Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон среден клас до 450 лв.
#1

Здравейте знайковци.
Наричам Ви така, понеже аз съм незнайко в материята на мобилните телефони.
Избирам телефон среден клас за себе си.
Игрите не са приоритет, понеже изобщо не играя.
Също така и не разговарям почти, но понеже малко съм глух, искам силно да звъни и звукът при разговор да е силен.
За сега изборът се свежда до следните телефони,но съм отворен за предложения.
Приоритет ми е камерата.
Знам, че има телефони с много по-добри камери от тези на посочените, но там се отива на други пари.
Знам и, че самсунга излиза от ценовия диапазон, но на сходна с другите цени, мога да го взема нов от приятел.
Моля за Вашата помощ и съвети в избора.

Samsung A52S

MOTOROLA EDGE 20 Lite

Motorola Moto G60

REDMI NOTE 11S
 
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ти харесва чистия Android и не е проблем дисплеят да е IPS LCD, бих се спрял тогава на Moto G60. Моделът има добри параметри на камерата и на батерията също.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivodoc
Цитирай
#3

Самсунга на първо място. След това G60
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • gazibarev, ivodoc
Цитирай
#4

Samsung A52S е най-добрият избор от изброените
Конкурентен модел му е Moto Edge 20 (не lite версията)
макар че и g60 е приличен телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • ivodoc
Цитирай
#5

Благодаря на взелите участие в решението на дилемата.
Доста изчетох и рових, докато избера посоченте модели.
Всеки от тях, е натежал с нещо, за да попадне в класацията.
Разликата в цените им, е пренебрежимо малка и затова не е критерий.
Подредбата показва редът, в който аз ги класирам, но дали не греша?
Това обаче сега, прави по-нататъшният избор още по-труден за мен
и именно поради това, се нуждая от Вашата помощ, за да сведа избра до един.
Цитирай
#6

Идеален модел на телефон няма, за един е важна камерата, за друг - процесора, за трети повече RAM и т.н. Акцентираш на това, което ще е по-важно за тебе при ползването на устройството и сe спираш на този модел.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivodoc
Цитирай
#7

(2022-10-14, 20:46:02)NoMaD написа:  за един е важна камерата, за друг - процесора, за трети повече RAM 

За мен е важна камерата.
Явно REDMI NOTE 11S отпада от класацията.
Процесор и RAM толкова не ме вълнуват.
Не играя игри.
Искам да звъни силно и при разговор звукът да е ясен и силен.
Ще го ползвам за социалните мрежи и да джиткам в и-нет.
Наблягам на камерата, за да правя снимки и клипчета, които после да прехвърлям, гледам и съхранявам на домашно РС.
Сниманото разглеждам на 75" LG - NANO CELL    https://plesio.bg/televizori-c-69980053/...erSource=1
Имам качествена екшън камера и прилично сносен фотоапарат, но нали разбирате, че те са за планирани моменти и не са като телефона винаги да са под ръка.
Затова търся телефон, който в непредвидени ситуации, да снима поне с възможно най-прилично качество в рамките на посочената цена.
Та нека сведем избора до такъв.
Съобразявайки се с Вашите съвети, като че ли изборът натежава в полза на SAMSUNG A52S .
Ако имате други предложения или изборът ми не е правилен, моля кажете.
Цитирай
#8

Ами тогава A52S, има си OIS, ако искаш може да инсталираш GCam и с това си преключваш въпроса.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivodoc
Цитирай
#9

Не знам как е със звука, но Самсунг-а е най-добрия вариант. По-добър е от останалите не само откъм камера.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 2 потребители изказват благодарност на HERUS за това мнение:
  • gazibarev, ivodoc
Цитирай
#10

Благодарско за напътствията.
Послушах Ви и избрах Самсунг-а, но той голичък и вероятно бързо ще се надраска.
Сега с избор на протектор за дисплея и задната страна филмът е още по-голям.
Та кажете Вие как ги опазвате?
Аз гледам при китайците в Али-то и ето какво:

1
https://www.aliexpress.com/item/10050024...8527%21rec

2
https://www.aliexpress.com/item/10050042...1353%21rec

3    За този казват, че надстърча с три десети над камерите и така ги пази.
https://www.aliexpress.com/item/10050045...17660428_0

