Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 50/Mate 50 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: HUAWEI-Mate50-Pro-Orange-1.png]

Днес Huawei представи в родината си серията Mate 50, която носи някои интересни подобрения, а скоро се очаква да дойде и в Европа.

[Изображение: x797168-jpg-pagespeed-ic-6-Nw-SVl6kh4.jpg]

Смартфоните споделят много общи неща. И двата имат характерен дизайн на задния панел с голям кръг за основната камера (т.нар. Space Ring Design), а освен това разчитат на чипсет Snapdragon 8+ Gen 1 с 4G модем.

[Изображение: 9bd28f073fed30f1311d6a42ab9092e9d71cd573.jpg]

Моделите бяха демонстрирани в черно, сребърно и пурпурно, както и във версия, облечена в оранжева изкуствена кожа.

[Изображение: HUAWEI-Mate50-Pro-Black-1.png]

Mate 50 Pro има 6.74" OLED извит дисплей с честота на опресняване до 120Hz, резолюция 2616 х 1212 пиксела и отчитане на докосванията при 300Hz. Панелът изобразява над 1 милиард цвята и покрива цветовата гама P3. Дисплеят е изрязан за осигуряване на място за 13МР (f/2.4) селфи камера и 3D ToF сензор за лицево разпознаване. И при двата модела в дисплея е вграден сензор за отпечатъци.
На свой ред Mate 50 е с 6.7" OLED плосък дисплей с честота на опресняване до 90Hz и резолюция 2700 х 1224 пиксела. В него има отвор само за 13МР (f/2.4) селфи камера, така че тук липсва 3D ToF сензор. Mate 50 Pro и Mate 50 са налични с 256GB и 512GB памет за файлове, но второто устройство добавя и опция със 128GB. И двата телефона поддържат добавяне на повече памет чрез NM карта.

[Изображение: mate-50-pro-dos.jpg]

Двете устройства включват и специалното стъкло Kunlun на Huawei, за което компанията твърди, че осигурява до 10 пъти по-висока здравина при падане. То е носител на 5 звезди от първия в света Switzerland SGS сертификат за устойчивост на падане. И двата телефона са с рейтинг IP68, но за Mate 50 Pro е посочено, че издържа потопяване на дълбочина до 6 метра.

[Изображение: Huawei-Mate-50-Pro-1.jpg]

По отношение на батерията и двата модела поддържат бързо жично зареждане при 66 вата, бързо безжично при 50 вата и могат да зареждат други устройства безжично при 7.5 вата. Капацитета на батерията е различен - 4700 mAh при Mate 50 Pro и 4460 mAh при Mate 50. И двата телефона работят с HarmonyOS 3.0 и поддържат изпращане на съобщения през сателитната система Beidou, но няма опция за получаване на такива.

[Изображение: 796268.jpg]

Друга иновация откриваме при камерата, която включва системата Xmage. И двата модела предлагат първата 10-стъпкова променлива бленда в мобилен телефон, която позволява блендата на главния сензор да се промени между F1.4 и F4. Това може да стане автоматично според околните условия или ръчно в професионалния режим.
Mate 50 Pro има тройна основна камера с 50МР (F1.4-F-4) главен RYYB сензор с оптична стабилизация, 13МР (F2.2) с ултраширокоъгълна леща и 64МР (F3.5) телефото камера с перископна конструкция, която осигурява 3.5х оптично приближение и 100х дигитално.

[Изображение: design-intro.jpg]

Добавен е и лазерен сензор за фокусиране. Камерата на Mate 50 е подобна, но перископната камера с OIS е с 12МР (F3.4) сензор и предлага 5х оптично приближение и 50х дигитално. Моделът няма лазерен сензор, но и двата модела имат RGB сензор за коректно определяне на цветната температура.

[Изображение: a225f20f27c728ddd544573be72f6a28-L.jpg]

Huawei Mate 50 Pro в черния и сребрист вариант, в комплект с Huawei Watch GT 3 Active Edition се предлага на цена от 2499 лева. Тази версия ще бъде налична в А1, Yettel, Vivacom, Technolopis, Зора и партньорите на дистрибутора Polycomp. Huawei Mate 50 Pro в по-специалната версия с оранжева изкуствена кожа, по-устойчиво стъкло на дисплея Kunlun и два пъти повече вградена памет (512 GB), също в комплект с Huawei Watch GT 3 Active Edition, се предлага на цена 2699 лева от Yettel, Vivacom, Technolopis, Зора и партньорите на дистрибутора Polycomp.
Предварителните продажби продължават от 24 октомври до 6 ноември.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • L1892
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой знае ли, дали ще пуснат Mate 50 (non pro) в България? Инече моя mate 20 скоро навършва 4 години и пак бих заложил на huawei Big Grin

