Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13/13 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

След 15 дневно използване стигам до следните заключения:
Снимките и видеото са най-добрите които до момента съм правил (до сега бях с S21Ultra).
Никакви проблеми със стабилноста.
Водя кратки разговри. Не знам какви проблеми трябва да имам със сензора за близост. Явно не ги забелязвам.
Изключително доволен съм от апарата, но аз съм и доста невзискателен и не съм критерий.

Edit:
13 pro / global
stenlius - благодаря!
[-] 7 потребители изказват благодарност на asusdeluxe за това мнение:
  • Bavarche, Be6i4, iwan33, L1892, stenlius, tynata2, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-03-31, 08:37:07)asusdeluxe написа:  След 15 дневно използване стигам до следните заключения:
Снимките и видеото са най-добрите които до момента съм правил (до сега бях с S21Ultra).
Никакви проблеми със стабилноста.
Водя кратки разговри. Не знам какви проблеми трябва да имам със сензора за близост. Явно не ги забелязвам.
Изключително доволен съм от апарата, но аз съм и доста невзискателен и не съм критерий.

Може би трябва да споменеш дали си с 13 или 13 Pro и каква версия е - глобална или китайска Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • asusdeluxe, iwan33, L1892
Цитирай
#53

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103708 Споделете някоя снимка с телефона, да видим как снима след партньорството с Leica.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#54

(2023-03-31, 09:18:34)stenlius написа:  Може би трябва да споменеш дали си с 13 или 13 Pro и каква версия е - глобална или китайска Wink.
В раздела за преброяване на собствиниците,се е отбелязал,там е описано с кой модел е,даже и от къде е купен.Но кой да види.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1731104

Huawei P30
Цитирай
#55

Някой може ли да сподели, дали безжичното зареждане скъсява живота на батерията по бързо, от това с кабел.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#56

Да, ако това води до по-сериозно нагряване спрямо жичното зареждане. От моят опит - според мен телефонът се нагрява повече и съответно скъсява животът на батерията. Има мощни безжични зарядни с вентилатор - ако ползваш такова, не би трябвало да се отрази негативно.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • asusdeluxe, Bavarche
Цитирай
#57

Някой да има наблюдение относно тъча.Имам чувство, че си губи чувствителността при допир, може и бъг да е на андроида, с времето ще разбера.И другото дразнещо, което забелязах, е че вечер не мога да го отключа лицево(задал съм го на Сингапур, Ми 8-цата ми беше бетон с лицево отключване в мрак) и също така сензора за отпечатъка не ми разпознава пръстите доста често, трябва по-силно да натисна и да разтъркам пръст.Ще се радвам да споделите при Вас как седят нещата.С ъпдейта 14.0.19.0 съм.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#58

Mi8 имаше 3D face unlock с infrared (затова имаше и голям ноч), тук имаш само софтуерно разпознаване и в сумрак е абсурд да бачка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • competition
Цитирай
#59

Аз съм с 11Т с една камера и малък ноч. Не знам как му се получава, но лицевото хваща във всякакви условия и отключва мигновенно
Също и пръстовият, който е в рамката е безпогрешен и със сигурност доста по-добре реализиран, от който и да е вграден в дисплея.
Имах паралелно с Ми-то една 22 ултра, ами и в 2-те отношения за отключването беше доста по-зле от китаеца.
И заради още 2-3 такива уж дреболии махнах самсунга и си оставих Ми11
Цитирай
#60

(2023-04-04, 18:29:37)competition написа:  Някой да има наблюдение относно тъча.Имам чувство, че си губи чувствителността при допир, може и бъг да е на андроида, с времето ще разбера.И другото дразнещо, което забелязах, е че вечер не мога да го отключа лицево(задал съм го на Сингапур, Ми 8-цата ми беше бетон с лицево отключване в мрак) и също така сензора за отпечатъка не ми разпознава пръстите доста често, трябва по-силно да натисна и да разтъркам пръст.Ще се радвам да споделите при Вас как седят нещата.С ъпдейта 14.0.19.0 съм.

Проблем с тъча аз нямам, със сензора за отпечатък просто отнема малко повече време да го отключи(просто задържам малко повече пръста, не е мигновено, но не е и повече от секунда). Направих си втори отпечатък на същия пръст и е една идея по добре. Лицевото разпознаване в мрак трудно разпознава, но на слаба светлина почти нямам проблем, също така ме разпознава и с очила, а при настройването бях без тях. Аз съм с 14.0.12., китаец.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на borkost за това мнение:
  • competition
Цитирай
#61

След 24ч с малкият 13- 8/256 мога да споделя следните впечатления:

Първо за прословутият сензор за близост - има ли го или не? 

