Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GTR 4 ъпдейти
#1

Току що се появи. Добавят опцията за импортиране на маршрут (вероятно в gpx формат)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

3.18.11:


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_2022-12-29-14-06-39-280_com.miui.gallery-edit.jpg Размер: 64.7 KB  Сваляния: 489
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo, fotograd
Цитирай
#3

Сега се появи:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#4

При мен все още няма обновление Angry
Цитирай
#5

За регион сащ (предполагам на акаунта) има/ще има нов AI асистент, powered by ChatGPT
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#6

Ако е истина. Защото на статиите бяха сложили watchface-a chat gpt
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#7

(2023-03-31, 19:42:16)suffer написа:  Ако е истина. Защото на статиите бяха сложили watchface-a chat gpt

https://facebook.com/story.php?story_fbi...5&sfnsn=mo
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Обновлението се появи  Lol


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

От тази сутрин


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай
#10

Добро утро!


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, emzo, fotograd
Цитирай
#11

Mного интересен ъпдейт от току що:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай
#12

При вас налична ли е текущата версия за изтегляне.
При мен е все още 3.21..
Цитирай
#13

Да, инсталира се още онзи ден. С моднат ап на Зеп не стана, но с оригиналния зеп се свали и инсталира.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#14

Няма актуализация до този момент - 17:40 часа Smile независимо с кое приложение е, явно нещо куца Big Grin  ще чакам, а пък каквото стане, не се ли появи скоро - часовника отива за продажба Blush

----------------
Обновлението дойде по обяд в събота, най на после ще почерпя.
След обяд ще проверя как е с тренировката, която днес ще бъде доста объркваща за часовника. След това ще пиша дали има някакво общо подобрение в разчитане на тренираната мускулна група Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#15

Чакаме ъпдейт за ОС-а

Ето някои новости, от 4пда:

Что нового появилось после обновы 2.1 на часах:
[2.1 это новая версия операционной системы]
- появился звук при отсечке кругов в секундомере;
- изменился цвет графика сна;
- в автовыявлении тренировки появился ещё один пункт в настройках чуствительности;
- скорость в тренировке теперь спадает до нуля почти сразу, как остановишся, раньше спадало по не многу;
- карточки быстрого доступа теперь смещаются вверх, если подходит время события (замечено с будильником и с списком дел);
- появился новый пункт в настройках тренировки, а именно "пауза при случае" (действует он так, при выполнении поставленной задачи, тренировка становится на паузу и предлагает завершить или тренироваться дальше);
- появился "кэш" для циферблатов (данные записывает, для обновить, нужно сначала удалить циферблат, что бы изменения появились);
- быстрее стало с сном заканчивать (раньше, по крайней мере у меня так было, нужно не меньше 20 минут лазить, что б сон закончился, особенно это дневного сна касалось);
- появилась фишка, что при прокрутке колёсиком, индикатор меняет цвет, если вручную листать, то остаётся серым);
- так же в тренировке появилась функция "измерения пульса" после тренировки в течении трёх минут (эти данные отображает в zepp);
- стал доступен тренер zepp; (раньше он был только для линейки falcon);
- расширились возможности по работе с циферблатами и кодом;
- после обновления, была замечена сильная прожорливость по заряду (обычно помогает сброс часов);
- так же сделали что сообщения теперь остаются на часах, после прочтения, и не исчезают, если "смахнуть" их в телефоне;
- стало отображать иконку музыки при запущенной музыке; (что это значит, раньше её отображало, только если "свернуть" приложение)
- в меню карточек быстрого доступа, изменилась карточка стресса, раньше она меняла цвет, соответственно показаниям, плюс отображались смайлики, показывающие уровень стресса. Теперь там шкала как и в spO2;
- изменился цвет шкалы pai;
- в настройках тренировок, появились новые классы;
- по поводу вибрации, не один человек упомянул, что якобы слабее стала после обновы;
- датчик качества дыхания стал работать лучше, теперь хотя бы измерения появились, раньше почти ничего не показывало (по крайней мере у меня);
- сделали отображение ночных иконок в погоде. Раньше последние 3 иконки не отображало после захода солнца, теперь они видны.
- стали видны нажатия, при тапе в списке видно нажатие, надпись, как бы "проваливается";
- в таймере появилась новая надстройка, а именно 30 секунд;
- пофиксили карточку стресса (раньше было, если запустить измерение, то оно потом пропадало и не отображалось);
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#16