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#3

(2022-10-27, 07:17:28)teodosii1 написа:  Някой знае ли, дали ще пуснат Mate 50 (non pro) в България? Инече моя mate 20 скоро навършва 4 години и пак бих заложил на huawei Big Grin
Да,ще го пуснат и тук,започнаха предварителни поръчки https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1720983

Huawei P30
Цитирай
#4

Не, само Pro версията ще се предлага тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Huawei Mate 50 Pro оглави класацията на DXOMARK получи 149 точки, с което изпревари Google Pixel 7 Pro и Honor Magic4 Ultimate с по 147.
https://mobilebulgaria.com/news/huawei-m...na-dxomark
Едно сравнение на камерите.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • airbus, L1892, milenvn
Цитирай
#6

Нз колко са достоверни тези класации, но едно е сигурно камерата му е сред най добрите! Единствено, което ми направи лошо впечетление от ревютата в тубата е качеството на видеото, особено при слаба светлина, има много какво да се желае! Но телефонът не е само камера, а като цяло мисле че телефона е супер (ако не държите на гугъл услугите де)
Цитирай
#7

Той сигурно е много хубав телефон, но 2500лв за апарат без 5G и без Гугъл...някак какъвто и подарък да сложат, колкото и да ме убеждава някой че и 4G е добре или че Гугъл евентуално може да се сложи, това са много пари, за толкова в началото на годината 22 Ултра 512 взех, и аз съм им фен но поне с цената трябваше да се постараят за да се замисля.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • emzo, greenandroid, iwan33, nanobanano
Цитирай
#8

Най големият недостатък на телфона за мен е липсата на кирин, с него телефоните им бяха топ - супер работа на багерия, без лагвания и прегрявания!
[-] 8 потребители изказват благодарност на juventusarl за това мнение:
  • DoryanY, emzo, karas, L1892, milenvn, nanobanano, teodosii1, tynata2
Цитирай
#9

(2022-11-01, 08:00:25)vovalinder написа:  Той сигурно е много хубав телефон, но 2500лв за апарат без 5G и без Гугъл...някак какъвто и подарък да сложат, колкото и да ме убеждава някой че и 4G е добре или че Гугъл евентуално може да се сложи, това са много пари, за толкова в началото на годината 22 Ултра 512 взех, и аз съм им фен но поне с цената трябваше да се постараят за да се замисля.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Аз ползвам в момента p50 pro и нямам никакви проблеми от това че ми липсва гугъл и 5g искам да ви питъм колко от вас ползват реално 5g. А не сама да ви стои кота екстра и да казвате аз имам 5g лично аз преди p50 pro бях със p40 pro който е модел със 5g и никога не съм го ползвал не е трябвало 4g ми вършеше много добра работа и сега също за този момент 5g не е нещо който да ви, спира да си вземете този телефон и това че няма гугъл е много по добре. Има си заместител на гугъл който е gspace той вкарва виртуална машина и може да се инсталира всичко свързано със гугъл  телефоните вече нямат нещо което да им липсва

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#10

Нищо не разбрах от това мнение без грам пунктуация в него...

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#11

(2022-11-02, 06:59:02)bumer написа:  Аз ползвам в момента p50 pro и нямам никакви проблеми от това че ми липсва гугъл и 5g искам да ви питъм колко от вас ползват реално 5g. А не сама да ви стои кота екстра и да казвате аз имам 5g лично аз преди p50 pro бях със p40 pro който е модел със 5g и никога не съм го ползвал не е трябвало 4g ми вършеше много добра работа и сега също за този момент 5g не е нещо който да ви, спира да си вземете този телефон и това че няма гугъл е много по добре. Има си заместител на гугъл който е gspace той вкарва виртуална машина и може да се инсталира всичко свързано със гугъл  телефоните вече нямат нещо което да им липсва
Точно това споменах, че някой ще се опитва да ме убеди в противното, играл съм го тоя филм с П40 Про Плюс, та затова и коментирам, аз лично ползвам 5Г и липсата на Гугъл ми се отразява негативно, пробвал съм gspace, да ама не.