4
https://www.aliexpress.com/item/10050036...04154520_5

5
https://www.aliexpress.com/item/40009418...04154520_4
Цитирай
#11

Отиваш в Мегадивайс и ти изрязват протектори за твоя модел за отпред,отзад,камера.Тези от алито ще дойдат вероятно догодина.Този модел е толкова разпространен,че аксесоари бол за него в Бг.
[-] 2 потребители изказват благодарност на retyrn за това мнение:
  • ivodoc, solo5
Цитирай
#12

(2022-10-24, 17:51:15)retyrn написа:  Тези от алито ще дойдат вероятно догодина.

Тези от алито ще дойдат за две седмици.
Постоянно пазарувам там.

(2022-10-24, 17:51:15)retyrn написа:  Отиваш в Мегадивайс и ти изрязват протектори за твоя модел за отпред,отзад,камера.Тези от алито ще дойдат вероятно догодина.Този модел е толкова разпространен,че аксесоари бол за него в Бг.
Мегадивайс в Русе няма, а един прост гръб и едно предно "стъкло" с доставката са 50 лева.

За сведение, ако поръчам всичко от горните 5 линка, ще заплатя 35 лева и ще имам три различни гръба и 6 "стъкла"+ 3 за камерите.

Тези от алито ще дойдат за две седмици, независимо от това, че посочват 3 декември.
Китайчоците станаха много експедитивни и в последно време имам няколко поръчки, пристигнали за 12 дена.
Постоянно пазарувам там.
Та въпросът е какво да избера?
Хидрогел протектор
Стъклен Протектор 5D Full Glue
Удароустойчив протектор Hard Ceramic Full Glue
Обикновен Стъклен Протектор

Пластмасов заден капак в съчетание със силиконова лайсна
Класическия силиконов калъф Jelly Roar
Удароустойчив калъф и т. н.
Или накратко - как Вие си пазите от надраскване телефоните? Най-добрия вариант.
Цитирай
#13

За камерата не вземай стъклен протектор - изкривява цветовете, и се получават много гадни отблясъци в снимките, ако ползваш светкавица. Има протектори, които са като тънки метални плочки с дупки за камерите. Също пазят добре, но минусът при тях е, че ще трябва редовно да го почистваш от власинки.
Ако пазаруваш от Алито ти препоръчвам стъклата на. ESR като оптимален вариант цена/качество. Обикновено са в комплекти по 2 или 3 + рамка за лесен монтаж. Размерът на екрана съвпада с А51, А52, А53 и S20 FE, така че можеш и такива да вземеш.
Не знам доколко често обичаш да си сменяш калъфите, но ако искаш нещо за постоянно виж моделите на Ringke и Spigen - вземаш един и забравяш за други. Иначе ще пробваш няколко варианта и ще дадеш същите пари реално. При румънците се предлагат. Ще поровя из шкафовете, дали имам нещо останало като калъфи от A52-ката и мога да ти подаря нещо, докато се обзаведен с нещо по твой вкус.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • HERUS, ivodoc
Цитирай
#14

Да не правя нова тема, Galaxy A53 за 450лв струва ли си?
Цитирай
#15

Струва си. Стига да не е ЧУПЕН нещо. Ако е нов особено е екстра
Цитирай
#16

(2022-10-25, 15:29:58)vaso22 написа:  Струва си. Стига да не е ЧУПЕН нещо. Ако е нов особено е екстра

Нов, към оператор
Цитирай
#17

(2022-10-25, 15:36:58)Just написа:  Нов, към оператор

Струва си само, ако е платен. Ако е взет на лизинг, особено от Виваком, и не се плаща, след 3 месеца ще го заключат и няма отключване.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#18

Аз не мога да разбера защо се занимават с такова заключване
Ако някой е продал лизингов телефон и спре да плаща лизинга
не би трябвало да е проблем на оператора да си вземе парите по съдебен път.
Като му заключат телефона освобождават ли го от задължението да си плати дълга?
Цитирай
#19

Не го взех, на лизинг е. Добре, че попитах. Мерси
Цитирай
#20

(2022-10-25, 16:11:45)solo5 написа:  ... Като му заключат телефона освобождават ли го от задължението да си плати дълга?

