Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пропуснати повиквания?
#1

От известно време започнах да получавам доста често смс-и за пропуснати повиквания. Когато някой ме търси му казва, че "Виваком ще предаде на абоната" сякаш телефона ми е изключен, а в същото време е включен и си имам обхват... Възможно ли е това да е хардуерен проблем според вас? Да уточня 2 неща - не го прави всеки път, а от време на време, както и го прави независимо от местоположението ми. Смених сим картата преди 2 месеца, като преподписвах договора си и ме съмнява да е от нея... не, че е невъзможно да е дефектна де. Какво мислите вие? За първи път ми се случва подобно нещо...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема е в оператора, не си единствен

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Vivacom... Rolleyes

Отлични скорости на интернет, но за сметка на това калпава телефония. В центъра на града телефона пред мен на масата (в него момент чатех по Messenger през Wi-Fi вкъщи) и докато си гледам телефона получавам SMS за пропуснато повикване.
Разбирам телефона да ми беше в джоба и нещо аз да го смущавам, но това беше като гръм от ясно небе.
Смених ги с Telenor (т.е. вече Yettel) и от тогава проблемите изчезнаха Big Grin


За всеки случай тествай с предплатена карта на другите 2 оператора как е покритието им.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Това ми напомня за началото на Виваком, тогава Вивател. Почти всяко обаждане беше "Вивател ще прдаде"... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5

А1 е същата трагедия откъм обхват и откъм телефония при наличен обхват. Почти не минава ден без есемес за пропуснато повикване.
Цитирай
#6

Хмм... много интересно, жена ми е от години на Виваком и никога не е имала този проблем, т.е. ако е от оператора ще да е на някакъв произволен принцип тогава, не виждам друго обяснение.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

Ако можете активирайте VoLTE. Мисля, че ще има резултат.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Аз съм на А1,и до сега не ми се е случвало да имам пропуснато повикване.За в зоните с покритие говоря.

Huawei P30
Цитирай
#9

(2022-11-02, 07:26:43)BlackBone написа:  Ако можете активирайте VoLTE. Мисля, че ще има резултат.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Имах активирани и VoLTE и WiFi Calling и си го правеше, спрях ги и пак същата работа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#10

Аз също съм на Виваком и нямам такива проблеми.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#11

Добре,че видях темата. Телефона ми с Вивакомска карта не е с андроид,но проблема ми е абсолютно същия. Има дни без никакви проблеми,но има и такива които ме побъркват. Смених картата,волте пусках и спирах,без резултат. Днес беше цял следобед с този проблем.
Цитирай
#12

Освен да пробвам с еСИМ да видим дали пак ще прави такива мизерии.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#13

Картата няма значение когато си в радио сянка(ако ме разбираш какво искам да кажа)

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Проблема е, че съм си в нас и няма радио сянка, все пак ми се случва за първи път, а жена ми продължава да НЯМА проблем. Все пак сутринта си смених СИМ картата, отново с физическа такава, но проблема продължава. Имам усещането, че е от телефона, но просто непроумявам, как може да е от телефона, след като имам обхват и получавам смс-и за пропуснати повиквания буквално, докато го ползвам. Сложих сим-а на един дръглив Айфон 6 дето се подмята в нас и засега няма проблем....

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

Стария айфон си получава всички повиквания без проблем, съответно проблема определено НЕ Е във Виваком, а в телефона. Ще изчакам ноемврийския ъпдейт и ще го хард рисетна (понеже му прав хард рисет, като получих Андроид 13 и си го прави проблема) и ако това не помогне ще го пращам на сервиз. Лошото е, че почти със сигурност ще ми кажат, че "нищо му няма" и докато им докажа, че има проблем ще си скъсам нервите.

ПС. Иначе много ги храните Шаоми, а пък със С20 ФЕ имах проблеми (уж ревизираната версия 2021, а пак с проблеми) и сега със С22. И двата модела са купувани от Германия (ако има значение). Тайничко се надявам последващ ъпдейт и хард рисет да решат проблема, но силно се съмнявам. Все пак е доказателство, че Самсунг не са толкова топ, колкото им се иска на някои хора, нито Шаоми са толкова зле, колкото им се иска на същите хора. Всички са вече на едно и също дередже.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#16

Да изтупам темата от прахта - игнорирайте горния пост, оказа се че проблема си е във Виваком, просто на Айфона му трябваха няколко дни да започне да получава СМС-и за пропуснати повиквания и проблема си продължава с пълна сила, а Виваком ме отсвириха и писмено и по телефона - проблем нямало при тях и нямали, какво да направят по въпроса, чак ми треснаха телефона Big Grin

Иначе смених 3 апарата, 3 СИМ карти, какви ли не настройки правих и проблема си продължава, дали няма проблем? Ебати неандерталците, думи нямам...

Не знам има ли смисъл от КЗП

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#17

Бих ти препоръчал да ползваш 2 сим карти,тази за разговори да е на 2g/3g,другата за интернет 4g/5g
Цитирай
#18

(2023-01-30, 18:53:34)svetofar написа:  Бих ти препоръчал да ползваш 2 сим карти,тази за разговори да е на 2g/3g,другата за интернет 4g/5g

Прави го и на 2g/3g Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#19
Wink 

да не са те закачили за записване,или покрай някой твой контакт
Цитирай
#20

Проблема започна точно, след като се прехвърлих от Йетел към Виваком, така че едва ли. А и нямам такива познати, за каквито говориш.

Явно ще се чака още година и половина да изтече договора и да сменям пак, понеже официално си ме отсвириха, че проблем нямало при тях.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#21

Ако го прави често, отиваш в офис на вива, правиш видео запис, уведомявайки ги, че ги записваш и демонстрираш проблема.

Ако трябва с техен апарат да е.
Завеждаш си едно дело, така и така имаш много време от договора, поне ще дръпнеш с няколко хиляди напред
Цитирай
#22

(2023-02-04, 10:03:01)emzo написа:  Ако го прави често, отиваш в офис на вива, правиш видео запис, уведомявайки ги, че ги записваш и демонстрираш проблема.

Ако трябва с техен апарат да е.
Завеждаш си едно дело, така и така имаш много време от договора, поне ще дръпнеш с няколко хиляди напред

Често го прави... аз им казах, ами като няма проблем ето ви сим картата да я ползвате 1 седмица и да ми кажете дали няма проблем, супер спрели са, просто нямам думи.

Това е, че е на рандъм и трябва да се ползва известно време. Случвало се е като тествам да набера и да се получи проблема, но някой път не става веднага... нямам идея на какъв принцип го прави този проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#23

Добре де, ако имаш друга сим карта, пренасочи всички повиквания от вивата.

Временно решение, докато сезираш КЗП, районен съд и т.н.
Цитирай
#24

И аз го имам този проблем, дори с усилвателя в службата (заглушава другите оператори) пак се случва понякога да имам СМС...
вкъщи мрежата също е добра (София).
Смених с нов Pixel 5 и пак... СИМ-а е старичък, но не ми се дават засега 15-20лв за тест.
А1 е оператора. Чудя се с друга карта ли да пробвам (пак на А1)...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#25

Не е от картите! Просто с тези панелки проблема е с всички оператори. Ползвал съм и 3те. Стоиш до телефона, и вместо позвъняване, получаваш смс за пропуснато повикване. Явно при огромно натоварване в даден момент на определена клетка се случват такива неща. Преди години по нашето Черноморие (цялото) имаше такива аномалии, но след известни инвестиции станаха нещата. Но в град като София, няма кой да инвестира в допълнително оборудване! И без това има протести за клетки върху блоковете(уж били облъчвали с радиация)

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)