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • greenandroid, nanobanano
Цитирай
#12

(2022-11-02, 06:59:02)bumer написа:  ... Има си заместител на гугъл който е gspace той вкарва виртуална машина и може да се инсталира всичко свързано със гугъл  телефоните вече нямат нещо което да им липсва
Де да беше точно така ... 

Масовите приложения може и да се приспособяват по един или друг начин за постоянно или временно (според коментарите), но за огромно мое съжаление има и специфични, които нямат алтернатива.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#13

Да съгласен че цената е висока.Но незнам колко хората реално има който ползват 5g не са много ай покритието не е нещо усобено, аз лично ползвам gspace и не съм имал никакви проблеми, поне при мен, единствено ми липсваше безконтакното плащане на гугъл но и това го оправиха.

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#14

Здравейте,
който иска да си инсталира гугъл на Huawei устройството нека ми пише.Ще споделя връзка с хората които го правят и ще си имате отново гугъл на вашият Huawei.Конвентират EMUI към HarmonyOS ... инсталират ви HarmonyOS на глобалната версия на телефона и инсталират и GMS ... и воала ... нямате никакви ограничения.Всичко се прави дистанционно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • Сенко1
Цитирай
#15

(2022-11-02, 06:59:02)bumer написа:  Аз ползвам в момента p50 pro и нямам никакви проблеми от това че ми липсва гугъл и 5g искам да ви питъм колко от вас ползват реално 5g. А не сама да ви стои кота екстра и да казвате аз имам 5g лично аз преди p50 pro бях със p40 pro който е модел със 5g и никога не съм го ползвал не е трябвало 4g ми вършеше много добра работа и сега също за този момент 5g не е нещо който да ви, спира да си вземете този телефон и това че няма гугъл е много по добре. Има си заместител на гугъл който е gspace той вкарва виртуална машина и може да се инсталира всичко свързано със гугъл  телефоните вече нямат нещо което да им липсва
Не е до ползване, даваш една добра сума за устройство дето реално е крачка назад от П40 про, тва относно 5г, сега може да не трябва, то едно време 8гб памет беше достатъчна ама сега е малко, комбинирано с липсата на гугъл и гимнастиките за някои приложения, просто не си заслужава

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

(2022-11-02, 10:44:09)L1892 написа:  Де да беше точно така ... 

Масовите приложения може и да се приспособяват по един или друг начин за постоянно или временно (според коментарите), но за огромно мое съжаление има и специфични, които нямат алтернатива.
Точно така, ако ползваш телефона за фб става, ама ако ти трябва Outlook и коректни известия gspace не върши работа, плюс много приложенията дето се ползват от фирмите...

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dzivko за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#16

(2022-11-02, 10:38:28)vovalinder написа:  Точно това споменах, че някой ще се опитва да ме убеди в противното, играл съм го тоя филм с П40 Про Плюс, та затова и коментирам, аз лично ползвам 5Г и липсата на Гугъл ми се отразява негативно, пробвал съм gspace, да ама не.

Може би лично в твоя случай няма как да те убедят това,но не става въпрос само за теб.Явно си на план,който е с неограничени мин.,МВ+скорост,смс-и.........
Но я кажи болшинството от потребителите като са на план с ограничение в скоростта и с неограничени МВ за чий им е 5G?!?Или ако са на 10-20 000МВ какво правят?С 2-3 теста на скоростта и ще свършат МВ. Затова говори колегата,но изхожда от него си.Затова и така се получава спор с 2-ма победители.Коментирате от собствените си "камбанарии",но истината е такава-за болшинството от абонатите-5G все още е "спортна кола без гуми и джанти".
Цитирай
#17

(2022-11-03, 11:35:04)шерлок холмс написа:  Може би лично в твоя случай няма как да те убедят това,но не става въпрос само за теб.Явно си на план,който е с неограничени мин.,МВ+скорост,смс-и.........
Но я кажи болшинството от потребителите като са на план с ограничение в скоростта и с неограничени МВ за чий им е 5G?!?Или ако са на 10-20 000МВ какво правят?С 2-3 теста на скоростта и ще свършат МВ. Затова говори колегата,но изхожда от него си.Затова и така се получава спор с 2-ма победители.Коментирате от собствените си "камбанарии",но истината е такава-за болшинството от абонатите-5G все още е "спортна кола без гуми и джанти".
Аз затова говоря за себе си, не за другите, не това е въпроса, въпроса е че за тези пари, трябва да го извадя от кутията и да почна да го ползвам, без излишни гимнастики да правя, и да не ми работят коректно куп приложенияSmile