на бг с google преводача. , ще бъде интересно, мерси за предоставената информация Smile

Какво е новото след актуализация 2.1 на часовника:
[2.1 е нова версия на операционната система]
- имаше звук при рязане на кръгове в хронометъра;
- промени цвета на графиката на съня;
- при автоматичното откриване на обучение се появи още един елемент в настройките за чувствителност;
- скоростта при тренировка сега пада до нула почти веднага щом спрете, преди не е спаднала много;
- картите за бърз достъп вече се изместват нагоре, ако часът на събитието е подходящ (вижда се с будилник и със списък със задачи);
- в настройките за обучение се появи нов елемент, а именно "пауза при повод" (работи така, когато задачата е изпълнена, обучението спира и предлага да завърши или да тренира по-нататък);
- имаше "кеш" за циферблатите (данните се записват, за да актуализирате, първо трябва да изтриете циферблата, за да се появят промените);
- стана по-бързо да се свърши със съня (преди, поне за мен беше така, трябва да се изкачите поне 20 минути, за да завърши сънят, това беше особено вярно за дневния сън);
- появи се функция, че при превъртане с колело индикаторът променя цвета си, ако превъртате ръчно, той остава сив);
- също в обучението имаше функция за "измерване на пулса" след тренировка за три минути (тези данни се показват в zepp);
- zepp треньор стана достъпен; (преди това беше само за линията на сокола);
- разширени възможности за работа с набирания и код;
- след актуализацията беше забелязана силна лакомия в заряда (обикновено нулирането на часовника помага);
- също така направено, че съобщенията сега остават на часовника след прочитане и не изчезват, ако ги "изчеткате" по телефона;
- започна да показва иконата за музика, когато музиката върви; (какво означава това, преди се показваше само ако приложението беше "свито")
- в менюто на картите за бърз достъп картата за стрес се е променила, преди да промени цвета си, според показанията, плюс емотикони се показват, показващи нивото на стрес. Сега има скала като при spO2;
- промени цвета на пай скалата;
- в настройките за обучение се появиха нови класове;
- относно вибрациите, повече от един човек спомена, че уж са станали по-слаби след актуализацията;
- сензорът за качество на дишането започна да работи по-добре, сега поне се появиха измервания, преди не показваше почти нищо (поне за мен);
- направи показването на нощни икони във времето. Преди това последните 3 икони не се показваха след залез слънце, сега се виждат.
- щракванията станаха видими, когато докоснете в списъка, можете да видите щракването, надписът, така да се каже, "се проваля";
- в таймера се появи нова добавка, а именно 30 секунди;
- коригирана стрес картата (преди беше, ако започнете измерването, след това изчезна и не се показваше);
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#17

Подвел съм ви леко.
Аз вече съм с този фирмуер от месец да кажем, явно сега е дошъл при братушките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#18

Здравейте, 2 въпроса, за които търсих, но не успях да намеря имформация (може би не търся правилно):
1. Как и къде да видя старистика за работата на батерията на часовника: колко време е работил от последното зареждане? Рових се в приложението и в часовника, но не успах да намеря. намирам колко екранно време е направил, но не и колко време е минало от последното зареждане.

2. Понякога хващам да се показва една синя иконка долу в средата на часовника, която представлява кръг с три точки в него. Анимацията ме навеждаьна мисълта, че все едно слуша какво казвам. Алекса не е налична, така че за какво става дума и как мога да изключа? Гласова бележка? Ако е това, защо се кативира на случаен принцип?

Благодаря предварително!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#19

1. В приложението, но като направи 10% и статистиката изчезва, т.е. трябвя да си на минимум 11%
   

2. Това е офлайн асистента, изключва се от настройките на самия часовник, не на приложението.

Алекса можеш да си я активираш ако си направиш акаунт с държава Германия примерно.