 Имам 2 други модела на марката -10Т и 11Т и не е като да не занам какво е Sad на 2-та прави проблеми, като на първият са на всеки разговор.
На 13-ката проведох няколко кратки разговора, като на всеки съм го отделял от ухото, за да видя какво става. Даже и го въртях наляво надясно, нагоре-надолу докато е наблизо - дето се вика без никаква "култура на ползване" Smile .  Всеки път си святка при раздалечване и стъмнява при приближаване- работи отлично.
Тествах го и по начина по който ми е идвало на ум затова да ли е физически или виртуален.
При поставен хоризонтално тел на масата набирам номер и с приближаване на ръката, ако е виртуален не би трябвало да заключи, защото той ползва позицията на телелфона и ако не е веритикална не действа.
Е в случая на 13-ката стъмнява винаги дисплея. За мен без да съм чел нещо по въпроса е или истински физически, или поне са го натамънили вече да работи като такъв. И в 2-та случа мисля въпроса е решен.

Дисплеят е страхотен - бял и ярък. Има доста софтуерни оптимизации за подобряване качеството на снимки и видео.На открито се ползва без проблем.
Забележка към авто яркостта на тъмно - стъмнява повече от необходимото и трябва да се бута малко нагороре, за да се вижда нормално. Бих казъл държи се типично по самсунговски Smile.
Опресняването 60 или 120хз, ако се сложи на авто, а не твърдо се държи по следният начин. Или е винаги на 120, там където може или на 60 - примерно в ютуб е винаги 60, из интерфейса винаги на 120. Други различни честоти не съм виждал. Само на аод-а пада на на 30хз мисля. Не знам как трябва да е, но си мислех че има някакви междинни стойности между 120-60.
Имаше мисля и опция да се задава на всяко приложение принудително на каква честота да работи, но не съм я пробвал.

Камерата е много добра - засега само на открито съм снимал- чисти ясни, топли снимки, без да съм претенциозен за мен снима отлично и то така както си е на авто. Фокусира и снима на мига. Сигурно може да и се намерят кусури и със сигурност ще има и по-добри, но това е все пак компкатен телефон и то не най скъпият.
Има оция за снимане на документи, като след моментално "подобряване" прави текста много по-контрастен и се чете по-добре от оригиналният
И много още настройки за ентусиасти. От тази камера съм много доволен, а не ми се мисли какво е качеството на про-то с 1-инчовият сензор.

Работи бързо и мазно с тоя дракон, но едва ли и някой е очаквал и да не е така. 
Тествах дънлода как е в сравнение с медиатека на 11Т. на 5г 13-ката направи почти 4 пъи по-висока скорост от 600мбита спрямо 145 на 11Т !
При разговор, от няколкото разговора, който досега проведох гласа е ясен и чист, но ми се струва една идея по-тих от на 11Т. Не знам дали не е от много малката рамка над дисплея и съответно и говорителя да е с по-малки размери.

Батерията, ако нещо може да се каже за 24ч то поне в стендбай се държи отлично. Снощи за 9ч в 5г загуби 1%. Не съм рязал ръчно  абсолютно нищо. Оставил съм я засега по подразбиране на миуи икономия на приложенията, като имам само 3 на автостарт и без ограничения.

Прехвърлих всичко безжично с гугъл тап то гоу,,,даже и докато не мина не знаех, че е от гугъл, а мислех, че си е някакво миуйско за техни си телефони. Справи се отлично - всичко е копирано и работи безпроблемно, Доста по-добре от смарт суйч на самсунг- там все ми се е налаголо после да правя формат и всичко отначало. Даже и зепп- приложението за часовника ме учуди безкрайно като го свърза без да му правя ресет, което си е задължително при вързване към нов телефон.

Пръстовият и лицевото също бързо и безпроблемно. Чак не очаквах за отпечатъка, особено че някой по-горе се оплака. Хваща без натискане и за по-малко от секунда при мен
За пореден Ми телефон дабъл тап за заключване не работи, работи само за събуждане. Добре че си има винаги вградено катинарче за закл.

Толкова се сещам за 24ч ...че и без друго стана дълго
[-] 8 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • alex1, Bavarche, bgbore_96, competition, iwan33, L1892, truewarrior22, tynata2
Цитирай
#62

На 4G - слабо ползван, най-вече беше в джоба ми.
[Изображение: Screenshot-2023-04-07-17-56-35-889-com-m...center.jpg]
service images free
[-] 1 потребител изказва благодарност на madmak19 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#63

Какви са тия 149ч!!
То хубаво в джоба е стояло, ама въобще вадиш ли го?
Цитирай
#64

Един от операторите излезе с оферта за феновете на Xiaomi и здравословния начин на живот. При избор на някой от новите модели в серията Xiaomi 13 ще получите в комплект и фитнес гривна. Xiaomi 13 Pro и Xiaomi 13 идват с Xiaomi Smart Band 7 Pro, а Xiaomi 13 Lite е със Smart Band 7.