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • dzivko
Цитирай
#18

(2022-11-03, 13:15:43)vovalinder написа:  Аз затова говоря за себе си, не за другите, не това е въпроса, въпроса е че за тези пари, трябва да го извадя от кутията и да почна да го ползвам, без излишни гимнастики да правя, и да не ми работят коректно куп приложенияSmile

Явно си късметлия...
Дано нямаш проблеми със сензора за близост,произволно рестартиране,дрейн на батерията в покой,самоволното триене на контакти...........
А и гимнастики с Андроид ако не правиш то значи не си за този клуб.Ябълката е за теб.....
Цитирай
#19

(2022-11-03, 15:29:35)шерлок холмс написа:  Явно си късметлия...
Дано нямаш проблеми със сензора за близост,произволно рестартиране,дрейн на батерията в покой,самоволното триене на контакти...........
А и гимнастики с Андроид ако не правиш то значи не си за този клуб.Ябълката е за теб.....
Жив съм, здрав съм...късметлия съм, под гимнастики имам в предвид да се опитвам да правя нещо на телефон, за което той не е направен, фактите са такива, а когато фактите говорят...

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#20

(2022-11-03, 15:29:35)шерлок холмс написа:  Дано нямаш проблеми със сензора за близост,произволно рестартиране,дрейн на батерията в покой,самоволното триене на контакти...........
За конкретен модел ли е това или изобщо?

(2022-11-03, 15:29:35)шерлок холмс написа:  ...А и гимнастики с Андроид ако не правиш то значи не си за този клуб.Ябълката е за теб.....

От какъв зор следва да правя "гимнастики" и за кой клуб става дума? Като си купя кола, следва ли да я разпарчадисам и "тунинговам", за да се издигна в нечии очи? 

Android срещу iOS ми идва малко като бензин срещу дизел, т.е. повече от неуместен спор, обречен да е без победител.
Цитирай
#21

(2022-11-03, 15:51:55)vovalinder написа:  Жив съм, здрав съм...късметлия съм, под гимнастики имам в предвид да се опитвам да правя нещо на телефон, за което той не е направен, фактите са такива, а когато фактите говорят...

Мисля,че водим конструктивен спор.
Факт е,че телефона е направен да се говори по него а смартфона е изгъзица с която свикнахме и ни е трудно без него.Всеки търси най-близкото до това,което иска и може да си позволи.Факта е,че ти търсиш нещо,което прилича на ябълката а не е да ти човърка нервите с модове и гимнастики.Аз на P50pro нямам никакви ядове със софт и хардуер-затова ще замълча -не само защото е факт а защото е време.....

L1892
Виждам,че си във форума от 2017.В зората на Андроида ехххх какви гимнастики се правеха-руутове почти на всеки от моделите,прехвърляне на приложения от вътрешната памет на карта и още и още.....Сега повече прилича на ябълката.И не искам да споря коя ОС е по-добра.На кой коя му е на сърцето.
vovalinder е умен човек.Разбра ме -даже и добави леко сарказъм в отговара си.Хареса ми!(това е за сензора за близост,произволно рестартиране,дрейн на батерията в покой,самоволното триене на контакти...... )
Цитирай
#22

То този спор се води,при всеки нов флагман на Huawei.Вече на всеки му е ясно че нямат 5G,услуги на google (за мен това е пречка) и процесора Кирин също.Иначе телефона си е отличен,но си има тези липси.И да има5G ,за много населени места няма покритие,не знам дали има покритие вътре в стаите,или само на открито.Аз лично не правя кой знае какво,та да ми трябва тази скорост,4G+ ми стига за всичко което ползвам,браузване,youtube гледам на 720р.може и на 1080р.но не предпочитам,и Вайбър.

Huawei P30
Цитирай
#23

Холмс, не е въпрос на стаж, а на приоритети. Не съм правил каквито и да са гимнастики с кой да е от телефоните си, не мисля и тепърва да започвам, което пък съвсем не означава, че ще купя апарат с друга ОС, защото настоящата ми е предостатъчна.

Който го влече - да руутва, да инсталира, да прави каквото знае - негова си работа, стига да не обобщава и чуждата мисъл като своя.