П.с. адски съм доволен от часовника, забравям кога е зареждан. Трудно бих минал на друга га марка с под 7 дни батери лайф.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • kayovas, ronnie72
Цитирай
#20

(2023-07-16, 08:56:19)kayovas написа:  Здравейте, 2 въпроса, за които търсих, но не успях да намеря имформация (може би не търся правилно):
1. Как и къде да видя старистика за работата на батерията на часовника: колко време е работил от последното зареждане? Рових се в приложението и в часовника, но не успах да намеря. намирам колко екранно време е направил, но не и колко време е минало от последното зареждане.

2. Понякога хващам да се показва една синя иконка долу в средата на часовника, която представлява кръг с три точки в него. Анимацията ме навеждаьна мисълта, че все едно слуша какво казвам. Алекса не е налична, така че за какво става дума и как мога да изключа? Гласова бележка? Ако е това, защо се кативира на случаен принцип?

Благодаря предварително!

Статистика имаш в Settings -> Battery manager от самия часовник
Защото приложението също ги пише тези неща, и то на доста очевидно място, обаче като падне батерията под 10% вече не се виждат и пише само, че трябва да се зареди

А асистента може да бъде спрян има си специална настройка offline voice assistant с настройки кой жест да го активира.
Като цяло е доста удобен и 90% от нещата, които може да прави часовника се достъпват с глас
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, kayovas, ronnie72
Цитирай
#21

Липсва ми единствено графика, но не е болка за умиране. Би ми било интересно да видя как е разпределено потреблението по часове и кое от часовника колко харчи.

При мен тоя асистент бавно реагира. Може би аз не съм свикнал да ползвам асистенти, а да си цъкам и ми се струва доста по-бързо, чисто субективно. Изключих го.

Часовникът оправда всичките ми очаквания, че и повече. Между другото, намерих приложение, което да настройва звукови ефекти на определен час. Платено е, пробвах да го купя, но не се получи. Важното е, че има вариант. Както казах, часовникът си има всичко, което ми трябва и е удоволствие да се ползва, а батерията е чук. Зарежам веднъж в седмицата. Пуснал съм да следи всичко, което може да се следи, дори спах няколко вечери с часовника за проба на следенето на съня.

П.П. Купих го, ще видя дали ще върши работа. За момента мога да кажа, че има всичко, което ми е нужно.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Be6i4, ronnie72
Цитирай
#22

Нали долу има статистика и имаш с отметки какво още можеш да спреш.
Реално автоматично засичане на workout много сваля батерията, кислород в кръвта и стрес постоянно мерене - също.
Цитирай
#23

Здравейте!Имам проблем с автоматичното измерване на пулса.До 24.07 всичко беше нормално,измерваше и правеше графика.След актуализация на прилoжението до 7.9.2 play престана да измерва автоматично.Ръчно измерва.В настройките е зададено.Върнах приложението до 7.8.5 play,но пак не.Часовника е обновен до 3.23.3.1.Обновява се автоматично и не знам кога е било.Не ми дава да променя продължителноста на светене на дисплея. Винаги е 5 сек. Always On Display не може да се постави на автоматично.По точно поставя се, но изписва не може да се запомни. Някой да има тези проблеми?
Цитирай
#24

(2023-07-27, 11:39:41)alexkara написа:  Здравейте!Имам проблем с автоматичното измерване на пулса.До 24.07 всичко беше нормално,измерваше и правеше графика.След актуализация на прилoжението до 7.9.2 play престана да измерва автоматично.Ръчно измерва.В настройките е зададено.Върнах приложението до 7.8.5 play,но пак не.Часовника е обновен до 3.23.3.1.Обновява се автоматично и не знам кога е било.Не ми дава да променя продължителноста на светене на дисплея. Винаги е 5 сек. Always On Display не може да се постави на автоматично.По точно поставя се, но изписва не може да се запомни. Някой да има тези проблеми?

За сведение! След връщане на фабрични на часовника и отново синхронизиране с телефона всичко е ОК.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#25

Ти да видиш!
Когато вече си мислех, че са му спрели поддръжката - пристигна ъпдейт със стабилен чейнджлог:
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)