Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Деактивиране на зелени известия от Андроид 12 на Redmi Note 11 Pro 5G
#1

Здравейте,
В петък обнових моя Redmi Note 11 Pro 5G до Андроид 12 ver.13.0.3.0 SKCEUXM, но забелязах две дразнещи неща за мен, когато някои приложения имат достъп до камерата или микрофона се показва в лявата част на лентата за състоянието за около може би 5 секунди зелена иконка с камерата, а за микрофона зелена точка, след тези 5 секунди се скриват, но ме дразнят, разбрах, че в андроид 12 са поставени по-този начин разрешенията, но бих искал ако може да ги махна да не се показват въобще. Има ли такава опция, но без използването на fastboot, Отстраняване на грешки в USB, отключване на bootloader и други подобни, за които видях в Youtube. Моля, ако някой има лесно решение да сподели.
Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай
Аксесоари
#2

Януари идва Андроид 13 и MIUI 14 за всички и там всичко ще е различно така че изчакай още един месец.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#3

Идва за няколко китайски телефона.
За редми ноте 11 про... Сложи още 6 месеца аванс Smile

А по темата. Тези известия трябвало да могат да се махат от настройките на телефона:
Privacy protection - privacy awareness...  Нещо такова


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

(2022-12-12, 08:50:47)suffer написа:  Идва за няколко китайски телефона.
За редми ноте 11 про... Сложи още 6 месеца аванс Smile

А по темата. Тези известия трябвало да могат да се махат от настройките на телефона:
Privacy protection - privacy awareness...  Нещо такова

Пробвах да намеря тези менюта на телефона, но за съжаление в поверителност няма такова нещо. Може ли да ми дадете малко повече информация къде да намеря това, което показвате на прикачената снимка или има ли някакви други лесни начини да премахна тези дразнещи известия.
Благодаря

Антон Тодоров
Цитирай
#5

Мисля че няма опция да се деактивират.
Цитирай
#6

Аз съм с xiaomi.eu и нямам достъп до телефон с нормален ром, за да кажа точно къде е тази опция (ако в има).
Цитирай
#7

А на вас излиза ли ви всяка сутрин един прозорец, в който пише MI феновете са до теб и разни други неща? И ако да,как се деактивира това нещо?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#8

Вероятно си на регион, в който е активирано някое от Ми приложенията. Изтрий го или го деактивирай.
Другия вариант е да имаш пуснато някакво поздравче при събуждане, което дава статистики, времето и т.н (това се намира в настройките на алармата)
Виж си автостартирането и като цяло погледни как да си спреш препоръките, макар че това не би трябвало да има връзка
Цитирай
#9

(2023-01-29, 19:08:54)Koko1976 написа:  А на вас излиза ли ви всяка сутрин един прозорец, в който пише MI феновете са до теб и разни други неща? И ако да,как се деактивира това нещо?

Аларма> 3те точки > Сутрешно докладване
[-] 3 потребители изказват благодарност на vlado05 за това мнение:
  • kstavrev, milenvn, suffer
Цитирай
#10

Реших проблема с флашване на андроид 13. Едно, че батерията стана доста по-издръжлива и още доста други екстри има Рома.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
[-] 2 потребители изказват благодарност на Koko1976 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#11

Xiaomi.eu или нещо друго си хареса?
Цитирай
#12

И на мен ми е интересно да споделиш

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#13

(2023-02-09, 00:20:13)kstavrev написа:  И на мен ми е интересно да споделиш

Извинявай за късният отговор. Флашнах с Evolution ROM, който е базиран на Google Pixel. Също имам неограничено пространство в Google Снимки. Мога да дам повече информация,ако някой се интересува.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
[-] 4 потребители изказват благодарност на Koko1976 за това мнение:
  • Be6i4, kstavrev, milenvn, suffer
Цитирай
#14

(2023-06-12, 19:20:15)Koko1976 написа:  Извинявай за късният отговор. Флашнах с Evolution ROM, който е базиран на Google Pixel. Също имам неограничено пространство в Google Снимки. Мога да дам повече информация,ако някой се интересува.

Интересно! В оригиналната резолюция ли са неограничените снимки или в тази, в която Гугъл ги преработва? За видео как стои въпросът?

Понеже ромът е базиран на Pixel, предполагам ги няма екстрите на Xiaomi, които са абсолютни задължителни за мен: Dual apps на всичко- втори фейс, втори Whats App и т.н., принудителен тъмен режим на всяко едно приложение, дори и тези без тъмна тема, второ пространство и други такива. Търся по принцип ROM, който да съчетава благинките на Xiaomi с неограниченото пространство на Гугъл фото. Ако някой е срещнал такъв, моля да сподели.


Цитирай
#15

Здравейте имате ли някаква информация ,кога да очакваме miui 14 за Redmi note 11 pro 5g.Блаходаря!
Цитирай
#16

Има пуснат на 21.06.
Виж на регион Германия дали няма да ти излезе


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

(2023-06-28, 07:59:26)suffer написа:  Има пуснат на 21.06.
Виж на регион Германия дали няма да ти излезе

Дори и да е на регион Германия, ако е с друго разширение на рома няма да е за него. Така съм и аз - чакам. Има 14 ка за редми ноут 12 про 4g, но не и за моя билд, като даже не съм сигурен дали ще има. Опитвах и аз с регионите - с Тайван съм от няколко седмици и няма

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)