Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли купили нов телефон само по снимка от Интернет?
#1
Wink 

Аз така си поръчах последния ми Самсунг. Хареса ми на снимка, а дори не отидох до магазин да го видя на живо, просто го поръчах от сайта на Виваком.
Честно казано не е лош, но ако бях видял колко е тежък и какъв е новият графичен интерфейс на Самсунг не бих го взел. Big Grin После отидох до Техномаркет и видях, че китайските телефони в този ценови диапазон ми харесват повече и са по-леки.
Вие винаги ли първо проверявате телефоните на живо преди да ги купите или и вие рискувате да поръчвате от нета само по спецификации и по снимка?
А правилили сте го някога и бихте ли си купили телефон така отново?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз обичайно така купувам. Чета за тях, гледам ревюта и после купувам (в последните години техника от всякакъв вид пазарувам само онлайн). Във физически магазин ходя основно за хранителни продукти и стоки за бита.
Цитирай
#3

Да, повечето съм пазарувал по този начин от сайтове (online магазини).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Ходя да го видя(пипна)на живо,тогава решавам дали ми допада,да не се окаже че е прекалено голям.На живо си е друго,за калъфи и протектори също.

Huawei P30
Цитирай
#5

Два телефона съм поръчвал от Алиекспрес без да съм ги виждал на живо преди това, като последния го ползвам и в момента.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Да, и по всяка вероятност ще продължа да го правя, но снимката е само един от факторите за взимане на решение. Много важни са ми коментарите от ползватели.

Пътувам много, но обикновено не ми остава време да ходя и да събирам преки впечатления, а и моделите, от които се интересувам твърде рядко са на разположение за "разцъкване".
Цитирай
#7

(2023-01-25, 13:26:09)DoryanY написа:  Ходя да го видя(пипна)на живо,тогава решавам дали ми допада,да не се окаже че е прекалено голям.На живо си е друго,за калъфи и протектори също.

Да, вече и аз така.
А12 на Самсунг е първият и последния телефон, който си закупих без да съм го държал в ръката си се оказа твърде тежък и широк.
Иначе е факт, че из магазините не всеки модел е наличен, но все може да се намери някоя алтернатива, а и аз обичам да ходя в Техномаркет, Технополис и клоновете на А1 и другите оператори и да гледам телефоните.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)