яркост от 1500 нита.

[Изображение: unnamed-9.jpg]

[Изображение: unnamed-2.jpg]

Дисплеят и задният панел на Pixel 7 Pro са защитени с Gorilla Glass Victus и има висока защита от прах и вода IP68. Рамката е от полиран алуминий.
Селфи камерата е изрязана централно в дисплея и е с 10.8 МР резолюция, има бленда f/2.2, размер на пикселите 1.22 μm и обхват от 92.8 градуса.
По-надолу в екрана е интегриран скенерът за пръстови отпечатъци, а има и сканираща лицето технология за заключване. Google обяви, че смартфоните им на по-късен етап ще предлагат и безплатен достъп до VPN от Google One.

[Изображение: unnamed-10.jpg]

Основната камера на Pixel 7 Pro е тройна. Тя залага на 50 МР основен сензор с размер на пикселите от 1.2 μm, бленда f/1.85, OIS + EIS и технология за обединяване на 4 пиксела в 1. Втората камера е 12 МР с ултраширок обхват и автофокус за макро снимки от 3 см разстояние до обекта. Тя е с по-широк обхват от тази на Pixel 6 Pro - вече 125.8 градуса, има бленда f/2.2 и 1.25 μm размер на пикселите. Третата камера е 48 МР с телеобектив за 5-кратен оптичен и до 30 пъти цифров зуум.

[Изображение: unnamed-8.jpg]

Конфигурацията при Pixel 7 Pro залага на чипсета Tensor G2 на Google, произведен по 4нм процес от Samsung, който включва миналогодишния процесор, но на по-висока честота, както и подобрена графика Mali-G710 MC10. Чипсетът е значително по-добър в изчисленията в сферата на машинното самообучение (до 60%), които са и по-енергоефективни (до 20%). Налице са 12 GB LPDDR5 RAM и 128/256 UFS 3.1 вградена памет.
Батерията на Pixel 7 Pro е с капацитет 5000 mAh и обещава безпроблемно издържане на 24 часа или до 72 часа в пестящ режим. Поддържа се бързо жично зареждане, безжично и обърнато безжично зареждане.

[Изображение: Fe-ZIJJya-UAA4j-JE.jpg]

Цената на Pixel 7 Pro е 899 евро за 128 GB и 999 евро за 256 GB. Предлага се в три цвята - Hazel, Snow и Obsidian.

[Изображение: unnamed.jpg]

Pixel 7 е по-компактният и една идея по-опростен модел, но и за мен по-добрият избор, ако държите да похарчите парите си разумно. Цената му започва от 649 евро (749 евро за 256 GB).

[Изображение: unnamed-6.jpg]

[Изображение: unnamed-5.jpg]

Основните разлики са в по-малкия дисплей с 6.4" диагонал, по-ниска Full HD+ резолюция (416 ppi), яркост до 1400 нита и 90 Hz опресняване (не е LTPO). Съответно батерията също е по-малка - 4355 mAh, въпреки че Google обещава еднакъв живот и при двата. Камерата на Pixel 7 е двойна и не включва 48 МР сензор за 5х оптично приближение, а разчита на подкрепения софтуерно Super Res Zoom. Ултрашироката камера тук не е получила ъпгрейда на Pixel 7 Pro и е като миналогодишната - 12 MP сензор, 114 градуса обхват и фиксиран фокус.

[Изображение: Fe-ZIIl8a-AAA34-Qh.jpg]

Pixel 7 се предлага в три цвята - Lemongrass, Snow и Obsidian.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Поръчал съм 1 Pixel 7, бял 128ГБ + подарък pixel buds pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на evilcat за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#3



Ето няколко видеа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

(2022-10-09, 16:31:41)evilcat написа:  Поръчал съм 1 Pixel 7, бял 128ГБ + подарък pixel buds pro

От къде го поръчахте и как става поръчката? Не съм наясно!
Цитирай
#5

За поръчка може да погледнеш и в тази тема - пост #32

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#6




Ето още няколко видеа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7


Ето още едно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2022-10-13, 18:54:46)gtc написа:  От къде го поръчахте и как става поръчката? Не съм наясно!

