Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните щели да поскъпват
#1

Смартфоните щели да поскъпват от началото на 2023

Защо смартфоните ще поскъпнат през 2023г.

Сигурно им се налага, заради понижаване на разходите от спестяванена зарядни и влагане на все по-некачествени материали   Lol
Цитирай
Аксесоари
#2

"Идеална" новина за търговците, особено пък за нашенските! Недостигът на компоненти е за все още не произведените устройства, но това не е основание да не се покачат цените и на вече намиращите се (някои от доста време) по складовете апарати.
Цитирай
#3

Има и още една причина да поскъпнат. Задължителната софтуерна подръжка 5 години която мислят да приемат в ЕС. Това ще увеличи разходите за разработването и тестването на софтуера, които ще ги плати крайния потребител.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Накъде повече?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5

(2022-10-10, 10:42:06)BlackBone написа:  Има и още една причина да поскъпнат. Задължителната софтуерна подръжка 5 години която мислят да приемат в ЕС. Това ще увеличи разходите за разработването и тестването на софтуера, които ще ги плати крайния потребител.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Едва ли, Епъл ги обновяват по 6 години. Но нищо чудно да го изтъкнат като причина! Дори и да поскъпнат, едва ли ще е с повече от 50 лв.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

А, то причини да искаш ... Унифицирането на портовете за зареждане, което става задължително, също може да послужи като оправдание за по-високи цени.
Цитирай
#7

Цените са повече от скандални вече... от 3 години вече не съм в андроид партията, но си следя нещата навсякъде. Бях с Iphone 11 про мах и реших да сменям с 14 про макс. Като видях цените на 256гб ми стана лошо направо... слава богу успях да си намеря 256гб 13 про макс за 2160лв нов от оператор. за справка същата конфигурация но 14 про маь ми излиза 2800лв даже и малко отгоре. За какво са тия 700лв разлика близо.. да не кажа че 13 е в пъти по читав от 14. Същото е и с андроида. Мислих много дали да не взема 22 ultra, но реших да остана на ябълката. Интересно ми е 23 ултра каква цена ще прасне. Доста следях и четох и май май който си е взел хубав телефон тази година на сносна цена това ще е. От сега нататък се очаква доста голямо поскъпване. За мен лично това май ми е последния скъп телефон. като издаде багажа моя мисля да мина на някакъв среден кас андроид 800-1000лв макс и толкова. 3к за телефон е просто безумие за мен. Телефонът ми за ало и някоя друга снмка да струква колкото макбука с който си изкарвам прехраната е абсурдно. А за цените на новите малкове няма да коментирам нищо. Наскоро се разрових за PC и там е започнал доста бурен разтеж на цените.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#8

(2022-10-10, 12:08:44)pepy1 написа:  Едва ли, Епъл ги обновяват по 6 години. Но нищо чудно да го изтъкнат като причина! Дори и да поскъпнат, едва ли ще е с повече от 50 лв.

С тази разлика, че Епъл поддържат 5-6 ревизии на собсвения си хардуер, докато Самсунг (просто за пример) само тази година се изкарали около 25 модела. Дори да приемем, че от тях само една трета са с различен хардуер (което не е вярно, но все пак), това са 8-9 различни харуера на година. Има известна разлика в "простата" задачка "Съпортвайте си устрйствата 5 години".

Колкото до цените - 2011 току що анонсиран флагман, HTC Sensation, беше около 850 лв.
В момента флагман за тези пари и на картинка няма.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#9

(2022-10-10, 13:18:38)Константинов написа:  С тази разлика, че Епъл поддържат 5-6 ревизии на собсвения си хардуер, докато Самсунг (просто за пример) само тази година се изкарали около 25 модела. Дори да приемем, че от тях само една трета са с различен хардуер (което не е вярно, но все пак), това са 8-9 различни харуера на година. Има известна разлика в "простата" задачка "Съпортвайте си устрйствата 5 години".

Колкото до цените - 2011 току що анонсиран флагман, HTC Sensation, беше около 850 лв.
В момента флагман за тези пари и на картинка няма.

