Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13 / 13 про - слухове, спецификации, коментари

(2023-03-08, 12:45:45)magic1 написа:  ... Xiaomi 13 Pro 256GB + 12GB RAM - 2500лв.

Не съм изненадан от цената, друг е въпросът дали си струва да се плати. След няколко месеца ще падне както при всички модели, но на фона на спекулативната инфлация у нас поевтиняването вероятно ще е относително по-незначително.
Цитирай
Аксесоари

Отделно, оператори не предлагат нито една версия на 13/про

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ще предложат вероятно и двете, но "по правило" реагират бавно по една или друга причина. На максимален като цена план + месечна вноска, за да изглежда привлекателно на пръв поглед.
Цитирай

Добре, ако някой го иска, защо не си го поръча "preorder" с бонус прахосмукачка, която може да се продаде веднага неразопакована с гаранция малко под пазарната цена?Аз обмислям този вариант и чакам може би към 13 март да започне развитие по поръчката ми.Който се чуди има още малко време да помисли и да си направи сметката дали на 2200лв го устройва.Пак казвам Ми 8 вече влиза в 5-та година и все още си ми върши работата, но няма поддръжка и приложенията взеха,(както при "PC" игрите с видеокартите) умишлено да ги утежняват за да те принудят, да си смениш с друг телефон.Това е мое мнение и не казвам, че съм прав, но усещането ми е такова.Та и за това реших да си взема флагман, с идеята да ме изкара пак поне 4-5 години, а и сега, както ги натиснаха да поддържат поне 3 години актуализациите и 5 години "security" си мисля, че ще се покрива с моята следваща покупка, може би Xiaomi 18 pro 24GB;2TB Big Grin

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай

(2023-03-09, 15:08:56)competition написа:  Добре, ако някой го иска, защо не си го поръча "preorder" с бонус прахосмукачка, която може да се продаде веднага неразопакована с гаранция малко под пазарната цена?Аз обмислям този вариант и чакам може би към 13 март да започне развитие по поръчката ми.

Предватителната приключи. Smile Обмислях с този бонус, но реално колко ще й вземеш на смукачката. 100-200 лв за толкова стар модел, и се отказах, че 2500лв си е набутване.
Пълна излагация е да не могат да ви го доставят вече две седмици. ТО  стана половин година от премиерата. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • competition
Цитирай

Понеделник ще видим цената при операторите. Надявам се преордъра да е около 1900-2000лв в А1 с план unlimited... Ще има и гривничка дето е 120-150лв Tongue
Цитирай

А има ли вече еднозначна информация дали сензорът за близост е механичен или софтуерен при 13 Pro?
Цитирай

Може и да греша, но останах с впечатлението от изгледаните ревюта, че е механичен.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай

(2023-03-09, 16:36:06)L1892 написа:  А има ли вече еднозначна информация дали сензорът за близост е механичен или софтуерен при 13 Pro?

На тази цената трябва да е с двата. Lol

Прави и друго впечатление. МИ стора в мола все още няма серия 13, докато в Румъния и Сърбия ги има.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 3 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • competition, L1892, Mendeleev
Цитирай

Крият ги под рафтовете за техни хора Big Grin
Предполагам, че от 13 март(някъде го прочетох, а може и тук някой да е споменал) ще започнат да излизат в продажба.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на competition за това мнение:
  • airbus
Цитирай

DXO камера ревю на 13 про https://www.dxomark.com/xiaomi-13-pro-camera-test/
Има и за екран и звук. Вляво се избира https://www.dxomark.com/smartphones/Xiaomi/13-Pro

И обзор за 13 https://www.dxomark.com/smartphones/Xiaomi/13
Малко кратки ми се струват. Набързо.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • asusdeluxe, competition
Цитирай

Каква сочна цена на Xiaomi 13 256GB + 8GB RAM са сложили Т-лис в новата си брошура. Cool
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2023-03-10, 09:36:42)airbus написа:  DXO камера ревю на 13 про  https://www.dxomark.com/xiaomi-13-pro-camera-test/
Според мен е на нивото на камерите на Xiaomi 12S Ultra или Vivo X90 Pro, не виждам разлика.