И забележи - не казвам, че я харесвам текущата ОС, а че ме устройва напълно. Останалото е само въпрос на дедукция Smile

С поздрав: Джон Уотсън.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • whitehart, шерлок холмс
Цитирай
#24

(2022-11-03, 18:44:45)L1892 написа:  Холмс, не е въпрос на стаж, а на приоритети. Не съм правил каквито и да са гимнастики с кой да е от телефоните си, не мисля и тепърва да започвам, което пък съвсем не означава, че ще купя апарат с друга ОС, защото настоящата ми е предостатъчна.

Който го влече - да руутва, да инсталира, да прави каквото знае - негова си работа, стига да не обобщава и чуждата мисъл като своя.

И забележи - не казвам, че я харесвам текущата ОС, а че ме устройва напълно. Останалото е само въпрос на дедукция Smile

С поздрав: Джон Уотсън.

Точно де.И аз това и казвам.Да не се обобщава.Това,че 20 човека във форума са на безлимитен план и 5G има почва при тях не означава нищо.Все още -НИЩО!Когато мнозинството минат на изцяло безлимитни планове то тогава съм съгласен.
Аз съм в този отбор защото не ме свърта просто да си купя един телефон и да инсталирам приложенията от гугъл плея!Не съм продал нито един от старите си Андроид телефони и си ги пускам от време на време да си им се радвам.Особенно място имат 2броя Sony Ericsson Xperia X8  Heart
С Р50pro пробвах доста неща и е ред да видя и Хармони ОС.
Виж за КИРИНА съм съгласен.С този процесор си грее на моменти,но идва време когато това ще е полезно навън....
Всичко в днешно време е въпрос на пари......        ......и на дедукция понякога!!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • L1892, milenvn
Цитирай
#25

А що Kirin бе, тука във форума не бяха ли поклонници на Snapdragon...? Kirin и EMUI режели известия (никога до преди S20, когато заради Google-ските услуги минах на Samsung) не съм пропуснал известие, Exynos греел, Mediatek е ясно, че е боклук но виж... дракона...!

Сега пък ви липсва Kirin, що ли? На малкия му вземахме Nova 5T втора употреба за 250 лв. със Google приложения и EMUI 12. Това животно с Kirin 980 освен , че записва чудесно за тия пари 4K (аз съм имал този апарат до EMUI 10.1, после си купих S20 Ultra през 2020) е развито чудесно с последния EMUI 12 и дори има алтернатива на DeX. Не знаех от кога HUAWEI имат такъв Desktop режим, ама как светкавично се свърза към 8K QLED-а в нас, направо ме изуми 2020 среден клас, който в днешните стандарти клони към още по-ниските. Нощния режим хич не е лош, AI подобрява много нещата, телефона не лагва грам (аз долавям заради това, че е на 60hz екрана но това не е лаг, а очите свикват на 120hz). Че и NFC и Google Wallet, че и за 2-годишна батерия държи колкото чисто нов Samsung , не грее и работи на гръм. Лапето е много доволно, щрака си снимки и са много читави, аз знам, че модела има много стабилна камера. И EIS стабилизира при този модел повече от колкото на някои измисления им OIS. Предната дори вади по-добри селфита от Samsung-а.

Потресен съм за 250 лв. след близо 3 години какви способности с EMUI 12 е развил тоя апарат, че чак и DeX (не се казва така, ама това прави, същото нещо е).

Mate-а нещо не ме кефи с тоя дълъг notch ама той си е запазен на марката така, че... и все пак, 2022 сме, дори Apple смениха notch-а с... подобно на хапче нещо.

Единствено се чудя в тоя платен Dxomark как се случва 3.5x оптичния му zoom да е едва ли не приравнен с този на S22 Ultra, който има 10x оптика и да го изкарват най-добрия за zoom. Специално във второто краля е един. Във видеото предполагам заснема по-добре от Samsung, то HM3 принципно не се справя никак добре с видеото, пък да не говорим ако го сложиш с iPhone, които от едно време записват брутално видео.

А за това 5G ... с тия планове с по 2mbps на Vivacom освен да се смея... ако човек на безлимитен план , ама наистина без лимит в скорост и данни - супер, ама дали е 4G или 5G като имаш speed cap дори и на 300mps да е - и двата типа мрежи го поддържат. За да искаш от 250-300 нагоре вече си за 5G но в зона с добро покритие и плана да ти го позволява. Иначе е все тая. Ако си подписал на 100mbps все същата работа.

Това е като да си купиш рутер 1gbps и вкъщи да текат 100mbps интернет... еми все тая в тоя случай...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • DoryanY, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)