Моя нот 2 го взех за 650 или 680 не помня точно от технополис. Беше си топ телефон за времето. Сега за тия пари може да си купиш някоя пръчка, която ще се спука от проблеми сигурно. 
За мен лично (не че от някоя компания се интересуват от моето мнение Big Grin) един флагман трябва да е макс 1400- 1600лв.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#10

(2022-10-10, 13:10:00)justvank0 написа:  като издаде багажа моя мисля да мина на някакъв среден кас андроид 800-1000лв макс

То тогава може ниският клас да е толкова Lol
Цитирай
#11

Шокиран съмSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

2016 година си купих HTC 10 нов беше 1300 лв.и беше колкото S10+ мисля,аз го взех на 2 месеца ползван с близо 500 лв.по-евтин.А сега флагманите са двойно по-скъпи,дори и отгоре.То е нормално да са с по-добри параметри от тогава,но цените станаха не поносими.Моята психологическа граница за телефон е около 1000 лв.и малко отгоре Smile .За едни по-добри снимки,не ми се дават двойно повече пари,а и вече ще карам по-дълго с този телефон,защото ми покрива идеално нуждите,и си работи доста добре,без осезаеми бъгове.

Huawei P30
Цитирай
#13

(2022-10-10, 15:37:59)DoryanY написа:  2016 година си купих HTC 10 нов беше 1300 лв.и беше колкото S10+ мисля,аз го взех на 2 месеца ползван с близо 500 лв.по-евтин.А сега флагманите са двойно по-скъпи,дори и отгоре.То е нормално да са с по-добри параметри от тогава,но цените станаха не поносими.Моята психологическа граница за телефон е около 1000 лв.и малко отгоре Smile .За едни по-добри снимки,не ми се дават двойно повече пари,а и вече ще карам по-дълго с този телефон,защото ми покрива идеално нуждите,и си работи доста добре,без осезаеми бъгове.

Аз заради подръжката минах на ябълката + качестото което поне в моите очи си оправдава парите които съм дал. Пре спокойно си го позлваш 4, 5 години. Дано и при андроид поддръжката да се подобри, Samsung да нацопат само Snapdragon и пак съм в играта. Big Grin Ако трябва да съм честен, най- бях доволен от хуавея, въпреки че съжалих че го купих. Доста китайско ми дойде изпълнението, но още го позлвам за служебен и лети.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#14

Те и HTC бяха много качествени,като изработка,поне този който ползвах,беше с керамичен сензор за пръстов отпечатък,и сапфирно стъкло на камерата,но нямаха добра поддръжка,минимални ъпдейти.Ябълките ги знам,в къщи има фен на тях,но аз лично никога не съм ползвал,мислел съм,най вече заради ъпдейтите,но съм свикнал с андроид,а и цените им са доста високи,за нов модел.

Huawei P30
Цитирай
#15

Ами на мен ми писна от модоре, ромове, флашване, префлашване и просто исках да си купя нещо което работи. От iphone 6 насам - 6, 8, 11, 13 винаги съм имал и андроид но айфона е основен телефон. За мен софтуерно е по- добрият избор, но аз не търся занимавка искам просто да работи. Не съм фен на нито едното, ползвам това което ме устройва и не ми създава нерви. Имах епъл смарт часовник направо ми скъса нервите на макс. Всех си гармин и съм пре доволен, но вече избягах много от темата. Малко по темата, сега с цените всичко идва конкретно от курса на долара. Мисля, че ако се смъкне малко може би няма да са толкова фрапиращи цените. Четох, че и Sony playstation искат да вдигат цените още от завода и всичко по лентата, вместо промоции ще имаме изненада но в обратният вариант Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#16

(2022-10-10, 16:41:37)justvank0 написа:  Аз заради подръжката минах на ябълката + качестото което поне в моите очи си оправдава парите които съм дал. Пре спокойно си го позлваш 4, 5 години. Дано и при андроид поддръжката да се подобри, Samsung да нацопат само Snapdragon и пак съм в играта. Big Grin Ако трябва да съм честен, най- бях доволен от хуавея, въпреки че съжалих че го купих. Доста китайско ми дойде изпълнението, но още го позлвам за служебен и лети.

