Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13 / 13 про - слухове, спецификации, коментари

Здравейте, от два дена съм с Xiaomi 13 pro, мога да споделя нещо, ако някой го интересува. Относно сензора за близост, не е виртуален, нямам никакви проблеми с разговорите.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 4 потребители изказват благодарност на borkost за това мнение:
  • L1892, predator_v_bg, suffer, valentyno
Цитирай
Аксесоари

(2023-01-18, 08:40:04)borkost написа:  Здравейте, от два дена съм с Xiaomi 13 pro, мога да споделя нещо, ако някой го интересува. Относно сензора за близост, не е виртуален, нямам никакви проблеми с разговорите.

Откъде е купен ?
Относно сензора , това че нямаш проблеми не е доказателство че не е виртуален . С коя ръка държиш телефона при разговор ?
Цитирай

(2023-01-18, 08:40:04)borkost написа:  ... ако някой го интересува...

Вероятно всички ще питаме за автономност, греене, снимки и видео. Освен изброеното, на мен (вероятно и на други) ми е важно как снима текст и затова молбата ми е, ако не те затруднява, да приложиш снимка на какъв да е текст (страница от книга, част от вестник или каквото ти е подръка) - било с макро камера или в друг режим.
Цитирай

Телефона е купен от ОЛХ, по принцип като говоря го държа с дясната ръка, но понякога го придържам и с рамо, не съм усетил да е светнал дисплея по време на разговор. За снимки го сравнявам с моя стар телефон, huawei mate 20, Xiaomi то повече ми харесват снимките, не съм голям маняк на фотографията и не знам колко обективен може да съм в тази сфера. Приложил съм снимка на Текст. На най слабо качество е защото иначе става голям файл и не ми дава да я кача. Играя на Cod mobile на максилни настройки и мога да кажа че телефона не грее, на база около час игра. Cpu беше на около 35%, gpu на около 10%. За автономност на батерията е рано да кажа, но след няколко цикъла ще кача снимка на живота на батерията. От снощи изключен на 100% към 23:00ч.до днеска до 13:00ч. съм на 84% батерия с 02.24 ч. дисплей. Телефона е на 4g, на нормален режим на батерията, на WQHD+, динамично опресняване.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 5 потребители изказват благодарност на borkost за това мнение:
  • Be6i4, greenandroid, L1892, scorceni, valentyno
Цитирай

(2023-01-15, 21:31:20)xelibry написа:  Колега @velqn лесно можеш да провериш дали е виртуален или физически (ако е инфрачервен естествено) чрез простия тест със заснемане му по време на разговор с друг телефон като се пусне камерата на видео. Вижда се как примигва червения диод вляво или вдясно горе до ръба на дисплея.
Даже без да провежда разговор може да се провери,при изгасен екран като докоснеш дисплея и сензора започва да мига,но трябва както каза да се пусне камерата на друг телефон,и тогава се вижда.С включен AOD също може да се тества,като се доближи длан или пръст над сензора горе.

Пс.@borkost Само когато е активиран пръстов отпечатък за отключване,тогава свети,а при ключен AOD (винаги включен дисплей)трябва да мига постоянно,като доближиш длан да изгасва,ако е инфраред.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • vladodimitrov69
Цитирай

Пробвах с камерата на друг телефон, не виждам нещо да свети на Xiaomi то около камерата.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай

(2023-01-18, 13:06:14)borkost написа:  ...Приложил съм снимка на Текст. На най слабо качество е защото иначе става голям файл и не ми дава да я кача...

Благодаря! Доколкото ми показва софтуерът на компютъра, снимката е правена в нормален режим - моля, поправи ме, ако не е така. Има ли в менюто за снимки отделни опции за документи/текст и макро режим?


Прикачени файлове
.jpg 13_pro.jpg Размер: 99.32 KB  Сваляния: 376
Цитирай

Има отделна опция за документи, както и макро. Също така може направо от снимката текста да го копираш, превеждаш и изпращаш като текстов файл.

Относно сензора за близост, това го изкарах от тест менюто на телефона. Ако помогне на колегата какъв е точно сензора.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 3 потребители изказват благодарност на borkost за това мнение:
  • Be6i4, L1892, Monipeev
Цитирай

Това е от моя Поко с виртуален сензор.
Същото меню. При мен проблем със сензора се появява като държа телефона с лявата ръка. Подозирам, че заводски е настроен за държане с дясната ръка, тогава рядко имам проблем със сензора.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2023-01-18, 21:55:53)drakkar написа:   ...При мен проблем със сензора се появява като държа телефона с лявата ръка. Подозирам, че заводски е настроен за държане с дясната ръка, тогава рядко имам проблем със сензора.