От Немският store, до адреса на един познат, и ми го изпрати с UPS до БГ
Цитирай
#9

Телефонът работи доста бързо. За сега имам проблем с Android Auto. Разбира се 5G също няма.
Цитирай
#10

Google Pay работи ли? Някъде прочетох че не било достатъчно да светнеш дисплея, а трябва да натиснеш пръстовия отпечатък за да се валидира плащане.
Цитирай
#11

За плащания, за които би искало PIN на картата - ще поиска и отпечатък, т.е. иска да се отключи напълно телефона. По този начин работи на всеки телефон, който аз съм ползвал до сега. За по-ниските суми би трябвало да работи само със светване на дисплея.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

Как да си рутнем Pixel 7 - Тук

 
Цитирай
#13

Гледам, че в OLX почнаха да се появяват обяви за Pixel 7 и Pro, особено за втория, даже няколко обяви вече изчезнаха. Това е добре, че го предлагат и тук, макар да няма гаранция към официален вносител, но този път доста по от рано започна да се внася.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Прекупвачи само, гледат да правят флипове да изкарат някой лев....
Даже един предлага Про+часовник за 2300. Някой иска да искара едни 500лв. от въздуха  Big Grin
Цитирай
#15

Най-накрая и моя Pixel 7 Pro дойде. От няколко часа го настройвам и за мой лош късмет забелязах много сериозен бъг. След настройване на служебния VPN, при опита за стартирането му телефона се рестартира. Не е от настройките на VPN защото си работи на другите ми два телефона без проблем. Някой друг да има този проблем и евентуално решение?
[-] 1 потребител изказва благодарност на volkan за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#16

Сподели кой е VPN клиента, ти ли го инсталираш, идва ли профил от някъде или ти ръчно настройваш сървъра?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#17

Ръчно го настройвам през Настройки/VPN. До сега на всичките ми телефони е работил без проблем, но тука ударих на греда.
Цитирай
#18

може да е свързано с Google Connectivity Services app,който е само за Fi и пиксел
Цитирай
#19

Намерих отговор на проблема ми с VPN'a, но не и решение.
Проблема е в това че Google премахва подръжката на L2TP/IPsec PSK след Android 12 и оставя само три опции за настройка на VPN с новия стандарт IKEv2/IPsec MSCHAPv2/PSK/RSA. Това не е само при Pixel а при всички с или след Android 12. Вариянтите са два: Използване на допълнителна програма за VPN ( все още не съм намерил такава) или преконфигуриране на сървъра ако може, което в моя случай е много трудно защото е служебен. Другото е Google да ни съжали и да върне стария протокол но не ми се вярва това да стане.
Цитирай
#20

Ще задам кух въпрос..:
Телефонът получава ли си автоматично настройки за интернет от нашите оператори?
Обмислям да сменя iPhone 11 Pro Max с Pixel 7 Pro...
Някой да е правил подобна смяна?
Цитирай
#21

Да, получава настройките за интернет, след активация на сим/есим картата към съответния мобилен оператор.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • abvabc
Цитирай
#22

Здравейте колеги, можете ли да ми кажете, кой от всички Пиксели е с най-добра батерия?
Телефона ми е нон-стоп в ръката, работя си от него и не само и ми е писнало на 2.5-3ч. да ми пада батерията.
В момента съм с Pixel 3XL от доста време вече.

Като цяло, има неща, които ме дразнят в Пикселите, но просто няма с какъв друг модел да го заменя, не искам Самсунг. Само Айфоните ги намирам за по-добри, но пък не съм привърженик на ябълките.
От Пиксел 4, 5,6 и 7.. кой издържа най-много?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#23

Аз мога да кажа само, че 4-та е първа в тази класация.
Обаче отдолу нагоре.. Angry

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#24

Банда, има ли вече хора с чистия пиксел 7? Има ги импортнати за малко над 1400 и съм хвърлил око сериозно. Не знам обаче дали си заслужава цената. Намирам за малко под 1000 Xiaomi 12 примерно, който също е almost a flagship. Но пък предните 2 телефона са ми все Шаомита и ми се струва, че ще имам сходен опит със софтуера и искам нещо различно. Не знам какво друго да е...S серията на галакситата ги отписвам заради батерията, а за ябълки толкова пари ми е неоправдано. Затова ще се радвам на мнение за пикселчето и най-вече за батерията му и софтуера. Камерата ми е ясна Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#25

Имам една от първите бройки. Аз също като теб бях с ми серията на шаоми.Отлични телефони, но ми писнаха. Пиксела си струва като цяло, но трябва да си фен.За тия пари може да се вземе ,по добър телефон от към хардуер и батерия. Ако си фен на фотографията скачай без да се замислиш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • disrespectful, RelievedMaple5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)