че аз преди поне 4 или 5 години (не помня) си купих Samsung S9 и съм нямал проблеми с него до ден днешен. Не знам каква поддържа се изисква да се подобри, и дори не мисля в близките 2-3 години да го сменя. Ще кажете, че нямам последна версия на Андроид, но пък и това е смешно всяка година нова версия (те повечето неща са дизайн промени и пускат нова версия). За хваления айфон - да може да е по-стабилен с неговата ОС поради простата причина, че у-вата са по-малко (хардуера), но пък тазгодишния модел имам 2-ма познати върли фенове на айфон, които няма да си го купят.  Причината е ясна: прекалено много бъгове има сегашната им версия на операционната система.
Цитирай
#17

Докато има хора, които смятат, че е напълно нормално да дават между 2000 и 3500 лв за телефон, те ще поскъпват.
Аз от няколко години търся само втора ръка. Чакам ги да паднат брутално и купувам без страх. А те ВИНАГИ падат.
В последните 2 години купих 3 телфона (Samsung Note 10, LG V30 и сега чакам да дойде LG V60) за смешни пари.
Ако ги бях купувал нови, трябваше да дам за тях 6-7 000 лв , а аз ги взех за 10 пъти по-ниска цена.
Според мен все повече хора вече нямат и ще нямат тези огромни комплекси задължително и с цената на всичко да притежават чисто нов и скъп телефон.
Вдигнат ли се още цените, хората масово ще започнат да купуват втора ръка и изобщо няма да им пука за нищо, още по-малко ъпдейти и тн.
Цитирай
#18

Не забравяй, че българина има много големи комплекси. Иска най-новото, дори и да е скъпо, дори и да няма какво да яде. Важното е да го видят всички как има най-новия модел телефон! Това да се изтъкваш, си е типично азиатскотурскоарабска черта. За съжаление, ние принадлежим повече към тях, отколкото към Европа, и това е факт. Не е само с телефоните, вижте и колите!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

(2022-10-10, 19:29:14)greensmoke7777 написа:  Докато има хора, които смятат, че е напълно нормално да дават между 2000 и 3500 лв за телефон, те ще поскъпват.
Аз от няколко години търся само втора ръка. Чакам ги да паднат брутално и купувам без страх. А те ВИНАГИ падат.
В последните 2 години купих 3 телфона (Samsung Note 10, LG V30 и сега чакам да дойде LG V60) за смешни пари.
Ако ги бях купувал нови, трябваше да дам за тях 6-7 000 лв , а аз ги взех за 10 пъти по-ниска цена.
Според мен все повече хора вече нямат и ще нямат тези огромни комплекси задължително и с цената на всичко да притежават чисто нов и скъп телефон.
Вдигнат ли се още цените, хората масово ще започнат да купуват втора ръка и изобщо няма да им пука за нищо, още по-малко ъпдейти и тн.

Три пъти го четох и не мога да го приема за нормално.
Задължително нов телефон, който не ме влудява с някакви недостатъци. И далеч от клошарски истории и втори употреби.
Цитирай
#20

(2022-10-10, 18:13:24)ndsbg написа:  че аз преди поне 4 или 5 години (не помня) си купих Samsung S9 и съм нямал проблеми с него до ден днешен. Не знам каква поддържа се изисква да се подобри, и дори не мисля в близките 2-3 години да го сменя. Ще кажете, че нямам последна версия на Андроид, но пък и това е смешно всяка година нова версия (те повечето неща са дизайн промени и пускат нова версия). За хваления айфон - да може да е по-стабилен с неговата ОС поради простата причина, че у-вата са по-малко (хардуера), но пък тазгодишния модел имам 2-ма познати върли фенове на айфон, които няма да си го купят.  Причината е ясна: прекалено много бъгове има сегашната им версия на операционната система.

По- важно от към поддръжка да получава security updates. Носия Андроид е само черешката.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#21

(2022-10-10, 13:10:00)justvank0 написа:  ...За мен лично това май ми е последния скъп телефон. като издаде багажа моя мисля да мина на някакъв среден кас андроид 800-1000лв макс и толкова.

И защо си мислиш, че само скъпите ще поскъпнат, а по-евтините ще останат на същите цени?
На мен ми излиза специална оферта при Yettel, ако си подновя договора 14 Pro Max 128GB за 2180 лв. (с около 110 лв. повече от 12 Pro Max), което е "огромно" поскъпване за мен Big Grin

(2022-10-10, 13:10:00)justvank0 написа:  3к за телефон е просто безумие за мен. ..

