Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 11 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: One-Plus-11-1-1024x668-1.webp]
OnePlus 11 разполага с 6.7" AMOLED LTPO дисплей с Quad HD+ и опресняване от 1 до 120 Hz. На борда си разполага с актуалния флагмански чипсет Snapdragon 8 Gen 2 с 12/16 GB RAM и 256/512 GB UFS 4.0 вградена флаш памет.
Основната камера е тройна и отново е подкрепена от Hasselblad. Тя залага на 50 МР основен сензор IMX890 и OIS. Втората камера е 48 МР с ултраширок обхват от 115 градуса и автофокус за макро снимки от до 3.5 см разстояние до обекта, а третата камера е 21 МР за 2х оптичен зуум. За селфи снимки са предвидени 16 МР.
Моделът е оборудван с охладителната система е с изпарителна камера с площ 3685 квадратни милиметра, освен това още включва X-осов вибрационен мотор, който ще помогне за подобрено изживяване при гейминг, има и IP54 сертификат за устойчивост при пръски на вода.
Батерията е с капацитет 5000 mAh, съставена е от две клетки и се поддържа бързо 100 W зареждане, но не предлага опция за безжично зареждане. 
OnePlus 11 излиза с Color OS 13 на базата на Android 13 и се предлага в цветове Emerald Green и Volcanic Black.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Много са се постарали 1+
Аз съм с 16/256, купен от официалния сайт, на предварителна продажба.
Изживяването е прекрасно. Телефона си залужава цената.
Камера, батерия, дисплей са страхотни.
OnePlus 11 е и уникален музикант. Такъв саунд не съм очаквал от телефон!
За сега има рядко срещания бъг, че при блутут връзка с колона, понякога прекъсва. За миг прекъсва, не е често, но се случва. Ще го оправят.
Фен съм на 1+ и се радвам, че не пуснаха много модели, че Шаоми с това ме загубиха.
Всичко поскъпна вече, но OPPO явно са решили да уважат OnePlus. Съотношението цена/качество е перфектно. Който не го харесва, има 100 дни да реши и може да го върне ако иска....
И, да кажа, че е важно, сензора за близост работи нормално, не е виртуален!
[-] 2 потребители изказват благодарност на borko197 за това мнение:
  • iwan33, L1892
Цитирай
#3

(2023-03-27, 06:56:21)borko197 написа:  За сега има рядко срещания бъг, че при блутут връзка с колона, понякога прекъсва. За миг прекъсва, не е често, но се случва. Ще го оправят.

Споменахте блутут връзка, звук и се присетих , че го бях закачил да видя какво е нивото на звука.  
Звук на макс през блутут, всякакви подобрители изключени - еквилайзери , атмоси и при давата телефона.
1+ 11 извади 4 децибела по-ниско ниво от  Exynos 990. Един процесор дето на едни все им "грееха главите". Big Grin



Какво ги орязват  предусилвателите тия китайци.... , или пак регион ги хапе.


+1 11  -4dB
[Изображение: dsads.jpg]


S20+  0dB
[Изображение: dfsdfdfsd.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

OnePlus 11 започва да се предлага при един от операторите. Наличните цветове са черно и зелено.

Източник

 
Цитирай
#5

Да се отбележа и аз като нов собственик на телефончето. От Китай го взех 16/256гб версия.
Супер съм доволен за сега от 2 дена използване.
Идвам от пиксел 7 и там най-голямата ми болка беше бавното зареждане и бързото падане на батерията, където тук ги няма и двете неща.
Може би малко ще ми липсва камерата, но пък си сложих веднага GCam и снимките са може би 1 към 1 с пиксела, само че тука вече имам и телефото леща, която е изненадващо добра.
[-] 3 потребители изказват благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • airbus, iwan33, valkov2
Цитирай
#6

(2023-10-04, 09:46:39)nedko1999 написа:  Да се отбележа и аз като нов собственик на телефончето. От Китай го взех 16/256гб версия.
Супер съм доволен за сега от 2 дена използване.
Идвам от пиксел 7 и там най-голямата ми болка беше бавното зареждане и бързото падане на батерията, където тук ги няма и двете неща.
Може би малко ще ми липсва камерата, но пък си сложих веднага GCam и снимките са може би 1 към 1 с пиксела, само че тука вече имам и телефото леща, която е изненадващо добра.
Протекторите за екрана от 10 pro пасват на 11. Даже и Whitestone dome има, но трудно се намира.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#7

(2023-10-04, 19:41:58)valkov2 написа:  Протекторите за екрана от 10 pro пасват на 11. Даже и Whitestone dome има, но трудно се намира.

Ще ползвам залепения фабрично, докато се надраска. После си слагам от Алиекспрес хидрогел, на всичките си телефона правя така и съм много доволен от тях.
Цитирай
#8

(2023-10-04, 09:46:39)nedko1999 написа:  Да се отбележа и аз като нов собственик на телефончето. От Китай го взех 16/256гб версия.
Супер съм доволен за сега от 2 дена използване.

С ColorOS ли е?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#9

(2023-10-05, 18:19:42)airbus написа:  С ColorOS ли е?