Ако е настроен така, което е пълен абсурд, не би следвало да имаш дори и редки проблеми при ползване с дясна ръка. Левичарите относително са много по-малко от общия брой хора и по тази причина ползващите с лява ръка са тотално преобладаващи.
Цитирай

Не се настройват за ляво и дясно, а за вертиклано о хоризонтално.
За да сработи виртуален сензор, то трябва тела по време на разговор да е верикален и да не се клати много

Все си мисля, че най -простият тест е точно такъв - ако има физичски сензор би трябвало да сработи по време на разговор и закриването му с ръка, докато е поставен легнал на масата.
Виртуалният ням да хване
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Пробвах няколко разговора с лявата ръка, нямах проблем с изгасването на дисплея. Също така пробвах и номера който сподели колегата с поставен на масата телефон, по време на разговор като си доближа ръката до горната част веднага изгасва дисплея.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 2 потребители изказват благодарност на borkost за това мнение:
  • iwan33, scorceni
Цитирай

Очаквам го с нетърпение при операторите (13 pro).
DXOMARK дали чакат глобалната весрсия за да направят ревю...?
[-] 1 потребител изказва благодарност на asusdeluxe за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

(2023-01-20, 12:14:13)asusdeluxe написа:  DXOMARK дали чакат глобалната весрсия за да направят ревю...?
Бях чел че,все по-малко компании пращат телефони за тестове,Xiaomi е една от тях.По някое време DXOMARK се сдобиват с даден модел и публикуват резултатите,ето и статията.
https://mobilebulgaria.com/news/zashto-b...na-dxomark

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • asusdeluxe, iwan33
Цитирай

Да след време се сдобиват, като никой не иска да им плати...... По-измислени и платени тестове от тези на DXO няма. Те не са критерии за качествени и неманипулирани тестове.
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Bavarche, valentyno
Цитирай

Телефона прави страхотни снимки, а нощните са направо перфектни, мога да кача, ама като ги смачкам под 2 мб, едва ли ще изглеждат като оригиналните.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на borkost за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Излезнаха цените на самсунг за Европа ,а от там идва въпросът за Xiaomi .... Ще излиза ли в България и въобще очаква ли се скоро да го има в Европа ?
Цитирай

Представянето за Европа,че ще през февруари,мисля че беше за 7.Ще го има и в България.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • asusdeluxe
Цитирай

Аз не мога да спра да се чудя защо тия китайски комуняги представиха новите модели в Китай и чак след 2 месеца в Европа...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • Ivan_Georgiev1, valentyno
Цитирай

Може да нямат достатъчно производство на части, да има някакво забавяне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Мисля че февруари ще бъде в Европа, а през април се очаква 13 Ultra пак в Европа.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай

За мен това си е едно надцакване със Самсунг, но чрез това забавяне сами се цакат. 
Като нямат възможност да реагират за целия пазар да не се изхвърлят.
Сега всеки, който се е чудел дали да вземе 13ка или S23 ще предпочете преордера на Самсунг ( не, че корейците са много сериозни и няма да вземат поръчките и да ги изпълнят март, април ).
Цитирай

(2023-01-26, 10:56:01)Mendeleev написа:  Аз не мога да спра да се чудя защо тия китайски комуняги представиха новите модели в Китай и чак след 2 месеца в Европа...

За да се шуми два пъти повече. "Не е важно какво яйце ще снесеш, важно е как ще го окрякаш" 

Около Великден все ще се появи по нашите ширини . Wink

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай

Не мисля че в момента има марка телефони която може да зареди цял свят с достатъчно бройки на премиерата си. Миналата година като излезе айфон 14 се бях навил да си взема, но минаха месеци докато започна да има наличности по магазините и операторите. Почти съм сигурен че така ще стане и със самсунг s23 след премиерата му, най вероятно и с Xiaomi 13,може би не чак толкова дълго.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай

(2023-01-26, 10:56:01)Mendeleev написа:  Аз не мога да спра да се чудя защо тия китайски комуняги представиха новите модели в Китай и чак след 2 месеца в Европа...
Защото пазарът в Европа е колкото на малък град в Китай...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • borkost
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)