Не го освобождават, а и ще си вземат парите в все лихви. Заключването е допълнителна санкция.
Цитирай
#21

Дано колегата няма против да ползвам темата му, понеже търсенето ми е сходно откъм бюджет. Ако ли не, то модераторите да я отделят.

Спрял съм се на няколко модела. От прочетеното в нета стигнах до някои изисквания.
-IPS LCD дисплей- заради натуралните цветове и НЕнатоварването на очите. С часове на ден се ровя в телефона, което включва и четене на книги. 90 или 120Hz, нямам идея, по-скоро каквото дойде.
-процесор Snapdragon, за да не грее машината. Отделните им серии въобще не ги разбирам, но ми трябва бързодействаща машина. Mediatek много греели, също като Ексинос на Самсунг, поне така четох и тук включително.
-6GB RAM+128GB memory, за да ползвам машината по-дълго време. Не съм настроен по модерното "консуматорство" и не сменям нещо ако няма нужда.
-2 SIM, повечето са така, за 2 активни карти ако се случи. Някои модели ползват слота на SD за втората SIM, което не ми е от особена важност, с оглед търсените 128 GB памет.
-5000 mAh батерия, естествено за повече издръжливост
-3,5 мм аудио жак, че ползвам слушалки или прехвърлям звука на говорителите на бангията.
-NFC засега не ползвам, гледам някои от моделите, които ще посоча го имат. Май е пожелателно, а не толкова като изискване.
Gorilla glass и IP ако се случи. Общо взето гледам да пазя, макар че едно падане може да обезмисли всичкото вардене
-5G пак ако се случи.
Игри не играя. Приложения свалям 4-5-6 и това е, дори ако има възможност бих изтрил много от заводските боклуци, но уви, извън възможностите ми е, а ще отпадне и гаранцията.
-Бързи или безжични зарядни не са ми приоритет, или така си мисля.
Сега моделите
-Huawei NOVA Y90-не е с Андроид, а с EMUI и ако не мога да ползвам гугъл чат отпада на момента. Интересно е, че и Y6 също е с EMUI, но ползва гугъл услуги.(ТОЗИ ОТПАДА ОТ СПИСЪКА)
-OPPO A74
-Realme 9 PRO 5G
-Honor X8
-Honor Magic 4 Lite
-Oneplus Nord CE 2 Lite 5G
-Motorola Moto G32
-Motorola Moto G60
-Motorola Moto G100
Последните два са модел 2021, което не ме притеснява особено.
Бюджета: най-скъпия от тези, и то в БГ сайтове е Moto G100 679лв, другите са около 500лв.Да уточня за покупката, че ще е от чужбина на черен петък или Коледа, та очаквам цените да са доста надолу. В краен случай от БГ сайт с доставка до чужбина.
Давайте съвети. Служебни съм ползвал Самсунг А нещо, Huawey P Lite нещо, някакъв Xiaomi и сега пак Huawey Y6(няма такъв кенеф, досега да съм го счупил 64 пъти, но ще го плащам). Нямам никакъв опит с китайците от oppo, honor и realme, някои ги хвалят, други ги плюят.
Като че ли клоня повече към Motorola

Малък ъпдейт откъм служебните: преди 3 дни от фирмата ми смениха Huawei Y6 със Samsung Galaxy A22 5g.
Цитирай
#22

@The Driver  само да уточня че Huawei nova Y90 е с андроид,но вече без услуги на Google,EMUI е интерфейса на телефоните им,за Китай на новите модели пускат Harmony Os която не е андроид,но е базирана на него.За Realmi 9 Pro има добри отзиви в раздела https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102653 може да погледнеш.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • The Driver
Цитирай
#23

(2022-10-29, 19:04:12)The Driver написа:  -Motorola Moto G60

От скоро съм с G60 и съм много доволен, без забележки.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
[-] 1 потребител изказва благодарност на 3PO за това мнение:
  • The Driver
Цитирай
#24

Аз съм за реалми или норда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • The Driver
Цитирай
#25

Realme 9 също отговаря на това, което търсиш. Идва с актуална Андроид версия и SD чипсет. Има голяма батерия и някои други симпатични неща като нелошо бързо зареждане и доста прилична за тази ценова категория камера. Няма 5G, обаче.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)