Не и ако продадеш стария за около 1200 - 1300 лв. и добавиш нови още толкова и малко отгоре.
Така новия 12 Pro Max ми излезе за 1200 и няколко лв., а не 2070 лв. (колкото платих в брой при покупката).
Мисля да направя същото с настоящия и да скоча на 14 Pro Max, но нямат наличност в online магазина, което е нормална практика за България.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

(2022-10-11, 04:13:37)centur написа:  И защо си мислиш, че само скъпите ще поскъпнат, а по-евтините ще останат на същите цени?
На мен ми излиза специална оферта при Yettel, ако си подновя договора 14 Pro Max 128GB за 2180 лв. (с около 110 лв. повече от 12 Pro Max), което е "огромно" поскъпване за мен Big Grin


Не и ако продадеш стария за около 1200 - 1300 лв. и добавиш нови още толкова и малко отгоре.
Така новия 12 Pro Max ми излезе за 1200 и няколко лв., а не 2070 лв. (колкото платих в брой при покупката).
Мисля да направя същото с настоящия и да скоча на 14 Pro Max, но нямат наличност в online магазина, което е нормална практика за България.

С ябълките е така, няма спор. 3 годишен 11 про макс 256 гб го продадох за 980лв. и 13 про макс 256 гб ми излезе почти наполовина, но с андроидите не е така положението. 
Аз съм пускал за продажна Note 8 и Note 9 след това, буквално можех да им взема смешни пари, за телефони в топ състояние на година... Накрая ги дадох на баща ми и леля ми, просто не си заслужаваше. Колкото и да е тъпо според мен за ябуълката винаги ще има пазар и цената ще държи.

Реших да разгледам статиите в мобил от 2003 2004 година и какво да видя - https://mobilebulgaria.com/news/treo-600...no-ot-mtel, 1090лв за Palm Treo, явно и тогава цените са били бомба Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#23

(2022-10-11, 04:13:37)centur написа:  И защо си мислиш, че само скъпите ще поскъпнат, а по-евтините ще останат на същите цени?
На мен ми излиза специална оферта при Yettel, ако си подновя договора 14 Pro Max 128GB за 2180 лв. (с около 110 лв. повече от 12 Pro Max), което е "огромно" поскъпване за мен Big Grin


Не и ако продадеш стария за около 1200 - 1300 лв. и добавиш нови още толкова и малко отгоре.
Така новия 12 Pro Max ми излезе за 1200 и няколко лв., а не 2070 лв. (колкото платих в брой при покупката).

Новият пак ти е излязъл толкова (2070лв., колкото си платил в брой при покупката).
Не вярвам да не го осъзнаваш
Цитирай
#24

(2022-10-10, 17:26:31)justvank0 написа:  Ами на мен ми писна от модоре, ромове, флашване, префлашване и просто исках да си купя нещо което работи.

Кое точно не ти е работело на Андроид телефоните, които си имал. Като гледам пишеш за модове, ромове, флашване, ако си правил такива неща значи сам си си прецаквал телефоните и не са ти работили. Майка ми ползва А5, който беше на дъщерята и го купихме, когато излезе през 2017 г. и няма проблеми с него.

iPhone са страхотни, наистина! Поздравявам те за покупката.
Цитирай
#25

(2022-10-11, 09:26:18)sapiora написа:  Кое точно не ти е работело на Андроид телефоните, които си имал. Като гледам пишеш за модове, ромове, флашване, ако си правил такива неща значи сам си си прецаквал телефоните и не са ти работили. Майка ми ползва А5, който беше на дъщерята и го купихме, когато излезе през 2017 г. и няма проблеми с него.

iPhone са страхотни, наистина! Поздравявам те за покупката.

Най- големи проблеми имах с батериите и преглряването. Ползвал съм само самсунг и 2 HTC. Може при другите марки да не е било така. HTC бяха ок, но откакто минах на самсунг, S2, S3, note 3, S7, Note 8, винаги е било ужас, само с Note 9 и Хуавея който беше последният ми андроид нямах драма. Като изключим софтуерно и хардуерно имах супер проблеми. Скърцания на корпуса, отлепен екран - note 2, щракащи хоум бутони в последствие неработещи. Сега build quality- то определено е по на ниво, но навремето беше ужас. Може би и аз не съм имал късмет, но наистина не попадах на телефон. Флашвах.. забравих как се казваше този мод който е като стоков андроид, там батерията беше добре, но някакви други неща бяха кофти.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)