Източник

 
Цитирай
#65

Това е същото предложение, като за преордъра. Сигурно са им останли бройки и са удължили прИмоцията.
Едва ли някой ще се хване точно заради гривата да вземе модела, който иначе си е много добър
Цитирай
#66

(2023-04-07, 19:02:26)rumo написа:  Това е същото предложение, като за преордъра. Сигурно са им останли бройки и са удължили прИмоцията.
Едва ли някой ще се хване точно заради гривата да вземе модела, който иначе си е много добър

Точно казано.За мен "подаръците" са без значение, важното бе цената да е, колкото може надолу.И без това са прекалено скъпи.  Big Grin

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#67

Има ли някой с Xiaomi 13 Lite? Цената е доста по-ниска а гледайка спецификациите не виждам кой знае каква разлика. Заслужава ли си, какво най-вече липсва?
Цитирай
#68

(2023-04-09, 14:35:05)stoil2 написа:  Има ли някой с Xiaomi 13 Lite? Цената е доста по-ниска а гледайка спецификациите не виждам кой знае каква разлика. Заслужава ли си, какво най-вече липсва?

13 Лайт е с много надута цена за това което предлага. Определено не си струва.
Процесора е на нивото на 778G, който беше в 11 Лайт...

А за колегата от по горе с мини ревюто, 13, 13 Про имат реален физически сензор за близост. Няма да има проблеми с разговорите.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#69

При операторска цена от 619 лв за 13 Lite 256GB няма какво да се мисли - за тези пари е супер. Ако ще се купува за над 800-900 лв - аз лично не бих го взел.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#70

(2023-04-09, 18:00:03)stenlius написа:  При операторска цена от 619 лв за 13 Lite 256GB няма какво да се мисли - за тези пари е супер. Ако ще се купува за над 800-900 лв - аз лично не бих го взел.

За 619 лв е супер честно казано. Но на нормална цена, пълен абсурд.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#71


За 619 лв е супер честно казано. Но на нормална цена, пълен абсурд.

Е то 13 Про е над 2000 лв, а 13 около 1600, та на нормална цена май всички са пълен абсурд.
Значи основно процесора е слаб. Аз по-скоро се чудя кое по си заслужава 13 лайт или редми ноут 12. Макар че ноут 12 не го предлагат Виваком където имам преподписан договор.
Цитирай
#72

(2023-04-09, 19:34:10)stoil2 написа:  За 619 лв е супер честно казано. Но на нормална цена, пълен абсурд.

Е то 13 Про е над 2000 лв, а 13 около 1600, та на нормална цена май всички са пълен абсурд.
Значи основно процесора е слаб. Аз по-скоро се чудя кое по си заслужава 13 лайт или редми ноут 12. Макар че ноут 12 не го предлагат Виваком където имам преподписан договор.

Ами моето мнение е че, (както се вика), за тези пари по добре самсунг.
Но от Гизтоп излизат на перфектни цени с доставка от ЕС. Последно като гледах, 13 излизаше около 1200 лв с доставка, а 13 Про около 1600 лв.
Но са с китайския софтуер и трябва да си ги флашнеш с еу рома. Май само 13 Про предлагаха те да го флашнат.
Но с гаранцията от там никаква идея какво се случва, вече някой колега ако знае да се изкаже.
А за Ноут 12 не знам коя версия, но все пак темата е за 13ките и да не спамим  Big Grin

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#73

В Йетел в момента са на много добри цени, има промо:

[Изображение: 2023-04-09-22-42-40.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
#74

Здравейте на всички!да кажа и мойте наблюдения без да се обеснявям Xiaomi mi 13lite i redmi note 12 про не стават,mi 13,13 pro и redmi note12 pro plus това са телефоните,но за съжаление ни отрязаха главите с тия космически цени и ще чакаме... няколко месеца дано да се нормализират!!!
Цитирай
#75

(2023-04-09, 20:57:42)bgbore_96 написа:  Ами моето мнение е че, (както се вика), за тези пари по добре самсунг.
Но от Гизтоп излизат на перфектни цени с доставка от ЕС. Последно като гледах, 13 излизаше около 1200 лв с доставка, а 13 Про около 1600 лв.
Но са с китайския софтуер и трябва да си ги флашнеш с еу рома. Май само 13 Про предлагаха те да го флашнат.
Но с гаранцията от там никаква идея какво се случва, вече някой колега ако знае да се изкаже.
А за Ноут 12 не знам коя версия, но все пак темата е за 13ките и да не спамим  Big Grin

Сайта giztop надежден ли е?
Има ли митница или пращат от страна в ЕС ?
Погледнах цената там и с доставка телефона излиза 1800 лв. , което само по себе си е много по-приемливо от 2500 лв.

Изпратено от моят Mi 10 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)