 
Цитирай

От къде се е продавал преордър с прахосмукачка...? Никъде не видях... Smile
Цитирай

(2023-03-10, 19:34:53)asusdeluxe написа:  От къде се е продавал преордър с прахосмукачка...? Никъде не видях... Smile

В Емаг. На предишната страница съм пуснал снимка.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • asusdeluxe, competition
Цитирай

Е то това е пълен резил. Много се надявах да го взема. Но сега като видях резултата в Dx0mark, на всичкото отгоре тук ще доставят най убитите цветове - пълен смях и накрая 2500. Айде няма нужда. Тотално ми паднаха в очите тея китайски амбриажи.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на julian_jecov за това мнение:
  • valentyno
Цитирай

Samsung-а го изкърти по всички параметри. Очаквах повече от 1"- овите сензори на Сони, ама явно чувствителността им е слаба сравнение с тези на Samsung, huawei и apple..
Цитирай

А ти защо ги четеш?
И ако ги четеш точно тия, виж камерата е на Ми 11 ултра е доста по-напред. Можеш да вземеш него. Малко над 1000лв е сигурно вече.

Друго добро предложение е Vivo X90 pro със същата камера, като на 13 Про-то и вече е нашият пазар, на по-ниска цена
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • airbus, competition
Цитирай

Не бързайте с предразсъдъците.Очакват се оптимизации все пак.За пример:Ми 8 в началото също беше с куца камера и бъгав GPS, но със следващите оптимизации ги оправиха проблемите.Също така от тестовете с камерата 12с ултра има по-добро качествено изображение от 13 про, но колко оптимизации е получила.Все пак камерата е мислена от немците и най-вероятно си партнират с китайците за софтуерното ѝ поддържане.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай

От 13 март започват да се продават,като бонусите са.

Източник

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • airbus, Be6i4, competition
Цитирай

(2023-03-11, 08:48:23)julian_jecov написа:  Е то това е пълен резил. Много се надявах да го взема. Но сега като видях резултата в Dx0mark, на всичкото отгоре тук ще доставят най убитите цветове - пълен смях и накрая 2500. Айде няма нужда. Тотално ми паднаха в очите тея китайски амбриажи.
Ако не ти харесва камерата на 13 про, изчакай тогава Xiaomi 13 Ultra, очаква се през май и в Европа.

Източник

 
Цитирай

Ultra-та ми се струва малко небъден, особенно пък за Европа и то толкова рано

Интересно, но сега прегледах операторите и още никой не предлага 13-та серия, а в понеделник уж вече трябва да ги продават.
Цитирай

Ако камерата на 13 про е близка до 12 ултра, ще съм повече от доволен.
Аз вярвам много на DXOMARK, но след като тук ми казахте, че xiaomi не им праща телефони и им се налага да си се сдобиват сами... имам едно наум.

p.s. Google Pixel-7-Pro според сайта изкъртва зъбите на всички за 1500лв
Цитирай

(2023-03-11, 09:33:29)DoryanY написа:  -Потребителите на Xiaomi 13 Pro и Xiaomi 13 ще получат 1 извънгаранционен ремонт без разходи за труд в рамките на първите 12 месеца след покупката. В допълнение потребителите на Xiaomi 13 Pro, които отговарят на гаранционните условия на устройството, могат да се възползват от международно гаранционно обслужване в над 40 пазара по света.

Могат ли да ползват гаранцията в България закупените от Гиз, Трединг ....., или не попадат в тези 40 пазара по света?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2023-03-11, 10:58:19)asusdeluxe написа:  p.s. Google Pixel-7-Pro според сайта изкъртва зъбите на всички за 1500лв

Ако те интересува само камерата, да сигурно е топ, то всички пиксели с това са известни.
Ама другото не е много на флгмански телелфон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)