С OxygenOS е, версия CPH2447_13.1.0.591.
Уж се води, че проблема с Region Lock вече е решен и затова се реших да си взема от Китай.
За сега всичко работи, имам даже 5г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#10

Моята радост от телефона бързо приключи. Днеска забелязах, че се е случило това от снимката. Нито е падал телефона, нито съм го удрял някъде. На някого да се е случвало и да имате предположения как се е случило?
През цялото време съм го ползвал със включения силиконовия кейс...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

Какъв е проблема,че поне аз не го схващам?Не се ли обърна към някой сервиз?
Цитирай
#12

Малко е вероятно напукан заден панел да влезе в графата гаранционно събитие и да бъде сменен безплатно от някой сервиз тук. Освен ако не застрахован, разбира се.

 
Цитирай
#13

Не е проблем да смени сам заден капак. За предпочитане матираният с черен цвят. Има - няма 40-50 лв за 5 минути работа. Явно е имало някакво напражение, за да се спука в ъгъла.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#14

OnePlus 11 започва да получава ъпдейт до Android 14. Засега актуализацията е налична само в Индия. През следващите дни се очаква да бъде пусната и за останалите региони. В допълнение в момента обновяването е налично само за устройствата, които са били част от програмите за Closed и Open Beta тестове, но постепенно ще бъде доставено до повече потребители.

Източник

 
Цитирай
#15

Здравейте, искам да попитам, voLTE ,работи ли на 11ката или пак трябва да има допълнителни гимнастики?
Цитирай
#16

(2023-10-06, 08:38:05)nedko1999 написа:  С OxygenOS е, версия CPH2447_13.1.0.591.
Уж се води, че проблема с Region Lock вече е решен и затова се реших да си взема от Китай.
За сега всичко работи, имам даже 5г.

Здравей, не знам дали още ползваш телефона, но нека те попитам. 
Вчера и аз си взех ОР11 CPH2447, но не знаех за region lock проблема. Четох, че се появявал след 2 седмици. 
Та, при теб появи ли се проблема?

Не знам, ако се появи при мен, чудя се ако му флашна някакъв къстъм ром дали ще се оправи....
Цитирай
#17

Проблемът не е ли само при телефони с color os ?

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#18

(2023-12-03, 05:38:11)stivyo написа:  Проблемът не е ли само при телефони с color os ?


Мисля, че не. Това е свързано с imei номера, но мисля, че за България май не ги блокират. Ще разбера след десетина дни....

От Oneplus ми писаха в Reddit, относно region lock-a (скрийншота). 
Сега, въпросът е дали България е от страните в черния списък?

Ще се опитам да се свържа с тях и ще пиша.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

България е в списъка, но от сайта където си го взех пише, че проблема е решен перманентно.

Аз го ползвам вече около месец и всичко е наред.
Цитирай
#20

С новия ъпдейт OnePlus 11 започва да получава нови функции на AI с включени три нови функции: AI Summariser, AIGC Remover и Article Summaries. Новата актуализация също така подобрява стабилността на Bluetooth, NFC и Wi-Fi, както и по-добро приемане на сигнала в ограничена среда. Престои да се види кога актуализацията ще достигне и извън Китай.

[Изображение: Csm-Color-OS-AI-update-ecdd0f1668.jpg]

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • c0mm3n7
Цитирай
#21

Един въпрос - за приятел искам да поръчам от Giztop въпросния телефон. Там гледам, че има вариант за избор на Oxygen OS (Globa). Не ми е ясно - първо в този вариант има ли български (би трябвало, но да питам). И другото е - телефон, закупен от тях, ще получава ли ъпдейти?
Цитирай
#22

Получава ъпдейти за глобален фърмуер - те са със закъснение спрямо EU примерно. А защо от Giztop, където е по-скъп и го чакаш от Китай, а не от Tradingshenzen, в който идва от EU склад по-бързо и е по-евтин?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#23

(2024-03-27, 15:10:35)stenlius написа:  Получава ъпдейти за глобален фърмуер - те са със закъснение спрямо EU примерно. А защо от Giztop, където е по-скъп и го чакаш от Китай, а не от Tradingshenzen, в който идва от EU склад по-бързо и е по-евтин?

Цените са горе-долу еднакви (има разлика от 20 лв, което не го броя) за този модел конкретно. Но може и от там, това не е драматично в случая. А иначе, все пак не разбрах - присъства ли българския като език в Oxygen-а или не (аз не съм фен, но човекът за който поръчвам държи да има български)?
Цитирай
#24

Вземете 12, разликата не е голяма.
Гиз код GTNWS2 дава -2%. Поне да намалите транспортните.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#25

(2024-03-27, 16:28:36)airbus написа:  Вземете 12, разликата не е голяма. 
Гиз код GTNWS2  дава -2%. Поне да намалите транспортните.

Разликата хич не е малка - 11 е 550 евра, 12 е 650. 200 лв разлика хич не е малко. Чакаме единствено някой да потвърди (или отрече) наличието на български език в Oxygen-а и ще поръчвам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)